Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lustaság fórum

Lustaság (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. n.diamond (válaszként erre: 37. - Neenaa)
2012. nov. 12. 17:36
Én úgy kerültem össze a párommal, hogy én 56 éves , ő 66 éves volt. Én addig egyedül éltem, őt meg előttem kiszolgálta, elkényeztette az anyukája és exei. Ehhez a lustasághoz adj tippeket, picinyke trükköket, hogy ne kelljen háromszor annyit ugrálnom, mint amig magam voltam.
2009. aug. 28. 00:14
Minden olyan technika, legyen az meditáció, jóga...stb..ami ellazulást és tudati tágulást, szellemi emelkedést idéz elő, az egyben létrehoz benned egy olyan energiát is ami naturális információkat tartalmaz. Ez mindenkinek egyéni megtapasztalás útján történik, egyfajta élmény. És ezekhez nem köthető semmilyen vallási dogma maximum hasonlítható. Ezért emeltem ki a keletit. A szabályok csak illúziók. Társadalom által generálva. A meditációt úgy említettem mint a nem-cselekvés művészetét.
2009. aug. 28. 00:01

Én nem azt mondom hogy legyél keleti vallású, de személyes élményeim kapcsán a keleti és az indián kultúra tartalmazza a legeredetibb és legtermészetesebb dolgokat. Mindenki maga dönti el hogy miben hisz. Én azt mondom ne is higyjen inkább tapasztaljon hiszen ez visz csak előre.

Aki átverekszi magát a tömeghisztérián és népbutításon talán hozzám közeli élményekhez jut majd. Tudom...tudom...minden szubjektív...:)))

2009. aug. 27. 17:55
jajj, azt elfelejtettem, hogy azért, mert Isten bennünk van, attól még nem leszünk Istenek... Csak erősiti az egyéniségünket és a hitünket legyen az bármilyen vallás.
61. morkika (válaszként erre: 57. - 7717d911a9)
2009. aug. 27. 17:54

Kedves Zolcsika! Elmagyarázom. A nyugati vallások nem feltétlenül azt tanitják, hogy Isten külső tényező. Minden keresztény és keresztyén vallás (nem tudom tudod-e mi a kettő között a különbség) azt tartja, hogy Isten minden emberben jelen van. Az EGO-t nem törli el, életútmutatást ad. Van sex is, megvan minden, csak tudni kell mindent jól használni és ezt valóban meg kell tanulni. Nem hiszem hogy vallást kellene váltanom ahhoz, hogy másképpen gondokodjak. Én nem imádkozom kényszerből, főleg nem robotszerűen, bár vannak aki ezt teszik. Minden esetre ez nem a topic témája. És nem szeretnék vallásokról vitázni, bár nagyon jó és érdekes téma.

A lustaságnak pedig egy valláshoz sincs köze...

Maximum önnevelés szempontjából. De hogy ne legyen egy pasi lusta segiteni a nőnek, ahhoz nem kell meditálni szerintem...

2009. aug. 27. 17:24
Tudom arra gondoltal, hogy nezunk magunkba es gondolkozzunk de ahhoz nem kellmashogy gondolkozni!
59. 6141e32a6b (válaszként erre: 57. - 7717d911a9)
2009. aug. 27. 17:22
Ez nagyon szep es jo de letszi itt nem kell teriteni. Mindenki maga döntse el, hogy miben hisz.
58. 40163fd81d (válaszként erre: 57. - 7717d911a9)
2009. aug. 27. 16:04
:)))))....ehh:))
2009. aug. 27. 16:00

Kedves Morkika! Elmagyarázom. Vannak a nyugati vallások mi szerint Isten egy külső tényező, Jézus egy külső tényező, tőlük várjuk életünk megváltását és mi alig tehetünk valamit. Folyton robotszerűen imádkozunk amit kényszerből teszünk.

Elhitetik az örök kárhozatot veled ami folyton rettegésben és bűntudatban tart. A politikáddal együttműködnek. Nincs szex az élet forrása, nincs szabadság és egyéniség, csak egy áldozati bárány.

És vannak a keleti vallások, mi szerint Isten bennünk van de nem csak bennünk hanem minden létezőben. Egyedi cseppek vagyunk egy földi szférában. Egyéniségek és szabadok vagyunk. Életünket tudatunk tágítására kéne használnunk hogy rájöjjünk hogy mi vagyunk Isten. Amikor meghalsz eltünik az EGO-d a korlátod, kitágul a tudatod és újra Istenné válsz. Amikor keleten egy mester megvilágosodik, az azt jelenti hogy újra Istenné vált a testében, csak nem gyakorolja hatalmát. De vannak akik olyan ízelítőt tartanak hogy nem marja meg őket a kigyó és az üres vödörből vizet öntenek. A szelleme uralkodik az anyag felett. Jézus is mester volt és TE is azzá válhatsz. A világon mindenki. Mindenkiben ott az eredő. Remélem érted. De ez életeken át tartó gyakorlás.

56. 40163fd81d (válaszként erre: 55. - Morkika)
2009. aug. 27. 15:42

Attól függ számodra mit takar Isten fogalma.

Mindannyiunkban ott van.

2009. aug. 27. 15:06
Szerintem Istennek képzelni magunkat gáz...
54. 40163fd81d (válaszként erre: 53. - Morkika)
2009. aug. 27. 12:38

Miért gáz?:))

Lehet ,hogy épp meditál!

53. morkika (válaszként erre: 50. - 7717d911a9)
2009. aug. 27. 12:36

Azért az utolsó előtti mondat kicsit erős... Nem kell átesni a ló túloldalára. Egyszerűen csak néha befele is kell fordulni és elmélkedni. Én próbáltam a jógát és a meditációt, de csak a röhögőgörcs fogott el, semmilyen pozitivat nem tapasztaltam.

A lustaság volt a fő téma. Szerintem egy bizonyos, normális mértékben lehet és kell is lustának lenni. De amikor megesz a lepra otthon és a másik semmit nem csinál, az nagyon gáz!

52. Zizisicc (válaszként erre: 50. - 7717d911a9)
2009. aug. 27. 10:31
:o))))))))))))))))
51. 40163fd81d (válaszként erre: 49. - 7717d911a9)
2009. aug. 27. 10:26
Igen,nagyon fontos lenne időt szánni minderre is ,egyetértek!:))
2009. aug. 27. 03:30
Tanulj meg meditálni. Hallgasd a sűrű csendet és lazulj el. Hatolj bele a csendbe. Ne félj attól hogy megjelennek a benned elnyomott kellemetlen hangok és képek. Megtisztulsz. Megtanulsz létezni minden korlát, akadály, elvárás, parancs, szabály és cselekvés nélkül. Megérkezel egy másik dimenzióba ami az egészség, a felfrissülés, a szabadság és a létezés szférája. Egyre tágulsz, tágul a tudatod. Egyre hatalmasabbá válsz. Csak nem Isten vagy??? :))) Próbáld csak ki!! :)
2009. aug. 27. 03:20
Aki járatos a keleti vallások terén az tudja hogy a folytonos, gépies cselekvést az EGO generálja. A puszta létezéshez nem szükséges állandó cselekvés. De beléditatta a társadalom hogy ha nem csinálsz semmit akkor lusta és semmirekellő vagy. Ezért dolgoznak az emberek egyfolytába hogy ne gyötörje őket a tétlenségből fakadó bűntudat. Ezért van az hogy bár hulla fáradt vagy legszivesebben leszarnád a világot és boldogan heverésznél valahol. Erre csak annyit mondok. A MOST mindig készen áll mindenre.
48. 40163fd81d (válaszként erre: 46. - Klenca)
2009. aug. 22. 07:35
Úgy ,hogy nem csinálsz meg mindent ,mindenki helyett...és ez vonatkozik a gyerekekre is!:)
47. morkika (válaszként erre: 46. - Klenca)
2009. aug. 21. 23:08
Ez a jó kérdés!
46. klenca (válaszként erre: 39. - 40163fd81d)
2009. aug. 21. 20:54

Hahó, itt a LUSTASÁG volt a kérdés, nem a rendetlenkedés.

Amikor úgy pihenget az egyik, hogy a másiknak meg a nyelve lóg...

A lustábbik pihenget, aluszikál, olvasgat, tv-zik, elvan magával, a másik meg pörög, mert mégiscsak kellene kaja, tiszta ruha, pénzt is jó lenne keresni stb.


Tehát egy makacs, ámde lusta férfit hogyan lehetne aktivizálni veszekedés nélkül?

2009. aug. 21. 20:36
Jajj te felre ertettel. Engem nem idegesit. Csak egyszeruen jo megbeszelni valakivel ezeket a dolgokat es nem tartom magamban. Jo egy kicsit zavar de nem idegesit:)
2009. aug. 21. 18:01

Jetta!:))

Nem megbántásból és sértésből írtam,amit írtam.Egyszerű megérzés.

Még nem is laktok együtt ,de már idegesít a trehánysága....

2009. aug. 21. 13:48
Es nem akarok veled veszekedni!!
42. 6141e32a6b (válaszként erre: 41. - 40163fd81d)
2009. aug. 21. 13:47

Ha szerinted ez nem az en emberem akkor akik ide beirtak, hogy nekik hasonlo parjuk van akkor nekik is oda irhatnad, hogy ez nem a te embered. En nem vitazni akarok veled, nehogy felre erts de ezt most sertesnek vettem. Meg soha senki nem mondott nekem ilyet a 3 ev alatt. Es ha 3 eve egyutt vagyunk akkor nem hiszem, hogy rosszul valasztottam söt szerintem nagyon is jol. Es ameddig nem szol, hogy most mar egy kicsit sok hogy allandoan mondom neki, hogy rakjam el. De meg a masik, hogy nem vagyok en köteles utana pakolni.


Es altalaban mindig szol ha valami nem tetszik neki vagy zavarja valami, es igyekszem azt ugy csinalni, hogy neki is jo legyen.


Nehogy azt hidd, hogy en allandoan cseszegetem, mert akkor rosszul hiszed.

41. 40163fd81d (válaszként erre: 40. - 6141e32a6b)
2009. aug. 21. 12:47
Szerintem nem ő a te embered.
40. 6141e32a6b (válaszként erre: 39. - 40163fd81d)
2009. aug. 21. 11:46
Azt filmet 2. alkalommal latta. Es ö haza jön es csak ledobja a kajas zacskojat. Ami meg nem is lenne gond, hogy kesöbb rakja el, de az nem varhat napokat. En meg nem fogom el rakni helyette. Es sokszor elmondtam neki, hogy ha ezeket a minimalis dolgokat megcsinalja nem szolok neki semmit. Nem kerek töle többet minthogy amit ö csinalt azt rakja el. Nem kell takaritania nem kell semmi egyebet csinalnia. Es erre sem kepes. Meg nem vagyok en robot, nem akarok az lenni. En elpakolhatok utana ö meg csak tv-zen? Imadjuk egymast, de ezt utalom, hogy en pakoljak utana is.
2009. aug. 21. 08:49

Szerintem a titok nyitja az,hogy olyan embert kell választanunk akivel kiegészítjük egymást.

Engem sosem zavart ,ha leszórja a földre a zoknijait és a melós cuccait,vagy amikor átöltözik ,akkor csak úgy ide oda leteszi a pólót,gatyát stb.

Az sem ,ha ottmaradnak a tányérok ,morzsák,és egyebek.

Mindkettőnk úgy gondolja ,hogy a lakásunk van értünk ,és nem fordítva,és a rendetlenség sem igazán zavar már ,így 3 ördög fióka után,és jó pár állatka családtag után:))

Szinte sosincs rend,csak pár óráig takarítás után,de már megszoktam ,és nem csinálok lelkiismereti kérdést belőle.

Egyszóval,remekül megvagyunk és sosem zsörtölődünk egymással ezeken a semmiségeken.

Mindketten tudjuk ,hogy minden dolog el lesz végezve ,csak néha idő kérdése!:DDDDD

38. Bettyg (válaszként erre: 37. - Neenaa)
2009. aug. 21. 00:20

hogyne, igazad van, csak legyen elég rafkós a nő hozzá...

de ezt én azért nem tudom ( s így trükköket/tippeket sem tudok adni) mert mi már az elején azt szoktuk meg amit az előbb leírtam...

jól esik, vagyis inkább nem tűnik fel, hogy nem pakol el maga után - mert elpakol

nem dobja be a ruhái a szekrénybe - hanem összehajtogatja

elmosogat ha látja hogy az egyik lábam itt a másik ott...

ilyen az én emberem...:))

37. Neenaa (válaszként erre: 36. - Bettyg)
2009. aug. 21. 00:12
Igazad van abban 100%-ig, hogy nem is jó, ha az égadta világon semmit sem csinál.. Aki azt hagyja, az palimadár.. Úgy kell velük bánni, mint a rosszgyerekekkel.. De a béke az még eddig rosszra nem vezetett, túl lehet járni az eszükön picinyke trükkökkel :)
36. Bettyg
2009. aug. 20. 23:58

Húúú, én azt láttam otthon hogy anyum körbeugrálja apumat, ezért ma ő issza a levét...

Megmondtam az embörnek, nálunk ilyen nem lesz. Nem azt mondom hogy olykor-olykor nem kényeztetem, de nálunk nincs olyan hogy én gürcölök, ő meg keresztbefont karral néz ki a fejéből.

Már az elején így szoktunk egymáshoz, most 12 év után csak örülni tudok ennek....:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook