Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Magányosság 41 év után fórum

Magányosság 41 év után (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Magányosság 41 év után

1 2 3
76. tavasz007 (válaszként erre: 74. - Legnano)
2014. jan. 6. 21:03

ha én Te lennék, fognék egy bicajt, és bicajoznék. 7km-re minden nap át tusz bicajozni egy kávéra, persze csak akkor ha nem zavarsz, de egy igaz barát szívesen lát, akár csak 5 percre is.


vagy bicajozhatsz, mindenfelé. én imádok!!!

75. Idhikai (válaszként erre: 1. - Legnano)
2014. jan. 6. 20:46
ajaj... könyvtár, foltvarró klub, népdalkör, hagyományőrző akármi... csak van valami a közelben.. társaság, társaság, társaság... először idegennek fogod érezni magad, aztán belesimulsz! De mozdulj ki, menj emberek közé...
2014. jan. 6. 20:38
Nincs 1 000 a létszám,mert sok az öreg és mennek el.A mi utcánk nem hosszú,de 3 év alatt 6 haltak meg és ebbe fiatal is volt.Most kapok segítséget,ha lerobbannék,mert egy telefon és már jön is a segítség.A Barátnőm sokat segít,de neki is meg van az élete és Ő egy másik faluban él 7 km arrébb.Az idő múlásával biztos könnyebb lesz,de ez odébb van még legalább is nálam.
73. tavasz007 (válaszként erre: 72. - Legnano)
2013. dec. 30. 21:01

hum most látom, h írtál....:)

hány fős faluban laksz?

vannak ott barátaid?

vagy egy batátnő?

72. legnano (válaszként erre: 71. - Tavasz007)
2013. dec. 27. 19:56
Egy ki falúban élek Pest megyében,de itt ilyen nincsen csak a városokban,de az nekem messze van.Eléggé lerobbantam az utóbbi időben és ezt az idegállapotomnak is betudható.Nyár elején műtik a szemeimet,mert mind a kettőn sz.hályog van.Vegetálok a szó szoros értelmében.Van két kislány unokám,de Pesten laknak és ritkán jönnek,de látom őket a Hoxán.Próbálom kiírni az érzéseimet, ezért Naplót írok,hogy talán könnyebb lesz egy idő után.Még nem érzek változást csak annyi,hogy már csak sírással telik el a napom.
2013. dec. 26. 23:44

szia legnano, mamikámhoz küldtél szép szavakat és jeleket. Én is kívánok Neked sok erőt.


vannak unokáid?

a hirtelen halál szerintem nehezebb, mint amikor tudjuk, h valaki el fog menni, mert nem tudsz rá felkészülni. beszélj hozzá, mondd el, igazan őszintén, amit addig nem mondtál el. lehet, h kicsit haragszol magadra, mert nem tudtál elbúcsúzni, vagy mert nem tudtad előre, irreális dolgokat vár el ilyenkor magától az ember, vagy lehet h csak én...


merre laksz?

jó ötlet lenne elmenni gyászfeldolgozó csoportba, ott emberekkel találkoznál, akik hasonló dolgon mentek keresztül....


írj, ha tudok segíteni valamiben!!!

70. Bugs02
2013. nov. 17. 10:19

Szia!

Sajnos nagyon nehéz, egy szerettünk elvesztése, de az élet megy tovább!

Én csak azt tudom mondani, hogy a férjed veled van, figyelj a jelekre, amikor róla álmodsz, bizony ott van veled, de szerintem a párod, nem akarja, hogy megkeseredett légy, mert ő már nincs.

próbálj, arra gondolni, hogy a párod veled van, igazából, halál nincsen...

2013. nov. 5. 16:09

Őszinte részvétem!

Tanácsot adni nehéz és nem is lehet! Elfelejteni soha nem tudod, csak az idő múlásával enyhül majd a fájdalmad!

Kívánok sok erőt jó egészséget Neked!

Szeretettel ölellek!

2013. okt. 26. 19:03
Őszinte részvétem!
2013. okt. 26. 19:01
Erdekes , hogy egy ember gyaszan is vita temat talaltatok. Nem tudom atelni amit o, de a hideg fut vegig a hatamon,ha arra gondolok, hogy nelkule maradok.Csak 9 ev van mogotunk, de remelem egyszere egymas karjabn er utol a veg. Inkabb kuldok egy olelest a holgynek es tovabb megyek mielot osszerugjatok vellem is patkot.
66. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 16. - Fortunator)
2013. okt. 26. 18:59
Sirni nem szegyen. Aki szegyel sirni nagyobb bajban van mint az aki sir, aki nem tud sirni az megroszabb.Aki nem erzi, hogy sirhatnekja van elveszet, kemeny munka mig erzekteleniti magat az ember.Valoszinu sok probat eltel meg, de en nem lenek buszke arra, hogy sikerult elerjem , hogy nem sirok meg titokban sem.
65. winny
2013. okt. 25. 16:00

Először is őszinte részvétem!Tanácsot adni? Lehetetlen! Még akkor sem mondhatjuk,hogy értjük ha a másik is özvegy.Mindenki másképp éli meg a TÁRS elvesztését

Nekem az unokáim haltak meg.Nem lehet elfelejteni,de muszáj túlélni!

Kívánom,hogy találd meg a lelki békéd!

Üdv:Márti

2013. okt. 13. 11:59
Végre valaki,aki reálisan nézi a dolgokat!
2013. okt. 13. 07:07

Álljatok már le erről a stilus dolgokról..

A "fortunátor" hozzászólt..mivel ő is átélte már..igy hozzászólt.

Elolvastátok..oké

De lapozzatok már ..

Nekem még most sem "bicskanyítogató"..pedig már többször elolvastam

Az élet ilyen, élünk és meghalunk...

2013. okt. 13. 00:22
Értelmiségi? Neked meg az értelmi szinted látszik:))
61. Adri005 (válaszként erre: 58. - Fortunator)
2013. okt. 12. 20:52

Ebből is látszik az értelmiségi szinted, hogy piszkálásnak fogod fel. Nem piszkálásnak szántam. Nem a fórumíró nem kért fel, hogy álljak ki mellette, szerintem nincs is rá szükség.

Viszont nem bírom megállni, ha valaki ennyire érzéketlenül áll az embertársaihoz. És mivel ez egy fórum és kommunikálunk egymással, nem csak a cikkekről teljesen jogomban állt Neked írni.

Azt, hogy mikor fogom be nem Te mondod meg. Valami nem tetszik el is lehet menni. Ebből is látszik, hogy teli találat volt amit írtam, különben nem húztad volna így fel magad.

További szép estét kívánok! :)

60. fortunator (válaszként erre: 59. - Gabiusa)
2013. okt. 12. 15:08
Ha az a vélemény nem egy személyre irányul,hanem a fórum témájára,de ő csak velem foglalkozik nagy Bölcsen:))
59. gabiusa (válaszként erre: 58. - Fortunator)
2013. okt. 12. 14:28
Neki is joga van velemeny nyilvanitania, mint mindenki masnak!
58. fortunator (válaszként erre: 55. - Adri005)
2013. okt. 12. 11:03

Igen,az nagyon bölcs dolog,ha valaki egyszer sem HOZZÁD szólt,te mégis folyamatosan piszkálod!!

Felkért rá valaki,hogy helyette a szószólója légy?

Ha nem,akkor fogd be végre!

2013. okt. 10. 01:58
Nem volt kedvem végig olvasni az összes hozzászólást, mert úgy gondolom, hogy a fórum témáját indító hölgynek valóban segítségre van szüksége, nem véleményekre és kioktatásokra. Nekem hasonló problémám volt és segített egy módszer könnyebben feldolgozni a veszteséget (megjegyzem, hogy egyáltalán nem hittem benne, amikor a pszichiátriai kezelés után, ami csak gyógyszer hegyekből állt, odakeveredtem egy hírdetés alapján), de működött és működik ma is, ha valami lelki problémám van. Nem titok: úgy hívják, hogy EFT (Érzelmi Felszabadulás Technikája), először igencsak meglepődtem, mert ez egy "kopogtatás" a test meridián pontjain és olyan érzelmeket bolygat meg, hogy ahányszor ott voltam, már kényelmetlenül éreztem magam, mert állandóan bőgtem. Viszont már két-három alkalom után sokkal jobban lettem. A neten rá lehet keresni, mert ide nem írhatom ki a honlap linkjét, mivel a fórum szabályzata nem engedi. Nagyon drukkolok, hogy minél előbb sikerüljön a párja elvesztése miatti magány- és szeretethiányt feldolgoznia, mert én tudom, hogy felejteni soha nem fog, csak csitul, és elviselhetőbbé válik ez az iszonyú hiányérzet, amit még ennyi idő után is érez....és sajnos még érezni is fog egy darabig, ha nem próbál meg tenni ellene.
56. Adri005 (válaszként erre: 54. - Gabiusa)
2013. okt. 9. 12:03
Hülyét kapok tőle, mikor valaki a korával vág fel, és azért mert azt hiszi hogy idősebb már okosabb is vagy bölcsebb.
55. Adri005 (válaszként erre: 52. - Fortunator)
2013. okt. 9. 12:01

Nem attól lesz valaki bölcs, hogy hány éves. Hanem attól, hogy hogyan áll embertársaihoz! A kor semmit nem jelent. Lehet, hogy egy 15 éves bölcsebb és emberségesebb nálad.

Egyet értek Gabival, kíváncsi lennék, mégis hogyan jutottál akkor tovább Te ezen. Mert ezekből a hozzászólásokból aboszolút az jön le, hogy érzéketlen vagy, és nem is szeretted a párod.

54. gabiusa (válaszként erre: 52. - Fortunator)
2013. okt. 8. 21:28

En is irok neki privibe. De talan 51 evesen tobb eselyed volt "ujrakezdeni" mint a forumindito holgynek! Lehet, hogy a ferjeddel valo kapcsolatod sem volt annyira mely es bensoseges mint az ove. A mai vilagban hidd el ritka az ilyen kapcsolat. Ezert is nehezen ertheto egyeseknek miert ennyire nehez neki elengedni a tarsat.

A masik pedig ami engem a hozzaszoladra buzditott az az, hogy mindenkinek aki ilyen erzekeny temahoz hozzaszol emberi kotelessege tiszteletben tartani a masik erzelmeit. Senki sem egyforma, vannak erosebbek es vannak gyengebbek. Orulok, hogy ha te ilyen konnyen tuljutottal a ferjed elvesztesen. Akkor talan inkabb azt meseld el hogyan sikerult. Arra biztosan mindenki inkabb kivancsi.

Az en elettapasztalatomrol annyit, hogy nincs miert szegyenkezzek. Nem a 0-rol de a -10-rol indultam, bejartam a vilagot, tobb pontjan eltem mar. Ha valaki, akkor en tudom mi az, hogy ujrakezdeni. Nem volt anyam-apam, nem orokoltem. Ma megis milliomos vagyok $-ban. Biztos, tudok neked olyat mondani amirol halvany fogalmad nincs.

53. bubinana (válaszként erre: 52. - Fortunator)
2013. okt. 8. 20:11
Szia! Olvasd a 40. hozzászólásom..én már akkor írtam,hogy nincs min kiakadni..erre kaptam,hogy olvassam át..:D
52. fortunator (válaszként erre: 50. - Gabiusa)
2013. okt. 8. 19:20

Én még csak le sem írtam,hogy 65 éves,14 éve özvegy nő vagyok,és a bölcsességeddel elbújhatsz mögénk.

Egyébként ismerem annyira a hölgyet,mint te,sőt már privibe váltottunk leveleket.Tehát bölcs maradtam,mert ezekről hallgattam:)),de Ő tudja!

51. Adri005 (válaszként erre: 50. - Gabiusa)
2013. okt. 8. 18:18

Ámen!

Teljesen jól fogalmaztál!

50. gabiusa (válaszként erre: 49. - Fortunator)
2013. okt. 8. 17:25

Szerintem ez nem az a forum, amiben a hozzaszoladaid epito jelleguek lennenek. A helyedben keresnek valami testhez allobbat.

Neked foggalmad nincs errol a holgyrol, az eleterol. En folyamatosan olvasom a naploit. Segitsegre volna szuksege es nem kioktatasra. Biztos vagyok abban, hogy az "ilyen az elet"- rol tobb fogalma, tapasztalata van mint neked.

Erre szoktak mondani ha hallgattal volna, bolcs maradtal volna!

49. fortunator (válaszként erre: 41. - Vacsa)
2013. okt. 8. 14:33

Sajnos ilyen az élet!Nem is fog dédelgetni senki,egyedül kell boldogulni mindennel!Mi ebben a bicskanyitogató? Jó ember lehetsz,nálam sokkal jobb,ha ilyenért már bicskát nyitogatnál!


:))

48. Adri005 (válaszként erre: 47. - Fortunator)
2013. okt. 8. 14:31
Ha egy olyan embert veszítesz el akit nagyon szeretsz, akkor nem lehet meghatározni, hogy mi az ami hosszú időnek számít. Valakinek a 3 év se hosszú idő ilyen esetben.
47. fortunator (válaszként erre: 44. - Szabóné erzsi)
2013. okt. 8. 14:28
Nem éppen most,mert azért 11 hónap elég hosszú idő!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook