Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas láznál mi a teendő? fórum

Magas láznál mi a teendő? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 19. 07:55
Vizes zokni,kesztyű,a lázcsillapítók mellett,nálunk mindig hatásos volt.
2012. jan. 19. 07:31
Sziasztok. Amikor kisfiam nagyon lázas (nekem már 5 éves lesz márciusban), mindig két féle lázcsillapítót szoktam neki adni, ezt magas láznál javasolta a gyermek háziorvosunk. Én szoktam neki adni Algoflex szirupot (ez nagyon hatásos, jobban bevált nekünk mint a panadol és a nurofen de azok is jók, csak ez nálunk gyorsabban hat), aztán kap egy lázcsillapító kúpot. Estére pedig mindenképpen két félét ajánlatos beadni a kicsinek az orvos szerint. Hogy nyugodtan tudjon aludni, és ezzel hamarabb is gyógyul a kis beteg. Ha ez a két féle lázcsillapító sem használ, akkor jöhet a kellemetlen hűtő ülőfürdő ami általában hatásos. Ha még így sem megy le a láz, akkor viszont ügyelet! Nehogy lázgörcsöt kapjon a baba ha esetleg hajlamos rá. Nekem kisfiam 2 éves volt amikor lázgörcs gyanúval kórházba vitték, és 3 nap után engedték ki. Na de azóta nem fordult elő szerencsére.
20. andi6020 (válaszként erre: 1. - Giovannina)
2012. jan. 19. 07:11
Két különböző hatóanyagú lázcsillapító egyszerre való beadása segít. Én ennek köszönhetően sosem csináltam hűtőfürdőt.
2012. jan. 19. 00:59
Ne aggódj,a fürdőt meg lehet ismételni ha esetleg megint felmenne a láza,de én azt tapasztaltam hogy ilyenkor nem forul elő.Az a lényeg hogy lentebb ment a láza.Holnap(illetve ma) meg úgyis elviszed dokihoz,írass vele kúpot is,eláll a hűtőben ha szükség lenne rá!És ne takard be csak vékonyan,hagy párologtassa el a megmaradt lázat!
18. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - Giovannina)
2012. jan. 19. 00:53

38.5-ig egyébként a láz "dolgozik", pusztítja a vírusokat

persze a gyereknek nem lesz tőle valami fain közérzete, az tény


a kórházzal nem árthatsz egyébként.

2012. jan. 19. 00:47
Túl van a fürdőn. Nagyon sírt. Most 38,2. Remélem nem szökik vissza. Nekünk most itthon csak a nurofen van, nem tudtam, hogy több félét is lehet, és eddig még mindig segített. Amúgy két és fél éves. Köszönöm mindenkinek a segítségét! Azt hiszem ha megint felszökik a láza, beviszem a kórházba.
16. tinamama (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2012. jan. 19. 00:41
Valóban,és még reszketni is fog mint a nyárfalevél,de így adja le a hőt,ez is természetes.
15. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - Tinamama)
2012. jan. 19. 00:34

ez így van, a gyerek teli torokból bömbölni fog, én még 10 évesen is magamból kikelve ordítottam, amikor jött az, hogy priznic, meg hűtőfürdő


de 39,4-nél már muszáj, az már nem a "hasznos" láz

2012. jan. 19. 00:20

Kiegészítem: 3 óránként felváltva, de alább láttam egy 2 órás különbséget is. Sőt, egyszer az ügyeleten azt is mondták, hogy van, hogy egyszerre is kaphat a gyerek 2 különböző hatóanyag tartlamú lázcsillapítót.

De hangsúlyozom, csakis ügyeletes tud pontosat mondani.

Én nagyvárosban lakom, de állítom, hogy az ügyeleten már ismerik a nevemet... :D

2012. jan. 19. 00:17

Mennyi idős a gyereked?

A Nurofennél/Panadolnál sokkal hatásosabb a kúp, ha még kicsi, akkor a germicid, ha nagyobb (talán 1,5-2 éves kortól kb..) akkor az antipiretikus kúp viszi le a lázát.

De az alábbi kúpoK, A Nurofen és Panadol 3 különböző hatóanyagot tartalmaz, tehát 3 óránként lehet adni.

De telefonálj az ügyeletre, és kérdezd meg pontosan!

Nálunk még ami bejött: langyos vizes, kicsavart törölközőbe csavartuk a gyereket (a kisfiamnak 4 hónapos oltás után 39, 2 volt éjszaka a láza), és ezt még körbecsavartuk szárazzal. Ezt elég sokszor megismételtük, és így lement a láza, persze gyógyszeresen is csillapítottuk mellette.

Azóta is mindenre belázasodik (fog, nátha). A kislányom 2 hete kapta meg a 4 hónapost, neki is 38,8 lett estére, de a 2. kúp levitte, amit az előírt időnél hamarabb adtam be ügyeleti "utasításra".

Biztos sikerül lehúzni a lázát!

Jobbulást és kitartást!

2012. jan. 19. 00:14
A mi gyerekdokink azt javasolta,hogy a különböző gyógyszereket variálva két óránként lehet nekik adni.Pl nurofen-Panadol-kúp.Nálunk bevált...
2012. jan. 19. 00:11

Adj neki egy lázcsillapító kúpot,és hűtőfürdőt!

Igaz nem fog neki tetszeni,mert még a neked melegnek tűnő víz is hideg lesz és sírni fog de ez a legjobb módszer ami ilyenkor használ.Ne ijedj meg a sírástól,hanem szép fokozatosan hűtsd le a vizet és meglátod használni fog!Én itt leszek egész éjjel,ha bármi kérdésed van,igyekszem segíteni.Nekem három gyerkőcöm van:)

2012. jan. 19. 00:09
ja és utána ne öltöztesd fel, esetleg valami nagyon vékonyba és ne takard be, ezt a kórházba mondták, mikor a húgom bent volt
2012. jan. 19. 00:06
Ráadásul nálunk csak felnőtt ügyelet van...
2012. jan. 19. 00:06

Elsőnek hűtőfürdő.

Fiamat tekergettem lepedőbe,és órákkal később ment csak le a láza-nálunk a hűtőfürdő sem használt.

2012. jan. 19. 00:06
hűtőfürdő - de nem hideg vízbe kell dugni, hanem csak kellemesen meleg vízbe, és azt fokozatosan 30 fokra hűteni a vizet.
2012. jan. 19. 00:05
Igen, én is gondoltam rá, csak már a lázmérésnél is annyira sír, de akkor muszáj lesz.
2012. jan. 19. 00:05
ha jól emlékszem, akkor úgy kell, hogy csinálsz egy langyosabb vízet abba belerakod a kicsit és ahhoz adagolod mindig a hideget szépen fokozatossan
2012. jan. 19. 00:05

Én betenném az autóba,és bevinném a kórházba.

Az ügyelettel nincsenek jó tapasztalataim.

2012. jan. 19. 00:04
nekem még nincs gyerekem, de nekem kiskoromba mindig hütőfürdőt csináltak
2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Giovannina)
2012. jan. 19. 00:03
Én hütőfürdőt csinálnék. Ha nem hazsnál ügyelet.
2012. jan. 19. 00:02
Remélem van még itt valaki, aki tud segíteni. Egész nap semmi baja nem volt a fiamnak. Este 9-kor 38,8-at mértem, kapott nurofent, borogattam, gyorsan le is ment 1 fokkal a láza. Csakhogy felszökött megint 39,4-re. Várjak még, vagy vigyem kórházba? Még sosem volt ilyen magas láza.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook