Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lopás áldozata lettem... fórum

Lopás áldozata lettem... (beszélgetős fórum)

1 2 3
41. 5d9f6a8bf8 (válaszként erre: 40. - 0148b688d6)
2007. dec. 9. 09:34
Sajnos ide-jutottunk,a rendőrséget csak "haszon" érdekli ! Gyorshajtás -tilos parkolás stb...// A kisebbségnek nevezett salakhoz szólni is TILOS !!!//
2007. nov. 14. 17:35

A budapesti Osztrák Követségen vártam vízumra egy ismerősömnek. A táskámból kilopták a mobilomat, (egy kisebbségi), amit persze kamera is rögzített.

Mondnom sem kell egyedül nekem volt ügy, az ügy.Mindenki (ott dolgozók)lesz@rta a nyomoromat, még azt sem ajánlották fel,hogy tesznek rendőrségi feljelentést vagy valamit intéznek. :(

39. laszlopetra (válaszként erre: 34. - Kék)
2007. nov. 14. 17:24

Én is besurranó tolvaj áldozata lettem. ÉN éjjel a kb. 2-3 hónapos kislányommal voltam otthon, amikor hallottam valami motoszkálást a konyhából. Azt hittem, hogy a kamra ablakán jött be a szomszéd néni macskája. Gondoltam felkelek, kiengedem. Hát meglepődtem, mert a kamra ablak ugyan stimmelt, de nem macska, hanem tolvaj volt. Földbe gyökerezett a lábam, na meg az övé is. Aztán feleszmélt, odaugrott a bejárati ajtóhoz, kinyitotta és már ott se volt. De addigra nála volt a pénztárcám az összes iratommal és némi pénzzel. A rendőrök szerint agyon is üthetett volna, ha nincs a kulcs a zárban és pánikba esik.

Hát így jártam, azóta rettegek, ha éjjel egyedül kell itthon lennem....

2007. szept. 6. 00:57

Ketten mentünk vásárolni Anyuval de előtte még bementünk a postára, én félreálltam amíg Anyu befizette a számlákat, a vállán volt a táskája, és láttam, hogy egy cigánysrác meg a barátnője túl közel állnak, ezért odamentem Anyuhoz és mondtam neki, hogy add ide a táskádat mert túl nehéz csak zavarna a számolásban

Erre a cigánysrác olyan ideges lett, hogy teljesen kiesett a szerepéből, és elkezdett velem cirkuszolni elővett egy köteg pénzt, és ott magyarázott, hogy neki nem kell lopnia mert van pénze.

2007. szept. 5. 21:26

Nekem régebben volt egy olyan eset, hogy Miskolcon mentem az Ady-híd és az aluljáró közötti részen a járdán, fényes nappal, hátizsákkal a hátamon, és éreztem, hogy valaki ki-be cipzározza rajta a hátsó, kis részt. Szerencsére ott nem volt semmi :))

Hátrafordultam, és láttam, hogy két roma volt, egy férfi és egy nő. Hangosan megkérdeztem a férfit, hogy "mit kerestél már?". Ő meg csak vigyorgott :S

De szerencsére nem lett belőle gond, mert mint mondtam, minden a másik rekeszben volt. Szóval tényleg nagyon kell vigyázni. Alkalom szüli a tolvajt.

2007. szept. 5. 20:06
Nekem is van egy lopási történetem.Unokatesómékkal történt. 5en voltak balatonon, bementek fürdeni és mire visszaértek eltünt mindenkinek a mobilja, pénztárcák.(nem voltak szem elött a cuccok). Természetesen totálisan ki voltak akadva,( elég nagyszájú társaság.:))és láttak egy pár, nem fehérbőrű egyént, akik nem messze tőlük ballagtak és elmondásuk szerint elég gyanúsan viselkedtek. Hát ők nem hagyták annyiban, szépen odamentek hozzájuk és követelték a dolgaikat.át is adtak mindent, egy kis táskában aztán gyorsan elpucoltak.Kinyitották és nem az ő cuccaik voltak. Valami német csajoké. Vadi új kamera, pénztárcák, teli pénzzel.Csak mivel az egyik gyerek német volt közülük, igy vissza tudták juttatni a kamerát meg mindent. De az övéké nem lett meg..
2007. aug. 21. 05:27
engem a piros 40-es buszon nyúltak le!! egy szimpinek tűnő csajjal szemeztem,miközben a tettestársa létszámcsökkentett a frissenbeszerzett csomagjaim közül.((
34. Kék
2007. aug. 20. 22:56
Én trükkös besurranó tolvaj áldozata lettem,amikor a bolt (ahol dolgozom)irodájából vitték el a pénztárcámat,benne mindenemmel.Csak az tünt fel,hogy két nagyon jól öltözött,ápolt cigánylány hamar távozik.A rendőrök szerint azért ilyenek,hogy ne tűnjön föl a lopási szándék,mert ha lepusztultan érkeznek azt a boltosok jobban figyelik.Természetesen nem találták meg őket,sőt nem is keresték ,mert ez egy kis fajsúlyú eset,amivel nem érdemes foglalkozni.Egy hét múlva lezárták a nyomozást.Hiába néztem végig a fotó albumokat,nem ezekkel a bűnözőkkel van tele a rendőrségi anyag.Valójában,ha megfogtam volna és én viszem a rendőrségre,akkor sem ültetik le,hanem pénzbírsággal megússza!(a következő lopásból meg majd kifizeti)
33. ryane
2007. júl. 20. 15:14

Hát tudjátok az a legborzasztóbb ha ÉN csinálnám tuti elkapnának, jól megbüntetnének. Egy életig fizethetnék, ülhetnék.

Egy fél perc rossz helyen parkolásért is mindig szívok...:S

32. Donina (válaszként erre: 31. - Muci1971)
2007. júl. 20. 13:45
Hű hát erről tudnék mesélni. És az a legszörnyűbb az egészben, hogy a tolvaj igen is tudja mikor mit csinál és nyilatkozik. Nemrégiben ellopták az egyik Casco-s teherkocsinkat. A Biztosító nem fizet, mert - persz a tettesek meglettek, szétszedték a kocsit apró darabokra és eladták a Méh-ben - azt nyilatkozta a tolvaj, hogy nem volt lezárva. Ugye ennek más a büntetési jogköre.
31. muci1971 (válaszként erre: 30. - Donina)
2007. júl. 20. 13:43
Sajnos így igaz, pontosan igy járt nem régiben az ex férjem. A rendőrök tesznek valamit, csak az a baj, hogy újaban forditva büntetnek. a sértet huzza a rövidebbet.
30. Donina
2007. júl. 20. 13:28
Lopás! Bűntetlenül. Rendőrök semmit nem tesznek. Ha magad veszed kézbe az ügyet, még te fázol rá. Tudom tapasztalat.
2007. júl. 20. 13:23
Nálunk karácsony előtt törtek be a lakásba. Benyomták a konyhaablakot, széjjel dobáltak mindent, aranyat, meg egyéb kisebb tárgyakat vittek el. Sajnos az aranyak (nem volt sok) mind emlékek, ajándékok voltak. Még a férjem egyik, régi, legrondább öltönyét is elvitték. Mondtam a rendőröknek, hogy kiket gyanúsítok, de nem foglalkoztak vele. Azt mondták, hogy az a jó, ha nem találjuk meg a tolvajt, mert így legalább a biztosító fizet. Én akkor az utcát asztfaltozó (sötét) dolgozókra gyanakodtam. Később azután a rendőrök is igazat adtak nekem, mert rájöttek, hogy ahol útjavítások vannak, ott megszaporodtak a lopások.
28. ryane
2007. júl. 19. 13:31

sziasztok


"sajnos" csatlakozom ehhez a csapathoz. Engem is kirámoltak a strandon, természetesen a sötétebb bőrűek. Drága telefon és sok kp. Nem hordok magamnál pénzt csak kártyát, de muszáj voltam levenni a szlámról, hogy a csekkeket befizessem. Éppen ezért mert nem hordok magamnál kp-t el is felejtettem,hogy mennyi pénz van nálam. Mindet elvitték. Az érzést nem lehet leírni. Szótlanul-értetlenül és gyűlölettel állok a történtek előtt. Szereztem egy jó estét ennek az alja népnek. Azzal a pénzzel amiért szó szerint keservesen dolgoztam meg.

Ezt egy életre megtanultam, de biztosan Ti is,hogy mindenre vigyázni, kp-t bárhol csak elővigyázatossággal +telefon éxer....sehol semmit!!

Az ember addig nem hiszi el amig nem történik meg a baj,hogy: igen Veled is megtörténhet!

27. mongi
2007. júl. 6. 23:16

Még régen,én egy átmulatott éjszaka után hazamentem a barátnőmmel,s az újdönsült,akkor felszedett pasijával.Lefeküdtem,mert nagyon "fáradt" voltam,ők meg a konyhában beszélgettek.

Leghamarabb reggel ébredtem fel,s észrevettem,hgy rajtam kívül nincs senki a lakásban+se a mobilom,se 20000 forintom,ami be volt dugva a konyhában a mikró alá.

Az történt,hogy a barátnőm megunta a beszélgetést,s fogta magát és hazament.A pasit otthagyta a lakásomban egyedül,aki szépen kirabolt.Az összes ékszeresdobozom ki volt nyitogatva,szerencsére egyikben sem volt ékszer.

A pénzt utólag vissadta a barátnőm,de a mobil és a benne lévő infók végleg eltűntek.

(A mai napig nem tud magyarázatot adni a barátnőm a történtekre)

26. Alexx
2007. jún. 28. 10:51

Szintén lopás.

Nekem az agárdi fürdőben lopták el a medence előtt hagyott gyógypapucsomat, amíg pancsoltam. Megdöbbentő, alig tudtam napirendre térni felette, haza is kellett mennünk, úgy kiborultam. A Kedvesem meg, akivel voltam próbált megnyugtatni, hogy biztos véletlenül tette valaki. Sőt! A rá következő hétfőn odatelefonált, bemutatkozott és megkérdezte nem találtak-e egy ilyen meg ilyen papucsot. De mondták, találtak! Nem akartam elhinni. Pár hét múlva újra lementünk fürdeni, mondjuk a pénztáros hölgynek kik vagyunk. Ő örömmel odahozott egy nylontáskát, ami le volt közöve, ráírva a párom neve, benne a papucs!

Kibontottuk, nem kellett volna. Valóban olyan volt, mint az én papucsom, csak ugyanannak az elhasznált, rozsdás, széttaposott változata. A gerinctelen tolvaj nőszemély így "cserélte le" ócska, megúnt lábbelijét. Remélem kitörte benne azóta a lábát! :(

2007. jún. 26. 12:22
Szegény gyerek 19 éves és el ment a Nyéki tóra a barátaival sátorozni 2 napra. Ameddig a barátaikhoz egy kicsit messzebb át mentek ki rámolták őket. pénz, telefon, óra, ami gyorsan el vihető. Hajnali 3 kor hívott a gyerek hogy kirámolták őket. Haza is jöttek reggel. Megviselte hogy ellopták a holmiait, de az viselte meg igazán, hogy hívták a rendőrséget, ahol annyit mondtak nekik személyesen majd jelentsék be és az ember ameddig él remél.Ennyi. A fiam ki akadt haza jött zuhanyzott és alszik.Még nem történt vele ilyesmi és nehezen dolgozza föl.
2007. jún. 19. 17:01

Nem kórházi téma, de az imént történt egy lopás, és nagyon felháborított...és miután megláttam ezt a fórumcímet, úgy érzem, nem véletlen, le kell írnom....

Miskolcon, a 10 emeletes panelház előtt délután! ellpotak egy riasztóval lezárt autót! Fényes nappal! A tulajdonos elment feljelentést tenni, és mit mondtak a rendőrök? "Ilyen eset már fél éve nem volt Miskolcon, biztos csak elvitték kocsikázni, és majd visszaviszik...." Mit gondoltok, keresik?

23. Saci49
2007. jún. 16. 15:45
Sajnos ez már mindennapi eset.Édesanyám haldoklott.Ott ültem mellette a paraván mögött és a szememláttára vette ki a néni/aki a mellette lévő ágyban feküdtt/ a táskáját! Saját betegtársától!!!Szörnyű!
2007. jún. 1. 10:48
Kékgolyó utca, Onkológiai Intézet. Az Anyukám táskáját vitték el, benne az összes iratával, pénzzel stb... És valószínűleg a takarítónő volt, kifigyelte mikor mennek el a szobából kávézni. ja, és a táska a szekrényben volt. No comment.
21. aebal
2007. jún. 1. 10:32
Apukámnak nemrég vastagbélrákkal volt műtéte a János kórház Sebészetén és minden iratát + a pénzét ellpoták, míg lábadozott. Még újat sem tud csináltatni, mivel gyenge
2007. máj. 22. 07:46
én korházban dolgozom mint nővér.sajnos nállunk is előszokott fordulni hogy lopnak a betegektől. de mi már fogtunk is tolvajt méghozzá egy nőt. a szöveg legtöbbszőr az hogy hol fekszik az új beteg és ő küldte a holmiáért. álltalában telcsit, tárcát de volt hogy neszeszert vitte hátha abban van a pénz... szerencsére csak tisztasági holmi volt benne.mindig szólunk hogy ne hadják szemelőtt a fontosabb holmikat de nem mindig veszik ezt figyelembe és jönnel panaszkodni hogy eltünt ez vagy az. sajna sokat dolgozunk egyedül és nem tudok minden korteremre figyelni hogy ki jön-megy!
2007. máj. 6. 11:21
már velem is elöfordult és sajnos nem került elö amit elloptak pedig azt mondták körül néznek.
2007. máj. 5. 02:26

Milyen jo, hogy en itt nem vagyok ilyen dolgoknak kiteve!...itt legfeljebb lelovik az embert.:(((

Igaz, az utobbi idoben mar attol sem kell nagyon tartani, mert az ellenorzes olyan szigoru, hogy szinte lehetetlen bejutni a korhazba fegyverrel.

Ez, ugyanis nagy "divat" lett az utobbi idoben,mert akarki hozzajuthat barmilyen fegyverhez,sajnos.

De a korhazak es az osszes intezmenyek, ahol sok ember megfordul, tele vannak biztonsagi kamerakkal, igy nehez meglogni barkinek is...

Szomoru, hogy idaig jutottunk, de ez van..:(((

2007. máj. 4. 22:48
Én is betegként lettem meglopva...egy intenzív osztályon. Nemcsak az irataim, de a törölközőim is odalettek. Azon a napon szinte mindenkinek tűnt el valamije.:((
16. e71af41436 (válaszként erre: 3. - Gota)
2007. ápr. 21. 09:50
jessszum...azt hogy tudták megtenni?nem vették észre időben? és mégis,hova telefonált az illető?
15. KIRA7
2007. ápr. 21. 09:29

Múltkor a neten a fényképes ingatlanhirdetéseket böngésztem és nem hiszitek el mit láttam.

A fürdőszobás képen a mosdó felett egy szappanadagoló volt.KÓRHÁZi!!!Teljesen kiborultam.

14. Erás
2007. ápr. 20. 22:58

Minket akkor loptak meg, amikor az ikreket szültem. A páromnak lehetősége volt egy kicsi helyiségben letenni a holmijait. Amikor ment értük, észrevette, hogy a pénztárcájának hűlt helye. Mondjuk a "kedves" tolvaj hálisten nem vehette nagy hasznát, ugyanis a bankkártyát letiltattuk, készpénz pedig talán ha 300 Ft volt benne, de akkor sem örültünk túlzottan...

Amikor a kisfiammal voltam terhes és szülés előtt befektettek, a takarítónő, amikor a folyosón lévő hűtőt takarította, állítólag megkérdezte, kinek van bent étele. Állítólag, ugyanis a velem szembeni kórteremben fekvő kismamának az aznap behozott nagy szatyor étele (főtt étel, szalámik, vajkrém, stb.) hozzá vándorolt, szegénykém úgy szaladt utána, megismerte a saját műanyag dobozát... Sőt még a betegeknek járó tejet is hazahordta.

13. 0c97fbb607 (válaszként erre: 6. - Anita123)
2007. ápr. 5. 22:28
szerintem inkább szomorú....
2007. ápr. 5. 22:17
Engem a kórházban loptak meg.Azt is tudom hogy nézett ki az illető, mert szintén műtétre váró beteg rokonaként tartozkodott a szobában. Amíg a műtőben voltam a pénztárcámat és a benne lévő karikagyűrűmet lopta el és ami érdekes a szobatársak szeme láttára. A rendőrség kikérdezett mindenkit,ebből derűlt ki, hogy az állítólagos rokont is meglopta. Abban az időben több kórházban és klinikán ezzel a módszerrel lopott a hölgy (rendőrök elmondása szerint), nem tudom elkapták-e már. Akkor még a fényképe nem volt a rendőrség nyilvántartásában, nem láttam, pedig sokat megnéztem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook