Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magára maradt anyuka kér segítséget, hova forduljon, milyen lépéseket tehet? fórum

Magára maradt anyuka kér segítséget, hova forduljon, milyen lépéseket tehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jan. 12. 18:53
Köszönöm szépen a segítségeket. Remélem minél hamarabb megoldódik, amint van előrelépés jelentkezem. További szép estét mindenkinek
30. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - 81Krisztina)
2014. jan. 12. 17:12
Tény,hogy az önkormányzat gyermekvédelmit addig nem állapít meg,míg nincs döntél hol lesz a gyerek...DE,ha lenyilatkozza,hogy folymatban van,érdemlegeset nem tud az ügyben mondani,mert nem született döntés,meg kell kapja!
29. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - 81Krisztina)
2014. jan. 12. 17:09
Ha beadja a papírt a bíróságra,elsősorban ideiglenes intézkedés lesz a láthatásról és a gyerektartásról a per végééig.
28. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2014. jan. 12. 17:08
Addig míg ideiglenes intézkedés,határozat nincs a láthatásról,nem köteles oda adni a kicsit...hisz ha nem hozza vissza,az anyuka tehetetlen lesz....pont azért,mert nincs papír hová helyezték el a gyereket.
27. kristo_f (válaszként erre: 20. - 81Krisztina)
2014. jan. 12. 17:01

Olyan jogon követelheti, hogy ő az apja, az egyik szülője

És ezeket nem lehet felhasználni, mert ezek nem nyomós érvek és könnyen kimagyarázhatók


Területi/kerületi polgármesteri hivatal szociális/gyermekvédelmi osztály stb.

Kezdje el ezeket az "egyszerű" hivatalos utakat járni


Amig el nem váltak semmi esélye hogy bármit is tehet, még távoltartó végzés sem mert nincs rá indok, egy válás meg nem olcsó

26. Madine
2014. jan. 12. 16:55
Családsegítőtől, gyámhivataltól kérjen segítséget elsősorban plusz indítsa el a válópert. Minden megyeszékhelyen van jogsegély szolgálat, oda nyugodtan fordulhat. Ha apuka eddig sem foglalkozott a gyerekkel, ezután sem fog sokat, valószínű, hogy üres fenyegetőzés az egész. A barátnőd találjon mielőbb munkát azért, önkormányzathoz menjetek be + munkaügyi központban regisztráltassa magát. Lehet, hogy egy ideig kaphatna állást mint közfoglalkoztatott. Ha látják, hogy akar dolgozni, akkor a gyámhivatal és a bíróság is mellette lesz. Sok erőt kívánok, írd majd meg a fejleményeket.
25. bowie
2014. jan. 12. 16:49

Bocsi, jav.:

ajánlott szelvény is tartsa meg.

24. bowie
2014. jan. 12. 16:48

A bíróságra kell papírt küldeni, három példányban, de ne csak a különválásról, hanem arról, hogy pontosan mióta szűnt meg a vagyonközösség, mindent le kell benne írni. Aztán fénymásoljon egyet magának, tartsa meg és ajánlottan adja fel a 3 példányt. Az ajánlott szelvényt is adja be. Lehet csatolni illetékmentességi kérelmet is.

Mindemellett a területileg illetékes MÁK-nak is küldjön levelet, hogy ekkortól meg ekkortól egyedülállóként él, mert nekik nem kell, hogy ki legyen mondva a válás, küldenek majd papírt és az alapján megítélik az emelt családit.

Az, hogy az ajánlott szelvény meg a kereseti levél fénymásolata nála van, tökéletesen elég lesz ahhoz, hogy apuka ne vihesse el a gyereket, hisz a holnapi naptól peres felekké (anyuka a felperes, apuka az alperes) válnak, még, ha nem lesz bírósági ügyszámuk egyelőre, akkor is, bizonyítható lesz, hogy nem alkotnak egy párt.


Helyi szociális irodánál kérhet majd gyermekvédelmi kedvezményt, azt az egy főre eső jövedelem alapján számolják ki, de majd csak akkor, ha már a bírósági ítélet a kezében lesz.

2014. jan. 12. 16:42

Köszönöm a hozzászólásokat...

Azért érdekes emberek vannak, érdekből magához venni a kisfiút...hogy aztán lepasszolja a nagyszülőknek...

2014. jan. 12. 16:39
Most apuka a barátnőmet fenyegeti, hogy úgy is elveszi tőle a gyereket, neki fogják ítélni, mert nem megfelelő körülményeket biztosít neki (fázik stb..) de pont ő az aki erről tehet. Épp nemrégiben beszéltük barátnőmmel, hogy mondja azt apuka hogy ennyi, nem jön vissza, és akkor a lány már régen találhatott volna magának valakit aki szereti és támogatja őket, már dolgozhatna.. de eddig hitegette...
21. Zebra25 (válaszként erre: 20. - 81Krisztina)
2014. jan. 12. 16:37
Biztosan ezt is figyelembe fogják venni. Gyanítom,h ogy nem akar fizetni gyerektartást és ezért fenyegetőzik.
2014. jan. 12. 16:34
Mikor beiratta bölcsibe a kisfiút, kért mentességet a fizetnivalók alól, mivel egyedül neveli a kisfiát, de elutasították, merthogy nincs papírja arról hogy válnak. apuka meg nem fizeti a bölcsi költségeit...mondván ha anyuka dolgozni akar oldja meg... viszont pénzt meg ugye alig küld. büféje van, hol azt mondja azért nem látogatja őket mert nincs pénz, nem megy a bolt, hol azt hogy sokan vannak nem tud elszabadulni. Persze most kiderült mi is van a háttérben. De kérdem én, milyen jogon követelné az apa a kisfiát kizárólag magáénak, ha eddig pont leszarta, hogy egyáltaláln van-e, meg sem látogatta mikor korházban volt a pici, elnézi hogy fázik, egy csomagot nem küldött neki karácsonyra... Ezeket nem lehet ellene felhasználni??
19. Zebra25 (válaszként erre: 18. - 81Krisztina)
2014. jan. 12. 16:31
Akkor úgy a körülmények nem igazán jók. Szerintem mihamarabb meg kellene kérdezni valakit, olyat aki ért is hozzá, hogy kinek milyen joga van és mit és hova kell benyújtani.
18. 81Krisztina (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2014. jan. 12. 16:26
Elvileg rendben van, legalábbis olyan téren, hogy jó anya, ügyesen neveli,tanítgatja a kisfiút... De a körülmények nem mindig túl rózsásak... Van hogy 8 fok van a lakásban reggelente, mert nem jut fára elég. Nem tud még elhelyezkedni, mert ugye nem szokott még be a gyerek, és gondolom a jövedelmeket nézik... neki meg csak annyi van amennyit állambácsitól kap. Illetve apuka amit küld néha. Ezért is fél, hogy mi van ha a gyámhivatal ezeket barátnőm rovására értékeli..
17. Zebra25 (válaszként erre: 15. - 81Krisztina)
2014. jan. 12. 16:25

Akkor támogasd, biztos, hogy szüksége lesz rá a jövőben.

Erősnek kell lennie, mert van egy kisfia, akinek azért szüksége van rá.

16. era06
2014. jan. 12. 16:24

nem kell engedni, hogy elvigye még fagyizni sem (most nem is fogja)

Rendőrségi ügye miatt, lehet kérni (gondolom én), hogy felügyelet mellett legyen a láthatás.

2014. jan. 12. 16:21
Én is ennyit tudtam csak segíteni neki, hogy menjen el családsegítőbe, vagy bíróságon kérjen jogi segítséget... Sajnos a lány már eléggé kivan, eddig hitegette a férje, hogy így szereti-úgy szereti őket, hiányoznak neki, de suliba jár meg dolgozik, nem tud hazautazni és tessék. Sejtettük hogy van valakije, de mikor szegény barátnőmet felhívták akkor szembesült vele, hogy mi van. Már butaságot is mondott, hogy mit csinál ha elviszi az apja a gyereket, de próbáltam arra terelni hogy ezen ne is gondolkozzon, mert ha olyan előtt mondja, még az apuka jöhet ki jól (mondván zakkant az anya). Ráadásul a lánynak senkije sincset, mert drága férje miatt a családja teljesen elfordult tőle...
14. Zebra25 (válaszként erre: 13. - 81Krisztina)
2014. jan. 12. 16:18

Nem akar gyerektartást fizetni.

De ne aggódjon a barátnőd, ha nála minden rendben van, akkor ha össze is carja magát a férje, akkor sem neki fogják ítélni a gyerkőcöt.

2014. jan. 12. 16:17
Barátnőm felajánlotta hogy normálisan rendezzék el a válást és a gyerekkel kapcsolatban is egyezzenek meg, de a pasi csak hajtogatja, hogy az ő gyerekét más pasi nem fogja nevelni, inkább elveszi. Azt nem értem, ha eddig nem volt kíváncsi a gyerekére, akkor most mi a fenét akar??
12. Zebra25 (válaszként erre: 10. - 81Krisztina)
2014. jan. 12. 16:16

Akkor el kellene kezdeni valahol a szétválást.

Sajnos sokszor azzal ijesztgetik az apukák az anyukákat, hogy elveszem a gyereket, úgy is nálam lesz, közben pedig szerintem az esetek 99%-ban az anyának ítélik. Ha nem, akkor ott már komoly gond van az anyánál.

2014. jan. 12. 16:14
Gyámhívatalhoz kéne fordulni,ott minden segítséget megkap.Mondjon el mindent,a gyermek érdekét nézik.
2014. jan. 12. 16:14
Még nem adta be, tegnap hívta fel barátnőmet a férje "másik" párjának az anyukája, hogy mikor mondják már ki a válásukat (mert apuka a kislányukat azzal hitegette, hogy már folyamatban van a válása)... nagyon zavaros az egész... a pasi elég zűrös, fél is tőle a barátnőm, mert volt már az embernek rendőrségi ügye is(súlyos testisértés, felfüggesztett büntetéssel), barátnőmet még nem bántotta úgy tudom.
9. Zebra25 (válaszként erre: 6. - 81Krisztina)
2014. jan. 12. 16:12

Nem lehet sajnos, mivel csak az apja és házasok is még talán.

Én ebben(hála az égnek) nem vagyok jártas, csak barátnőm ment rajta keresztül és onnan tudogatok ezt azt.

Boztos jön majd valami aki pontosabban leírja a dolgokat.

8. boszorkánylepke (válaszként erre: 1. - 81Krisztina)
2014. jan. 12. 16:10
Ha az apuka úgyis mással él együtt, és nem tudják a házasságot megmenteni, akkor beszéljék meg - már ha emberi hangon lehet - és váljanak el, utána jöhet a gyermekelhelyezés.
7. Zebra25 (válaszként erre: 5. - 81Krisztina)
2014. jan. 12. 16:09

Beadta már a válópert?

szerintem meg kellene egyezni valahogy peren kívül, de én úgy tudom, hogy amíg nincs döntés, addig viheti a gyereket az apa is

De mit csinálna a gyerekkel? kivinné magával külföldre? ilyesmire képes lenne vajon?

2014. jan. 12. 16:08

Távoltartást nem lehet esetleg kérni, mivel megfenyegette hogy elveszi tőle a gyereket?

Az a röhej az egészben, hogy többször is szemtanúja voltam, mikor még együtt éltek, hogy az apa lepasszolta a gyereket ha már görbült a szája. Ráadásul, az elmúlt egy évben 3 szor látta az apját, nagyon anyás, nélküle 5 percet nem marad el a bölcsin kívül...

5. 81Krisztina (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2014. jan. 12. 16:06
Igen, én is ezt mondtam neki, hogy holnap valahogy ezt indítsa el. Mert ha apuka eljön a gyerekért, barátnőm akkor is hiába hív rendőrséget, nem tudnak mit csinálni... Ha gyermekelhelyezést kér barátnőm, akkor már most nem vihetné el apuka? Attól tart a barátnőm, hogy ha most elviszi a kicsit az apja, akkor nem kapja vissza, sajnos nem egy "aranyember".
2014. jan. 12. 16:03
Az a baj, hogy hivatalosan szerintem elviheti, tehát amíg nincs megegyezés a gyermek elhelyezéséről, addig el is viheti, persze nem örökre, de ha mondjuk góhétvégére el akarná vinni, akkor.....szóval szerintem gyermekelhelyezési pert el kell indítani még holnap.
2014. jan. 12. 16:01
Apuka nem látogatta gyerekét sem születésnapján, sem névnapján, sem karácsonykor. Pénzt hébe-hóba küld a számlákra. Barátnőm elhelyezkedni nem tud a kisfia miatt, most szoktatja bölcsibe utána természetesen dolgozni fog, de kétségbe van esve, hogy elveheti az apa tőle a gyereket.
2014. jan. 12. 15:59

Sziasztok!

Barátnőm nagy bajba került, és teljesen egyedül maradt 2,5 éves kisfiával. 1 éve elment vidékre apuka, azóta 3-szor volt meglátogatni a kisfiát és feleségét. Most meg kiderült, hogy vidéken együtt élt valakivel. Sajnos eldurvult a helyzet, apuka fenyegetőzik hogy elviszi barátnőmtől a gyereket. Honnan kérhetne barátnőm segítséget, vagy milyen papír kell ahhoz, hogy ha feljön, ne vihesse magával.Papíron házasok... aki tud segítsen

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook