Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kedvezőtlen élettani hatás a lustaság? fórum

Kedvezőtlen élettani hatás a lustaság? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kedvezőtlen élettani hatás a lustaság?

1 2 3
88. jeti (válaszként erre: 84. - 36a26f5226)
2016. dec. 17. 14:44
Borzasztó amiket írsz, nem gondoltam volna hogy ilyen is van a mai Magyarországon.ez már tényleg rabszolgaság.
87. Böce (válaszként erre: 9. - Dominós)
2016. dec. 12. 13:30
És nem töltött napi 9-10 órát a munkahelyen + még 1 órát oda-vissza utazgatással!!
2016. aug. 12. 15:34

Azért néztem be ide,hogy rájöjjek, mit takar ez az értelmetlen cím.


Magát a címet most sem tudom értelmezni. Egy tulajdonság nem lehet élettani, de még hatás sem.


Talán "kedvezőtlen élettani jelenség" lehetne,de a kérdés talán az akart lenni, hogy vajon nemzedékünk teljesítőképessége csökkent-e, vagy csak lusták lettünk.

Egy sima kérdés (és nem is rossz kérdés) túlfogalmazása. :D


Ami a beszélgetést illeti: hallottam én is olyan (itthon működő távolkeleti) céget, ahol gépleállásnál minden dolgozónak állnia kell az újraindulásig, egymásra nem nézhetnek, szót nem válthatnak. De azt is hallottam, hogy egy itt dolgozó távolkeleti középvezetőt hazahívtak, mert nem tudta, hogy itt nem szokás a dolgozót a hajánál fogva megállítani, ha beszélni akar vele. És hogy külön kiképzik most már őket arra is, hogy a magyar dolgozó rá fog nézni, nem lehajtott fejjel beszél,é ez itt nem tiszteletlenség.


A fiam is távolkeletiéknél dolgozik, nagy cég, és 20 éve van Magyarországon. Nincs problémája, az ingyen meleg ebédet is van idő megenni.

2013. aug. 6. 01:43
Ja! - és ehhez a céghez óránként jár ki minden nap a mentő, mert a dolgozóknak nincs idejük normálisan befalnia kajájukat.. de majdnem minden fél órában rosszul lesz valaki..
2013. aug. 6. 01:38

..és a mi városunkban is van ilyen olasz cég, mindenki a legpatkányabb helynek hívja, aki már megfordult ott, ahol valóban meg sem lehet mukkanni, még a melletted lévő dolgozóval sem beszélhetsz, ahol a fehér ruhán átütött a női dolgok látszata, és amikor kimegy a dolgozó, az olasz utána megy, és megalázva kirúgja..


Hatalmas a kiszolgáltatottság ebben a munkanélküli világban, és ezért a multik azt hiszik, bármit megtehetnek a dolgozókkal, a kizsákmányolás, rabszolgahajtás fogalmait kimerítve..

83. 36a26f5226 (válaszként erre: 78. - 36a26f5226)
2013. aug. 6. 01:34

Lényegében így lehet megzsarolni az olcsó munkaerőt olyan kizsákmányoló multi cégnél, ahol az éhbér fogalmát is kimerítik.. A mi életszínvonalunkhoz mérve az egyik cikkben azt olvastam, napi 12-16 óra rabszolgamunka, nem beszélhetnek egymással, egyszer van egy 20 perces szünet, és ezért, ha a mi jövedelmeinkkel számolunk, mintha mi kapnánk 30ezret összesen..


... és hogy pénzcsinálóknak nézik csak az embereket.. Ez a totál kizsákmányolás..


Sajnos itt, a mi hazánkban is van ilyen elektronikai nagyvállalat, világcég, ahol ilyen embertelen körülmények között dolgoztatják a munkavállalóikat.. és osztogatják a fegyelmiket minden piti dologért.. Ott nem emberség van, hanem egy bűvös szó: fegyelmi!


A szünetre való kilépésnél, amíg kijutnak a detektorkapukon, elment a szünet fele, sokszor a 10 perc fele, sem enni, sem szociális ügyeket nem tud senki ennyi idő alatt elvégezni, majd a beléptető forgóvilla állandóan sz.rakodik, nem engedi be a dolgozókat. Márpedig ezt nem nézik, egy perc késés, és fegyelmi. Az a válasz rá, hogy tessék időben beindulni.. Hogyan? ugorjon fel akárki még a wc-ről is dolgavégezetlenül?


Volt már a cégnél, hogy összecsinálta magát a dolgozó, mert nem engedték ki. A céget is, és a biztonsági szolgálatot is több millára bírságolta a bíróság az emberi méltóságjog megsértéséért, és megalázásáért..


Igaz, mindkét cég röhögve kifizeti, de azóta is tart ez az embertelenség ott.. Ahol ordítanak a műszakvezetők a dolgozókkal, mert úgy vélik, csendben nem fogják megérteni..

2013. aug. 6. 01:17

...és kitalációim sincsenek!


Csak dolgoztam olyan multi cégnél, ahol a gyár nagy részét kivitték Kínába, mert ott olcsóbb a munkaerő, és utána olvastam, hogy mennyire..

2013. aug. 6. 01:17
Tudod, én nem szoktam valótlanságokat állítani.. amit én leírok, az úgy is van, hogy megjelent valahol cikkben..
2013. aug. 6. 01:16

Ez nem az a cikk, ez egy másik.. ez nem tartalmaz politikát..


De egyszerű, hogy kerestem rá: google: ázsia, kína, multik, öngyilkosság

79. Laticer (válaszként erre: 78. - 36a26f5226)
2013. aug. 6. 01:13

Elolvastam a teljes cikket.

Vagy nem tudom, mi a politika, vagy a sorok között nem tudok olvasni. Nem találtam politikai tartalmat.


De belátom, hogy volt ilyen "hülyeség".

Elég fura.

2013. aug. 6. 01:03

[link]



.

.

.

.

A South China Morning Post arról számolt be, hogy minden dolgozónak bemutatták az önkéntes kötelezettségvállalási nyilatkozatokat, amiket el kell fogadniuk. A dokumentumokban az állt: vállalják, hogy nem ölik meg magukat. Ráadásul arra is felhívták az emberek figyelmét, hogy ha véget vetnek az életüknek, akkor a családjuk nem kaphat kárpótlást. Gou később elnézést kért ezért az eljárásért és mindenkit biztosított arról, hogy ezeket a nyilatkozatokat többet nem fogják felhasználni.

.

.

.

.

77. Laticer (válaszként erre: 76. - 36a26f5226)
2013. aug. 6. 00:53

Ha az politikai tartalmú, akkor küldd el priviben!

És akkor majd meglátom:D

76. 36a26f5226 (válaszként erre: 75. - Laticer)
2013. aug. 6. 00:50
A másik cikkben az is benne van!
2013. aug. 6. 00:45

Ha el sem olvasod, hogy mit másolsz be, akkor Te nem tájékozatlan vagy. Van erre egy másik szó, de azt most nem írnám ide.


" Egyes üzemekben az alkalmazottaknak írásban kell igazolniuk, hogy "önként vállalják a túlórázást."


Akkor mégsem azt írják alá, hogy nem lesznek öngyilkosok.....


Olvass kicsit figyelmesebben, ahelyett, hogy vagdalkozol.


Egyébként nő vagyok. Most jobb Neked?

2013. aug. 5. 23:53

A másikat nem linkelhetem be, mert annak politikai tartalma van!


csak egy idézet, szállóige:


Természetesen én vagyok a hü..e, ha te vagy tájékozatlan, és ítélkezel mások fölött!

2013. aug. 5. 23:51

[link]


A karácsony az egyik legnagyobb forgalmat garantálja a kereskedőknek, legyen szó hordozható és asztali számítógépek, vagy más készülékek értékesítéséről. Azonban ezek előállításába rengeteg ember hal bele.


Cecilia Tuico, a Workers Assistance Center (WAC) nevű Fülöp-szigeteki munkajogi szervezet munkatársa azonban arra figyelmeztetett, hogy nem szabad elfeledkezni arról, hogy ezek a termékek milyen körülmények között készülnek. Miközben az emberek gyakran kapnak karácsonyra valamilyen informatikai vagy távközlési eszközt, az azokat elkészítő emberek nem részesülnek ilyen kitüntető figyelemben. Az Apple és más óriáscégek termékeit a gyártósorok mellett készítő ázsiai munkásokat kihasználják a munkaadók. Sokan nem bírják elviselni a körülményeket és öngyilkosok lesznek. Az éhbér, a rendszeres túlóráztatás, az egészséget veszélyeztető munkakörülmények tucatjával szedik az áldozataikat.


A helyzet nem csak Kínában borzasztó, hanem a Fülöp-szigeteken is, ahol az exporttermékek kétharmadát az elektronikai készülékek teszik ki. Itt készülnek többek között az Intel, a Hewlett-Packard, a Nokia, a Siemens, a Sony Ericsson, a Philips, a Toshiba, az Apple és számos más cég chipjei, merevlemezei és SIM-kártyái. Cecilia Tuico drámai fejleményekről számolt be. A foglalkoztatottak körülbelül 60 százalékára közvetítők segítségével találnak rá a cégek. Ez a megoldás különösen azért népszerű, mert akit ilyen konstrukcióban dolgozik, annak a törvény szerint csak a minimálbér 75 százalékát kell kifizetni.



Szakszervezetek gyakorlatilag nem léteznek, ami nem véletlen, tekintve, hogy a jobb munkakörülményekért harcoló munkaügyi vezetőket nemes egyszerűséggel megöletik. Tavaly óta 80 vezetőt gyilkoltak meg. Ezzel a Fülöp-szigetek ilyen szempontból a második legveszélyesebb ország a világon Kolumbia után. Az ideális munkaerőnek az egyedülálló, fiatal nők számítanak, akiknek nincsen családjuk vagy gyerekeik. Ráadásul különösen megalázó, hogy minden munkásnőnek bizonyítania kell a szüzességét. A műszak reggel hatkor kezdődik és este 18 órakor ér véget. Egyetlen, 20 perces ebédszünet van. Az alkalmazottak gyakran a hét minden napján dolgoznak, általában állva, ülni ugyanis szigorúan tilos, mivel a hivatalos indoklás szerint, akkor "kevésbé termelékenyek". A munkabér műszakonként 5 euró.


Andrea Ben Lassoued, a Clean IT nevű tisztességes munkakörülményekért harcoló szervezet munkatársa úgy vélte: ezek a tények bizonyítják, hogy jelenleg nem léteznek korrekt körülmények között gyártott számítógépek és IT-eszközök. Az Apple minden egyes iPhone és iPad után 50 százalékos hasznot zsebel be, miközben a termékeket készítők gyakran még a törvényileg előírt minimálbért sem kapják meg.



Legutoljára november 5-én követett el Foxconn-alkalmazott öngyilkosságot, ő volt a 18. áldozat. Ez a szám ugyan elenyészőnek tűnhet a cég által Kínában foglalkoztatott 900 000 munkavállalóhoz képest, de rávilágít az összes dolgozó kiszolgáltatottságára, mindennapos megpróbáltatásaikra. Az öngyilkossági hullám tavaly júliusban kezdődött, amikor egy kínai munkás elveszítette egy iPhone prototípusát, majd önkezével vetett véget az életének. A gyártó ugyan fizetésemelést ígért, de a dolgozók annyira elkeseredtek, hogy erre tüntetéssel válaszoltak. A helyzet az elmúlt hónapokban semmit sem változott.


Az öngyilkossági hullám miatt a Foxconn 80-ra mérsékelte a havonta elrendelhető túlórák számát, de ez még mindig több mint a kétszerese az elfogadott maximum 36 órának. Egyes üzemekben az alkalmazottaknak írásban kell igazolniuk, hogy "önként vállalják a túlórázást." Egy shenzheni Foxconn-munkás alapbére 900 jüan, ami körülbelül 100 eurónak felel meg. Az összegnek csupán a 40 százalékát kereste meg normál foglalkoztatásban, a többi pénz kifizetéséhez 136 túlórát kellett teljesítenie.

2013. aug. 5. 23:47
De részemről levegőnek tekintem azt, aki annyit sem vállal önmagából, hogy férfi, vagy nő.
71. 36a26f5226 (válaszként erre: 70. - Laticer)
2013. aug. 5. 23:45

A sajtóból!!!!


Ne tegyél ilyen kijelentéseket, ha kevésbé vagy tájékozott, mint más!

70. Laticer (válaszként erre: 69. - 36a26f5226)
2013. aug. 5. 04:15

Aha...és ha mágis öngyilkos lesz, akkor mit csinálnak? Kirúgják???


Ugyan már! Honnan szeded ezt az ökörséget?

69. 36a26f5226 (válaszként erre: 44. - MMVZ)
2013. aug. 5. 01:35
Nem ennyi! Fele ennyi, hisz azért költöznek oda a multik, mert ott még olcsóbb a munkaerő.. Ezzel foglalkozott a sajtó, és a média is, hogy ott, ha a mi életszínvonalunkhoz hasonlítjuk, annyit keresnek, mintha a mi minimálbérünk 30ezer lenne.. - és ott aláíratnak mindenkivel egy szerződést, amiben kijelenti, hogy nem lesz öngyilkos.. Mivel ott nagyon sok "rabszolga"munkás lett már öngyilkos ez miatt...
68. timmy1984 (válaszként erre: 60. - Syria)
2013. júl. 21. 22:40

Épp erről (is) szól a cikkem. A kávé, energiaital, vitamin, csak pillanatnyilag fokozzák a vérnyomást, csak pllanatnyilag adnak energiát. És sok embernél látom ugyan ezt.

Erre keresek "gyógyírt".


A kényelem természetesen benne van az életemben, ahogy nektek is. Bár TV-zni én sem szoktam, de ti is itt ültök a számítógép vagy laptop előtt. Én általában heti kb. 2 órát ülök előtte, ami szerintem egyáltalán nem sok, de ha időm engedné, akkor többet lennék netközelben. Így ennyit engedek magamnak, kikapcsolódás gyanánt, mert úgy érzem ennyi jár nekem is. Olyan rövidek a napok, úgy szaladnak, hogy mire észbe kapok, már megint eltelt egy..

Megyek is aludni...

67. 5de92a1196 (válaszként erre: 66. - Syria)
2013. júl. 20. 18:35

Kedves Syria!

OTT a pont!!! Csak MOST van!!!

Milyen igaz is ez! Egyetértek!

66. syria (válaszként erre: 65. - 5de92a1196)
2013. júl. 19. 19:26

Nekem mindig igazam van. :D


A nagyzolást úgy fogalmaznám meg: az emberek szeretnek kifelé mást mutatni, mint ami a valóság. S ez nem csak az anyagi javakra vonatkozik, hanem a családi, baráti kapcsolatokra is. Sajnos.


Valóban: a tv, az internet, a telefon inkább eltávolította, mint közelebb hozta egymáshoz az embereket. Amíg nem volt telefon (szűk 20 éve van vezetékesem, 9 éve mobilom, az is csak azért, mert ajándékba kaptam; körülöttem már mindenkinek volt, s hiába ágáltam ellene, a sorsom utolért :D), az ember kénytelen volt elblattyogni, s személyesen megbeszélni a dolgokat. Most mi van?

Ott a telefon, bármikor beszélhetek xy-nal. Sajnos nincs bármikor! Csak MOST van.


Sose felejtem el: jó 15 éve az akkori főnököm (Isten nyugosztalja, pár hónapja már máshol mosolyog) rettenetesen letolt, mert egy problémát az irodaépületen belül telefonon próbáltam megoldani; rám rivallt: a személyes kapcsolatnak párja nincs. Igaza volt.

65. 5de92a1196 (válaszként erre: 64. - Syria)
2013. júl. 18. 12:32

Kedves Syria!

Igazad van, az ember akkor költsön luxuscikkekre, ha már, ami fontos a mindennapi munkához, háztartáshoz, már megvan!


Az ember szeretnek ám nagyzolniiiiii, hajajjjj:)))

Inkább vesznek fel hitelt, hogy a csillivilli életérzés meglegyen pár napig, max pár hétig:)))


A valós, benső értékeket ki keresi? Nagyon kevesen csak. Kevés a valójában gondolkodó ember.

A Homo Sapiens nem 100%-osan igaz és ez teljesen függettlen minden filozófiai irányzattól.


Amikről az emberek azt hitték, közelebb hozzák őket egymáshoz (tv, internet, mobil, stb) azok nem váltak be. Nem így látod? Mert itt ez a hatalmas kommunikációs szabadság, lehetőségek tárháza mégis ennyi magányos ember sosem volt a világon mint manapság. Érdekes paradoxon:( Azért is kell megmozdulni, nem tv-zni, stb és kimenni a szabadba, kocogni, sétálni, elmenni úszni, bringázni mert nemcsak a testednek teszel vele jót, de megismerkedhetsz emberekkel, valós élettel töltheted meg mindennapjaid. Én így látom.

64. syria (válaszként erre: 61. - 5de92a1196)
2013. júl. 18. 11:27

Hagyományos értelemben én sem TV-zek. Az engem érdeklő műsorok az IPTV boxon landolnak, s 2-3 órai adást megnézek 50-60 perc alatt, mert a reklámokat, számomra érdektelen részeket áttekerem.


Régen is megvolt az emberekben, nekik legyen a legtöbb, legjobb termék. Akkor azt láttam: nem ismerik az értékrendet. Nem egy háztartást láttam, ahol nem volt pl. porszívó, hűtő, mosógép, centrifuga (akkor még csak nem is álmodtunk automatáról) mert nem telt rá, de TV-t az első között vettek. Nekünk akkor lett tévénk, amikor már minden, a házimunkát megkönnyítő gépet megvettünk.


Mára az értékrend még jobban felborult :(, ahogy azt szépen le is írtad.


Sikerült megint pontatlanul fogalmaznom: a hét 5 napján járok dolgozni, ebből heti 2-3 alkalom a 9-10 óra.

63. 21acd87fa3 (válaszként erre: 62. - 5de92a1196)
2013. júl. 17. 11:35
Pont ezt akartam írni a te hozzászólásodra. :) Leírtad helyettem, amit nekem nem volt kedvem kifejteni. :)
62. 5de92a1196 (válaszként erre: 54. - 21acd87fa3)
2013. júl. 17. 08:45
Kedves sammie! OTT A PONT!!!!
61. 5de92a1196 (válaszként erre: 58. - Syria)
2013. júl. 17. 08:39

Kedves Syria!


Én nem TV-zem már 5 éve, megmondom őszintén nem is hiányzik. Totál passzív időtöltés. 60 perc adásidőből 40 perc reklám. Még nekik kellene fizetni az embereknek, hogy azt a sok gagyi, igénytlen "műsort" lenyomják a torkukon. Rádiózás: Lehet igényesen is rádiózni, nem balázs (a kisbetű szándékos) féle "morningshow-t" és a többi hulladékot kell hallgatni. Igaz csak otthon rádiózom, hi-fi rádiótunerrel stb. A kocsiban már nem tudom elviselni. Komolyzenei adókat hallgatok.

A rengeteg plakátot meg már rég nem nézem:) Tudni kell szelektálni. Inkább olvasni érdemes. A világ azért gyorsult fel, mert az emberek asszisztálnak a társadalmilag "elvárt" beprogramozott túlhajszolt életvitelhetz. Mert most ez a "trendi" Mindenki mutatni akarja, hogy ő jobb, neki több van, nagyobb májer mint a többi, stb. Millió oka van, de a lényeg EZ. Többet mutani mint ami van. Inkább hitelekben fuldokolni, de veszek 6 méteres TV-t mert a szomszédnak már van 5 méteres TV-je... Ilyen fogyasztó birkákká lettek az emberek tudatilag lezüllesztve a "rendszerváltás" óta. Az a röhej, hogy az emberek ezt önként és dalolva elfogadják. Nem is gondolkodnak el ezen az egészen, hogy ez hová vezet. Én nem úgy dolgozom mint te, hogy heti 2 alkalommal csak. Én végigdolgozom a hetet, lakberendezőként. Van, hogy délután végzek csak. Mégis van időm mindenre. Bringázom, úszni járok (25km-re van az uszoda, mert itt Pesten nagyon drága lenne) Olvasom, túrázok, stb. És főzök, takarítok mellette, férfi létemre. Ha a tv-t kiveszi az ember az napi rutinból, minimum 4-5 óra minőségi IDŐT kap az életéből. JA... Sokan már a megszokott lustaság miatt sem mozdulnak meg. Inkább a távirányítót keresik meg a nasis dobozt. Ez a nagy valóság! Az egyénen múlik,milyen életet él. Nézi a tv-n hogy milyen jó kirándulni, túrázni, bográcsozni a barátokkal, stb. Vagy feláll arról a kib@szott kanapéról, felkela fotelból és végre Ő kirándul, Ő bográcsozik, Ő ÉL! Nem csak nézi az életet, hanem ÉLI! Én így gondolom.

60. syria (válaszként erre: 59. - Timmy1984)
2013. júl. 17. 07:36

Legalább tudod az "indokolatlan" fáradtságod okát. Szedd rendbe a vérnyomásod, a vércukrod, s biztosan könnyebb lesz.


Az is igaz, hogy a TV és a net is sok időt elrabol. Amíg ezek nem voltak, zenehallgatás közben rengeteg keresztszemes terítőt, díszpárnát varrtam; a mai napig gyönyörködöm bennük.

59. timmy1984 (válaszként erre: 58. - Syria)
2013. júl. 16. 18:00

Örülök, hogy tetszett a cikkem..:)

Nekem is anyukám a szabadidejében terítőket hímzett annakidején. Már leszokott róla.

Reméltem, hogy kapok rá gyógyírt, de nem igazán látok kiutat ebből.

Sokszor alacsony a vérnyomásom, vércukrom, és emiatt lehetek fáradékony, de nem élhetek kávén, cukron, még ha szeretem is őket..:P

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook