Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magyar ált. iskola első osztály fórum

Magyar ált. iskola első osztály (beszélgetős fórum)


9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Petitange)
2014. júl. 1. 13:01

Nekem is van egy közeli barátnőm, aki 12 éve él kint. Közben férjhez ment, gyerekek lettek, stb.. Egy darabig a férj itthon volt, ő kint. 2 éve a férjnek is van kint munkája, a nagy gyerek már el is kezdte a sulit kint. Nekik egyébként van melójuk.


De! Ők is mégis pedzegetik a hazajövést. Igen, olyan ósdi dolgok miatt, hogy nagymama, nagypapa, hogy haza, hogy állandóság, hogy gyökerek. Meg azért, mert felfogták, hogyha most maradnak, akkor a gyerekek már végleg egy "más" helyen nőnek fel, kicsit más emberként. És részben bizony az iskolarendszer. Úgy, hogy a nagymama pedagógus. Ő is szeretné, ha a gyerekek járnának magyar iskolarendszerbe is.


Mert a magyar iskola úgy általában véve nagyon sok pozitív vonást hordoz. Ami a baj az az, hogy a tanárok, de nagyon sok esetben a szülők!! a saját feszültségeiket, a politikát, a flusztráltságot viszik be az iskolába. Vagy éppen az irreálisan magas elvárást. Vagy az irreálisan alacsonyat. Szóval valahol velünk van a fő baj, akik szereplünk a rendszerben.


Igen, igaza van itt mindenkinek. Megvan a lehetőség, hogy Te személyesen keress olyan pedagógust aki hozzád, és a gyermekek személyiségéhez közel áll. A pletykákra csak részben hallgass, mert ami másnak nem jó, neked még lehet. A magyarok ami rosszat mondanak másra, azt azért oszd el kettővel, és győződj meg a valóságtartalmáról a kijelentésnek.


Ha nagyjából hasonló kultúrájú és igényű társaság jön össze egy osztályban, akkor igenis jó, és húzó hely tud lenni az iskola. Mi nagyrészt ezt éljük meg, és szeret a gyerek járni. Azzal együtt, hogy most pont egy váltásban vagyunk. Pont azért, mert elment a tanítónéni, és úgy alakult, hogy utána mentünk, mert ő is akarta...


Az élet meg zajlik, itt Magyarországon egy-két gyerekkel nem kell a rafting a megfelelő adrenalinszinthez.. :-)) Én élvezem. Ez a világ legdrágább extrém sportja.

8. Petitange (válaszként erre: 7. - Kilimcs)
2014. júl. 1. 12:37

Köszönöm a válaszod. Való igaz, a tanárokon múlik minden, mennyire elhivatottak és kompetensek. Azt a 45 percet rajtuk múlik, milyen elfoglaltsággal töltik ki.


Érdeklődni fogok helyben.

7. Kilimcs (válaszként erre: 3. - Petitange)
2014. jún. 30. 23:25

hogy itthon miylen egy suli, az igazgatófüggő, és még osztályonként is változhat a rendszer...


Va amelyikben már elsőben szigorú órarend van. 45 perc csenddel, stb.. van amelyik tanítónál meg még másodikban se nagyon van órarend, a tanulás megtanulására és az alapokra koncentrálnak, motiválnak, ha fáradtak kiemnnek egyet járni csapatosan...


na szóval iylen magyarországon. És akér egy sulin belül is lehet a két véglet. Egy osztályzós katonás tanár, illetve egy motiválós, lazább.


Én azt tanácsolom, ahová hazaköltöznétek, ott mérd fel a tanítókat. beszélj akivel csak tudsz szülőkkel, akiknek már van nagyobb ygerekeük, melyik tanító hogy tanít, milyen módszerek mentén, és a kislányod milyen habitus, mi a jobb neki.


Nekem is ezt javasolták tavaly, de még így is lutri volt javarészt a suliválasztás. Első gyerekkel nehéz nem beletenyerelni, nagyon alaposan kell tájékozódni.


Szóval kinek kinek habitusa szerint avnnak szuper tanárok, emg vannak minősíthetetlenek is...

Kecskeméten gondolom nem egy két suli van, tuti találsz megfelelőt:) hajrá!! a lánykádnak meg sok sikert az elsőhöz.

6. Petitange (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2014. jún. 30. 23:05

Ha nagyon akarnánk, kinnt tudnánk még maradni. Most pár pillanat nincs munkánk, szóval nem könnyű!


Otthon van a családom, a gyereknek az is fontos! Itt külföldön csak apa-anya. Nem minden az iskola. Persze van itt sok pro és kontra..nehéz eldönteni mi a jó ilyen helyzetben.

2014. jún. 30. 22:51

vagy van egy állandó napközis nevelő délutánra, vagy az osztályt tanító két tanár van felváltva délelőtt-délután


az osztálylétszámok teljesen változóak, településfüggő/gyereklétszámfüggő


átlag 25 fő

4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Petitange)
2014. jún. 30. 22:49

5 órájuk van minden nap az elsősöknek, van, mikor 6 is

minden nap van testnevelés

általában 8-kor kezdődik az első óra (ettől vannak 1/4 órával ide-oda eltérő iskolák, de ritka)

délután napközi van, tehát ebédelés után udvari játék, szakkörök, és leckeírás


Nem tudnátok inkább kinn maradni? Jobb sora lenne a gyerekednek, az biztos!

3. Petitange (válaszként erre: 2. - 408020f45e)
2014. jún. 30. 22:47

Felkészítő volt. Nekem nagyon tetszett és a lány is imádott járni. Felismeri a betűk nagy részét, saját nevét megtanulta leírni. Egyfajta ismerkedés történt a betűkkel, számokkal, alaptantárgyakkal. Nem zutty bele a mélyvízbe, hanem nagyon fokozatosan, játékosan.


Arra kíváncsi lennék mit csinálnak a gyerekek délután 4-ig a suliban? Hány órájuk van? Milyen hosszúak a szünetek?


Kapcsolatba fogok lépni tanárokkal, de kíváncsi lennék szülők véleményére is. Kicsit mindig más a két oldal.

2. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Petitange)
2014. jún. 30. 22:10

Ha ő már járt iskolába, ez mit jelent? Tud írni és olvasni? Vagy az felkészítő volt?

Ha írni-olvasni tud, akkor talán jobb lenne, ha az első évet legalább magántanulóként járná és csak az adott időben vizsgázni menne be, természetesen az itten tankönyvek alapján.

De ezt az itteni intézmény vezetőjével kellene egyeztetni.

A tanítás sem egyforma időben kezdődik mindenütt, az órarend és a napirend is nagyon eltérő lehet. A felszereltségről nem is beszélve. De délután 4-ig minden gyerek az iskolában köteles maradni.

Minden iskolában ugyanazt a tankönyvet használják, 1.-2. évfolyamon ingyenes. Természetesen ez az állami iskolákra vonatkozik. Az egyházi és az alapítványi magániskolákról nem tudok mondani semmit.

Tehát én azt javaslom, szánjatok rá időt és a helyszínen tájékozódjatok.

2014. jún. 30. 21:49

Kislányom svájcba járt "iskolába" 4 éves korától. Most ,enne első osztályos, már 6 éves.

Valószínűleg visszaköltözünk Magyarországra. Mérlegelni szeretném azt is, hogy otthon milyen oktatásban fog részesülni a gyermekem.

Én már rég voltam kisiskolás. Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akik járatosak a témában. Kecskeméti iskolába járna a lányka.


A neten nem találtam semmilyen tájékoztatást arról, hogy néz ki egy kisiskolás napja a suliban, mit csinálnak egész nap? Meddig tart az oktatás? A te gyermeked szeret suliba járni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook