Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska! sicc! fórum

Macska! sicc! (beszélgetős fórum)


18. manul (válaszként erre: 16. - Wiki76)
2010. júl. 22. 15:11
Bakker katalógusban láttam egy növényt amit nem szeretnek a cicák,és az nem a citromfű volt.Nézz utána hátha segít!
2010. júl. 22. 11:47

Én még mindig csak ugyan azt tudom ajánlani.Amíg kicsit elszaporodik és megerősödik a citromfű,addig kell az illóolaj,de utána....

Jobb ötletem nincs.

16. wiki76
2010. júl. 22. 09:31

Nekem a kertemet nézik wc-nek.Rendkívül zavaró.A szomszéd szerint (övé az összes)hozzá nem kakálnak pisilnek.Ez annyira megható hogy engem tisztelnek meg vele.Kicsi babám van a kert gondozott,szeretem az állatokat de szeretek mezitláb rohangálni a kertemben a gyerekekkel anélkül hogy belelépnék a fránya macskák csomagjába.Egy kutya megoldás lehetne a macskákra...de az is szarik.

Marad a citromfű.Vagy egyéb ötlet?Én is szívesen olvasnám.

15. manul (válaszként erre: 8. - Tulasi)
2010. júl. 21. 22:37
Nem tudom mert még nem próbáltam csak láttam,hogy van ilyen.
14. manul (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2010. júl. 21. 22:36
A szomszédot meg sodrófával!!!
13. tulasi (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2010. júl. 21. 21:49
en azert ilyet nem akarok, nem vagyok macskas, de nem is bantanam, csak kellemetlen,... pl. esos idoben egyszer bemaszott, es kifelemenet otthagyta a nyomait a feher falon
2010. júl. 21. 21:44
mondanom sem kell, sose gondoltuk, hogy átmegy.. de a szomszéd szerint seprűvel kell ütni ilyenkor.
2010. júl. 21. 21:43

a mi macskánk képes volt a belvárosi negyedik emeleti kb 8 centis párkányon (olyan 25 méteres magasságban) átegyensúlyozni a szomszédokhoz, mert kíváncsi volt. :( arra riadtunk, hogy a szomszéd seprűvel kergeti a körfolyosóra, mert neki kisbabája van... pedig ijedős cica volt.

utána nem lehetett két napig a szekrény alól előcsalni, úgy megkapta a magáét.

:(

2010. júl. 21. 21:38
A macskák nagyon kíváncsi természetűek, és ahova csak lehet, be is surrannak. Tapasztalatból tudom. Két ház tetőcserepét is elmozdították, mert ott mászkáltak rajta. Kénytelen voltam azt a fa ágrészt csonkolni, amelyiken felmásztak és ahonnan átugrottak a tetőre. A gondom akkor, ott megszűnt. Tudom, egy körfolyosó az más! Van ugyan növény is, amit nem szeretnek a macskák, ám nem mindegyik, szerintem nem is érdemes vele foglalkozni. Viszont azt javaslom, hogy szúnyoghálót tegyél fel az ablakokra, akkor nyugodtan lehet szellőztetni, s még a légy és szúnyog sem megy be a lakásba. Ezt is gyakorlatból tudom, mert minden szellőztetésre alkalmas ablakomon (vagy 6 db-on) szúnyogháló van. Amikor voltak nekünk macskáink, ők néha a szobai részén megkarmolták a hálót, mert valamit kergettek rajta. Kintiek nem bántották egyik hálót sem. Előfordult, hogy az idegen macskával a szúnyoghálón keresztül "beszélgettünk". Én küldtem el, Ő meg rám üvöltött. Ami az illatot illeti, úgy tudom, hogy a "valeriana" az, szerintem nem érdemes azzal sem foglalkozni.
2010. júl. 21. 21:38
én is használtam,nem rossz,bár anyagilag talán nem a légspórolósabb.Mi is ezért választottuk a citromfüvet.
8. tulasi (válaszként erre: 7. - Manul)
2010. júl. 21. 21:33
milyen a szaga? nagyon budos?
2010. júl. 21. 21:32
Ja és a Tescoban lehet kapni.Bár biztosan van máshol is.
6. manul (válaszként erre: 5. - Tulasi)
2010. júl. 21. 21:31
GET OFF!Zöld flakonban van és távol tartja a macsekokat.
2010. júl. 21. 21:29

a citromfu nagyon jol hangzik, finom az illata, en szeretem.

koszi

2010. júl. 21. 21:26
Igen az összes macska utálja a citrus féléket.Ajánlatos citrus féle (narancs,citrom)illóolajat venni és azt a ház olyan részén csepegtetni ahol bemászkál.Nálunk mindig az ablak alá pisilt a szomszéd fiú macskája(és az ő pisijük nagyon büdös)ültettem citrom füvet,és már nem jár be a kertbe.Igaz idő kellett mire megnőtt a citromfű,de mára már nagyon hatásos.
3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2010. júl. 21. 21:26
ja, nem, azt szeretik, bocsi :-)))))
2010. júl. 21. 21:25
macskamenta
2010. júl. 21. 21:21

korfolyosos hazban lakunk, es nem tudok szelloztetni,mert ha kinyitom az ablakunkat, a szomszed macskaja azonnal bent van, a macskakat nem igazan kedvelem, es baba is van a haznal...

a kerdesem, hallottam olyan novenyrol, amit a macskak nem kedvelnek. melyik az? vagy valami illat amit nem szeretnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook