Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Le lehet ilyen módon győzni a lustaságot? fórum

Le lehet ilyen módon győzni a lustaságot? (beszélgetős fórum)


2011. febr. 4. 14:37
Hm ez a lista érdekesnek tűnik. :D De úgy nem működik ha csak fejben állítod össze a listát ?:D
9. Ametiszt19 (válaszként erre: 8. - Rowena)
2011. febr. 4. 14:15
Én úgy vagyok vele, hogy jobb túl lenni rajta gyorsan és akkor marad másra idő. Nekem egyszer vizsgaidőszakban (naná, hogy a netszobában) mondta egy mellettem ülő csaj, hogy ne aggódj, ha most nem tanulsz, utána lesz egy egész éved, hogy netezhess. És tudod milyen igaza volt? Végül visszamentem tanulni és meglett az eredménye is, szép jegyeim lettek. A lista amúgy szerintem is jó ötlet, imádom kihúzni-pipálni, amint már túl vagyok :D
2011. febr. 4. 11:41
Nekem nem a felkeléssel van a gond. Hanem a munkával és a tanuláshoz, ahhoz vagyok lusta. :)
7. 6f731e9185 (válaszként erre: 6. - Rowena)
2011. febr. 3. 18:28

Na felkeltél?:D

Én nem:(

2011. febr. 3. 17:50
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 2. 20:49

Na felhúzom az órát 6 ra:DDD


Én is b@szott lusta vagyok:(

2011. febr. 2. 20:49
én se vagyok tüsténykedő, de megvan az ha határidőre kell valamit csinálni és elszurtam az időt elötte az utolsó pillanatokba csodákat tudok tenni. Megvan minden amit meglehetett volna kényelmesen csinálni bepörögve megvan. Magyarul ha elhatározod te saját magadnak h határidőt kreálsz mindenre magadnak amit meg kéne tenned, akkor örömöd leled benne ha kész h te csináltad. és több ilyenbe motivál hogy tetszik a végeredmény és ennek az öröme elfeledteti h lusta vagy mint a föld. Remélem segítettem. :)
2011. febr. 2. 20:48

Egy időn után szerintem a lustaságot is meg lehet unni.

Próbálj rendszert vinni az életedben, tervezd meg a napod, ha kell vezess listát.

2011. febr. 2. 20:45
Nem akarlak elkeseríteni, de inkább 3 hét az igazi megszokás. Bíztatásul annyit, hogy a 3. hét már egyszerűbb lesz, mint az első vagy a második :)
2011. febr. 2. 20:43

Elég lusta természetű vagyok, és valaki azt tanácsolta, hogy próbáljam meg ezt csak két hétig legyűrni magamba, nem elfecsérelni egyetlen percet sem, és akkor azalatt a két hét alatt - ahogy a lustasághoz is hozzá lehet szokni - hozzászokok ahhoz is, hogy mindig csináljak valamit, ne vesztegessem el a drága időmet. Ez tényleg lehetséges? Olyan, mint pl. ha egy hétig korán kelünk, reggel hatkor, akkor egy hét után már ébresztő sem kell, egyből felébredünk, noha előtte pl. mindig fél nyolckor bújtunk ki az ágyból?


Szerintetek ez jó módszer? Esetleg tudtok még adni tippeket ahhoz, hogy legyűrjem magamba a lustaságot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook