Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mai fiatalok fórum

Mai fiatalok (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mai fiatalok

1 2 3
56. MTami01 (válaszként erre: 52. - 468d309c35)
2021. nov. 27. 17:23

Persze a te szemszöged is jó.


"Mi jartunk úgy egy nagy palasaban, hogy a műszaki boltból ki kellett menni a kicsivel. Nem fogadott szót szaladgált mindent piszkált. Feltünk lever egy több százezres vacakot akkor fizethetjük. Kimentünk a mozgólépcső mellett a sarokba állitottuk."


Már csak úgy halkan megkérdezném, hogy ez nem attól függ, hogy hogy neveled a gyereked? Mi meg sem mertük öcsémmel ezt csinálni, mert bár sosem voltak szigorúk a szüleink, de tudtuk, hogyha ezt megtesszük, az retorzióval fog járni.


"És igen a kezebe nyomod ha nem aranyosan kerdezget hanem, mondjuk ő inkább az ülésén ugralna, a buszon szaladgálna, vagy a világ legnagyobb fajdalmával bömböl azon hogy ő nem akar bömbölni. És ilyenkor hogy ne zavard a többi embert, ne hallgasd a a beszólásokat es még sorolhatnám akkor valasztod azt a megoldást ami működik."


Ugyazazt tudnám leírni, mint az előzőekhez. Mi sosem mertük volna ezt megcsinálni. Könnyebb mindent így megoldani, mint előtte leülni a gyerekkel és beszélgetni vele arról, hogy mi fog következni az utazás során. A legkönnyebb út!


Köszönöm egyébként az építő kommentedet!

55. MTami01 (válaszként erre: 51. - BeauIieu)
2021. nov. 27. 17:16

"Te meg a 21 eveddel ugatsz magas lóról, miközben mondjuk heti 3 órád nincs a sportra."


Bár 2001-ben születtem és véletlen írtam 21-et a 20 helyett, de ez lényegtelen. De, hogy te is tisztán láss!

2010 és 2018 között nyolc évet atletizáltam iskolai szinten. Imádtam. Nem azért hagytam abba, mert nem lett volna kedvem vagy időm sportolni, hogyha csak iskolába kellett volna járnom, hanem azért, mert kinéztem magamnak a közgazdaságtant, mint egyetemi tanulmány, amelynek a matek az alapja. Sajnos azonban a matekom volt a leggyengébb, így választanom kellett, hogy vagy lemondok egy általam nagyon kedvelt szakról és a sportot folytatom, vagy feladom a sportot és rágyúrok egy kicsit jobban a matekra. Ha szükséges, akkor magántanár mellett különórákat veszek. Az utóbbi mellett döntöttem. Mivel bejárós voltam mindvégig, így kb. 2 óra utazás mellett napi 6-8 óra iskola, majd következett heti háromszor a magántanár, alkalmanként 2 óra, majd hazamentem és tanultam valamint néhány ház körüli munkába még segítettem is, ahogy segíteni kellett az öcsémnek is.


A többiben gratulálok!

54. babyapocakban (válaszként erre: 52. - 468d309c35)
2021. nov. 27. 09:52

Fúú, nekem is szóltak már be okos vénasszonyok, de nem bírom őket. Kulturált vagyok, az a szerencséjük.

Sőt, a gyerek saját nagyszülei is, hogy ne hagyjuk sírni, mikor épp a következetes nevelést próbáljuk néha az erőnkön felül is követni, akkor még családon belül is alánk ásnak a gyereknél. Mert náluk ne hisztizzen, legyen úgy minden, ahogy a gyerek akarja, legyen kinyalva a kis s.gge is. A nagyszülők egész másképp látják már a gyereknevelést, mert nincsenek benne. Ugyanolyanok, mint a gyerektelen optimisták.

53. 8d00a82c06 (válaszként erre: 52. - 468d309c35)
2021. nov. 27. 07:39
👍
2021. nov. 27. 07:36
Azért adja a kicsi kezebe a szülő a telefont mondjuk egy buszon, mert az emberek jelentős része pont olyan mint a cikk, jobban tudja mint az aki éppen a helyzetben van és fél informaciok alapján itelkezik a fiatalokról, szülőkről, idősekről, melegekről vagy akár miről. És igen a kezebe nyomod ha nem aranyosan kerdezget hanem, mondjuk ő inkább az ülésén ugralna, a buszon szaladgálna, vagy a világ legnagyobb fajdalmával bömböl azon hogy ő nem akar bömbölni. És ilyenkor hogy ne zavard a többi embert, ne hallgasd a a beszólásokat es még sorolhatnám akkor valasztod azt a megoldást ami működik. Tudod hogy úgyse lesz jó mert, mindegy mit csinálsz valaki jobban fogja tudni. 😀 Mi jartunk úgy egy nagy palasaban, hogy a műszaki boltból ki kellett menni a kicsivel. Nem fogadott szót szaladgált mindent piszkált. Feltünk lever egy több százezres vacakot akkor fizethetjük. Kimentünk a mozgólépcső mellett a sarokba állitottuk.na ezen meg hangosan nekiállt műsorozni az elején. A legnagyobb dráma közepén egy idősebb nő odajött hogy micsoda dolog hogy hagyjuk sírni. Fel ajánlottam neki, ha ennyire tudja haza is viheti. Nem minden helyzetben van türelme/lehetősége a szülőnek kivárni, főleg a mostani rohanó, türelmetlen,sokszor in toleráns légkörű társadalomban egy helyzet mindenkinek optimális megoldódását. Én bírom a mai fiatalokat pont ugyan úgy idegesitik a másik korosztályt mint amikor mi voltunk fiatalok. Pont úgy jobban tudnak mindent is mint akkor mi. Csak ezt nem mindenki növi ki idősebb korára. (A cikk jó. a te szemszögedből mutatja te mit látsz. Ez meg az én szemszögemböl a világ. )
51. BeauIieu (válaszként erre: 43. - MTami01)
2021. nov. 26. 19:42

Én meg 35 vagyok, és a napi program az szokott lenni gyerekként, hogy apámmal kimentünk valahova frizbizni, bujocskazni, hoembert építeni amíg anyám főzött, mosott, ha nem volt rossz idő. Amúgy maradt a benti játék.

Apám kb. 30 éve programozó, és otthon is volt mindig a legújabb kütyü, amit meg tudott venni. Amire érdeklődtünk, arra meg is tanitott. Anyám meg harmadik szaknak az informatikát tanulta meg 40 felé, és abban a korban bevállaltàk a negyedik gyereket. Most erre is kérdezd meg: "hogyan?"

Általánosba jártam, mikor apám bérelt TV-hez kapcsolható Super Mariot, ami akkor nagyon menő volt, én szinte nem is játszottam vele, mert anyam-varta dinó jelmezben futkostam, és táncoltam.


És a hugomrol: babakocsival mentem a középsuliba a beiratkozni és könyveket átvenni. A húgom volt a babakocsiban, miután évek óta pelenkaztam. És én is vártam neki jelmezt, meg kisminkeltem a fél osztályát. Gyerekzsurokat csináltam, állatkertbe vittem, segítettem a leckeben, elmagyaráztak neki 14 évesen miert szedjen le fotokat a facebookrol, bank használatra tanítottam, az első munkájára betanitottam, részegen osszeszedtem... Én tudom saját gyerek nélkül, mit jelent egy gyerek.

Te meg a 21 eveddel ugatsz magas lóról, miközben mondjuk heti 3 órád nincs a sportra.


És nem "lederogal", hanem derogal".

50. Egomanyus2 (válaszként erre: 43. - MTami01)
2021. nov. 26. 18:51
Én comodor 64-tanultam a "MÜSZI" idejében, az már vagy37 éve volt. Ma is egész nap gép előtt ülök, azzal végzem a munkám. Sok okos kütyüt még sem tudok kezelni. De nem csak a gépeket tanítottuk meg a gyerekeinknek. Igen voltak feladataik. A lányom megtanult főzni, a fiam fűkaszálni többek között. Morogtak, de most, hogy egyedül maradtam, mindent meg tudnak csinálni, amit apukájuk megtanított nekik. És ha hétvégén együtt vagyunk jókat játszunk, ahogy gyerekkorukban is. Pár hónapos volt az unokám, amikor kirándulni vittük. Nyáron is majd sokat fogunk túrázni. De a tv-t már be tudja kapcsolni😁. Természetes a változás, hiszen így halad a világ, csak a világot tőlünk kezdik tanulni. Pont úgy mint azt, hogy megköszönje az ételt amit elé teszünk. Ha ezt hallja az asztalnál ezt szokja meg. És természetesen mi is vittük a fiunkat a géppel a haverokhoz lanpartizni, amiről azt sem tudtuk mi, de a fiunkat ismertük.
49. tumbo2 (válaszként erre: 48. - BeauIieu)
2021. nov. 26. 18:24
én utálom a sportot,kiváltképp a focit.általában krimiket nézek.
48. BeauIieu (válaszként erre: 44. - MTami01)
2021. nov. 26. 18:21

Lehet nem versenyszerűen is sportolni, hogy kicsit atmozgasd a kuffert a sok seggeles után. Vagy ezt a szüleid nem mondták a sok-sok-sok-sok beszélgetés alatt?


Szerintem meg sportot nézni akkor is unalmas, ha aktív sportoló vagy. De az ő dolga. Mivel jobb egy meccset nézni, mint egy filmhet, mesét?

47. 8d00a82c06 (válaszként erre: 45. - BeauIieu)
2021. nov. 26. 18:21

Olyasmi volt nekem is.

Apám vasutas volt anyám meg ugyanott a restiben volt felszolgáló.

Elvittek magukkal. Nem volt humorom a mamához menni.

Na szóval, hol vonatoztam, hol anyunál voltam láb alatt. 🤣

Ezt ma már nem lehet megtenni.

Szegény gyerekem többet van az öreganyjánál, mint itthon.

46. MTami01 (válaszként erre: 40. - BeauIieu)
2021. nov. 26. 18:20

És vajon mennyit beszélgettél, játszottál vele, amire szintén szüksége lenne egy gyereknek? Mennyire segítettél neki a tanulásban?


Nekünk mindig is megvolt az, hogy mikor és mit kell otthon megcsinálnunk. Még akkor is, amikor mindketten versenyszinten sportoltunk. Nagyon sok csapattársam volt olyan, akinek azt mondták, hogy elég, hogy tanulsz és sportolsz, otthon nem kell semmit csinálnod.

45. BeauIieu (válaszként erre: 41. - 8d00a82c06)
2021. nov. 26. 18:17
Nálunk ritkán volt ilyen, de szerencsére egymás melletti épületben dolgoztak, legalább leadni könnyű volt a másiknak :D
44. MTami01 (válaszként erre: 42. - BeauIieu)
2021. nov. 26. 18:16
Az öcsém egészségügyi okok miatt nem sportolhat aktívan. Én pedig, mivel a továbbtanulásra akartam jobban rágyúrni, azért hagytam abba és nem azért, mert nem tudtam beosztani az időmet. Sőt! Néha úgy érzem, hogy akkor könnyebb volt beosztani, mint most, amikor ez már nincs meg.
43. MTami01 (válaszként erre: 39. - Egomanyus2)
2021. nov. 26. 18:14

Igen! Erre próbáltam utalni. Mi nálunk is az volt, hogy beszélgettünk, kirándulni jártunk, egyébként sem voltunk elkényeztetve soha. Nem volt az, hogyha bementünk egy boltba, mindent megvettek volna nekünk, amit csak akartunk, még akár a több ezres, tízezres tételeket is. Persze nem a csokiról, ropiról volt szó.

Nekünk a sport alapvető volt, így sosem unatkoztunk. Ráadásul otthon is megvoltak a feladataink.

42. BeauIieu (válaszként erre: 34. - MTami01)
2021. nov. 26. 18:13

Szamomra meg sport nézni baromság és unalmas. Vagy csinálod, vagy kit érdekel. De nem idiotazom le az öcséd, amiért hülyeséggel tölti az idejét.

Aki meg a suli mellett nem tud a sportolásra időt szánni, az nem tudja beosztani az idejét. Talán inkább ezen kellene merengened, nem mások életén.

41. 8d00a82c06 (válaszként erre: 40. - BeauIieu)
2021. nov. 26. 18:12

Emlékszem engem mindig leadtak a portán, mint egy csomagot. Amelyik éjszakára ment az otthagyott, a nappalos aki ment haza pedig összeszedett. 😂

Azok a boldog 90-es évek..

40. BeauIieu (válaszként erre: 1. - MTami01)
2021. nov. 26. 18:03

Amikor én vigyáztam a hugomra, én is voltam olyan szaralak, hogy az internet elé tettem, és tök jó vebolfalak voltak már akkor, ahol addig hallgatta a dalokat, és énekelte, amíg kívülről még nem tanulta, hallgatta a verseket, és interaktív játékokat csinált, amivel tanult. Én meg közben csináltam a leckém, vagy valami háztartási munkát csináltam. Nem hiszem, hogy ezzel rosszat tettem volna.

Vagy pl. anyám még meloban volt, apám is, de el kellett minket hozni a suliból, otthon még nem hagytak egyedül (amit a bezzeg időkben csináltak, ma meg már a törvény tiltja), és a '90-es években labirintusos logikai játékot játszottam, vagy a MATAV mesemondó szolgálatát hallgattam az irodában, mert apám dolgozott. Mi rossz van ebben?

2021. nov. 26. 18:01
Azért azt ne felejtsük el, hogy mi neveltük a mai fiatalokat. Mi sokat kirándultunk amikor még kicsik voltak. Sportoltak, és mi mentünk edzésre, meccsekre. Mind a két gyerekem normális lett, a fiam az informatikai tudásából él. Egyébként most kirándulni nem tudunk, de kártyázni, társasozni igen. A fiamnai van egy kisbabája. Nem a telefonjukkal foglalkoznak ha együtt vannak. De fényépezzük, videó beszélgetések vannak ha felhívnak. Persze hogy érdekes a kicsinek. És még az is előfordul, hogy ha például egész éjjel nem aludt a gyerek, és mellette senki sem megkapja a telefont, csak egy percet adjon a szüleinek. Mi neveljük, tőlünk látja. Amikor együtt vagyunk, legyünk együtt valóban. Egyedül pedig lehet irogatnia a tutit😜
38. MTami01 (válaszként erre: 36. - Bless the child)
2021. nov. 26. 17:48
Ne érts félre. Nem akartam senkinek a gyerekeit lehülyézni.
37. tumbo2 (válaszként erre: 33. - MTami01)
2021. nov. 26. 17:39
köszönöm.
2021. nov. 26. 17:35
Nekem tök normális gyerekeim vannak
35. 37e1ff8723 (válaszként erre: 20. - 4df706278f)
2021. nov. 26. 17:22
🙄😄
34. MTami01 (válaszként erre: 8. - Babyapocakban)
2021. nov. 26. 15:57
Szerintem sok függ attól is, hogy a leendő szülővel hogyan viselkedtek a saját szülei, nagyszülei. Az ezredforduló környékén már akár megtehették volna anyuék, hogy egyre több elektronikai dologgal elhalmoznak bennünket. De nem így tettek. Az első asztali gépünket a nyolcadikos ballagásomra kaptuk öcsémmel. Azóta is nagyobb szó volt a beszélgetéseken, a személyes kontaktusokon. Én is 2018 nyaráig versenyszinten sportoltam. A tanulás nekem fontosabb volt, így abbahagytam. Az öcsém 2019 ősze óta viszonylag keveset tudott csapatával lenni sérülések, majd a COVID miatt, legalábbis aktívan. Amikor teheti viszont kijár a meccsekre szurkolni. Tartja a kapcsolatot a korábbi csapattársaival is, még azokkal is, akikkel nem egy suliba vagy osztályba jár.
33. MTami01 (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
2021. nov. 26. 15:50
Őszinte részvétem öcséd kapcsán. Így viszont érthető ez a nagy korkülönbség unokaöcséd és közötted.
32. MTami01 (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
2021. nov. 26. 15:49

Érdemes végignézni és végighallgatni:

[link]


Ebben elhangzik a következő mondat:

"Magyarországon mély válság van. Tudták, érezték az emberek, akik elszenvedték az 1986 decemberben elrendelt bérstopot, a kávé, a hús, a szeszes ital áremelkedését, a forint 8%-os leértékelését és arról olvashattak, hogy..." - narrátor

"Belső és külső egyensúlyi helyzetünk ismét romlott. A konvertibilis valutákban mért adósságunk tovább növekedett. Ebben szerepe volt a múlt évben a cserearányok 1973 óta legnagyobb mértékű több, mint 7%-os romlásának is." - Medgyessy Péter, pénzügyminiszer

"Mindezt forintba kifejezve" - narrátor

"A költségvetés 1986 évi 46,9 milliárd forint, valamint több, mint kétszerese az Országgyűlés által jóvá hagyott összegnek"


"A magyar reformokat és Grósz Károly miniszterelnököt a nyugati pénzügy- és kormánykörök erőteljesen támogatták. A Magyar Nemzeti Bank 400 millió dolláros hitelt vehetett fel a pénzpiacon. A Világbank pedig közel 150 millió dollárral segítette a szerkezetátalakítást. Októberben már 1 milliárd márkás német hitelfelvételről tárgyalhatott Grósz Károly. Ez az óriáshitel a költségvetési hiány 40%-nak felelt meg." - narrátor



Ehhez jött, hogy 1989-ben Némethék visszautasították az IMF hitelelengedését, majd 1990 után lényegében nyugat elkergette, majd zsarolta Antallékat. Sajnos túl sok mozgásterük nem volt.


Közgazdaságilag kevesen láttak a dolgok mögé. Nekünk sok mindent elmondanak most már az egyetemen is, de sok minden kiderül ezekből a régi anyagok feldolgozásából is.

31. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
2021. nov. 26. 15:24
az osztálytársammal feküdtek egy szobában.
30. tumbo2 (válaszként erre: 28. - MTami01)
2021. nov. 26. 15:21
úgy,hogy mikor én születtem 19 éves volt,az öcsémnél meg 40.én voltam az egyetlen,aki támogatta,de sajnos az öcsém élete félresiklott,talán érezte,hogy nem várták,korán öngyilkos lett.
29. tumbo2 (válaszként erre: 26. - MTami01)
2021. nov. 26. 15:18
szerintem ez nem kor kérdése,az apám két szót sem szólt,az anyám másról nem beszélt,mint a munkatársairól,marhára érdekelt minket.a nagyapámmal viszont el lehetett beszélgetni,humoros,szórakoztató ember volt.
28. MTami01 (válaszként erre: 12. - Tumbo2)
2021. nov. 26. 15:17
Ez meg hogy jött össze? Azért ez már durván nagy korkülönbség. Persze, hogy vannak olyanok, amelyekben a mostani kamaszok többet tudnak és van, aki képes is segítséget nyújtani az idősebbeknek, hogy néhány dolgot megértsenek ezekkel a modern eszközökkel kapcsolatban. De sajnos azt tapasztalom, hogy már ez egyre ritkább. Ha egy fiatal ért valamihez úgy áll neki magyarázni, mintha a másik félnek is ezt értenie kellene. Ezt tapasztaltam, amikor egy ismerősünk telepítette újra a gépet. Öcsémnél is fiatalabb (nem sokkal, talán 2-3 évvel), de lényegében már minket is megpróbált kioktatni, nemhogy a szüleinket. Nem ez az egyetlen pl.
27. tumbo2 (válaszként erre: 24. - MTami01)
2021. nov. 26. 15:12
hát igen.ha én nem adtam volna a lányomnak milliókat,akkor nem tudom miből lett volna lakása.annak ellenére,ha az antalljózsi nem veri szét a téeszeket,nem osztja szét a földeket.és nagyon sajnáltam a rengeteg szegény embert,akit kirúgtak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook