Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nálatok az idősek és a fiatalok, hogy viselik a vírusos helyzetet? fórum

Nálatok az idősek és a fiatalok, hogy viselik a vírusos helyzetet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2020. márc. 19. 21:42

Ma kaptam. Reklámot nem csinálhatok, de azt szabad talán elárulni, hogy egy budapesti ruházati, leginkább öltönybolt a küldő.


"Van egy kritikusan fontos téma a jelenlegi krízisben, amellyel ha most nem foglalkozunk,

akkor később nagyon nagy baj lesz.


Jelenleg a legtöbb ember pánikban van.

Az eddig megszokott világunk romokban hever.

Bizonytalanság van. Félünk.


Nagyon helyes, hogy mindent megteszünk annak érdekében, hogy a lehető legkevesebb emberáldozat legyen.

Most ez a legfontosabb.


De!

A közvetlen életveszélyen túl vannak másodlagos veszélyek is, melyekkel nem törődünk a közvetlen veszély bénító hatása miatt.

Elfeledkezünk a kedvenc sarki kávézónkról, kedvenc boltjainkról, melyek pillanatok alatt tönkre mennek,

mert egyik napról a másikra közel nullára zuhan a bevételük.


És ez nemcsak azt jelenti, hogy a járványkrízis után eltűnnek kedvenc helyeink, hanem az ország gazdaságán is rendkívül nehezen gyógyítható seb keletkezik, ami az életszínvonal jelentős csökkenéséhez vezet.


Az emberek 60-70%-a ilyen kisvállalatoknál dolgozik... még...

De ahhoz, hogy ez így is maradjon, és elkerüljük a gazdasági összeomlást, vigyáznunk kell ezekre a vállalkozásokra.


Ezért arra biztatom, hogy gondolja végig,

hogy eddig milyen kisvállalkozásokkal volt kapcsolatban, és segítse őket az életbenmaradásban azzal, hogy rendel tőlük valamennyit!


A legtöbb bolt a jelenlegi helyzetben igyekszik átállni csomagkiszállításos rendszerre, általában ingyenes szállítással.

Ahol nincs kiszállítható termék, általában ott is vásárolható ajándékutalvány, ami elkölthető később, amikor normalizálódik a helyzet.


Mi is ilyen kisvállalkozás vagyunk, és nekünk is 90%-kal csökkent a napi bevételünk a múlt héthez képest.

Mi is ingyenesen szállítunk, és ráadásul

az egyik raktárunk megszüntetése miatt amúgy is

brutál áron kínálunk rengeteg mindent.


Fogjunk össze! Segítsen nekünk életben maradni!

Segítsen megőrizni a nálunk dolgozó 27 ember munkahelyét azzal,

hogy ingyenes szállítással és visszafizetési garanciával rendel tőlünk most, és mi megígérjük, hogy nem adjuk fel, apait-anyait beleadva küzdünk akár hónapokig is, és pénztartalékainkat is bevetve igyekszünk megtartani minden munkatársunkat!


Szabad kapacitásainkat közben igyekszünk közcélra fordítani.

A hatóságoknak már felajánlottuk, hogy

a varrodai kapacitásunkat díjmentesen ráállítjuk

védőmaszkok gyártására. Várjuk tőlük a választ.


Kérem, fontolja meg a fentieket, és

segítse a látókörében lévő kisvállalkozásokat, köztük minket is!"

2020. márc. 19. 18:28

Ma lementem a ház előtt lévő "vegyes" boltba, mosószer-adalékot, hypot, mosószódát vettem. Kaptam is a fiókámtól dorgálást

Gyógyszert is kellene kiváltani, telefonon lehet E-receptet kérni. Kérdeztem, elmehetek- e, vagy a szabadnapján sorba áll kb. 1,5-2 órát. (Átlagban 20-25 ember ácsorog az utcán.) Persze elvállalja. Most aztán tényleg karanténba helyezett. ;-) Lesz időm bőven ablakpucolás, mindenféle nagytakarítás.

Hallom/olvasom élesztő sincs, bekevertem a kovászt és napokig etetem majd ;-)

Tettem egy nagyobb sétát, nagyon szép idő volt. Ahogy jövök hazafelé, látom a kb. 70 éves ismerősömet kisboltból kijőve, 2 kötélfüles szatyorral. És köhögött bőszen, csak úgy a levegőbe :-( Nem is gondolok rá, hogy vajon az üzletben is köhögött- e és így? Egyébként nyugalmazott vegyészmérnök, gyógyszergyárban dolgozott.

Kortól-nemtől függetlenül mindenki nagyon vigyázzon magára és másra is!

110. globus (válaszként erre: 108. - Guruljka)
2020. márc. 19. 15:45
Valószínűleg kedvezményesen kapja asztmájára a hörgőtágító szereket... szájában cigi, orrában oxigén lesz nemsokára.
2020. márc. 19. 15:33

Ma délelőtt csak nem mentem el bevásárló utamra, maradtam itthon. Jólesett egy óra plusz alvás, most ebéd után is aludtam egy sort.

Most már csak abban reménykedek, hogy holnapra még nem ér ide az az eső, amit hétvégére igérnek. Jólenne megúszni esernyő nélkül.

2020. márc. 19. 15:11

Nem csak az öregek vannak veszélyben. Inkább vigyázzunk egymásra és magunkra úgy nagy általánosságban.

A szembeszomszédom 46 éves családanya, aki dohányzik, asztmás, és infarktusa is volt, a magas vérnyomása pedig állandó, sajnos az IQ-jával ellentétes tendenciában. Nehéz vele megértetni, hogy ne szaladgáljon, pedig két kiskorú gyereke van.

2020. márc. 19. 13:46
Környékükön
106. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 105. - Forrest2010)
2020. márc. 19. 13:45

Mondom nekik, de nem hallgatnak rám.


Valszeg így marad, míg a környékünkön nem kezdenek halni az öregek. :(

105. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 19. 06:28
... légy velük kicsit erélyesebb !!! tejet-kenyeret sem kell naponta venni !!!
104. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 19. 00:15
Kitartást hozzá.
103. forrest2010 (válaszként erre: 102. - Napsugár8)
2020. márc. 18. 17:14
... na ! nálunk be se mehetsz a gyógyszartárba :( :( beadod az ablakon a kívánságlistát ők + ki :( :(
102. Napsugár8 (válaszként erre: 101. - Forrest2010)
2020. márc. 18. 17:08

A postára mi is csak úgy mehettünk be, ha a srác engedte, és mutatta, ki melyik kasszához kerül.

A gyógyszertárnál nem voltam, de gondolom, most ott is csak annyi ember mehet be, ahány kassza éppen megürült, és nem ott fognak kígyózni a sorok. Majd látom holnap a coop.énál mi újság?

101. forrest2010 (válaszként erre: 98. - Napsugár8)
2020. márc. 18. 16:55
... nálunk a postára csak akkor engedik be az emberkéket ha 1 kijött , 2 ablak üzemelt , a gyógyszartárba + be se lehet menni , kiadják oldalt a kis ablakon a cuccot :) és már tömeg sincsen :) remélem h nem azért mert ...
100. forrest2010 (válaszként erre: 83. - Globus)
2020. márc. 18. 16:49
....különben + 1 tevékeny ember számára 1 nap se hosszú / ezért aztán mindig is talál magának valami hasznos tevékenységet /
99. l.luiselotte (válaszként erre: 97. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 18. 16:40
én hétfő óta egyetlen gyereket sem láttam.
2020. márc. 18. 16:26

Délelőtt jött a postás, akkorra összeszedtem a csekkjeimet, megírtam a vásárló-listámat. Ilyenkor boltonkénti listát írok, és ismét volt bátorságom itthon hagyni a séta-pálcámat. :)


Posta előtt 2-3 emberke, de percek alatt lehetett végezni. Vele szemben a bio-bolt, tömeg semmi. Van előtte egy pad, először leültem rá megpihenni. Egészen gyönyörű idő volt, odasütött a nap. Az üzletben 2-3 vevő, van áru rendesen, csak a pm.alulra való bogyókat ne, kaptam. Kb. 10 napra valóm még va.

Kellemes hangulat, nincs tömegnyomor, jó levegő, szép idő. Majd holnap vissza tapsoljuk egy másik üzletben. :))

2020. márc. 18. 16:01
Sok bambabéla fagyizik, nyüzsög kisgyerekestül a városközpontban, nénik csoportosulnak, shoppingolnak, piacoznak. Felelőtlen emberek!
96. Piroska52 (válaszként erre: 95. - Vidéki3)
2020. márc. 18. 15:42
ügyes vagy,
2020. márc. 18. 15:30

Egy kis vidámság, hogy oldódjon a feszültség :-)

Ma éppen úgy viseltem a helyzetet, hogy leolvastam a vízórát. Na, de: éves leolvasásra jött volna a fiatalember, természetesen elmarad. Küldtek elektronikus levelet, hogy on-line is megtehetjük (Már aki regisztrálva van, vagy letölti az alkalmazást a telefonra.) Nekem olyan félokos-féle van (mint jómagam ;.)) Nem tudtam sehogy összehozni, hogy működjön az elemlámpa/kamera egyidejűleg.

1. lépés: telefon elemlámpa, táblagép kamera funkció. Szurkolás, vagy beesik a 20x20 lukon a hátfal mögé, vagy bármi.

2. lépés: állólámpa ki az előszobába, az olvasóreflektor rávilágít az órára, fényképezés. Sikerült. Képet elmenteni, belépni az on-line ügyfélszolgálatra, beírni az óraállást, képet csatolni.

Győzelem, megérkezett a visszaigazolás :-)))))

94. Guruljka (válaszként erre: 92. - Vidéki3)
2020. márc. 18. 14:53

Igen, ez tényleg jó érzés.


Még akkor is, ha a fiam esetleg csak azért vesz 20%-os tejfölt, hogy ne balhézzak, de megkeresi. (Sajnos nálunk a nem valódi tejtermékeket teljes nyugalommal a valódiak közé keverik, mert gyártó szerint pakolnak a hűtőbe.)

93. Guruljka (válaszként erre: 91. - Mirrmurr2)
2020. márc. 18. 14:50

Én sem ragaszkodom ahhoz, hogy igazam legyen. És nem értek mindenhez, de tapasztalatom elég sok van. Így történt, mit tegyek.

A másik tényező, hogy néha valahogy nem értitek, mit is akarok kifejezni.

Kiscserkész nagyeskü, hogy nem akarok mindenáron kötözködni, és a járványhelyzetben is azon jár a fejem, hogyan lehetne megoldani a mindennapokat.

Pedig sok dologban nem vagyok érintett.

Azt bevallom, hogy újra megerősödött bennem: ne ítélj, hogy ne ítéltess. Történt ugyanis a következő:

Eddig aki tudta, hogy itthon ülő vagyok, azért piszkált, hogy miért nem megyek ki. Püff neki, egy karantén kellett, máris szabálykövető lettem. Pedig ugyanúgy csak itthon ülök.

Remélem, alkalomadtán eszembe fog jutni, hogy ekkorát is fordulhat az élet.

92. vidéki3 (válaszként erre: 88. - Mirrmurr2)
2020. márc. 18. 14:37

Köszönöm, nagyon kedves vagy. :-)

Lányok (fiúk, ha vagytok)! Csüggedést nem feladni ;-) Bízom benne, hogy előbb-utóbb(de inkább előbb), mindenki átérzi a helyzet súlyát és az eddigi apró-cseprő villongások is alábbhagynak.

Kicsit (inkább nagyon) személyes tapasztalatomat osztom meg. Ahogyan írtam, 40+ fiókám erélyesen tiltja a lődörgésemet. Ma listával indult. Tavaly valamikor visszérgyulladás volt a lábamon, akkor vásárolt listáról. Akkor odaírtam, hogy miből melyik márkát vegye. Most csak az árucikkeket írtam fel, és többségében azt a márkát vásárolta, amit közel egy éve kértem. Nem felejtette el :-) Egyébként eddig nemigen mutatott érdeklődést a háztartásvezetés irányába. Melegséggel tölt el az aggódása. Hatalmas

91. Mirrmurr2 (válaszként erre: 89. - Guruljka)
2020. márc. 18. 14:36
Emelkedettek? Nem. Csak nem ragaszkodunk hozzá, hogy mindig igazunk legyen. Nem csűrjük-csavarjuk a mondandónkat addig, amíg a beszélgetőpartner feladja, csak hogy nekünk legyen igazunk. Nem osztjuk mindenről az észt, csak ahhoz szólunk hozzá, amihez értünk vagy amiről tapasztalatunk van. Nem magyarázzuk meg minden egyes alkalommal, hogy miért nem jó az, ahogy mások cselekszenek és miért jó az, ahogy mi csináljuk.
2020. márc. 18. 14:29

Egy Olaszországban élő magyar beszámolója a karanténhelyzetről.


[link]

2020. márc. 18. 14:13
Emelkedettek vagytok. És igazatok van.
88. Mirrmurr2 (válaszként erre: 77. - Vidéki3)
2020. márc. 18. 13:58

Kedves Vidéki3,


"igyekszem ezután visszafogni magam" -

azt hiszem, sokak nevében leírhatom, hogy ne fogd vissza magad, nem érdemes. Látod a szívecskék számán is, hogy sokan vannak a te véleményeden: ne törődj vele, valóban túl kell lépni rajta és figyelmen kívül kell hagyni.

Hadd okoskodjon, hadd szóljon hozzá mindenhez IS, hadd tudjon minden IS jobban sőt a legjobban - sajnálatra méltó az, akinek napi x órában ez az élete.


M.

87. semleges (válaszként erre: 80. - Csalános)
2020. márc. 18. 13:17
Hisztéria?!
86. Guruljka (válaszként erre: 77. - Vidéki3)
2020. márc. 18. 12:54

Legalább igazad lenne - de nincs.

Aki régebb óta járásképtelen, az eddig is bevásároltatott valahogy. Nem???

85. unom (válaszként erre: 80. - Csalános)
2020. márc. 18. 12:21
Az olaszok is így gondolták.
84. forrest2010 (válaszként erre: 82. - L.luiselotte)
2020. márc. 18. 12:18
... ha nem családi házban laktok akkor nem csodálom , mert 1 családi ház körül mindig van mit tenni-venni :)
83. globus (válaszként erre: 82. - L.luiselotte)
2020. márc. 18. 11:30
Fene tudja, én otthon még soha nem unatkoztam... annyi munkácska, tennivaló, biszbasz van, alig bírom utolérni magam :/
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook