Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskások segítsetek! :) fórum

Macskások segítsetek! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
111. matyera (válaszként erre: 110. - L.luiselotte)
2020. jún. 7. 18:18
Én cicám is sokat alszik, de reggel kaja után meg késő estefelé azért felpörög.😁😁 De ha adódik egy jatszopajti, azért feléled.😊
110. l.luiselotte (válaszként erre: 107. - Matyera)
2020. jún. 7. 14:55
Azt akartam irni, hogy örülj ha a Süti szaladgál. a Picikének minden férfi szerve megvan mégis napi 20 órákat alszik.
109. l.luiselotte (válaszként erre: 108. - L.luiselotte)
2020. jún. 7. 13:30
Bocs a teló hülyeségeket írt
108. l.luiselotte (válaszként erre: 107. - Matyera)
2020. jún. 7. 13:29
Az ok ha szaladhsl
107. matyera (válaszként erre: 105. - Selena78)
2020. jún. 6. 23:25
A műtét napján még elég bágyadt volt,kaja sem nagyon kellett neki. De most már kezd visszajönni az eletkedve. Még kicsit óvatosabb, de már játszik, szaladgál is.
106. Ramcsika (válaszként erre: 103. - Matyera)
2020. jún. 6. 21:20
Jobban van a cicus?
105. selena78 (válaszként erre: 103. - Matyera)
2020. jún. 6. 18:29
Hogy van a cica?
104. Basset (válaszként erre: 94. - Ramcsika)
2020. jún. 6. 09:20

Köszi! :) Próbálkozom azóta és úgy tűnik, okosabb, mint gondoltam. 2 napja kinn van, éjjel-nappal, ritkán akar bejönni, elvan odakinn. Itt van az ajtó előtt a kajája, a pokróca, beül az ablakba..., ügyeske.

Nem hozok neki akkor haver-cicát. Igazatok van, nincs rá szüksége.

103. matyera
2020. jún. 4. 20:21

Írjatok nekem megnyugtatót!

Na megvolt a kiherélés, nagyon bágyadt szegény..ez normális?

102. Ramcsika (válaszként erre: 96. - L.luiselotte)
2020. jún. 1. 17:42

Látom, hogy a sziámiról mik a vélemények. Nekem is hasonló. Volt nekünk is sziámink, amilyen okos, intelligens, olyan agresszív tud lenni. Van olyan ismerősöm, ahol a sziámi pl. házat őriz, mint egy kutya.

A miénk is jelzett mindig a jött valaki. Igaz a mostani cicánk is azonnal kijön, ha valaki jön, de nem nagyon foglalkozik senkivel. 1-2 ember van akit nagyon szeret, de nem jellemző. Rólunk nem akad le egész nap. Állandóan körülöttünk sertepertél. De így a jó, imádjuk.

Együttérzek veled, ha a keddre gondolsz, mert én sem szívesen hagyom itthon egyedül. Állandóan azon jár az agyam, hogy szegény macsek mit gondolhat??? mit csinálhat???? Az enyém is 5 éves, ráadásul menhelyi, de nem hiszem, hogy elfogadna társul másikat. akartam hozni hozzá egy gyönyörű cicát, nem mertem. Ő is menhelyi volt. A miénk perzsa lány, volt fiú perzsánk ő sokkal-sokkal kedvesebb volt mint a kis csajszi.

101. Ildi (válaszként erre: 100. - Timycat)
2020. máj. 31. 20:14
:( sajnálom. Én hiába fogtam az uj cicát ,a masik kettő féltékeny volt ,fujt ,morgott,jobbnak láttam gyorsan elajándékozni. A cicaim bentiek,mindenhova mászkálnak,megszokták. Pedig annyira édes volt.
100. timycat (válaszként erre: 98. - Ildi)
2020. máj. 31. 19:56

Nálunk volt, hogy 1 hónap kellett ahhoz, hogy egyáltalán ne akarják megölni az új cicát. 1 hónapig nem lehetett felügyelet nélkül hagyni őket.


A sziámink ölt is le kiscicát, az igaz nem a mi kiscicánk volt, hanem "betolakodó", de akkor is nagyon durva volt, mire kirohantam az udvarra már vége volt szegénynek.

99. timycat (válaszként erre: 96. - L.luiselotte)
2020. máj. 31. 19:53

A cicák nincsenek különösebben oda más cicák társaságáért.


Nekünk 5 van, van amelyik jóban van a másikkal, klikkesednek, de igazából nincs köztük összetartás. Pl mikor el kellett altatni egy cicánkat egyik se kereste, nem hiányzott nekik, mintha soha nem is lett volna.

Az inkább jellemző, hogy pl az egyik mindegyikre morog, a másikat pedig mindegyik üti-vágja.


A sziámik pedig egyébként is harciasak, emberre, állatra egyaránt. Ha megyünk állatorvoshoz a sziámi előtt mindig nagy levegőt vesz, mindig megbeszélik az asszisztenssel, hogy ki hol kapja el. Igazi harci macskák. A miénk is, anyumé is,de van ismerős ahol még csak kölyök a sziámi, de nem kímél sem embert, sem állatot. Cserébe hihetetlenül intelligensek és ragaszkodóak.

98. Ildi (válaszként erre: 96. - L.luiselotte)
2020. máj. 31. 18:54
Én kipróbáltam egy harmadik cicát,de ajándékozhattam is el még aznap,mert a másik kettő egyáltalán nem akarta elfogadni.
97. matyera (válaszként erre: 93. - Ramcsika)
2020. máj. 31. 18:50
Nagyon jól érzi magát nálunk.😉 Csütörtökön kasztrálják is.
96. l.luiselotte (válaszként erre: 94. - Ramcsika)
2020. máj. 31. 17:47

Mi is szeretnénk egy sziámit vagy egy kis feketét, de nem tudjuk hogy reagálna az 5 éves Picike.

Igaz nagyon hozzánk szokott, ha otthon vagyunk mindig valamelyőnkön " lóg" jó értelemben írtam, de egy percig nincsen egyedül csak ha alszik.Ha a fiam is itthon van, állandóan kergeti harapdálja játszik vele, de rólam sem szakad le.

Nincs a terhünkre mert nagyon szeretjük, de nem tudom mi lenne jó a Picinek

De az az igazság hogy a karantén alatt aranyélete volt, de már egyikünk sincs itthon napközben. Már vérzik a szivem miatta ha keddre gondolok.

95. bnedora (válaszként erre: 92. - Basset)
2020. máj. 31. 17:27
Én annak örülök, ha bent vannak. Kint millió veszély fenyegeti őket. Hidegben, esőben nem szeretnek kint lenni. A cicának nem fontos a másik cica társasága.
94. Ramcsika (válaszként erre: 92. - Basset)
2020. máj. 31. 17:26

Szerintem nagyon nehéz lesz összeszoktatnod másik cicával. Mindenki mást mond. ebben a korban már nagyon nehezen fogad el mellé "társat", rajtatokon kívül. Azt nem írtad hogy ivartalanított a cicus? Ha igen talán, de biztosan nagyon nehéz lesz. Kiszoktatni is, mivel már megszokta, hogy mindig köztetek serte-pertél.

De próbálkozzál, sok szerencsét!

93. Ramcsika (válaszként erre: 87. - Matyera)
2020. máj. 31. 17:23
Hogy van a cica?
92. Basset
2020. máj. 24. 08:27

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, ti mit gondoltok...?

6 éve van egy szobacirkálónk. Eddig panelben élt, de sokszor leengedtük az udvarra, ahonnan pár kör után fel is jött - és aztán nyávogott megint kifelé.

Most elköltöztünk kertes házba és kb. 3 hónapja próbálom kiszoktatni. De itt is csak ki-bemászkál, ami nem is baj, amikor szép idő van, de amikor sár van, nagy cirkusz mindig takarítani a lábát...

Arra gondoltam, hogy ha szereznék neki egy társat, könnyebb lenne-e kiszokatni? Ha ennek lenne értelme, akkor meg hogy lehetne őket összehaverkodtatni, mert a 6 év alatt alig találkozott más macskákkal és szinte minden alkalommal cicaharc lett/lesz belőle...

Vagy milyen módszerrel lehetne megszerettetni vele a kintlétet?

Gyanítom, sosem lesz belőle 100%-osan kinti macska, de jó lenne, ha pl. éjszaka kinn aludna és nem kaparná hajnal 6-kor az ajtót, hogy ki akar menni... - majd aztán fél óra múlva, hogy be akar jönni.

Van valami ötletetek?

2020. máj. 19. 17:24
Igazi jó "társ". !!!
2020. máj. 19. 11:13

Nagyon jól megy az élet együtt a lakásban is.❤️

Tegnap már hagytuk is egyedül, nagyon rendes macsek. Reggel sem ébreszt korán.😉

89. matyera (válaszként erre: 88. - Ramcsika)
2020. máj. 18. 15:17
Köszi!😊😊😊
88. Ramcsika (válaszként erre: 87. - Matyera)
2020. máj. 18. 11:29

Azta! Ez szuper! Egyből bírja az utazást! Nagyon ügyes!

Az, hogy veletek alszik..... baj? Nem! Az enyém is odajön hozzám minden hajnalban, és csak rajtam alszik reggelig.

Mikor hoztam ő is bejött az ágyba, de utána magától leszokott róla. Sok boldogságot a cicushoz az egész családnak!

2020. máj. 18. 07:57

Szia Mindenki!

Tegnap végre hazahoztuk a cicust. egy órát kellett autózni, de meg se kottyan neki aludt végig a fiam ölében.😁

Bevette a várat itthon is. Alomra egyből rászokott és a kajás helyét is megtalálja.

Viszont...óóó..szóval az ágyunkban aludt.😊 Nincs ajtó sajnos a nappali-hálón, ezért kicsukni nem tudom, de nagyon jót szunyókált.🐈

2020. máj. 18. 07:55
.
85. Anyagi (válaszként erre: 80. - Matyera)
2020. máj. 17. 18:28

Sok szerencsét az egymásra hangolódáshoz!!! :))

HA szerencséd van, nyugis cicus!

84. bnedora (válaszként erre: 82. - Matyera)
2020. máj. 17. 08:29
Úgy látszik, hogy kb. 5-6 hónapos lehet a kép láttán.
2020. máj. 17. 05:13
Aranyos a cicus,látszik mennyire jól érzi magát:).
82. matyera (válaszként erre: 81. - Bnedora)
2020. máj. 16. 23:09

Igen, ő az.❤️❤️

Kaparófát mindenképp veszek majd neki, köszi.

Fiú, ez látszik.😁

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook