Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskások segítsetek! :) fórum

Macskások segítsetek! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2020. máj. 9. 11:28
Ja és még valami! Éjjel jöhet-mehet a lakásban? Vagy becsukjátok egy helyiségbe? Nekem sajna nincs ajtó a nappali-halón és nagyon nem szeretnék arra kelni, hogy a cica bejön az ágyba..🙄
2020. máj. 9. 11:26
Azt még kérdezném, hogy nem büdös a macsek a lakásban? Vagy mit tesztek a kellemetlen szag ellen?
49. matyera (válaszként erre: 47. - 184481d874)
2020. máj. 8. 16:09
Köszönöm. Igen, mindent át fogok gondolni. Még van pár napunk, max 1-2 hét amíg itt vagyunk, addig figyelem én is a cicust,hogy mennyire mászkálos fajta.😊
48. hajnallányka (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2020. máj. 8. 13:52
Nem tudhattad.Egyébként, csak úgy adok oda cicát ha látom hogyan bánik vele az új gazdi jelölt.
2020. máj. 8. 13:49
Ahány féle ember ,annyiféle cica .Egy közös vonásuk van,hogy nem hasonlit semmiben a kutyusra.Ha kiscica még akkor könnyen hozzá lehet szoktatni mindenhez.Többnyire ösztönösen működnek.Ivartalanitani kell,az én cicám is benti cica és minden évben elviszem egyszer orvosi vizsgálatra ,ez a ő és a család érdeke is.Most amikor befogadjátok feltétlenül vigyétek el orvoshoz,ő tudni fogja m ia teendő.A cica sok örömet tud adni ,igaz cicánként,fajtánként ez más,van aki hevesebb, öntörvényübb ,mint a többi.Nekünk az első cicusunk egy kis rontom -bontom volt és még nem volt 1 vées amikor oda adtuk egy néninek falura,az ilyen cicának ott a legjobb a helye.Szerencsések vagyunk a mostani cicánk már 14 éves és szelid fajta.De egyet tudomásul kell venni,az aki állatot tart azzal gond is van és igen a cica szőrös állat.Ha valaki ezt nem veszi tudomásul,az ne is tartson lakásban ,mert csak bosszuságot fog neki okozni.Mi imádjuk a cicánkat.
46. Mézes-Krémes (válaszként erre: 45. - L.luiselotte)
2020. máj. 8. 10:25

:DDDD Nem kedveli a cipőiteket. :D Az enyém egeret és patkányt szokott hozni, és a cipőkbe teszi bele. :)


Szobacicaként mindent szétszedett, rombolt mint állat. A polcokról mindent levert, kiásta a növényeket. Borzalom volt. Meg nekem is nekem támadott, főleg éjszakánként, amikor mentem ki wc-re. Lesett rám, és levadászott. De nem játékból, hanem szó szerint. Véresre marta a lábam, tiszta seb volt. Az akkori párom anyja mondta hogy amíg nem vagyunk otthon folyamatosan megállás nélkül üvölt, sír. Ő nem maradhatott volna szobamacska. Hála az égnek volt egy költözésem, és ki tudtam szoktatni. Azóta kiegyensúlyozott. :D

45. l.luiselotte (válaszként erre: 44. - Mézes-Krémes)
2020. máj. 8. 10:01

Az én cicám nem bánt a lakásban semmit csak a cipőimet

karmolja össze, 5 év alatt már az 5-ik párt. Hiába rejtem el, sokat van egyedül és megtalálja.


A fiam cipőit nem bántja.

44. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Matyera)
2020. máj. 8. 08:09

Be tud-e könnyen szokni egy kiscica a lakásba? - Igen, még a kijárós macskák is szeretnek bent lenni. :)


Hogy kell alomra szoktatni? - Mi úgy szoktattuk alomra hogy figyeltük, és amikor láttuk hogy pisilni akar akkor gyorsan felkaptuk közben, és rátettük az alomra. Aztán meg nagyon megdicsértük. Onnantól kezdve csak az alomra ment. Egyébként én a szilikonos almot ajánlom, minden más büdös, az nem.


Fiú cica, kell majd ivartalanítani? - Igen, érdemes, mert jelölgetni fog a lakásban ha nem teszed. Egyébként nettó felelőtlenség kijárós macska esetében ivarosan engedni a macskát. Nincsen elég kóbor állat, növelni kell a szaporulatot?


Kell-e bármiféle oltásokat kapnia? - Igen, az elején kell, illetve féreghajtani kell rendszeresen. De ezt az állatorvos úgyis megmondja. Ha tényleg csak benti lesz, akkor az oltásokat nem kell olyan komolyan venni később.


Csak lakásban lenne, félő, hogy bármit is megrongál, ha nem vagyunk ott vele? - Ez teljesen a macska természetétől függ. Zsákbamacska. :D Az enyém egy vadóc, le se írom a sztorit róla mert elvenném a kedved. A lényeg, hogy kijárós lett belőle, és ez így a jobb a világnak. :D A másik cicánk meg gyakorlatilag szobamacskává nevezte ki saját magát egy ideje. Lenne lehetősége kint lenni, de köszöni nem él vele. :)

43. matyera (válaszként erre: 42. - L.luiselotte)
2020. máj. 7. 21:50

Megnéztem a képeidet. Nagyon szép cicák!!❤️


No, nálunk is akkor hasonlóképp kezdődik. Én fiam is egyke, és nagyon szereti az állatokat. De kivel nekem sose volt, így a hörcsögön kívül még nem vállalkoztam más állatra. Viszont a cicákat én is nagyon szeretem, ez a kis macsek meg nekem is a szívemhez nőtt. Most is itt alszik az ölemben.😊😊

42. l.luiselotte (válaszként erre: 31. - Matyera)
2020. máj. 7. 21:30

8 éves volt a fiam, amikor az első macskát bevállaltam. Adatlapomon a Cicu ( 1999-2015 ) . 16 évig velünk volt, tényleg együtt nőttek fel, fiamnak sincs testvére, a macska kisiskolás korától diplomája megszerzéséi, első munkaválallásáig vele volt. Nem gondoskodott róla, ez rám maradt, de kétségtelenül nagyon szerették egymást. Testvért nem pótolt, de társa volt. Sokat jelentett a Cicu.

Örömmel látom, hogy az új cicád meg hasonlit az én Picikémre.:)

41. Guruljka (válaszként erre: 29. - Hajnallányka)
2020. máj. 7. 20:53
Bocs, tényleg azt hittem, 3-4-5 éves a kisgyerek.
40. 184481d874 (válaszként erre: 1. - Matyera)
2020. máj. 7. 20:48
Egy 14 éves cica gazdija: igen-.igen..igen..aki egy kisállattal éli az életét tudomásul kell vennie,hogy ő családtag és mint ilyen ,bármit is tesz,rosszat ..jót..ő a miénk! ..ha nem igy gondolod,ne tarts állatot!
39. Mirrmurr2 (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2020. máj. 7. 20:42
Ez milyen cuki, tényleg csak a tenyeredből eszik??
38. matyera (válaszként erre: 35. - Garabonciás)
2020. máj. 7. 20:35
Igen de néha még olyan kis K**va 😁😁😁 hagyja hogy simogassam a nyakát, meg a fületövét és akkor úúúgy kinyúlik ám!!😺
37. matyera (válaszként erre: 34. - 60458c31c7)
2020. máj. 7. 20:33
Megnézem. Cuki a kis fekete is. 😉
36. hajnallányka (válaszként erre: 33. - Matyera)
2020. máj. 7. 20:32
Szép cica!
35. Garabonciás (válaszként erre: 33. - Matyera)
2020. máj. 7. 20:22
Elég zord tekintete van, de az enyém pont ilyen. Ölni tudna a tekintetével. :D Cirmos szintén. Egy vörösöm volt még, de őt sajna baleset érte nem rég. Pedig ő volt a kedvenc. A tied már a helyét is megtalálta, ő már szerintem marad.
34. 60458c31c7 (válaszként erre: 33. - Matyera)
2020. máj. 7. 20:21

Szép. Majdnem minden cica szép.

Én pedig kiléptem, és megint be kellett jelentkeznem megnézni.

Nekem is van képem az egyikről.

2020. máj. 7. 20:17
Tettem fel egy képet a cicusról ❤️😁
32. matyera (válaszként erre: 27. - L.luiselotte)
2020. máj. 7. 20:16
Cirmos. Sztem sima házicica. Nem perzsa vagy valamilyen különleges fajta.
31. matyera (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2020. máj. 7. 20:15
Mi a kisgyerek...nna. én is annak nevezem a fiam pedig már lassan 9 éves. De valójában még kisgyerek, de képes felfogni, hogy az állat nem játék. Nyilván az orvoshoz nem ő fogja vinni, de ettől még ő is tudja pl. etetni.
2020. máj. 7. 20:15
Egy macska csak öröm a háznál. És még a rossz szellemeket is elűzi. Vigyétek haza, nem fogjátok megbánni. Engem már az is megnyugtat ha ott mocorog a lábam körül, aztán hallom duruzsolni. A legszebb hang ami csak létezik. ;)
29. hajnallányka (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2020. máj. 7. 19:46
Most nem értem mi ennyire felháborító?Nem 1-2 éves gyerekről beszélünk,8-9 évesek.Lehet félre érthető volt a "kisgyerek"szó. Nem azért vitték hogy dögönyözzék,nem is játéknak.Természetesen szülői segítséggel nevelik a cicákat.
28. f499cb4607 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2020. máj. 7. 19:22
Ha nem hozom el, talán az örök cicamezőkre került volna, vagy ki tudja kihez. Sajnos, ugyanott ahonnan hoztam, most is 8 cica van/folyamatosan születnek. Addig jó amíg el tudják ajandékozni de a lány cicákat nem ártana ivartakanítaniuk. Mostmár 1 éves és csodaszép nagyfiú lett, boldog a kertben. Ha apummal telefonálok akkor meghallja a hangom és reklamál :'D igaz, hogy többet alszik, nyugodtabb, de nem szerettem mindig itt hagyni egyedül.
27. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Matyera)
2020. máj. 7. 19:21
Milyen szinű a cica, házimacska vagy valamilyen diszmacska ?
26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Hajnallányka)
2020. máj. 7. 19:19

Kisgyereknek???


Semmilyen állat nem játék szerintem. Nem dögönyözni való plüssfigura.

Gyerek akkor kapjon állatot, hafel tudja ismerni az igényeit, és ha képes a gondját viselni, még ha nem is a saját jövedelméből. Ha az állat beteg, képes legyen ezt felismerni és elvinni az állatorvoshoz, még ha esetleg szülői segítséggel is.

25. hajnallányka (válaszként erre: 21. - Matyera)
2020. máj. 7. 18:34
A cicus jó választás.Tőlem most vittek el 2 kiscicát,mindkettőt kisgyereknek.Emlékszem az első cicámra, hófehér kislány volt. Azóta is mindig volt cicám és biztosan lesz is.:)
24. Ildi
2020. máj. 7. 18:30
Nekem benti cicaim vannak. Kettő. Ha elutazom,ismerősök estik őket.
23. bnedora (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2020. máj. 7. 18:29

Mi, amikor még csak 2 volt, vittük őket a telekre is. Igaz, volt, mikor kint maradtak, mert nem tudtuk megfogni őket. Most is van 3

kinti-benti cicám, de ha ezek "elmennek", biztosan nem vállalok be egyet sem.

2020. máj. 7. 18:28

Cicát több napra is simán otthon lehet hagyni, ha van elég száraz táp.

Vizet tobb edényben is hagytam elöl, ha több napra elmentünk, így ha kiborult vagy kiürült az egyik, volt másik.

Tápot is több tálban hagytunk elöl.

Minden tál olyan távolságban a többiről, hogy ne tudjanak egymásba borulni.


Ismertem olyan párt, akik eleve cicapórázra szoktatták a cicájukat még pici korában, és a szálíltóbox volt a pihenőhelye, persze az elülső rács nélkül. Így ha bárhova kellett vinni, stresszmentesen indulhattak el. A pórázra szokott cicát egy-egy autós pihenőben meg is tudták kicsit sétáltatni.


Nálam két kicsi cica nődögél, itt születtek. Hétfőn voltak 9 hetesek.

Jól fejlődnek, de még most is bőven van mit tanulniuk, szerintem 6 hetesen még nem állnak készen arra, hogy elszakítsák őket az anyjuktól és egymástól. Ha oda akarnám bárkinek is adni őket, talán most, 9 hetesen lehetne, mert habár még mindig sokat vannak együtt, már nem keresik annyira egymás társaságát. Egy kis 6 heteske persze hogy sírdogál.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook