Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


2010. szept. 16. 07:54

Sziasztok!

Tegnap találtam erre a fórumra és végigböngésztem, bár még nem vagyok 40 felett és lombikos sem, csak kissé későn érő 38 éves és mostanában jöttem rá, hogy mégiscsak szeretnék gyereket.

Itt olvasom, hogy a TSH-nak min. 2, de inkább 1 alatt kéne lennie, hát megnéztem az enyémet, az 2.67, viszont a papíron 4.2-ig van a normál tartomány. A wikipédián azt írják, hogy az utóbbi időben vették le 4-ről 2.5-re a felső határt. Tudom, hogy a laborok között lehetnek eltérések, most akkor az enyém még jónak számít vajon, mivel a laborpapír szerint határértéken jóval belül van vagy menjek ennek utána? 2 nőgyógyász látta, nem mondtak rá semmit. Igaz, a szabad T4-em is az alsó határ közelében van, 14.34 (fT3: 4.26).

Egyébként ha magas a TSH, akkor tiroxint szedetnek az emberrel? Ezt életfogytig kell szedni? Nem vagyok amúgy egy hipotireózisis alkat. Megnéztem a 6 évvel korábbi laborleletemet is, ott 3 a felső határérték és 1.66 lett az enyém, viszont a TSH után zárójelben oda van írva, hogy ultraszenzitív, ez a mostanin nincs, ezért gondoltam, hátha más metodika.

Köszönöm, ha tudtok segíteni és drukkolok mindenkinek!

83. LZsuzsó (válaszként erre: 82. - Cili100)
2010. szept. 15. 15:22
Azt mondta a doktornő, hogy 0,1 nek kell legalább lennie. Alatta szinte semmi esély. Semmi jóra nem számítok, bár ha azt mondják, hogy akárcsak 1% esély is van, akkor megpróbálom. Még ma megyek mammográfiára, az semmiképpen nem árt, annak az eredményével akartam menni, de nem tudom, hogy megvárjam-e, mert még az is 2 hét. Majd felhívom őket és megkérdezem, hogy mi legyen, sürgős-e a mammográfia eredménye.
82. cili100 (válaszként erre: 81. - LZsuzsó)
2010. szept. 15. 15:02
Hát, ez nem valami jó hír...Olyasmit olvastam, hogy a menopausa előtt 5 évvel csökken le szinte nullára az amh szintje, csak az a baj, hogy nem tudni,neked mióta ennyi...Mikor mész vissza a bmc-be? Nagyon kíváncsi vagyok, mit mondanak erre, mit lehet tenni.Ne add fel!
2010. szept. 15. 13:12

Sziasztok!

Sajnos tehnap megjött az AMH vizsgálat eredménye. Nagyon rossz, kevesebb, mint 0,1. Nagyon el vagyok keseredve, ilyen eredménnyel nem igen fognak mit kezdeni. Egyébként nem tudom, hogy legutóbb milyen volt az FSH LH arány, mert a leleteket nem kaptam meg, benne van a mappámban és csak az orvos látta. Tavasszal mikor Debrecenbe nézték akkor az LH kb fele volt az FSH-nak Úgy tudom, hogy az jó.

80. velociraptor (válaszként erre: 77. - LZsuzsó)
2010. szept. 13. 17:13

Az FSH normál érték ciklus elején(follikuláris fázisban)12,4-ig elfogadható, 10-ig jó.

Úgy tudom azért 14-ig szoktak próbálkozni.

milyen az FSH-LH arányod és mekkora az FSH-d a ciklus második felében.

Minden esetre ennek ismeretében én olyan helyre mennék, ahol nem sémára dolgoznak, és óvatosan bánnak a "tartalékkal"

79. velociraptor (válaszként erre: 75. - LZsuzsó)
2010. szept. 13. 17:09
Viszont ez az Fsh tényleg sok(a korodhoz is). Nem tudom,ezen gyógyszeresen lehet segíteni?
78. velociraptor (válaszként erre: 75. - LZsuzsó)
2010. szept. 13. 17:07

Zsuzsó! Mivel én "bulldog" típus vagyok feltérképeztem minden intézményt. A vizsgálatokat elfogadják másutt. A BMC eredményei egyébként jók, bár én jó pár olyan konkrét esetet hallottam amitől nem voltam elájulva-persze ilyet hallasz másról is.

Viszont állítólag iszonyú a várakozási idő, és időnként a stílus is és egyéb körülmények. Én csak akkor javaslom, ha nem Vagy túl érzékeny. Persze ez csak az én véleményem.

Nálam a Forgács és a pécsi Kaáli vezet(személy szerint Sipos ill. Mánfai Doktor Urak.

77. LZsuzsó (válaszként erre: 76. - Cili100)
2010. szept. 13. 06:56
Szia! Köszi a bíztatást. Én is így gondolom. Csak azt nem tudom, hogy ez a 15-ös FSH mennyire számít soknak? Bár az orvos szerint az csak egy dolog, hogy nőnek a tüszők, de az, hogy van-e bennük petesejt az egy másik történet az pedig csak a leszívás után derül ki.
76. cili100 (válaszként erre: 73. - LZsuzsó)
2010. szept. 12. 20:07

Szia, Zsuzsó!

Nem a legjobb hírek, de nem reménytelen a helyzet, nem teljes kimerülés, két hét múlva többet lehet tudni az amh-val. Azt csak akkor nézik, ha magas az fsh.Most már érdemes megvárni ezt az eredményt, utána "okosabb" lesz az orvos is, Te meg nehogy elkeseredj, legfeljebb picit nehezebb lesz stimulálni, de megoldják!

2010. szept. 11. 08:18

Szia!

Most 15 volt, márciusban 13,5. Nem ragaszkodok semmihez, de nem szeretném egy másik intézményben előlről kezdeni a többhónapos kivizsgálásokt. Most megvárom az AMH mit mond és majd utána döntök. Te esetleg tudsz valami jobbat?

74. velociraptor (válaszként erre: 69. - LZsuzsó)
2010. szept. 10. 16:58

Szia Zsuzsó!


Én 46 vagyok. Imádom én is, mikor mások meg akarják mondani, mi jó és minem....de tudod, miért van két fülünk!

Ragaszkodsz a B.M.C-hez?Mennyi az FSH-d?

2010. szept. 10. 08:13

Szia Cili!

Tegnap voltunk az orvosnál. Megnézte az eredményeket és elküldött AMH vizsgálatra, ami egy olyan hormon, ami a petefészek működőképességét jelzi. Minél magasabb az értéke, annál jobb. A BMC-be levették a vért és át kellett vinnünk a Podmaniczky utcára az ANTSZ laborba. 14 munkanapon belül lesz eredmény. Kiderült, hogy a legutóbbi vérvételnél 15 volt az FSH-m, ami elég magas és ez is a kimerülő petefészekre utal, de hogy ez mennyire számít magasnak és ez már teljes kimerülést, vagy csak csökkent működést jelent azt nem tudom.

Ráadásul nem értem, hogy miért most nézik ezt az AMH-t, most így még egy hónap bizonytalanság.

72. cili100 (válaszként erre: 71. - LZsuzsó)
2010. szept. 8. 12:51
Én is :-) Majd írj, hogy mi volt!
2010. szept. 8. 12:10

Szia Cili!

Én sem hallottam még ilyet soha, ezért is lepődtem meg rajta nagyon. Ha ez ennyire látszik egy ultrahanggal, akkor eddig ezt miért nem mondták? Mostanában néztek UH-gal egy jó párszor.

Igen, Debrecenből járunk, most megyünk 4. alkalommal. eddig túl sok tapasztalatom nincs azon kívül, hogy rengetegen vagyunk "betegek". Orvossal a legutóbbi alkalommal találkoztam először, aki csinálta az ultrahangot, meg a 22. napi vizsgálatot. Utána telefonon kellett időpontot kérnem ha jó az eredmény, és akkor kérdezték, hogy kihez szertenék járni. Én a Skriba doktornőt álasztottam, remélem beválik, majd meglátjuk. Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy holnap mit fognak mondani.

70. cili100 (válaszként erre: 69. - LZsuzsó)
2010. szept. 7. 12:28

Szia, Zsuzsó!

Üdv itt közöttünk!

Nem értem ezt az őspete-dolgot, nem tudtam, hogy ez így látszik, még sehol sem mondták...Majd kérdezz rá, légyszi és írd meg, mit válaszoltak!

Akkor Te Debrecenből jársz fel Bp-re? Milyen a BMC, mik a tapasztalataid?

2010. szept. 7. 07:46

Sziasztok!

Én decemberben leszek 43. A BMC-be járunk, elötte Debrecenbe a meddőségi szakrendelésre, ahol 3 inszeminációt csináltak, majd az orvosom javasolta, hogy lépjünk tovább, mert a hormonszintjeim alapján lassan kimerülőben van a petefészkem. A stimulációkra mindig jól reagáltam, 2-4-6 tüsző érett egy-egy alkalommal. Debrecenben csináltak petevezető átjárhatósági vizsgálatot, ami rendben volt. Jelenleg a BMC-ben túl vagyunk a kivizsgálásokon, csütörtökön megyünk konzultációra ahol elmondják, hogy hogyan tovább. Ami miatt igazán aggódom, hogy mikor a múlt héten az ultrahang vizsgálaton voltam, ott a doktornő azt mondta, hogy nem nagyon lát a petefészekben őspetéket. Annyira meglepődtem, hogy meg sem kérdeztem, hogy akkor ez most mit jelent. A teljes képhez hozzátartozik, hogy nekem van két gyerekem az előző házasságomból, ezért mindenki azt mondja, hogy nem olyan nagy tragédia ha már nem sikerül, de én is meg a párom is nagyon szertenénk ezt a babát.

Örülök, hogy végre találtam egy ilyen topicot, ahol hozzám hasonló korúakkal oszthatjuk meg a tapasztalatainkat.

68. velociraptor (válaszként erre: 67. - Bebekriszti)
2010. aug. 7. 09:11
igen a kivizsgálás fontos-amúgy a szurikat combba is adhatod
67. bebekriszti (válaszként erre: 66. - Velociraptor)
2010. aug. 6. 23:58

A hormoninjekciók miatt igen!!!! Mert azokat bizony én magamnak nem merem beadni hasfalba!!!

Inkább megyek minden este szurira.

Na de legyünk optimisták,nem is lesz azokra szükség :-)

Ha előzőleg kivizsgáltatom magam nagyon alaposan akkor remélem nem fog meglepetés érni....

2010. aug. 6. 18:43
biztos, hogy ez számít??????
65. bebekriszti (válaszként erre: 64. - Velociraptor)
2010. aug. 6. 18:29
Muszáj ezt választanom,mert a lakásomhoz 5 percre van! És ez bizony rengeteget számít!!!!!
64. velociraptor (válaszként erre: 63. - Bebekriszti)
2010. aug. 5. 21:13
akkor hajrá!!!!a budai Kaáli? Hát,mondod, hogy rosszul jártál Krizsával-állítólag ott Ő a legjobb-akkor milyen lehet a többi?
63. bebekriszti (válaszként erre: 61. - Velociraptor)
2010. aug. 5. 17:53
A pajzsmirigy rendben van,a párom 52 éves és van egy 29 éves nagyfia,és van egy 3.5 éves közös fiunk. A budai Kaáliba mennék ha kell..
62. velociraptor (válaszként erre: 60. - Bebekriszti)
2010. aug. 4. 18:31
Melyik Kaáliba?
2010. aug. 4. 18:31

Nem ismerem ezt a gyógyszert. Olvastam több helyen, hogy a régi felfogástól eltérően kikutatták, hogy minél gyakoribb a szeretkezés, annál jobb a sperma.

A pajzsmirigy és hasonló rendben van? A Párod?Van közös gyereketek?

60. bebekriszti (válaszként erre: 59. - Velociraptor)
2010. aug. 4. 18:06

Én szedem ezerrel a bromocriptint és számolok erősen,figyelem a peteérés időpontját.Én még bízom a spontánban,de időm nagyon sok már nincsen.

Jövőre 42 leszek,ha kb.fél év alatt nem jön össze spontán (ami ugye nehezített az egy petevez.miatt)megyek a Kaáliba.

59. velociraptor (válaszként erre: 58. - Bebekriszti)
2010. aug. 4. 16:44

Szia!


Hiába dolgoztam nővérként régen, nem vagyok tájékozott a meddőségi központok ügyében.

A meddőség és a vizsgálatok szakmai részét könnyebb talán kicsit megértenem.Meg egy fokkal nehezebben vernek át.

Sajnos a pesti Kaáli elzárkózik 45 évtől. Krizsa aranyos mobilon is beszéltünk, de az álláspontja merev.


Neked, hogy tovább?

58. bebekriszti (válaszként erre: 57. - Velociraptor)
2010. aug. 4. 16:33

Miii? Dolgoztál vele mint nővér?????

Hát akkor Te vagy a leginkább beavatott szakmabeli,nem is értem,hogy akkor miért ezt a fórumot kerested fel???????

Ha jóba vagytok miért nem keresed fel privát???

57. velociraptor (válaszként erre: 56. - Bebekriszti)
2010. aug. 4. 10:21

szia!


én ezeken mind túl vagyok, addig nem is filóztam azon, hogy hová menjek...

sajnos a leírtakon kívül még jó pár gyakori gond van............nagy csalódás nekem, hogy Krizsáról ilyet hallok..........valaha dolgoztam vele, mint nővér.......jó szakember hírében állt és imádtuk, mint embert......

56. bebekriszti (válaszként erre: 54. - Velociraptor)
2010. aug. 3. 12:12

Szia !


De igen,a Krizsa dokihoz jártam évekig. Dr.Krizsa Ferenc a budai Kaáli intézetben.Ő az aki 5 inszeminációt csinált nekem és egyik se sikerült..

(mert ugye nem lettem előzőleg kivizsgálva és nagyon magas volt a prolaktinom). Egyébként a dokit imádom,egy egyenes,őszinte,jófej ember. Dehát ugye nem beszélgetni,meg jól érezni magunkat jártunk mi oda........


A véleményem: Ami miatt gyakran nem szokott összejönni a gyerek az a köv:

-hormonális okok:túl magas prolaktin szint,prog.

-hypofízis működési zavarok

-pajzsmirigy működési rendellenességek

-endometriózis

-elzáródott petevezetékek

-inzulinrezisztencia

-cukorbetegség

-és ami manapság nagyon divatos betegség a PCO.


Ezek a női oldalról.És ezeket mind kivétel nélkül sikeresen lehet kezelni.

Sztem ezeknek mind nézz utána önszorgalomból (mert a Krizsa csak egy részét nézi meg).Tudom nem kis idő,de megéri..Mindezek kivizsgálása nélkül sztem ne vágj bele lombikba.

55. velociraptor (válaszként erre: 52. - Female13)
2010. aug. 2. 08:58
kurva magas!!!!!!!!!!!!!!!2, de inkább 1 alatt szeretik babásodáshoz tartani....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook