Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskások segítsetek! :) fórum

Macskások segítsetek! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
21. matyera (válaszként erre: 19. - Hajnallányka)
2020. máj. 7. 18:20
Igen, nagyon úgy néz ki, hogy haza fogjuk vinni. Kicsit azért tartom tőle, ezért kérdezőskodok itt.😁 Fiamnak nagyon kéne már egy kis állat, ezt régóta látom rajta. A hörcsöge pár hete pusztult el. De persze vele nem lehetett úgy játszani, dögönyozni mint a cicát.
20. matyera (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2020. máj. 7. 18:17
Szomszédom átmegy etetni, azzal nincs gond. 😉
2020. máj. 7. 17:58
Szerintem ha titeket már megszokott,könnyen megszokja a lakást is.Az almot meg kell mutatni és megfogja találni.Legyen játéka amivel leköti magát és persze foglalkozni is kell vele.Tőlem vittek cicát lakásba úgy hogy rendszeresen vitték,busszal vagy autóval,a telekre.Ott szabadban játszhat,egerészhet stb...Ha úgy döntötök hazaviszitek,sok örömöt kívánok hozzá.
18. l.luiselotte (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2020. máj. 7. 17:55
Mi 2-3 napos utazásnál csináltunk önetetőt. A kaja és a viz is elfogyott, ha netalán már az első nap megették volna, nem látszott rajtuk, jól néztek ki amikor hazaértünk.
17. andi6020 (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2020. máj. 7. 17:51
Csak épp kocsi nem üti el.
16. andi6020 (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2020. máj. 7. 17:51
Ugyan az, mint a kint tartottal.
2020. máj. 7. 17:49
Semmi szín alatt nem ajánlom a cicát lakásba vinni. Nem a tartása miatt (éveken keresztül több cicánk is volt lakásban), hanem arra gondolva, hogy mi lesz vele, amikor hosszabb időre (nyaralás) elmegy a család otthonról. Mi lesz vele?
2020. máj. 7. 17:25

Amikor felébred, akkor kér kaját is, naponta 2-3x.


Az én Picikém előtt is van mindig száraz táp és friss viz, mert békeidőben napi 10 órákat van egyedül a lakásban, mert főút mellett félek kiengedni.


Most a home o. alatt nagyon összenőttünk.Most sem eszik többször 2-3 alkalomnál csak lényegesen többet, ma mértem 7,5 kg. Tudom hogy nem normális dolog de nálunk az a szokás hogy kéri, mert csak a tenyeremből hajlandó enni. 2 éve beteg volt, akkor igy etettem és megtetszett neki.

13. 60458c31c7 (válaszként erre: 12. - Matyera)
2020. máj. 7. 17:25
Most fogsz tanulni.-:D
2020. máj. 7. 17:24
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Én gyerekként sem tartottam állatot, így elég tudatlan vagyok ebben a témában.
11. timycat (válaszként erre: 9. - Matyera)
2020. máj. 7. 17:13

Mondanám hogy igény szerint, de akkor egyfolytában etetnéd 😁


Míg növendék napjában többször. Mi a felnőtteknek reggel és este adunk enni (szárazat, nedveset vegyesen), délben nasi és vitamin.


Ha egyke macska akkor én szárazat mindig hagynék előtte.

Nálunk az eltérő táplálékigény nehezíti az etetést, van vesekímélő diétán lévő macskánk, meg hipoallergén diétán lévő és figyelni kell hogy ne egyenek bele a másikak kajcsijába. De egy cicánál nem ügy

10. 60458c31c7 (válaszként erre: 9. - Matyera)
2020. máj. 7. 17:11
Én 2x etettem.
9. matyera (válaszként erre: 3. - F499cb4607)
2020. máj. 7. 17:10

Szerintem már annyira nem kicsi. De valójában fogalmam sincs, honnan lehetne megállapítani a korát. Nem olyan nagy, szóval kb fél éves max.

Nem egy nagyon mászkálós macska, a nap nagy részét átalussza. Éjszakára persze még kitessékelem a házból, ha reggel látja a mozgást, akkor már jön.


Eleinte biztos sokat leszünk vele, ugyanis nekem kisfiam van, amíg a mostani onlinesuli tart, én úgysem tudok menni dolgozni mindennap.


Apropó kaja: hányszor kell etetni egy nap?

8. 60458c31c7 (válaszként erre: 1. - Matyera)
2020. máj. 7. 17:08

Szia.

Magam is cica-bolond vagyok.

Mint az emberek, ők sem egyformák.


- be tud-e könnyen szokni egy kiscica a lakásba?=a kicsi igen.


- hogy kell alomra szoktatni?=Nekünk a külön mosószobában volt a doboza, az elején bele tettem a cicát, gyorsan megtanulta ott végezni a dolgát.


- fiú cica, kell majd ivartalanítani?=mi ivartalanítottuk.


- kell-e bármiféle oltásokat kapnia?=kell igen.


- csak lakásban lenne, félő, hogy bármit is megrongál, ha nem vagyunk ott vele?=nem hiszem.

2020. máj. 7. 17:07

nekem gyerekkoromban is, felnőtt életemben i volt macskám.

Kérdésedre az alábbiakat tudom válaszolni:

l.Ha szeret benneteket, simán beszokik, főleg ha több családttagot szeret.

2.Az alomnak olyan szaga van, hogy arra magától rászokik,csak meg kell neki mutatni.

3. Állitólag kell, de én 1x ivartalanittattam egy kandurt. lehülyült, lelassult, a mostani macskánk 5 éves kandur, nem hiányzik neki az ivartalanitás, de néha nagy csatákból jön haza.

4-.Állatorvos megmondja, de néha tulzásba viszi nem kell mindent elhinni. Tizen- huszonévvel ezelőtt nem oltattuk a macskákat, vigan éltek több mint l5 éveket, csak egyszerűen odafigyeltünk rájuk.


5. Nmcsak a távollététetekben rongál, akkor is ha látjátok. Meg kell fegyelmezni, de kiskorában aktivabb, jobban rongál, aztán leszokik ellustul.

2020. máj. 7. 17:07
Sose kéne macska lakásba.
5. timycat (válaszként erre: 3. - F499cb4607)
2020. máj. 7. 17:06

Felnőttként lenyugszanak, nekünk 5 cicánk van, egyik sem kártékony, néha csak annyiból látjuk hogy vannak hogy fogy a kaja és gyarapodik az alomban a "matéria"


Ez cica-függő

4. matyera (válaszként erre: 2. - Timycat)
2020. máj. 7. 17:05
Köszi a tanácsokat!
3. f499cb4607 (válaszként erre: 1. - Matyera)
2020. máj. 7. 17:03
Szia! Enyém egészen pici koraban került fel hozzam az emeletesbe, kb 6 hetesen. Első 2 nap vinnyogott, sírt, kereste az anyukáját. Mindíg elbújt, lehetetlen helyekre is, a szívbajt hozta rám hogy kiszökött de nem. Az almot magától elkezdte használni, de volt pár alkalom, amíg megvárta, hogy hazaérjek és csak akkor végezte a dolgát. Amikor befogadtam otthon voltam vele hetekig, így nem hagytam magára egyből. Addig volt fent amíg én is, pörgött rohangált egyfolytában. Hajnalban keltett, 4kor már ehetnék volt. Ahogy nagyobb lett, egyre kártékonyabbá vált, függönyt kiszakította, mindenhová felmászott, mosott ruhák közé feküdt meg ilyenek. Mivel egyszerű tanyasi macska, fiú is, így pár hónap után a szüleimhez vittem kertes házba. Nagyon sűrűn megyek, jobb ott neki. Unta magát, meg így tud bogarászni, madarakat kergetni stb. Szerintem akkor jó, ha sokszor van otthon vele valaki.
2. timycat (válaszként erre: 1. - Matyera)
2020. máj. 7. 17:00

A kiscica igen, konnyen beszokik a lakásba.

Vesztek almot, beleteszed, megszaglászkodja és onnantól szobatiszta.

Fiút kell ivartalanítani (lányt is) spriccel és büdös ha nem.

Egy komplett állatorvosi vizsgálat kell mielőtt beviszed a lakásba, bolhátalanítás, féreghajtás, fülatkátlanítás. Aztán ha tényleg egyedüli szoba cicus már nem kell oltani.


Hogy fog-e kárt okozni... Hát passz, ahány macska annyiféle. Valamelyik napokat el van egyedül és sosem rongál valamelyik még a gazdi jelenlétében is tör-zúz. Ez lutri.

2020. máj. 7. 16:55

Sziasztok!


A kijárási korlátozás idejére elszöktünk a nagyvárosból kis titkos karantén fészkünkbe. :) Nos, pár hete etetünk egy macskát. Nagyon megszerettük, kisfiam is, én is, még a párom is, aki amúgy nincs oda a cicákért. Társasházban lakunk, de 99% az lesz a vége, hogy hazavisszük, ha egyszercsak vége a vírusos időszaknak.


Kérdésem itt jön: (még sosem volt macskám)

- be tud-e könnyen szokni egy kiscica a lakásba?

- hogy kell alomra szoktatni?

- fiú cica, kell majd ivartalanítani?

- kell-e bármiféle oltásokat kapnia?

- csak lakásban lenne, félő, hogy bármit is megrongál, ha nem vagyunk ott vele?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook