Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi vállalkozás, családi cég fórum

Családi vállalkozás, családi cég (beszélgetős fórum)

12. 3a0842d373 (válaszként erre: 11. - Albaregia80)
2010. nov. 22. 21:38

Azt hiszem azért könnyebb a mi helyzetünk, mert mindketten a saját profilunkat csináljuk. Én nem értek az ő szakmájához, ő nem ért az enyémhez. Amit meg kell beszélni, azok a pénzügyi dolgok, az esetleges fejlesztések, bizonyos összeghatár felett a vásárlás. Ezeket pedig csak józan ésszel kell átgondolnunk.

Hát nem tudom, valahogy simán megy. Tény, más nem szól bele, mert csak ketten vagyunk.

11. albaregia80 (válaszként erre: 4. - 3a0842d373)
2010. nov. 22. 16:09
Hogy lehet a munkahelyi gondokat, problémákat nem hazavinni? Hogy csinálod?
2010. nov. 22. 16:07

Nem pénzkérdésről van szó, hanem az emberi kapcsolatokról a családi vállalkozás tagjai között. Nálunk a férjemmel mi léptünk be a szüleim vállalkozásába, alig várták, hogy befejezzük az egyetemet, és utána menjünk haza dolgozni.


Két év elteltével azonban kezdünk egymás agyára menni. Most javult egy kicsit a helyzet, mert külön költöztünk. És persze a megoldás a saját vállalkozás.

9. albaregia80 (válaszként erre: 3. - 5649befaf3)
2010. nov. 22. 16:04
Nálunk úgy mondják, hogy a közös lónak túrós a háta...
2010. nov. 22. 16:03
Nálunk gyakori férjem és köztem az egymás agyára menés napközben, vagy a munkával kapcsolatban. Ezek után este nem tudok ezektől függetlenül viselkedni.
2010. nov. 22. 07:12

Szia!

Attol fugg hanyan vagytok a csaladban,ha a ferjed es te akkorok,de igyis lehetnek problemak..

ha megbeszelitek nincs gond.

A mi tortenetunk:egyforma a szakmank de a ferjem az igazi szakember sokat tanultam tolle o foglalkozik az uzleti reszevel en az emberekkel es hogy menjen a munka.Gyartok vagyunk varrodank van mar 13 eve .

Az alkalmazottain kozott viszont vannak csaladtagok,az unokaocsem aki a szabonk de mi tanitottuk be ,a fejem occse es a felesege ,de a csalad az csalad ,a munkahely az munkahely sohasem szabad kivetelezni a tobbi alkalmazottal szembe ,nallunk ez nagyon jol mukodik...

2010. nov. 21. 22:43
Láttam már példát, amikor a kedves házaspár egymás agyára ment a vállalkozásukban. De szerintem aki el tudja különíteni a munkát a magánélettől, ott nem lehet baj, és persze nem kell hazavinni a munkát. Ennyi.
2010. nov. 21. 21:28
Igen ha az ember csak a parjaval csinalja , az rendben van, de ha mar beszallnak vagy a szulok vagy testverek, abbol altalaban semmi jo nem sul ki..
2010. nov. 21. 21:26

Szerintem az emberi kapcsolatok nagyban függhetnek attól, hogy mi a cég profilja, na meg hányan dolgoznak együtt. Nálunk két, teljesen különböző tevékenységről van szó, mindkettő közepesen csendes tevékenység, informatika és eü-jellegű szolgáltató. Pluszban az enyém az adminisztráció. A magánéletünkben is harmonikusan, normálisan élünk, ugyanígy működnek a céges ügyeink is.

Ha nagyon nagy a pezsgés,kell némi tolerancia attól, aki épp nem pezseg. Néha jól megy, néha kevésbé. Ha pedig több emberre nehezedik egy határidő például, akkor nagy szerepe van a toleranciának és az egyéni IQ-nak.:)


De mi csak ketten csináljuk.


Mire vagy még kíváncsi?

2010. nov. 21. 21:25
kozos lonak turos a fsza..
2010. nov. 21. 21:13
A családtagok egymással való kapcsolata hogy alakul nálatok?
2010. nov. 21. 21:12
A családi cégek előnyeiről és hátrányairól szeretnék beszélgetni veletek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook