Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Livial, aki szedi vagy szedte, kérem ossza meg velem a tapasztalatait fórum

Livial, aki szedi vagy szedte, kérem ossza meg velem a tapasztalatait (beszélgetős fórum)


1 2
27. mirianna045 (válaszként erre: 26. - Patt70)
2016. okt. 29. 12:26
Szia patt70! Nekem már régebben kiírta az orvosom a Ladybont. Ez a Liviál testvére. Tegnap kezdtem el szedni,mert már saját magamat is nehéz volt elviselni a hangulatingadozásaim miatt. Nekem 3 éve vették ki a méhemet,mióma miatt. Mostanra érzem,hogy a libidóm a nulla alá ment,nem bírok aludni, és a hangulatom borzalmas. Félek az egésztől. Volt már ciszta a mellemben,de az felszívódott a méheltávolítás után. Magas a v€rnyomásom is. Nem is tudom szedjem e. Én is várok tapasztalatokat.
26. patt70
2016. szept. 29. 12:13

Üdv. 1 hónapja szedem a Livialt. Naponta egy felet. Nagyon nem akartam, majd mérlegeltem a helyzetet. Olvasgattam a mellékhatásokat. Amitől féltem, az az volt, hogy kicsit nagyobb az esélye a mellrák, trombózis veszélyének. Ez aggasztott. Viszont kezdtek elviselhetetlenné válni a hőhullámok, éjszakai nem alvások, libidóm teljes csökkenése. Győzött a Livial, elkezdtem. Hízni még nem híztam tőle, nincs fejfájásom, sőt a közérzetem is jobb, kevésbé vagyok depressziós. Libidóm még nem tökéletes, de alakul. :) .. Ami történt velem mióta szedem: Egyik este rettenetes fogfájás - gondolom ez nem a gyógyszer miatt van, most gyökérkezelik a fogam. Bokám (belső) fáj pár napja (remélem csak húzódás, és nem trombózis tünete :O ) .. Egyébként teljesen rendben vagyok, hetente tornázom kb. 2x1 órát rendszeresen.

Örülnék,ha más is megosztaná tapasztalatait, aki éppen szedi. Régi bejegyzések vannak csak sajnos ezen a fórumon. Azért írtam, mert mielőtt elkezdtem, én is kerestem róla személyes tapasztalatokat, amiről jó tudni.

2014. dec. 25. 17:32

Laátom r,égen volt itt hozzászólás, de hátha.

Kettő hete szedem a ladybont ami olyan hormon gyógyszer, mint a livial. Nagyon jó volt eddig, illetve nem tudom, de három napja erős vérzések jelentkezett. Ez normális? Vagy hagyjam abba a hormon szedését? Most nem elérhető az orvosom két hétig az ünnepek miatt. Fogalmam sincs mit csináljak.

Jó lenne,ha valaki tudna tanácsot adni.

Köszönöm előre is.

24. hodosi16 (válaszként erre: 22. - Hoxa)
2012. jan. 15. 18:00
Teljesen jogos, különböző vizsgálatok szükségesek a gyógyszer szedéséhez.
2012. jan. 15. 17:58

Sziasztok ! Hosszas szenvedés után, sok jóféle gyógytermék után irány a nőgyógyász, maszek,/ mert a rendelőben levegőnek néztek,/ vérvétel, rákszűrés, ultrahang, potom 31.000,-ért, végre itt a Liviál. Ma 4.napja szedem, már aludtam is valamennyit, csak 4X ébredtem,de kezd a hőhullám csökkenni. Ez már katasztrófa volt. Bízom benne, hogy segít ez a gyógyszer, és befejezhetem 52 évesen a sztriptízt, ami azt jelenti ruha le-fel. Van hőhullám :le.

Nincs hőhullám : fel

22. Hoxa
2012. jan. 14. 15:34

A Livial RECEPTKÖTELES, orvos írhatja fel.

Megkérlek titeket, hogy semmilyen módon ne adogassátok itt egymásnak! Az ilyen jellegű hozzászólásokat töröltem és aki nem tartja be a kérésem, annak a tagságát is törölni fogom, mivel komolyan veszem a receptköteles gyógyszerekre vonatkozó szabályokat!

21. Kabos
2011. márc. 25. 19:21
Na, sziasztok! Sajna visszatértek a hullámok, mit hullámok - cunamik! Rá kellett magamat vennem, h megint elkezdjem szedni a Livialt. Felet szedtem naponta úgy, hogy napi 1 szemmel kezdtem. De a francba!!! Így is jött a mellékhatás! Jelesül a jó erős fejfájás! kb. 1,5 hétig szedtem, a hullámok múltak, a fejfájás jött: tegnap pl. reggel 5-től du. 13-ig.(4 Advil U.F., 1 Quarelin, 1 Cerukal)Ma reggel megint, 4-kor kezdte, 1 Advil, egy óra múlva 1 Cerukal,1 Nurofen Rapid.Megint elegem lettem, most ebből, aztán majd legközelebb a hőhullámokból.De a Rabyprexemet is lecseréltem a múltkor Parietre, ezek mellé még Lokrent is kell szednem. Na, de mind a háromnak van fejfájás, émelygés, hányinger mellékhatása (is)! Most megint abbahagyom mindet, iszom a Salvust Pariet helyett, szedek majd egy kis Remifemin Plust. Nem tudom mi lesz, de már ez szörnyű!!! Szóval nyugalomra semmi ok
20. -ssza06 (válaszként erre: 19. - Kabos)
2011. jan. 12. 17:44

Sziasztok! Én két éve szedem a Livialt, nagyon gyorsan eltüntette az összes klimaxos tünetemet, és a legfontosabb, hogy a libidóm visszaállításával végképp meggyőzött a hatásosságáról. Természetesen járok rákszűrésre, mammográfiára, figyelek magamra.

Az életminőségem olyan, mint fiatalon, már ami a nőiséget illeti. Szedni fogom, amíg ez így marad.

19. Kabos
2010. dec. 30. 17:12
sziasztok! 1 hónapig szedtem a Livialt, kb. 2,5 hét után szüntek meg a hőhullámok, az első havi adat után felirattam 1 háromhavi adagot, ki is váltottam, merthogy így olcsóbb volt. ezután jött a meglepi. igaz, hogy refluxom van, de szedem rá a gyógyszert (Rabyprex), mégis gyomorégést okozott, fejfájós vagyok (ki tudja miért már egy ideje, lehet, hogy klimaxos tünete ez is), a fejem kétszer iszonyatosan fájt órákig, 3 féle gyógyszerre nagy nehezen elmúlt, közben jó erős hányinger is volt. hát ezekután mégegyszer elővettem a papírját a mellékhatások miatt: - gyomorrontás, migrén, hüvelygomba amit okozhat többek között, na ez mind megvolt. úgyhogy abba is hagytam. jelenleg nincs hőhullám, de ezt nem tudom még eldönteni, hogy mi az oka, mert már egyébként is előfordult ilyen a Remifemin Plustól is.
18. Médy
2010. nov. 26. 10:32

Sziasztok!


43 éves korom óta klimaxolok. Most 55 vagyok. Nekem olyan - tankönyvben megírt - tüneteim voltak, (izomösszeesés, végeláthatatlan hőhullámok, álmatlanság, fejfájás, ingerlékenység, hajhullás, libido teljes csökkenésestb.) hogy CSAK a szintetikus hormonkészítmény segített (Liviál). Teljesen panaszmentes lettem tőle, úgy éltem tovább az életemet, mint addig. 12 éve szedem. Én nem híztam tőle. Már csak fél szemet veszek be belőle (elő is jön néha –néha a hőhullám), de lassan kénytelen leszek abbahagyni, és növényi alapú szert beszerezni helyette. Amire figyeljetek oda a gyógyszerszedés évei alatt:

- évenkénti mammográfiai vizsgálat,

- rendszeres nőgyógyászati vizsgálat,

- évente egyszer vérvétel,

- nagyon jó ha heti 2-3 alkalommal beiktattok valamilyen testmoszgást,

- én 1-2 éve E vitamint is szedek.

Összegezve: én csak jókat tudok írni erről a hormonról. Kellő odafigyeléssel kell alkalmazni, és nem szedni feltétlenül ilyen sokáig, mint én.

Mindenkinek jobb egészséget kívánok.


Médy

2010. nov. 11. 12:09

Szia Zsú! :)

Két év kínlódás után 3 napja kezdtem el szedni a Livialt. Vajon a fáradékonyság ennek tudható be? Tele vagyok félelemmel a hormonpótlás és az esetleges mellékhatások miatt,ám mivel minden vény nélkül kapható "csodaszert" kipróbáltam,nem maradt más,csak ez.Mert minden jobb annál,mint fél óránként,vagy tíz percenként elégni.(éjjel-nappal)

Minden sorstársamnak kellemes,hőhullámmentes napokat kívánok!


Üdv: Andi


Most elolvasom az összes hozzászólást,hátha okosabb leszek utána.:)

16. a0aecda338 (válaszként erre: 14. - Zsú1965)
2010. júl. 18. 07:56

Szia Zsú!


Csütörtök óta szedem a Liviált,lehet,hogy érzéki csalódás,de úgy érzem a hőhullámok ritkábban jelentkeznek.Az éjszaka már 5 órát aludtam és csak kettőször ébredtem fel ez idő alatt.Tegnap délután is volt egy kis szunyókálás,ennek ellenére is el tudtam aludni már éjfél körül.


Azt hiszem jó lesz nekem ez a gyógyszer,bár nem szeretném elkiabálni.


Legyen szép napod,puszi:Timi

2010. júl. 15. 20:01
Ma beálltam a hormonnal kezeltek táborába,estére kezdem szedni a Livial-t.Nagyon sokat várok ettől a gyógyszertől,orvosom szerint nem fogok csalódni.
14. Zsú1965 (válaszként erre: 13. - A0aecda338)
2010. júl. 15. 07:59
Majd számolj be a tapasztalatodról. Ha elkezded szedni, enm hirtelen, de napról napra könnyebb lesz.
13. a0aecda338 (válaszként erre: 11. - Zsú1965)
2010. júl. 14. 21:06

Szia Zsú!


A csodaszerek nálam hatástalanok,holnap megyek az orvosomhoz felíratni a Livialt.Erősebbek a tüneteim mint az ellenérzésem a hormonnal szemben,nincs már mire várnom.

Írtad,hogy nem jársz ellenőrzésre,ne hanyagold el,kell,hogy legalább évente lásson az orvosod.


Puszi:Timi

12. Zsú1965 (válaszként erre: 9. - A0aecda338)
2010. júl. 12. 15:34

Most vettem észre, hogy ezt is kérdezed: az orvosom szerint max. 5-6 kiló írható a hormon számlájára. Igazából nem is a hormonéra, hanem a klímaxéra.

Én nem a hormontól, de nagyon sokat híztam, de ez a hipofízis mikroadenómám miatt van.

Sajnos a változó kor mindenképpen lassít egy kicsit az anyagcserén, de még tolerálható mértékben.

11. Zsú1965 (válaszként erre: 8. - A0aecda338)
2010. júl. 11. 19:49

Sztem kérj valami lelki támogatást. Kineziológus, pszichológus, amelyik közelebb áll hozzád. A hólyaggyulladás is hárítás, nem pedig a "sok minden összejött". Ne hagyd, hogy "kikapcsoljanak", a szex jó és kell, miért mondanál le róla? Még öregen sem, hát még ilyen fiatalon!

Igen, mi is rendszeresen használunk sikosítót, sok örömet okoz, bár hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem ingadozik a libidóm. Néha 1-2 hétig semmi, aztán meg mint a nyulak. Minden áthidalható.

Ne gondolkodj a hormonon, ma már egyre jobbakat csinálnak. Itt is a közhangulat átesett a ló túloldalára, mint az antibiotikumoknál: ha kell szedni, akkor szedd. Ha ilyen erős tüneteid vannak, akkor csak pár napot adj a recept nélkül kapható "csodaszereknek", ha használnak, akkor az nem hetekbe telik.

Figyelj a rendszeres mellvizsgálatra (önvizsg-, és mammográfia), és nem lesz baj. Írj, hogy mi van veled, akár priviben is.

2010. júl. 10. 20:23
Még mindig a Liviálról várok tapasztalatokat.
2010. júl. 9. 21:02
Zsú,híztál-e a hormontól?
8. a0aecda338 (válaszként erre: 7. - Zsú1965)
2010. júl. 9. 19:01

Szia Zsú!

Nagyon megörültem a válaszodnak,köszönöm,hogy írtál.Április 27.-én volt műtétem,méh és mindkettő petefészek ment.Már másnap jelentkeztek a tünetek,nem a klasszikus hőhullám kínoz,azt érzem,hogy elégek,az egész testem tüzel,éjjel-nappal nagyon sokszor jön.Alvászavar is jött,hajnali 2-3 óra előtt képtelen vagyok elaludni,ha reggel hétkor kelek,akkor is legalább egyszer felébredek,már kóválygok a kialvatlanságtól.A szex-re majdhogynem alkalmatlan vagyok,nem érzek semmi vágyat,ha síkosítóval megtörténik a dolog,akkor is csak annyi,hogy megvolt.Nálam ezt a funkciót kikapcsolták a műtéttel,párom viszont még igényelné.

Műtét óta már másodszor van hólyaggyulladások,tehát elég sok minden összejött.

Néhány napja vettem Klimakt-Heel tablettát,egyenlőre még semmi hatása nincs.Azt tervezem,hogy ha az egy havi adag sem segít akkor el kell fogadnom a hormont,amitől eddig elzárkóztam a mellékhatások miatt.

A tapasztalatok miatt keresem azokat,akik szedik,vagy szedték,talán Ti tudtuk segíteni a döntésben.

Bocsi,hogy ennyit írtam,de tényleg örülök a válaszodnak.

Üdv:Timi

7. Zsú1965 (válaszként erre: 1. - A0aecda338)
2010. júl. 9. 08:55

Szia! Én is azért kezdtem idő előtt klímaxolni, mert kivették a petefészkeimet. 38 éves voltam akkor, azóta szedek Livialt. A műtét előtt kifejezetten fázós voltam, de utána már nem, ennyi volt a változás. Nem voltak kifejezett klímaxos tüneteim. Más okok miatt járok(tam) endokrinológushoz, aki egyszer leállított a Lvíiálról. 3 nap múlva elértek a hőhullámok, napi 40-50x, érzelmileg olyan labilis lettem, hogy egy köszönéstől is sírva fakadtam, Maga volt a pokol! Aztán a nődokim szerencsére visszadta, és lassan elmúltak ezek a kibírhatatlan érzetek.


Most elhanyagolom a nőgyógyászt és beszerzem magam a bogyómat, nem tudom, meddig szedhetem, azért lassan ráveszem magam egy kontrollra. Évente járok mammográfiára, csontsűrűség vizsgálatra. Amíg nem muszáj, nem fogom abbahagyni. Jó hosszúre sikeredett, de nekem csak jó tapasztalatom van vele.


A méhedet is eltávolították?

2010. júl. 8. 21:25
Ha szeded a LIVIAL-t,kérlek írj!
2010. júl. 6. 15:41
LIVIAL:várom a tapasztalatokat!
2010. júl. 6. 00:05
?
2010. júl. 5. 20:32
A liviál segít megoldani a problémákat?
2010. júl. 3. 16:49
Nagyon jó lenne,ha valaki rátalálna erre a fórumra és segítene!!!!!!!!!!!!!!
2010. júl. 2. 13:29
Hormonpótlásra Liviált ajánlott az orvosom. Tapasztalatokra lenne szükségem,kérlek segítsetek.Petefészkek eltávolítása után a klimax szinte minden tünete jelentkezett,most a gyógymódot keresem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook