Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskások segítsetek! :) fórum

Macskások segítsetek! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
81. bnedora (válaszként erre: 80. - Matyera)
2020. máj. 16. 22:51

A képen látható cicáról van szó?

Amúgy, ha nem fog kijárni, kell neki un. kaparófa, ahol a körmeit élezheti. A lány cicákat is érdemes ivartalanítatni.

80. matyera (válaszként erre: 79. - Anyagi)
2020. máj. 16. 22:37

Köszi a választ.

Meglássuk mi lesz. Nem tartottam még sosem macskát (és más egyéb nagyobb négylábút) így ez most nagyon tanuló időszak lesz.

A macsek még nem túl nagy, én nem tudom megállapítani mennyi idős, de talán egy állatorvos majd megmondja. Az biztos hogy imád aludni 😁 meg az ölemben ücsörögni 😁

79. Anyagi (válaszként erre: 1. - Matyera)
2020. máj. 16. 20:19

Egy szabadsághoz, kinti környezethez szokott cicát nagyon nehéz beszoktatni egy lakásba úgy hogy ne járjon ki!

Nem kell alomra szoktatni, általában csak meg kell mutatni neki és gyakran tisztítani a helyet.

A fiú cicát muszáj ivartalanítani, mert nem fogsz bírni vele, ha menni akar udvarolni. Ez egy nagyon erős késztetés! Valamint, ha elkezd jelölgetni a lakásban, eldobhatod amire ráfröccsentett! Soha el nem múlóan büdös!

Azért kell oltásokat kapnia, hogy véd a cica és a család egésszégét is! Bár, ha tényleg nem jár ki, talán nem olyan vészes.

És, hogy megrondál e valamit? Ez egyéni vérmérséklet kérdése. Met a macskának is van ilyene! De arra számítani kell, hogy unatkozni fog, nem fogja tudni kielégíteni a mozgásigényét, ezért mindenképpen lesznek gondok vele. Függöny, tapéta, bútor eshet áldozatul... :((

78. Ramcsika (válaszként erre: 73. - Matyera)
2020. máj. 15. 20:51
Nálam mindig előtte van eszegeti egész nap.
77. matyera (válaszként erre: 75. - L.luiselotte)
2020. máj. 15. 20:46
Igen van neve, Sütinek neveztük el. így van, nagyon hasonlít a te cicádra 🐈 olyan cuki!!
76. matyera (válaszként erre: 74. - Selena78)
2020. máj. 15. 20:45
Köszönöm. jegyzetelek ám. 😉😊😘
75. l.luiselotte (válaszként erre: 73. - Matyera)
2020. máj. 15. 18:48

Van már neve? nagyon helyes kismacs. ( de ugye hasonlit az én Picikémre( profilkép)?


Mivel napközben egyedül van, egész nap előtte van a száraztáp. Ma is dolgoztam, mire hazaértem,elég jól megette - utána persze kapott csirkemellet is.

74. selena78 (válaszként erre: 73. - Matyera)
2020. máj. 15. 17:20

Nálunk a száraztáp mindig kint van. Ha kiürül a tál, feltöltöm.


Vizes tálja is legyen, és cseréld a vizét legalább naponta. Amiért te nem látod, azért ő iszik. Csak furák a cicák a vízivással. Az én első cicám nem ivott a táljából, de beugrott a kádba, és nyalogatta az alját, így beköltöztettem a vizes tálat a fürdőbe. Ott megfelelt neki.:)


Aztán volt egy maccsom, aki csak a frissen töltött vizet volt hajlandó meginni. Ha megszomjazott őkelme, leült a tál mellé és nyávogott.


Aranyos a cicád.:)

73. matyera (válaszként erre: 72. - Ramcsika)
2020. máj. 15. 14:58

Jajj nagyon jól. Épp itt ül az ölemben ❤️❤️

Tegnap vettünk almot, alomtálat, meg 2 etető tálkat. Fekhelyet végül még nem veszek, ill a kaparó-izét még nézegetem.😊 Ja meg vettem száraz tápot is, ízlett neki. Abból mennyit kell neki adni? Mindennap?

2020. máj. 15. 14:20
Mit csinál a cicusod? Jól érzi magát?
71. matyera (válaszként erre: 69. - Ramcsika)
2020. máj. 14. 10:24
Szuper, köszi!!!
70. matyera (válaszként erre: 67. - Ramcsika)
2020. máj. 14. 10:23
Köszönöm. Megfogadom. Esténként leginkább az én ölemben szeret aludni.😍😍
2020. máj. 14. 10:21
Nagyon édes a cicusod. Tényleg látszik hogy jól érzi magát. A viz miatt szerintem sem aggódj az enyém is alig ivott. De a száraz táp után most már iszik rebdszeresen.
68. matyera (válaszként erre: 66. - L.luiselotte)
2020. máj. 14. 10:21
Jajj, nagyon jól érzi magát.❤️ Mar reggel is itt sertepeltélt a lábamnál, most meg épp kerget valaki porcicát.😁
2020. máj. 14. 10:18

Szia! A cicusnak alomtartó, lapát, alom. Nekünk a fedeles jobban bevállt mint a nyitott. Igen nekem az állatorvos azt mondta hogy a lakásban tartott cicusnak kell a száraz táp is. Kaparót én vettem és rend szerese használja is. Fekhely? Ez egy nagy kérdés. Oda fekszik ahol neki tetszik. Az enyém mindig máshova. Csináltattam neki egy nagyon szuper fekhelyet és nem fekszik bele. Már mindent belwtettem játékokat stb. De nem fekszik oda. Az én polómat is beleteritettem de igy sem. Nálunk hol fotel, hol szék. Ablakban nagyon szeretnek a cicák feküdni.

Vigyél be neki egy papirdobozt /nálunk sörös doboz/ abból kilát és szeretni fogja. Minden cica szeret dobozban feküdni.

66. l.luiselotte (válaszként erre: 65. - Matyera)
2020. máj. 14. 10:13

szerintem más nem kell.Láttam a képét, látom, már teljesen beilleszkedett a családba. A viz miatt én is aggodtam, de megnyugtattak, ha száraz vagy konzervtápot kap, abban minden , többek közt a viz is benne van.

ugye jól érzi magát ? látszik rajta

2020. máj. 14. 10:07

Ha van itt még valaki, akkor kérdeznék 😁😁


Miket kell venni a cicának? Mi legyen otthon? Alomtartó, alom, valami kaparó-izé, cica fekhely?? Van még vmi ami fontos?

Száraztáp mindig kell neki? Olyat még nem kapott. Ja és érdekes, de vizet nem iszik 🤔🤔

2020. máj. 12. 15:33
Nekünk 4 cicánk van.Egy anyacica 12 éves,a kölyke, 8 éves,és egy 8 év körüli befogadott cica, és egy 6 év körüli cica,szintén befogadott.Lakásban is és kint is vannak.Alom van bent, de a ilyenkor általában kint végzik el a dolgukat,sőt at anyacica a kölykével együtt még télen is a legnagyobb hidegben ki akarnak menni.Az egyik befogadott cica már volt vagy 3-4 éves amikor hozzánk került,nem ismerte az almot, amikor rájött, hogy az alomba nem hogy nem szabad de el várjuk tőle ,hogy odamenjen kb 2 évig még kintről is bejött elvégezni a dolgát.A másik befogadott cica,ismerte az almot ,őt a mellettünk lévő házban az albérlő hagyta itt,még a mai napig is átmegy, és ott kószál.Mind a négyen ivartalanítva vannak,és mindegyiknek más a gazdija, itt családon belül.Tündérek nagyon, a kutyánk imádja őket,ő is sűrűn bent van, főleg télen, amikor esik az eső amikor nagyon fúj a szél,amikor dörög villámlik, és hát a tűzi játék sem a kedvence.Nem nagy testű kutya, szívesen beengedem,Ha pici a cica az legyen az első hogy doki, veszettség és védőoltás.A védőoltás megvédi a macskabetegségek ellen,a 12 évesünk még nem volt beteg.Szőr az van rendesen,de hát porszívó is van.
2020. máj. 9. 16:59
Minden szempontból megéri macskát tartani, sokkal üresebb lett volna az életünk macska nélkül .( pedig nem nagyképűségből irom, de más területeken is értek sikerélmények )
62. matyera (válaszként erre: 60. - 184481d874)
2020. máj. 9. 16:27
Ez egy sarkalatos pont lesz. Kövezve a konyha van. Ill wc, és fürdő,de oda biztos nem fér.(panel)🙄 Nem tudom mekkora egy álom tálca,mert a közlekedő is elég keskeny, szóval azt nem akarom, hogy kerülgetni kelljen.
61. Ramcsika (válaszként erre: 1. - Matyera)
2020. máj. 9. 16:26

Szerintem egy kiscicát nagyon könnyű beszoktatni. Ahol a gazdi van, ott jól érzi magát. Alomra szoktatni nagyon egyszerű: beleteszed egyszer, szaglál és utána már nem is végzi a dolgát máshol.

Bizony kell ivartalanítani, akár kislány, akár kisfiú. Nekünk volt fiú perzsánk, két éves volt mikor kaptuk /vettük/ Nem volt ivartalanítva és büdös volt. Most egy lánycicusunk van. Menhelyről hoztam kb. 4 hónapos volt. Azonnal orvoshoz vittem, megkapta a szurit és azóta minden évben kapja. Féreghajtózni is kell 3-4 havonta, akár benti, akár kinti cica.Rongálás?: ahány cica annyi féle. Az enyém még soha semmi kárt nem csinált. Pedig mikor elhoztuk kb. 2 hét múlva 2 napra el kellett utaznunk külföldre lakodalomba. Azt hittem a szívem szakad meg itt hagyni. Fel voltam készülve a lehető legrosszabbra, de semmit nem csinált. Hozzáteszem most már nem tudnám itt hagyni. Vigyed magaddal nyugodtan egy boldogság az egész családnak.

Nálunk a férjem a világért nem akarta, és most ő van érte oda a legjobban. Éjjel mászkál-e. Mikor hogy! Az enyém most hajnalig szépen elalszik valahol, aztán 4-5 óra körül megjelenik az én ágyamban, és nem velem, hanem rajtam alszik. De nem baj én igy szeretem. Nagyon-nagyon. Sok szerencsét a cicushoz, ne gondolkodj megéri! /megjegyzem én eddig kutyapárti voltam, és imádom a cicust is épp úgy mint a kutyákat/

60. 184481d874 (válaszként erre: 57. - Matyera)
2020. máj. 9. 15:41
Ott ahol lehetőleg kő van és félreeső hely.Bizony gond az elhelyezése,mert mi is olyan lakásban élünk,bár erkélyre nem tenném ki.Lehetetlen.A nagyobbik fiam amikor főiskolára járt,az albérletében a fürdőszobában tartotta az almot.A mi tálunk elég nagy és magas peremű.De mindenki másképpen gondolja.A mi cicusunk akrobata módra felrakja a kettő hátsó lábát és úgy végzi a dolgát,majd szemlélődik és kapar,de olyan hevesen ,hogy után fel kell söpörni.Rádásu nagyon finnyás természet,azonnal ki kell tisztitani mindentől az almot.
59. 184481d874 (válaszként erre: 58. - Matyera)
2020. máj. 9. 15:35
Ezt nem tudhatod előre.Én is az voltam ...valamikor....mosoly
58. matyera (válaszként erre: 55. - 184481d874)
2020. máj. 9. 13:52
Mondjuk mi későn kelők vagyunk, remélem ez nem okoz majd gondot. És nem kelt fel senkit sem hajnalban..🙄🙄
57. matyera (válaszként erre: 55. - 184481d874)
2020. máj. 9. 13:52
És az almot hova érdemes egy panel lakásba tenni, ahol nincs sem erkély, sem kamra?🙄🤔
56. 184481d874 (válaszként erre: 54. - Fincsi5)
2020. máj. 9. 13:37
Bizony
55. 184481d874 (válaszként erre: 51. - Matyera)
2020. máj. 9. 13:37
Nálunk nincs bezárt ajtó.Éjjel jön és megy,de többnyire a cicák szunyókálnak.Egyedül azt kellett megszokni,hogy amikor kora hajnalban a madarak csicseregnek és még sötét van,bizony a cicák is korán kelők,kérik az "ellátást" és végzik a dolgukat.Bizony az utóbbi után rendesen le kell ápolni a cicát,én legalábbis azt teszem és az almot is rendbe teszem,utána jutalomfalatka és jöhet a reggeli.Közel 14 éve együtt reggelizünk kora reggel.De utána nyugton van.Ami pedig a szagot illeti ,az én cicám még soha nem volt "szagos" és az almot rendszeresen cserélni kell.Éppen úgy kell bánni vele ,mint egy gyerekkel.Most is egyből ide jött hozzám.Minnél jobban öregszik,annál jobban ragaszodik hozzánk.Imádjuk.
54. fincsi5 (válaszként erre: 51. - Matyera)
2020. máj. 9. 11:49

Nincs ajtó zárva éjjel sem, így övé a terep.

Majd később versengtek, hogy kihez megy aludni.:))

53. matyera (válaszként erre: 52. - L.luiselotte)
2020. máj. 9. 11:46
Köszi!❤️❤️
2020. máj. 9. 11:31

Nem büdös, de azért nem kellene megengedni hogy a kiskandúr a lakásban spricceljen.


Ha ránézésre tiszta akkor nem büdös, és azt a cicádon fogod látni, mert túlnyomórészt fehér


Kivánom, teljen sok örömötök a kismacsekban !


( 5 éves a mi cicánk, de szinte " babázunk vele kedvét keressük egész nap )

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook