Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Love story egy csalóval, kaland az interneten fórum

Love story egy csalóval, kaland az interneten (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Love story egy csalóval, kaland az interneten

1 2
nov. 17. 02:01
ilyen a neten elofordulhat .
2023. okt. 27. 20:13
Ezt jó volt olvasni is, köszi :)
2023. okt. 12. 16:14

Az én "szerelmem" Afganisztánban volt katona, a fia egy bentlakásos iskolába járt Angliában. A kért képeket öszekomponálta a sajátjával és feleségül akart venni. A szerelmünk 5. napján súlyos baleset érte a fiát, ami miatt pénzt kért tőlem. Mondtam, ha velem tud írogatni, akkor utalni is tud, hiszen ugyanaz az internet-hozzáférés szükséges hozzá. Könyörtelen kva lettem egyből.


Néhány ilyen eset után pár mondat váltását követően megírtam, hogy bizalmatlan vagyok, mert már rosszul jártam. Kérdezték, hogyan. Mondtam, csalók keresgélnek engem, azt hiszik, hogy ostoba vagyok, de az a szerencse, hogy nekem nincs pénzem, így mégha beugranék, se tudnék segíteni. Az ember egészen gyorsan törölte a regisztrációját.... :)

50. freddy36 (válaszként erre: 49. - Globus)
2023. okt. 10. 18:58
😃😃😃
49. globus (válaszként erre: 46. - Freddy36)
2023. okt. 7. 14:04

"becslések szerint vagyonom van"

🤣🤣🤣

48. freddy36 (válaszként erre: 47. - Angelique2)
2023. okt. 7. 13:18
🤣😁
47. Angelique2 (válaszként erre: 46. - Freddy36)
2023. szept. 26. 20:14

Én is kaptam ilyeneket, mindig röhögtem az algoritmus általi félrefordításokon, de EZ mindent űberel!


"a napjaim 250 000 euróval vannak megszámlálva a számlámon", azt hiszem, a halálos ágyamon majd így fogom informálni a környezetemet, hogy mennyi pénzzel vannak megszámlálva a napjaim!


Köszönöm szépen a röhögést :ĐĐĐĐĐĐĐĐĐ

2023. szept. 24. 09:44

Sziasztok!

Ezt talán pénteken kaptam!

De írt már "banki alkalmazott", hogy meghalt egy kedves ügyfele ... ugyanaz a vezetékneve, mint az enyém, és ismerősöm volt facen, tudják ezek, mit csinálnak!! ... és mivel nincs örököse, és nem jelentkezik senki, a bankigazgato saját zsebébe teszi a 8 000 000(!!!) $-t. De tud nekem segíteni abban, hogy én jelentkezem örökösnek, mindent elintezi és felezzunk! Belementem, játszottam a Boldog hülyét, hogy hú mennyi lóvé blablabla... De nem adtam meg semmi adatot! Pár napig szórakoztunk, mire ő adta fel!!! 🤣🤣🤣

6-8 hasonló esetem volt, de nem szórakozó tovább, figyelmen kívűl hagyom! De sajnos sokan beleesnek ezekbe a csapdákba!!


Az alábbi sablonszöveg 14:00 után jött... 🙈😄


. "Jó reggelt kívánok .

Elnézést, hogy kapcsolatba léptem Önnel,

Ezt az információt azért osztom meg így, mert szeretném felajánlani a vagyonomat. Látszólag,. Minden vagyonomat felajánlom, mivel becslések szerint vagyonom van, és agyrákban szenvedek, ami egy halálos betegség, a kezelőorvosom tájékoztatott, hogy a napjaim 250 000 euróval vannak megszámlálva a számlámon, és nem akarok hagyd a bankban. Keresek valakit, aki örökölheti a vagyonomat, így ha felkeltettem érdeklődését, keressen fel az e-mail címemen:

sandrinanavaez76@gmail.com"

45. tumbo2
2023. szept. 17. 10:38
ja,meg beteg vagyok,nincs kire hagynom a pénzemet.hagyd egy állatmenhelyre.
44. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Pipi57)
2023. szept. 17. 10:36
én is. kifene kíváncsi katonára,akárkire,nem érdekel.
43. VendrinerPiroska (válaszként erre: 37. - Angelique2)
2023. szept. 17. 09:34
Én már találkoztam olyannal, aki Paul Hollywood képét használta. A legszebb egy magasrangú amerikai katona volt, aki szerencsétlen tényleg létezik, de már a hadsereg és a nyomozó hatóság is foglalkoztak az őt ért személyiség rablással.
42. Panna.33 (válaszként erre: 7. - Globus)
2023. szept. 9. 18:20
Vagy okosan beállítottad, hogy nem jelölhet boldog-boldogtalan ismerősnek, illetve nem is írhat neked.
41. Pipi57 (válaszként erre: 40. - Angelique2)
2023. szept. 9. 18:16

Most Szíria a felkapott ,azelőtt pedig Afganisztán volt.

Képzeld el a kérdésemre , azt adta be nekem ,a missziót betöltött nő,hogy találták a pénzt ,sebesültek keresése közben,és a parancsnoka ,az ENSZ tudomásával és engedélyével szétoszthatta a talált pénzt .

Hát tudod kihitte el neki?

Mondtam neki,hogy ez pénzmosás is .Ez nem így működik ahogy ő elképzelte....

Azt is mondtam neki,hogy miért nem az Amerikai bankszámlájára utalja ,mert állítólag Amerikából jött Sziriába....

Vitába szállt velem ,hogy őt nem érdekli a pénzmosás,csak tegyem azt amit ő mond.

Na ekkor állítottam le és megszakítottam vele a kapcsolatot.

40. Angelique2 (válaszként erre: 38. - Pipi57)
2023. szept. 9. 16:30

Ó, ez a szíriai misszionárius klisészöveg... ha énnekem annyi üveg Paradoxe de Cardin parfümöm volna, ahányszor ezt már megpróbálták nálam, akkor boldog ember lennék (ui. a Paradoxe gyártásával, úgy tűnik, leálltak).

Hogyhogy van 10 millió dollárja valakinek, aki misszionárius? És miért véletlenszerű fórumokon keres segítséget ennek elrejtésére? (Egyébként meglepő kicsit, hogy a Hoxán is felütötték a fejüket az ilyenek...)

Ó igen, ha egyszer is válaszolsz az ilyeneknek, akkor utána még nekik áll feljebb.


Amíg vannak legalább néhányan, akik bedőlnek, addig lesznek is, akik ezt kihasználják. Szomorú.

39. Pipi57
2023. szept. 9. 16:22

Ezt találtam a neten érdemes elolvasni:


:Ön ne váljon romantikus csaló áldozatává! Fogadja meg alábbi tanácsainkat!


Próbálja meg leellenőrizni az Önnel ismerkedni szándékozó személy adatait, fotójára indítson online keresést, így az esetleg jogosulatlanul felhasznált képét, nevét könnyebben fel tudja ismerni!

Személyes adatokat ne adjon ki magáról! Kevés információt osszon meg magáról, mert a bizalom megnyeréséhez a csaló felhasználhatja az Önről látott képeket, információkat, „felkészülhet” Önből.

Ha az online térben megismert személy ígéretet tesz arra, hogy személyesen is találkozni akar, de mindig kifogásokkal áll elő, hogy a találkozást elkerülje, gyanakodjon!

Igyekezzen minél több információt megtudni tőle, érdemes többször megkérdezni ugyanazt!

Legyen gyanús, ha az Önnel ismerkedni szándékozó férfi vagy nő túl szép! A bizalom megnyerése érdekében modell típusú férfiak, egzotikus nők képei jelennek meg gyakran, hiszen a vonzó, megnyerő külső, a csinos alak az emberek többségét vonzza és jó benyomást tesz rájuk.

Gyanakodjon, ha egy olyan ember, akivel soha nem találkozott, nagyon hamar szerelmet vall és azonnal „my love”, „my darling” vagy hasonló kedves megszólítással illeti, azt állítja, hogy már alig várja, hogy együtt legyenek.

Vigyázzon, ha az illető esetleg nem illendő képeket vagy olyan pénzügyi információkat kér, amelyek alkalmasak arra, hogy a későbbiek során azokkal zsarolja Önt!

Soha ne küldjön pénzt senkinek, akivel csak online vagy telefonon kommunikált! Gyakori, hogy a Western Unionon keresztül kérnek pénzt, ennek semmiképpen se tegyen eleget!

Kezdeményezzen videóbeszélgetést! A csaló ürügyet fog találni, hogy erre ne kerüljön sor.

A gyanúsan viselkedő „udvarlót” tiltsa le, ne folytassa a beszélgetést se!


A csaló addig marad kapcsolatban áldozatával, amíg az fizet neki. Ha már nem kap több pénzt, esetleg lebukik, azonnal eltűnik. A rendőrség feltételezése szerint az ilyen bűncselekmények esetében nagy a látencia, mert a sértettek jelentős része szégyelli a vele történteket, így nem tesz feljelentést vagy bejelentést a rendőrségen.



Legyen óvatos, hogy ne váljon romantikus csaló áldozatává! Ha úgy érzi becsapták, tegyen feljelentést a rendőrségen!

38. Pipi57 (válaszként erre: 36. - Angelique2)
2023. szept. 9. 16:03

Sajnos így van.

Írtam előbb,hogy én már nőtől is kaptam és képzeld el itt a hoxán keresett meg.

Sziriában misszióban dolgozik,küldött pár fotót is,bizonyítás képpen.

Csak én lelepleztem ,mert a fotók alatt kézzel írott nevek is voltak alaposan elmosódva.de én kibogoztam ,hogy a fotók foto shoppolva lettek.

Azt akarta ,hogy 10 millió dollárt segítsek neki elrejteni,míg ő a misszióban dolgozik.

Na de ezt először nem mondta,mert először azt hittem csak barátkozni akar.Akkor még nem gondoltam , hogy ez olyan mint a férfi változat.Aztán mikor lelepleztem,nagyon ingerült lett és azt mondta,hogy kárnak szentelte rám az időt.

Én nem is válaszoltam neki....

Úgy hogy én képben vagyok dolgokról.

Még annyit ,hogy amikor megkérdeztem ,hogy hogyan talált itt rám,azt mondta hogy egy jó barátja ajánlott neki.,kérdeztem, hogy ki az ,de nem árulta el.

Ez a világ már a csalók világa lett...

37. Angelique2 (válaszként erre: 35. - Pipi57)
2023. szept. 9. 16:01
Várj, épp egy női scammerről olvastam néhány éve, aki azért bukott le, mert egy orosz énekesnő képeivel élt vissza. Ennek az énekesnőnek csak hazai karrierje volt, külföldön nem vált ismertté, tehát néhány balek bedőlt... csak a scammer bepróbálkozott néhány orosz felhasználónál is.
36. Angelique2 (válaszként erre: 34. - Pipi57)
2023. szept. 9. 15:50

Ne tudd meg, hányszor kaptam a yahoo-s címemre könyörgő leveleket állítólagos hercegnőkről a mesés Keleten, dúsgazdag olajsejkek nehéz helyzetbe került lányairól, akik fele királyságukat és saját kezüket ajánlották fel (mert nyilván nem egyértelmű, hogy lány vagyok)...

Ismerős az ócska szöveg.


Némi józan ész elég ahhoz, hogy az ember átlásson az ilyeneken és gondolkodás nélkül törölje a scam-mailt vagy elutasítsa az ismerősnek jelölést, de palira vehető, naiv emberek sajnos mindig is voltak, vannak, lesznek.

Az ilyen scammereknek meg elég vastag a kültakaró az arcfelületükön, nem viseli meg őket, ha 100-ból 95 felhasználó nem is válaszol, vagy elküldi őket valamilyen, még egzotikusabb vidékre luxusüdülés céljából.

A maradék 5 felhasználó naivitását kihasználni már bőven megéri nekik :(

35. Pipi57 (válaszként erre: 31. - Töprengő)
2023. szept. 9. 15:43

Egy-egy fotó alatt rengeteg nèv van.

Figyelemmel szoktam kisèrni Facebookon" A Romantikus csalók" blogot.

Ott le van írva minden .A sok scammer , népszerű ès jóképű fèrfiak fotói mögè bújik.

34. Pipi57 (válaszként erre: 27. - Gigi>)
2023. szept. 9. 15:37

Bármit mondhat.Tudod kik ők ?

Olyan huszon -harmincèves Nigèriai fiatalok.akik ebből èlnek.

Most már nők is próbálkoznak.

33. Pipi57 (válaszként erre: 24. - Gigi>)
2023. szept. 9. 15:34

Az ATV - n Sváby Andrásèk a Naplóban már több alkalommal foglalkoztak ezzel a tèmával.

Elmondanám,hogy mèg a Sváby fotóját is felhasználták a csalók.

32. Pipi57 (válaszként erre: 21. - Gigi>)
2023. szept. 9. 15:30

Biztos,hogy van egy kèt kivètel,de a 99 százalèkuk csaló.

Már az FBI ,Interpol ,CIA is foglalkozik ezekkel az internetes csalási ügyekkel.Itt Magyarországon is csatlakoztak, a kiberbűnözők leleplezèsèhez.

A hazai Rendőrség azt kèri,hogy senki ne utaljon ,,az ilyen ismeretlen embereknek pènzt,mert .0 az esèlye, hogy valaha is visszakapja.

2023. szept. 5. 12:59

Facen én is fent vagyok. Néha látom beleírnak témáknál mint válaszoló, egy visszatérő azonos szöveget. Talán a neve is ugyan az. Valami ilyen szöveg is van benne : " Tetszenek az írásaid, megjelölhetlek? Szeretnék a barátod lenni. "

És ha ismerem / ismerősöm az illető,gondoltam már, írnomm kellene : Tiltsd le, ne jelöld vissza, gyanús személy lehet.


Tényleg valakinek be kellen húzni a csőbe, ne legyen kedve az ilyen játékokhoz.

30. Ncilány (válaszként erre: 5. - Anyagi)
2023. szept. 5. 12:34
Mii eladja a ráeső részét??
2023. aug. 30. 19:12

Ó, scammerek mindenhol bőven tenyésznek. És igen, így kell velük bánni!


A tarhonyaültetvényen és a "hívjon csak Zolinak" szövegen különösen szakadtam.

2023. aug. 28. 19:33
Nem semmi, amúgy nagyon ügyes vagy!
27. gigi> (válaszként erre: 25. - Banyaci)
2023. aug. 27. 13:17

Aranyos vagy, de tudod senkinek nem mutatja meg a fickó profilját.

Azt sem árulja el mivel foglalkozik. Csupán annyit mondott, hogy német állampolgár és hogy 60 éves.

26. 69fcad429e (válaszként erre: 23. - Dad1f54482)
2023. aug. 27. 12:27
És miért hiszik el? Biztos azért mert a társadalom és a saját családjuk, környezetük is azt sugározza feléjük, hogy még 40-en túl is (egyébként engem ne idősözzön le senki 40 évesen mert k.rvára sértő) szépek és értékesek, ugye? Ja, nem. A csalók pedig pont ezt használják ki.
25. Banyaci (válaszként erre: 24. - Gigi>)
2023. aug. 27. 11:47
Érdemes lenne a pasi profilját jelölni és ha bekapja a horgot, elkezdeni levelezni vele és azt megmutatni neki. Ha nincs köztetek aki megtenné, én vállalom.
24. gigi> (válaszként erre: 22. - Globus)
2023. aug. 27. 11:40
Igen,mi tudjuk ő meg csak nevet rajtunk. Hiába lát példát maga előtt,hisz a média is sokszor foglalkozik ezzel, és sok esetet mások elmesélése alapján is hallott. A lila köd, még nem oszlott fel a szeme elől!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook