Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lustaság fórum

Lustaság (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. Neenaa (válaszként erre: 34. - Morkika)
2009. aug. 20. 23:51

Szia Morkika!

Semmi esetre sem jó a harag, az csak haragot szül, nem vezet sehová.. Próbáljál vele türelmesebb lenni (még ha nem is érdemli meg). Sőt! Járj a kedvébe! Ez a legjobb módszer.. Így legalább szeretnek otthon lenni, nagyon fog ragaszkodni hozzád, és Ő is alakul majd, meglátod! Ha nehezebb eset, akkor mondd el neki, hogy mi bánt, mennyire rossz is ez neked.. Ha ez nem használ, akkor semmi..

Sokan ott rontják el a kapcsolatot, hogy házsártoskodnak, lázadoznak, elhagyják magukat, stb.. Legyél szép, vidám, járj a kedvébe, meglátod, Ő sem lesz hálátlan..

2009. aug. 20. 23:08
Én már feladtam. Halálra idegesít vele egyébként. Főleg hogy néha körbe kell ugrálni, de ő a fenekét sem emeli meg... De ha valakinek van jó ötlete, az engem is nagyon érdekel!
33. klenca
2009. aug. 20. 23:07

Ti hogyan tudtok hozzáállni, ha a párotok lusta?

(Komolyan kérdezem, hátha valaki tud jó ötletet adni.)

32. morkika (válaszként erre: 31. - 40163fd81d)
2009. aug. 20. 23:05
Lehet, hogy pofátlanság, de az is gáz, hogy egyáltalán egy felnőtt emberre rá kell szólni hogy pakoljon el maga után...És hiába mondja, hohy "Jó, majd", úgysem teszi meg. Ismerem a szitut, nálunk is ez van...
31. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - 6141e32a6b)
2009. aug. 20. 22:53

Nem értem miért akadsz ki ezen.

Ha épp tévézik,akkor valamit elkezdett nézni,szerintem nagyfokú pofátlanság egy film közben arra kényszeríteni valakit,hogy ugorjon ,mert te épp ebben a pillanatban szeretnéd ha elpakolná.

Azt mondta "Jó!",ez azt jelenti,hogy meg fogja csinálni,nem?

Akkor meg??

Mi a baj?:)

2009. aug. 20. 22:47
Hat szerelem sok mindenre kepes:)
29. Neenaa
2009. aug. 20. 12:31

Sziasztok! Én eredendően NAGYON lusta vagyok.. Annak idején amikor mentem haza iskolából, egyik cipő iderepült, a másik meg oda, egybe toltam le a nadrágot a bugyival, és a végén még le is tapostam, hogy még lehajolni se kelljen.. Anyukám mitössze sopánkodott, hogy mi lesz így belőlem, az uram el fog zavarni a háztól, stb.. Már mindenki feladta a küzdelmet, amikor 18-19 évesen megismertem a barátomat. Akkor nagyon megembereltem magam.. Annyira szerettem (szeretem), kedvéért megtanultam sütni-főzni, takarítottam is már(!)


Ő pedig az a tipus, aki csak magára igényes, a környezete nem számít. 2 óra hosszat pipískedik a fürdőben, az 1 hetes sülthal pedig ott bűzlött a konyhában.. Neki az volt akkor a nagy takarítás, hogy bekapcsolta a légkondit, a redőnyt pedig lehúzta, hogy ne is lássa mi van körülötte.. Amikor odaköltöztem, nagyon próbált hozzám alkalmazkodni, csak hát sehogyan sem jött neki össze XD Olyan volt, mint a nagymamás viccben: "itt márpedig rend lesz -ordította, és berúgta a xart az ágya alá.."


Aztán rájöttünk, hogy jobban járunk mindketten, ha én vezetem a háztartás, ő pedig vásárol, ügyintéz, stb..

(Már amikor együtt vagyunk, sajnos 2laki vagyok)

2009. aug. 20. 11:50
Szrencsere nem olyan, hogy ez a nö dolga. Csak szeret pihengetni.
27. nikletty (válaszként erre: 26. - 6141e32a6b)
2009. aug. 20. 08:44

szia

szerintem ez főleg nevelés dolga, hogy otthon mit látott, mit hagytak rá...

az a nő, aki rendetlen, attól kis korában nem várták el, de igen az is lehet mondjuk, hogy pl egyik szülő veleszületetten lusta/Pató Pál stílusú, akkor könnyen lehet, hogy örökli is a gyerek, viszont neveléssel ez változhat.


Viszont a pasik is tudják, tudniuk kell, hogy egy párkapcsolat, összeköltözés más mint anyuci/apuci és a kisfiúk viszonya...


Én szerintem ha egy férfi nem túl hímsoviniszta (hogy ez női dolog és akkor pfuujj), és belátja, hogy már nem régi időkben vagyunk, a nők is dolgoznak... akkor összecsiszolódással, idővel meg lehet találni azt ami megfelelő lehet.

2009. aug. 19. 21:15
De en azon gondolkodtam mi van ha ez bennuk szuletestöl, vagy csak neveles? (Szerintem nem biztos mert egy nö alapbol megcsinalja amit kell maga körul. Most csak a többsegröl beszeltem, persze vannak tisztasag manias ferfiak es rendetlen nök is.)
2009. aug. 19. 21:13
Ez tetszik.
24. nikletty (válaszként erre: 22. - 6141e32a6b)
2009. aug. 19. 18:23

Figyu, én megkérdeztem őt magát,a párom (épp dolgozik és msn-en...):


a pasi mért nem bírja a szennyeség elvinni a kosárba? mért csak lerakja/vágja, mért nem lehet megtanulni ezt?


Párocskám üzenete:

*nagyon egyszerű

*minek vigye el?

     Angyalka (Nikica)     üzenete:

*hát hogy rend legyen

*meg mert ott a helye

*de kéri a csaj... és nem

*mért nem lehet ezt az egyszerű dolgot megtanulni, mért kell ott hagyni

Párocskám üzenete:

*de minek tegye oda

*nem jut eszébe

*ennyi

     Angyalka (Nikica)     üzenete:

*ok nem jut eszébe

*de ha szólnak, akkor lehetne figyelni rá,megpróbálni

*mindenki a maga után... még jó hogy a kakit nem hagyja ott, hogy majd más lehúzza

Párocskám üzenete:

*mert nem jol kéri rá

     Angyalka     üzenete:

*de akkor hogy: szitu

*gyerek lehet nézi tv-t, és akkor mondja neki, hogy légy szíves vidd el a helyére

*válasz ok

*de semmi, nem csinál semmi

*akkor? most mondja el százszor

Párocskám üzenete:

*nem

     Angyalka     üzenete:

*gondoltam

*akkor?

*gondolom olyankor kéne mikor nem másra figyel a srác, de olyan nincs

*ha pl kaja közben, akkor is elfelejti kaja végére

Párocskám üzenete:

*nem

*akkor mikor veszi le

*hogy figyu, nekem az örömet okozna ha most elvinnád pl

     Angyalka (Nikica)     üzenete:

*aham erre ismerős válasz, hogy MAJD elviszem

*ok - gondolja a csaj

*aztán egyszer csak megy a srác fürdőbe, és a cucc mégis marad

Párocskám üzenete:

*mossa ki a ruháját azzal ami a zsebében van azzal együtt

*ja ha elvitted volna....

     Angyalka (Nikica)     üzenete:

*ahamm

*azért ez már drasztikus

Párocskám üzenete:

*de ha azt mondja

*a csaj, hogy ezzel neki jobb lenne, és örömet okozna, megteszi

     Angyalka üzenete:

*te is ilyenért jól berágnál rám, és még én lennék a rossz, hogy mért nem gondoltam előre

*na de ok, tesztelésre küldjük az elméleted :)

23. nikletty (válaszként erre: 22. - 6141e32a6b)
2009. aug. 19. 16:31

sziasztok

ez az én páromra is jellemző, nekünk egy-egy fotelünk van az ágyhoz, ő arra gyűjti,én is oda pakolom le a ruháimat. És ő is, a már használt pólót ott hagyja, mikor újat húz.

De őszintén szólva ez engem annyira nem zavar, ismerem pl tesóm, meg hallottam más pasikat, akik szó szerinte szerte széjjel hagyják a holmikat, no akkor ő legalább szépen egy helyre teszi le.


Mondjuk azt a mai napig én sem értem, hogy mikor úgyis megy a fűrdő felé megy, mért nem lehet elvinni??? Egyszerűen nem jut eszükben, mert ugye nem hozzájuk tartozó tevékenység... Néha van, hogy elviszi, de nekem is szólni kell. Nem tudom mért nem lehet megjegyezni?


de nem csinálok nagy ügyet belőle, általában mikor úgyis viszem az enyémet ott az övé is közel mellette, azt is felkapom...


De én tudom, hogy sajnos ezt is otthonról hozta, ott is mindig anyuja beszólt neki, mi van mosni való, nem követelte meg tőle, hogy ő vigye el. Na most évek alatt ezt csinálta, akkor nekem nehéz dolgom lesz egy 30éves felnőtt férfit átnevelni.


De azért nem adom fel, de azért mérlegelve, nem minden áron.

2009. aug. 19. 15:24
De en nem akarom öt ezzel idegesiteni, mert azert igaza, hogy faradt. De tenyleg sokszor ugy van, hogy arra megy es nem akarja oda vinni. Meg azt is tudom, hogy ez neki egy idö utan idegesitö, de engem is flusztral, hogy nem rakja el. De azert imadom:))
21. Szilvóca (válaszként erre: 20. - Morkika)
2009. aug. 19. 15:19
Nálunk amúgy nem volt kupi,ez az egy szék volt a kényes hely.Persze amikor jött valaki hozzánk kénytelen voltam eltüntetni,meg amikor már nagyon idegesített,mert folyton kérdezte ez,vagy az hol van,és persze,hogy a széken volt.Egyébként így van,hogysok kicsi is számít egy kapcsolat tönkremeneteléhez.Pedig sokat beszélgettem vele erről,hogy legalább a szennyesét rakja ki mindíg,de hiába.És az volt az érdekes,hogy elkezdett levetkőzni abban a szobában ahol ez a bizonyos szék volt,oda ledobta a cuccait,és ment fürdeni.A fürdőszobában volt a szennyestartó,úgy is odament,miért nem tudta a szennyest is magával vinni?!
20. morkika (válaszként erre: 17. - Szilvóca)
2009. aug. 18. 22:41

Megértelek! Lehet hogy nem emiatt váltok, de szerintem a sok mindennapos bosszankodás mérgezi meg legjobban a párkapcsolatokat. Azt hiszem a sok kicsi sokra megy elv itt érvényesül legjobban!

Én is csak azért pakolom el, mert sokan járnak hozzánk és nem engedhetem be az embereket a kuplerájba, mert nem őt szólják meg ha rendetlenség van meg kosz, hanem engem hogy nem pakolok el...

19. Szilvóca (válaszként erre: 18. - 6141e32a6b)
2009. aug. 18. 20:48
Én se e miatt adtam be a vállókeresetet.
2009. aug. 18. 20:46
Na jo azert ennyire nem harakszok. imadom meg minden szinte ez az egyetlen hibaja van. Meg hogy iszonyatosan tud hisztizni, de emellett ha elmegy mellettem csak nyom egy puszit a fejemre es megy tovabb. Meg 2 munkaja, de azert nekem is van dolgom. Nem utana pakolni.
17. Szilvóca (válaszként erre: 9. - Morkika)
2009. aug. 18. 20:42
óóó.Ez ismerős.Én 7 évig próbálkoztam a férjemet megnevelni ilyen téren,de nem sikerült.Apjáék mindíg mindent megcsináltak helyette,megoldottak helyette.Arra nem volt képes,hogy a szennyesét kivigye a szennyestartóba.Volt eegy szék oda ledobott mindent.Én úgy döntöttem nem viszem ki helyette,meg nem pakolok utána.Egyszer megkérdezte,miért nincs tiszta alsónadrágja.Persze,hogy mind a széken volt 7 póló,5 zokni 3 pulcsi...társaságában.Mondtam,ha nem rakja ki nem mosom ki.Nem változott semmi.Anyja meg azt hiszi,mert,hogy ott a kupac,hogy nem csinálok semmit ill.azt hitte,mert épp vállunk.Na nem e miatt.
2009. aug. 18. 20:39
Nem huzom fel magam rajta, de pl mi lesz ha beteg leszek akkor is nekem kell majd mindent. Mert ketlem, hogy megcsinalna. De ki tudja. Csak az a baj, hogy az apja eleg sok mindent ra hagy es ameddig itthon lakik addig nem tudom valtoztatni.
15. nikletty (válaszként erre: 1. - 6141e32a6b)
2009. aug. 18. 20:34

hát én most azt csinálnám, ne húzd rajta magad, de ne is csináld meg helyette.

Várj! Biztosan meghallotta, lehet ma nem is lesz belőle semmi, de holnap csak beleakad a saját kis kupacába és akkor talán leesik neki...

Én most ezt tenném, nekem ez bejött a páromnál a fürdőben a földön hagyott ruhái esetében, este mondtam neki, mondta jó, na szépen ott is maradt, ment wc-re, akkor is. No hát én is ott hagytam, és akkor másnapra helyére kerültek.

Most ezt tudom mondani. Nem szabad mindent azonnal akarnunk, mikor eddig minden másképpen volt neki. Türelem és talán lesz eredménye, ha nem, akkor majd elgondolkozol...

MAjd írj.

2009. aug. 18. 20:33
Köszi a tanacsokat igyekszem megfogadni.
2009. aug. 18. 20:31
de ez akkor sem vicces nekem, en nem akarom, hogy ilyen legyen.
2009. aug. 18. 20:31
tessek-lassek, elindult,de meg a tv elött all.
11. nikletty (válaszként erre: 1. - 6141e32a6b)
2009. aug. 18. 20:30

hozzáfűzném, hogy tehát meg is kell beszélni, ki-hogy gondolja, de közben neked meg sajnos türelemmel kell lenned. Nálunk úgy van ha nagyon azt érzi elvárom, nem teszi meg szívesen, de ha látja segít vele, örülök neki, szívesebben teszi. Szóval lassacskán kell szoktatnod, hogy nem csak Te mindent, hisz pl ha egyszer úgy lesz gyerek és te is dolgozol, lehet neki kell a gyerekeket ellátni, vacsit adni, és hát ez ne okkozzon gondot.

Még egy tanács, amit még nekem is gyakorolni kell, legalább is apáromnál: ha kérek valamit, de igazán nem kötöm semmihez, hát várhatom mire elkészül, csak nagy lassacskán, mikor rászánja magát végre és már többször szóba hoztam, hogy mikor gondolta, mert hát azért én nem ilyen sokára gondoltam volna... de ha azt mondod légy szíves ma estig ezt intézd el, na az más neki - ezt ő maga mondta.

Ha gondolod kérdezz, sajnos így gyorsan ennyit tudtam összeszedni.

Szerintem még nem vagytok elkésve, főleg hogy még nem éltek együtt, jól kell kezdeni majd az összeszokást.

2009. aug. 18. 20:29
fel oraja kerem es semmi "MINDJART!"
9. morkika (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2009. aug. 18. 20:26
Szerintem nem vicces... Néha olyanok mint az 5 évesek. 3 éve kérem valamire és képtelen megcsinálni. Kértem szépen, csúnyán, kedvesen, orditva. Semmi. Nekem ez igenis komoly probléma és amikor mondom neki, nem érti miről is beszélek...
8. morkika (válaszként erre: 4. - 6141e32a6b)
2009. aug. 18. 20:24
Én is próbáltam. Nekem nem ment :(
7. nikletty (válaszként erre: 1. - 6141e32a6b)
2009. aug. 18. 20:24

szia

én most hirtelen csak azt tanácsolnám neked: az én párom is ilyen, van hogy megkérem valamire, és egy fél óra múlva indul meg, ha tudja nem sűrgös, főleg ha olyankor mondom mikor neten olvas valamit, vagy épp érdekli valami a tv-ben. De olyan is van, hogy elfelejti.

Szóval én azt mondom, ne akadj ki! Van pasi akinek magától jön - sajnos az enyém sem ilyen, de erről nem is ő tehet ám, az anyja nevelte így, hogy előzékenység nem igen szorult belé, de van akit türelemmel, összeszokással igen is úgy mondjam lassan-lassan meg lehet tanítani, és neked is meg kell szokni, hogy pl. nem ugrik azonnal, hisz pasi, nem ugrál egy nőnek, de ha szépen kéred, segít.

Szóval én így indultam neki, és néha most már magától is észre vesz dolgokat, no és akkor jól meg kell ám őket dícsérni, meg köszönni.

Hát ez van, mi nők sok mindent megcsinálunk, ami ugye természetes, de őket meg dícsérni kell, hogy legközelebb is tegye meg. Evvan!

Néha szerintem viccesek!

De persze ezt beszéld is meg vele, hogy mit szeretnél! És ha ő is akarja szépen lassan, értem ezt1-2 hónap alatt helyzetekben látszódik, hogy hajlik-e a dologra, hogy időnként női dolgokba besegít.

Én látom a páromon, hogy hajlandó együttműködni. De ha úgy érezném nem, hát...akkor komoly beszélgetés lenne azt hiszem. Hisz kettőnknek csinálunk mindent....

2009. aug. 18. 20:22
az apucikaja elegge megcsinalt helyette mindent. szerintem en azert anyire nem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook