Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikosok-1.babáért küzdünk fórum

Lombikosok-1.babáért küzdünk (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
914. Tücsök826 (válaszként erre: 911. - Minnie86)
2022. ápr. 14. 17:38
Jajj, nagyon sajnálom :(
913. Ditta10 (válaszként erre: 911. - Minnie86)
2022. ápr. 14. 13:05
Sajnálom nagyon :(
912. Nixi86 (válaszként erre: 911. - Minnie86)
2022. ápr. 14. 12:41
Sajnálom 😞
2022. ápr. 14. 11:18
Sziasztok! Megvan az eredmény. 10-es a HCg-m. Elindult valami...csak sajnos megállt a folyamat :( Hát ez van.
910. Emmaa1
2022. ápr. 13. 15:20

Sziasztok!


Kinek mi a tapasztalata az Emma tesztről?Fájt e?Fontos e?

És mennyibe kerül az Istenhegyin?

909. Tücsök826 (válaszként erre: 908. - Minnie86)
2022. ápr. 12. 22:58

Szerintem pont annyian érzik, hogy sikerült, mint amennyien nem éreznek semmit és közben mégis ott a baba :)

Szóval ne csüggedj, szívből drukkolok én is a szép csíkokért a teszten és a szép hcg értékért a vérvételen! Minden rendben lesz!!

2022. ápr. 12. 20:58
Köszönöm Lányok! Igaz, már csak 2 nap ... Lehet a progitól is biztos. Fáradékony is vagyok, minden este 9 körül már kidőlök. Szóval simán lehet, igen. Csak ez a bizonytalanság.... meg annyian érzik, hogy "végre sikerült!" Én semmit nem érzek a félelmen kívül....
907. Nixi86 (válaszként erre: 904. - Minnie86)
2022. ápr. 12. 19:43
Minnie, én is drukkolok nagyon, és izgulok értetek nagyon csütörtökre!
906. Ditta10 (válaszként erre: 904. - Minnie86)
2022. ápr. 12. 13:55
Sétálj egy jót a napsütésben, hátha az javít egy kicsit a hangulatodon, nekem az szokott segíteni!
905. Ditta10 (válaszként erre: 904. - Minnie86)
2022. ápr. 12. 13:53
Drága Minnie,nagyon-nagyon szurkolok neked egy szép kövér pozitív teszthez!!! Csütörtökig már csak kettőt kell aludni! En sajnos még sose vártam babát, de sokaknál azt olvastam, hogy pont ugyanúgy érezték magukat a végül elmaradt menzesz előtti napokban, mint egyébként, szóval azt gondolnám, hogy nem jelent semmi rosszat a rossz hangulatod, lehet simán hogy a magas progiszint okozza.
2022. ápr. 12. 08:21

Sziasztok!

Csütörtökön derül ki, hogy sikerült-e a 2. lombikunk...illetve, hogy elindult-e? Az a baj, hogy most nincsenek sajnos jó megérzéseim :( Két napja magam alatt vagyok, rossz hangulatom van, pont , mint menstruáció előtt szokott :( Tudom, hogy pozitívan kell gondolkozni....ez a másik! Nem merek. Úgy érzem, kevésbé sérülök, ha nem élem bele magamat- ez egyfajta önvédelmi reakció. Plusz ugye sokan írják, hogy ők érezték, hogy na ez most sikerült! Én nem érzek ilyesmiket ...

Lehet a hormonoknak köszönhetem ezt a furcsa depis hangulatot, de most nem vagyok jól. Tesztelni meg korai még mindig...

903. Tücsök826 (válaszként erre: 902. - Minnie86)
2022. ápr. 8. 10:31
Huhh, köszönöm az infókat! Akkor ez kemény menet lesz meló szempontjából. Most abban bízom, hogy ha áprilisban meg van az első konzi+elég sok vizsgálat, akkor hátha nyáron el tudjuk kezdeni, amikor szabin vagyok.
902. Minnie86 (válaszként erre: 901. - Tücsök826)
2022. ápr. 7. 17:22
Leszívás után szigorú pihenés, egy napig minimum. Fekvés, sok folyadék és fehérje! Ezt tényleg komolyan kell venni. Én most második körben figyeltem csak a fehérjefogyasztásra. Mindennap ettem a stimu alatt csirkehúst...már húsundorom volt. Sok zöldség és gyümölcs mellett. Fizikailag sokkal jobban bírtam a stimut és a leszívást is. Nem szeretek sok húst enni egyébként, igyekszem kevesebb húst fogyasztani, de most erőt vettem magamon és betartottam.
901. Tücsök826 (válaszként erre: 900. - Minnie86)
2022. ápr. 7. 15:22

Akkor pénteken megy a nagy drukk! De minden rendben lesz!

És az szuper, hogy ünnep alatt is megcsinálják a vérvételt, jó néhány napot kellene tovább izgulni ha ki kellene várni a húsvétot.


Akkor nekem tuti táppénz lesz 😒 és leszívás után is vigyázni kell vagy akkor még szabad mindent csinálni?

900. Minnie86 (válaszként erre: 898. - Tücsök826)
2022. ápr. 7. 12:46

Szia Tücsök! :) Köszönöm! <3 Semmi különöset nem érzek, időnként az oldalam szurkál- ez amiatt van, mert vissza telnek a leszívott folliculusok folyadékkal és azt érzem. A progeszteron pótlásnak szerencsére nálam semmi mellékhatása nincs. Jövő hét pénteken kell vérvételre mennem. El tudjuk intézni, hogy ünnepek alatt megnézzük szerencsére :)

Ha munkahelyeden emelni kell, akkor beültetés után mindenképp táppénzre kell menned. De feküdni nem szabad. Sok séta javasolt a megfelelő kismedencei keringés biztosítása miatt. Csak annyit szabad mozogni, amennyi jól esik. Túlterhelni magadat semmiképpen nem szabad!

899. Tücsök826 (válaszként erre: 877. - Ditta10)
2022. ápr. 7. 09:13

Szia Ditta!

Írj majd nekünk, hogy milyen volt Harkány! Én is gondolkodom ezen a lehetőségen :)

898. Tücsök826 (válaszként erre: 873. - Minnie86)
2022. ápr. 7. 09:12

Ó, de jó, akkor akár ikreid is lehetnek :) hogy vagy mostanában? Mikor mész vérvételre? Nagyon-nagyon drukkolok!!


Köszi az infókat a leszívásról. Utána meddig nem szabad tornázni, emelni? Munkahelyemen fogyatékos gyerekekkel foglalkozom, napi többször emelek nálam nehezebbeket is. Ez így akkor elég bajos lesz 🤔

897. Reni95 (válaszként erre: 896. - Reni95)
2022. ápr. 6. 20:01
Az én dokim* bocsi telóm át írta.
896. Reni95 (válaszként erre: 895. - Barack)
2022. ápr. 6. 20:00
Nagyon köszönöm a válaszod! Igen segítettél én ezekről meg nem is hallottam szinte semmit. Megyek április végén UH-ra mert májusban kezdjük a második lombikot és akkor megfogom kerdezni a doktor mert amit kapott papírt a férjem arra csak az van írva hogy magas. Semmi több és hogy fér 14 javasolt 3 hónapig szedni. Meg az én dolgom sem mondott semmit az első lombiknal hogy a párommal ilyen baj lenne. Hát reménykedünk a legjobbakban de nagyon nehéz.
895. Barack (válaszként erre: 891. - Reni95)
2022. ápr. 6. 08:36

Szia Reni!

Jó lenne tudni, hogy mekkora mértékű a DNS fragmentáció ill. mekkora a ROS. A DNS fragmentáció a spermium DNS állományának károsodását jelenti. Az ilyen spermium is képes a megtermékenyítésre, de okozója lehet az első trimeszteri vetélésnek. Sajnos nem egyértelmű, hogy mi okozza a magas fragmentáltságot, de vannak okok, amelyek kezelhetőek. Ha a ROS tartalom magas, akkor valóban segíthetnek az antioxidánsok, vagyis a vitaminok; viszont ha alacsony a ROS, akkor nem segítenek a vitaminok, sőt ronthatnak a helyzeten. Érdemes lenne gomba, baktériumtenyésztést, STD panelt nézetni ill. PMN elasztázt, IL6/IL8-t, mert ha gyulladás áll a hátterében, akkor az antibiotikummal kezelhető. Hormonsort is érdemes lenne nézetni. Dohányzást el kell hagyni, túlsúlyt csökkenteni! Sajnos genetikai okok is állhatnak a háttérben, ekkor viszont kifejezett terápia jelenleg nincs. Nálunk ami javított az eredményen (de még így is magas a fragmentációnk és valószínűsíthető a genetikai ok, mert a páromnál a fentiek közül minden rendben, a ROS is kifejezetten alacsony, így vitamint nem szed), az a rendszeres(!), azaz heti 2-3 alkalommal történő 30-40 perc intenzívebb mozgás (pl. futás), napi 3000NE D vitamin (D vitamin hiányos volt) és a 2-3 naponkénti spermatávozás, hogy a mellékherében ne tartózkodjon túl sokáig.

Nekem is az ad erőt, hogy tudok olyat, akinek 60% feletti fragmentációval sikerült az egészséges baba.

A megtermékenyítésnél mindenképpen ICSI kell és ezen felül szeretnénk megpróbálni a fertile chip-t is.


Remélem, tudtam valamennyit segíteni!

894. Hablaty86 (válaszként erre: 893. - Panna07)
2022. ápr. 5. 20:11
Panna, örök hàla!
893. Panna07 (válaszként erre: 892. - Hablaty86)
2022. ápr. 5. 18:43
Szia! Nincs hülye kérdés, és elvileg nem tudnak így kijönni, nyugodj meg, és sok sikert! 🍀🍀
2022. ápr. 5. 18:18

sziasztok,


nekem lenne egy nagyon hülye gondolat menetem... és szerintetek embriót ki lehet nyomni?

úgy értem egy erős székeléssel kijöhetnek?


tudom hülye kérdés és bocsássátok meg nekem, de ma volt beültetésem és már ott nagyon kellett kakilnom és most itthon sikerült és akkor jött ez hülye gondolat

891. Reni95
2022. ápr. 5. 15:39
Sziasztok lányok. Ma nézegettem a papírokat és feltűnt a ferjem leleten az van írva hogy DNS fragmentacio magas se százalék csak ennyi van írva és hogy fer14-et javasolt szedni 3 hónapig. Ez még tavaly novemberben volt de a doki nem említette meg vagy nem emlékszem. 🙁 Ez mit jelent konkrétan? Olvassgattam a neten de nem akkarok mindent össze vissza olvasgatni.. ha valaki tud erről tájékoztatást nyújtani! Nagyon köszönöm. Kétségbe estem teljesen. 🙁
890. Minnie86 (válaszként erre: 889. - Nixi86)
2022. ápr. 4. 19:00
Értem. Hát ez nem biztos, hogy szerencsés. Sok érv szól az 5 naposak mellett, ez biztos. De ha eleve kettő van, akkor nem biztos, hogy jó kockáztatni.
889. Nixi86 (válaszként erre: 888. - Minnie86)
2022. ápr. 4. 16:48

Igen, én is sok ilyen történetet látok.

Meg ha valakinek van erről határozott véleménye h hány naposan szeretné visszakapni az embrióit, akkor szerencsés ha a doki hagyja dönteni, csak azért írtam le h nekem mi volt, m szerintem a Kaáliban ebben kevésbé rugalmasak.

888. Minnie86 (válaszként erre: 887. - Nixi86)
2022. ápr. 4. 16:30
Ez érdekes ...Sokak kapják vissza 2-3 naposan, mert kevés a megtermékenyült petesejt. A Fb.fórumokon nagyon sok ilyen esetet olvastam és sikeres lett a beültetés. Nagyon jó tápoldatok vannak, de a legjobb dolga az embriónak az anyaméhbe van. Ezért adják vissza, ha csak kettő van...
887. Nixi86 (válaszként erre: 885. - Kri4)
2022. ápr. 4. 15:49

A Kaáliban én nem választhattam, a dokim és a biológus döntött. Utána mikor nem mentek el az ötödik napig ugye és emiatt nem volt beülti, azt mondta a dokim h inkább derüljön ki még előtte, nem akarta h fölöslegesen reménykedjek 2 hétig.

Pedig csak 2 embrióm volt. Mondjuk én sem erősködtem h kérem vissza őket 3 naposan, lehet ha valaki nagyon szeretné, annak megengedik h döntsön.

886. Minnie86 (válaszként erre: 885. - Kri4)
2022. ápr. 4. 15:02
Szia! Lehet választani, ha sok van. Ha kevés, akkor célszerű minél előbb visszaültetni őket.
885. Kri4
2022. ápr. 4. 14:25

Sziasztok!

Amikor arról kell dönteni, hogy 3 vagy 5 napos babócát ültessenek vissza, akkor lehet választani, vagy a biológus dönti el egyedül?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook