Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi esélyünk van erre? Hogyan tegyük meg az első lépéseket? fórum

Mennyi esélyünk van erre? Hogyan tegyük meg az első lépéseket? (tudásbázis kérdés)

10. nilem023 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 18. 10:47

Lehet már utána is jártál de ha nem segítség lehet neked Pataki Zita-Meddőnek nyilvánítva című vlogja a YouTube-on! Most csütörtökön az örökbefogadásról lesz szó! Ha gondolod nézd meg!

Nemes dolog amit terveztek! Nagyon szorítok nektek!!

2020. máj. 16. 21:16
Sok sikert! Szorítok nektek!!!
2020. máj. 16. 18:21
Nagyon szépen köszönöm :)
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 16. 17:26

Talán két napja néztem ennek utána.

Nevelőszülőnek férfiak és nők is jelentkezhetnek, családi állapottól függetlenül.

Sok sikert!

2020. máj. 16. 17:06
Én is nagyon drukkolok Nektek! Egyetértek Papája soraival.
5. papája (válaszként erre: 4. - Papája)
2020. máj. 16. 17:05
Javaslom még, hogy írd be a keresőbe, hogy - ki lehet nevelőszülő. Rengeteg hasznos dolgot előhoz, többek között az ezt szabályozó rendeletet is. Innen tájékozódhatsz konkrétan.
4. papája (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 16. 17:01

Sajnos ezt nem tudom, de egy stabil kapcsolat néha több, mint egy házasság. Ezt is elmondják majd.

Anyák napján sok szó esett a nevelőszülőségről, többek között arról, hogy nagyon kevesen vannak és jó lenne minél több nevelőszülő. Ebből kiindulva is jó esélyetek van. Az is mellettetek szól, hogy épp a párod elhunyt kistestvére miatt a kötődés, úgyhogy HAJRÁ!

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Papája)
2020. máj. 16. 16:49

Nagyon szépen köszönöm a pozitív szavakat :)


Párommal nem vagyunk házasok, ez mennyire probléma?

2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 16. 16:45

A legegyszerűbb az egyenes út. Elmentek az Otthonba és elmondjátok az intézetvezetőnek azt, amit itt is leírtál. Elmentek a Gyámhatósághoz és ott is elmondjátok ugyanezt. Segítenek lebonyolítani az eljárást és hivatalos nevelőszülőkké válhattok.

Pedagógus vagy, férjed van és munkátok. Feltételezem, hogy a lakásotokban/házban elfértek.

Nagyon szép és nemes feladat, amit vállatok.

A nevelésért pedig agyagi juttatásban is részesültök, így nem szenvednek hiányt a gyerekek.

Szeretetben meg biztosan lesz részük, nálatok.

Úgy gondolom, minden esélyetek megvan a nevelőszülőségre.

2020. máj. 16. 16:28

Sziasztok

Sajnos nem tudjuk hogyan kezdjünk, mik az első lépések stb.


Lehet bonyolult és hosszú de leírom a történetet.


Páromnak volt egy húga, aki sajnos gyermekként elhunyt, húgának pedig volt egy legjobb barátnője, aki borzasztó családi háttérrel rendelkezik.

A barátnővel mai napig tartjuk a kapcsolatot, már 15 éves. Sajnos a szülőknek fontosabb az alkohol, mint a gyermekek. :( (2-en vannak testvérek).

Végül mivel nem rendeződött a helyzet, nevelőotthonba kerültek. Legszivesebben magamhoz vettem volna őket, de nagyon fiatal voltam, egyedülálló..

Aztán elkerültek nevelőszülőkhöz ahol egész jól érezték magukat, de több év után a nevelőszülők elváltak, anyuka azt mondta nem bírná egyedül, így visszakényszerültek a nevelőotthonba. Annyira sajnálom őket :( a barátnő 15 éves, a húga 10. A nagylány nagyon beteges, immunrendszer, idegrendszer, emésztési gondok. Orvoshoz vinni, gyógyszer stb.

De így is vállalnánk. A nevelőotthonba sajnos a sok gyerek mellett nem nagyon tudnak erre odafigyelni, igaz már nagy, de szinte mindig én vagy párom kísérjük orvoshoz (2 havonta).

Van nekik kijelölt gyám de a túlterheltség miatt, sajnos sosincs ideje leülni beszélni, a barátnő elmondása szerint nem is nagyon foglalkozik velük. :(


Párommal úgy döntöttünk hogy magunkhoz szeretnénk őket venni, mióta visszakerültek az otthonba egyre rosszabb, depresszió stb.

Szerencsére egyikükkel sincs baj, nincs rendőrségi ügy, nem szöknek el, nem lógnak el stb.


Hogyan tehetnénk meg az első lépéseket?


Azt olvastam hogy van környezettanulmány, egészségügyi, pszichológus, "anyagi felmérés".

Párom vállalkozó, én tanárként dolgozom, mondhatni biztos állásunk van.


Mennyi esélyünk van hogy a lányok hozzánk kerüljenek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook