Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Livial, aki szedi vagy szedte, kérem ossza meg velem a tapasztalatait fórum

Livial, aki szedi vagy szedte, kérem ossza meg velem a tapasztalatait (beszélgetős fórum)


1 2
56. Moncsi48 (válaszként erre: 55. - Ágika22)
febr. 23. 13:34

Szia Ágika22!

Először egy másik nőgyógyásznál voltam, változókori ambulancián. Ott egy csomó kérdés, és hormon labor után Trisequens nevű tablettát kaptam. Ebben 3 féle bogyó volt, különböző összetételűek. Volt amelyiktől sokkal jobban voltam, azonban ahogy jött a sorban a másik szín, másik összetétel, ugyanolyan vacakul voltam, mint mikor nem szedtem. Ettől minden hónapban menstruáltam is. Ezt kb. fél évig szedtem, utána mentem a kedves doktornőhöz. Most már 1,5 éve szedem a Ladybont, és végre van életem. Más opcióról nem beszéltünk konkrétan, mert annyiban maradtunk, hogy fél év alatt ha nem rendeződnek a problémáim, akkor kipróbálunk más gyógyszereket, krémeket is, de erre nem került sor.

55. Ágika22 (válaszként erre: 54. - Moncsi48)
febr. 7. 19:18
Szia Moncsi, ezt nagyon jókor találtam, pont ma jövök a nőgyógyásztól🙂 49 éves vagyok, menstruációm rendszeres, de furcsa tüneteim vannak, melyek miatt hormonpótlás után érdeklődtem: szemszárazság, depresszió, alvászavar, libidó kb nulla :-/ Eredetileg fogamzásgátló tablettát szerettem volna feliratni, azt terveztem, hogy szedem 54 eves koromig, utána átállok a hormonpótlásra- én nagyon hiszek benne, rengeteget olvasok róla, hallgatom a friss kutatásokat. A doki nem írt fel fogamzásgátlót, azt mondta hogy rengeteg a trombótisos halál 40+ feletti nőknél. Viszont mivel említettem neki a csontjaim védelmét, a tibolone-t javasolta, hogy majd a vizsgálataim, laborom, mammográfiám után menjek vissza és elkezdünk beszélni a lehetőségekről. Sajnos viszont rettegek a tibolone-tól- azt olvasom, hogy bizonytalan, ellenőrizhetetlen mennyiségben alakul át a szervezetben ösztrogénné, progeszteronná, tesztoszteronná. És hogy ha ösztrogén vagy progeszteron hiányunk lesz, azt ösztrogénnel és progeszteronnal javasolt leginkább visszapórolni. Egy hölgyet ismert a barátnőm aki szedte, és sajnos mellrákban halt meg. Én az ösztradiol tapaszt és progeszteron tablettát gondoltam magamnak- ezt a variációt esetleg javasolta az orvosod anno?
2023. szept. 15. 09:38

Sziasztok! Látom rég volt újabb hozzászólás, de hátha valaki még olvassa.....

1,5 évnyi változókori kínlódás után rátaláltam egy kedves doktornőre, aki már a jelenlétével is simogatta a lelkemet, pedig az eléggé ramaty állapotban volt. Nekem a változókori tünetek olyan mértékűek voltak, hogy a mindennapjaimat alapjaiban keserítették meg. A hőhullámok már akkor kb 4 éve az életem részei voltak, de ez még elviselhető lett volna. 2021. év elején kezdődött a java, szédülés, hányás, hasmenés, sírás, alvászavar, és egy "minden sz@r, de miért pont most történik ez velem, mikor minden rendben van" érzés. 10 éve dolgoztam akkor a munkahelyemen, és összességében nem voltam annyit táppénzen, mint a következő a 2 évben.... Próbáltam gyógynövényeket, megyeszékhelyen változókori ambulanciát, még a végén pszichiáterhez is elmentem, sok más szakrendelés után, de semmi javulás. Keresgéltem a neten, és így találtam rá jelenlegi orvosomra, aki a tünetek külön-külön vizsgálata helyett összességében, komplexen nézte a tünetegyüttest, ami szerinte a változókor. A kedves doktornővel néhány e-mail váltás után személyes találkozó, hormon-labor, fizikai vizsgálat, majd ezután Ladybon. Kicsit féltem tőle a sok mellékhatás miatt (időközben kissé hipohonder is lettem, úgy érzem), de kár volt.... Már az első hét után kezdtek enyhülni a tüneteim, ez a későbbiekben csak javult tovább. Jelenleg 13 hónapja szedem, és sokkal jobb a közérzetem. Sajnos a lelki tünetek voltak nálam a legerősebbek, ebből a mai napig vannak még időszakonként mélypontok (pl. frontok idején, illetve ha valami egyéb stresszforrás is közrejátszik), de összességében örülök, hogy megoldódott a problémák zöme. A doktornő elmondása szerint ő is szedi, sőt az anyósa is, aki már 80 felett van, és remek jól érzi így magát. Ami még személyes tapasztalat a hatása mellett az, hogy a tavalyi rákszűrés alkalmával alig tudott a doktornő megvizsgálni, száraz, szűk hüvely miatt. Hazafelé úton az autóban úgy éreztem, mintha egy tű Most voltam ismét rákszűrésen, és kb 1 hónapja érzem, hogy "nedvesebb" ott lenn, és most a vizsgálat sem fájt annyira mint tavaly. Jelenleg van egy élhető életem, heti 2 alkalommal járok zumbázni, a munkám el tudom látni, és az otthoni teendőket is elvégzem. A párom szerencsére kitartott mellettem, pedig akkor még csak 1 éves volt a kapcsolatunk, amikor kezdődött....

Ajánlom mindenkinek, hogy találja meg a számára szimpatikus orvost, és együtt nagyon jó eredményeket lehet elérni, még ha ennek a hormonpótlás is az ára. Mindenkinek kitartást és jó egészséget kívánok!

53. PuK
2021. szept. 11. 15:12
Sziasztok! Ladybont szedek 4.hónapja(55 éves vagyok).Minden klimaxos tünetem néhány nap alatt elmúlt.Egyetlen dolgot veszek észre:hogy 1 hónapja jobban hullik a hajam.Van vkinek ilyen tapasztalata?
52. Mimi4mama (válaszként erre: 51. - Mila15)
2021. aug. 12. 15:15
Szia! A liviallal azonos hatóanyagú, Ladybon tablettát szedtem 8 évig. Imádtam! Semilyen mellékhatásom nem volt. Évente jártam rákszűrésre, mammográfiára és csontsűrűség vizsgálatra. Mindig minden eredményem jó volt, sőt a csonsűrűség vizsgálatnál még javúltak is. Csak ajánlani tudom, persze szigorú felügyelet mellett.
51. Mila15 (válaszként erre: 46. - Bogdánandi)
2021. aug. 7. 17:36
Szia! Én most kezdtem el szedni. Neked mi a tapasztalat?
50. Mila15
2021. aug. 7. 17:34
Valaki tud tapasztalatot Livial szedését követően? Nekem most írta fel az orvos, nagyon alacsony volt a progeszteron szintem. Kicsit félek tőle a sok mellékhatásai miatt. Ízületi gyulladásos is van nem tudom miért még kivizsgálás alatt állok. Azt mondta a nődoki hogy az is javul tőle.
2021. ápr. 9. 16:43
Sziasztok! Hátha vki aktív...érdeklődöm h.aki szedi a Livialt volt e már Covid oltáson? Ha igen melyiken? Mi volt amit esetleg nem ajánlottak? Vagy nem érdekes h.hormont szed ,bármelyiket lehet kérni? Köszönöm a válaszokat előre is...nődokihoz csak három hét múlva megyek ...őt is megkérdezem csak gondoltam hátha van aki tud vmit erről?
2021. márc. 30. 08:49
Sziasztok.Remélem van aki aktív és tud segíteni. Nálam kb.öt éve rendkivül erős vérzésre foggátlót írtak fel..35 évesen már szülés utáni években. EZ rendben is volt...teljesen visszafogta ,viszont fáradt voltam.libido nulla..jött egy mellváladékozás..vizsgálatok stb...38 évesen csináltatott a doki egy hormonpanelt...ami iszonyat rossz volt..vizsgálatkor kiderült nincs petesejt ,nyálkahártyam nagyon vékony 0,2cm...ez bizony korai klimax..mivel panaszom volt a hőhullám migrén is. Akkor a foggátlót félre....helyette Livial! Egy hónapja...szedem..hőhullám elmúlt alszom éjjel..libidó vissza. Viszont most megjött a héten eléggé sok már nem voltam ehhez szokva...és mivel megjött van újra hőhullám enyhén. Plusz öt kg is feljött.Szerintetek most mi van? Ha nem.volt petesejt és vékony volt extrémül a nyálkahártya mitől van ennyi vér? Majd megyek áprilisban kontrollra....volt vkinek hasonló??? Újra menstruálok a livialtól de hogyan miért..most ettől vok idegbeteg h.fáj a hasam és újra megjött és nem kevés..vagy hozzá kell szoknom még ehhez és előfordul...köszönöm. Természetesen megyek nődokihoz megkérdezem tőle is csak vki járt még így? Én már rosszul vagyok ha megjön....annyira rühellem...évekig szívtam h.elöntött a vér...a foggátlóval olyan jó volt most meg megint...
47. RMT
2021. márc. 16. 19:55
Szia, nekem ma írták fel. Eddig fél adag ösztrogén + miréna volt, azzal jól elvoltam, 50 éves vagyok. kb 5 éve mióta miréna volt nem véreztem. Szerintem jó lesz, én bizakodó vagyok. Neked milyen tapasztalatod van?
2021. febr. 23. 06:01
Valaki szedi a Livialt mostanában? Köszönöm szépen ha válászolsz.
45. 671021
2018. okt. 2. 22:34
Sziasztok. Szeptember 1-én kezdtem el szedni a Livial-t. Pár nap alatt jobban éreztem magam. Ma már nincsenek hőhúllámok, alvászavar. Boldog lennék, de......! Egy hónap plusz 3kg. Ugyan úgy eszek, mint eddig, semmi sem változott meg. Mit tanácsoltok?? Nagyon megíjjedtem!
44. suzy57
2018. szept. 4. 19:23

Kb. 15 évig szedtem a Livialt...később Lady bont....nagyon jó volt( Petefészkek eltávolítása miatt) Most, 61 évesen fokozatosan szoktatom ke magamat róla, mert állítőlag nem célszerű tovább szedni, "nem marad büntetlenül"...bár a Nőgyógyászom engedélyezné továbbra is..Van is hőhullámom azóta:)...remélem más hiánytünetem nem lesz...:)

Legszivesebben szedném tovább de félek a következményeitől..... Üdv Nektek! Zsu

43. Királyné (válaszként erre: 42. - Zsuzsinnyo)
2018. márc. 10. 10:43
Szia! Te nem kezdtél vérezgetni a liviáltól. Ez ugynaz mint amit én szedek a ladybon. MOst én gyógyszert kaptam a vérezgetésre de azt mondta szedjem tovább a ladybont. Nálad most mi a gond?
2018. márc. 8. 13:50
Sziasztok!50 éves vagyok.5-6 éve küzdök klimax szerű tünetekkel. Eleinte menstruációs problémák (össze-vissza jött meg, tovább tartott, erősebb vérzés) majd csatlakozott a hőhullám. Erre nekem évekig jó volt a lady klimax tea, de egy idő után már hatástalan volt. A hőhullámok erősödtek és egyre ingerlékenyebb lettem, ekkor már, majd egy éve nem menstruáltam. Akkor felírta a nőgyógyászom a liviált, amit 9 hónapja szedek. A hatása hamar mutatkozott, hőhullám elmúlt, kedélyállapotom is jobb lett. Egy ideje ismét érzem, hogy valami nem ok és elmentem hormonvizsgálatra, ahol kiderült, alacsony az ösztrogénem. Most klimax ambulanciára készülök, de tanácstalan vagyok,hova menjek?
2018. márc. 4. 21:07
Sziasztok! 50 éves vagyok. 48 éves koromig szedtem fogamzásgátlót. Amikor abbahagytam 2 hónapig nem jött meg. Borzalmas tüneteim voltak. Hőhullám, álmatlanság, fejfájás, idegbaj, minden. Borzalom volt. A nőgyógyász felírt Triaklimot. Ettöl jött meg. Minden hónapban rendesen, mint a fogitól. Ezt szedtem egy évig. Új doki jött, azt mondta nekem az nem valo, nem kel nekem már menstruálni igy felirta a ladybont. Na azóta egyfolytában vérezgetek. Még nem mentem vissza a dokihoz mert a tájékoztatóban benne van hogy egy fél évig lehet vérezgetés. DE már nagyon kezdem unni ahhoz képest hogy épp ezért irta ki, hogy minek nekem már menstruálni. Valakinek tapasztalat? Megosztanátok velem?
40. maridecember (válaszként erre: 39. - Ancsi0524)
2017. okt. 29. 20:28
én a livialt már 10 éve szedem, nagyon jónak tartom.
2017. okt. 23. 12:26

Sziasztok!

Segítsetek nekem.Ápolónő vagyok, jelenleg 46 éves.Kb.négy éve kezdődtek perimenopauzális tüneteim, hőhullámok,izzadás,szapora szívverés, álmatlanság, ingerlékenység.Akkor még nem gondoltam, higy ez lehet az ok.Főnököm azt mondta, biztos psyches..antidepiket, nyugtatókat adott.Egyik sem vált be.Közben kivették a pajzsmirigyemet, mivel az is túlműködött, nyomta a nyelőcsövet.Hormonpótlásban részesülök, tyroxin és természetes szárított pajzsmirigy kivonat.Elég nehezen sikerül beállítani a szinteket.Közben nőgyógyászaton is voltam, ahol csökkent ösztrogén, progeszteron és emelkedett FSH szintet mértek.Utolsó három menzes épphogy két napig tartott.Kezelő orvosommal rájöttünk, hogy valószínű már a perimenopauza is okozza a tüneteimet, nem feltétlen a pajzsmirgy alulműködés.Édesanyámnak is 48 évesen elmaradt a menzije.Nekem a legfőbb problémám az alvászavar, ingerlékenység, ok nélkül, koncentrációs problémák.Iszonyú száraz a bőröm, szemem,emiatt állandóan könnyezik, romlott a látásom is.A libidóm az nulla, hangulatom szintén.Én mindig egy pörgős, aktív személy voltam, most meg..szóval az orvosom Ladybon tbl-t írt fel.

Elolvastam a tapasztalatokat, de szívesen venném, ha írnátok, hogy ki, hogy szedi, reggel vagy este? Mennyi idő múlva éreztetek javulást? Nagyon megköszönném a tapasztalatokat!

Köszönöm!

38. Heep (válaszként erre: 35. - Maridecember)
2017. aug. 11. 22:52

Szia , hanyadik tabletta utan kezdett hatni ?

Mar nagyon várom hogy elmuljanak a hőhullámaim .

Ma vettem be az 5.tabletát .

37. Heep (válaszként erre: 26. - Patt70)
2017. aug. 11. 22:48
Szia , hanyadik naptól kezdett hatni a Livial tabletta?
36. Heep
2017. aug. 11. 22:46

Sziasztok ! 4 napja szedem a livial tabletátt.

Még vannak hőhullámaim .

Mikortól kezd hatni ?

Hogy tapasztaltátok ?

2017. júl. 9. 10:11
65 éves vagyok. 11 éve szedem a livialt, persze járok rendszeresen a javasolt kontrollokra. Csak jót tudok mondani, bár az orvosom azt mondja, most már ideje lenne abba hagynom, mert az agyvérzés és a szívinfarktus esélyeit növeli. Jelenleg gondolkodom mit tegyek!
2017. márc. 7. 09:42
Sziasztok!Én kb.1 hónapig szedtem a Ladybon tablettát.Nagyon nem akartam, de mint írtam,borzasztó volt elviselni saját magamat is.Sőt nagyon depressziósnak is éreztem magam.Belevágtam.Nem hiszitek el, de kb. a 2.tabinál már éreztem a hatást.Sokkal jobb volt a kedvem, egy hét után pedig az aktivitásom is megnőtt.Sokkal több mindent eltudtam végezni egy nap alatt, mint előtte bármikor.Szinte megfiatalodtam ismét.A kedvem az egekben.Olyan dolgokon nevettem, amiről azt hittem régebben, hogy az nem is nevetséges.A gyerekeimmel a férjemmel nagyon jó hangulatban voltam mindig.Aztán kb. most két hete, elkezdett fájni a térdem.Nagyon bedagadt,ödémás lett.Néztem a mellékhatásoknál, hogy izületi gyuladást is okozhat.Elkúsztam az orvosig.Valóan izületi gyulladás, de a doktornő szerint nem valószínű, hogy a gyógyszer miatt.Most abba hagytam, nem merem szedni, de a kedvem is a béka feneke alatt és a vitalitásom is....nem tudom mit tegyek.Rogyadozó ,fájdalmas térdekkel sem járhatok, de ez a búskomorság sem jó....Tanács, tapasztalat valakinél?
33. patt70
2017. febr. 6. 12:40

Újabb infót osztok meg. 4 hónapig szedtem, majd bepánikoltam, és abbahagytam. Hőhullámaim elmúltak, vérzés nem jött vissza, libidóm sem .Néha úgy éreztem, mintha a bal lában bedagadt volna. Érdekes, mert csak érzésre volt olyan, de nem látszott dagadtabbnak a másiknál. Nyomásérzés mellkasban. Ez közel sem biztos, hogy a Livial miatt volt persze. Igazán azért (is) hagytam abba, mert olvastam, hogy megnöveli pl. a Stroke kockázatát is. (Mindkét nagyszülőm stroke-ban halt meg.) .. Most, hogy egy hete már nem szedem, egyelőre enyhén, de megint elkezdődtek a hőhullámok, s kicsit fáj a fejem, szédülök. Mi ebből a tanulság? Semmi sajnos, mert a fent leírtaknak egyáltalán nem biztos, hogy közük van egymáshoz. Csak találgatunk. Jó, hogy tapasztalatokat osztunk meg,de magunknak kell eldönteni, hogy mit (melyik kockázatot) miért (melyik kockázatért).

Nyilván a testünk sem egyformán reagál dolgokra. :( Mindenesetre jó volt hőhullám mentesnek lenni.

32. Courtney (válaszként erre: 28. - Fácia)
2016. nov. 23. 18:36
Szia, nekem is 4 hónap után jött meg ismét... Orvosod mit mondott?
2016. nov. 20. 23:21
Sziasztok! Felírt nekem augusztusban a doki a doboz Livialt és bizony nekem mellékhatásként el nem múló vérzés jelentkezett,ami miatt ügyeleten kötöttem kis és "kikapartak". Ezért nem szedhetem. 2 levél megmaradt és a lejárata 2017.december. Nem akarok sem reklámozni,sem árulni,de valakinek szívesen odaadnám Írjatok privit ha valakit érdekel! Köszi!
30. Fácia (válaszként erre: 25. - Tejszin)
2016. nov. 14. 09:59
Szia, látom rég írtál, de gondoltam, azért megkérdezem, hogy mi lett veled és a Liviállal azóta?
29. Fácia (válaszként erre: 27. - Mirianna045)
2016. nov. 14. 09:46
Szia, én magas gyógyszeret szedek a magas vérnyomásomra, így kezdtem szedni a Livialt, nem romlott a vérnyomásom, nem nőtt a súlyom, csak pozitív tüneteim vannak, bár most elkezdtem menstruálni...megyek orvoshoz.
28. Fácia
2016. nov. 14. 09:44
4 hónapja szedem a Livialt, most megjött a menzeszem...megyek az orvosomhoz. Egyébként sokat segített a változókori tüneteimen. 57 vagyok.
27. mirianna045 (válaszként erre: 26. - Patt70)
2016. okt. 29. 12:26
Szia patt70! Nekem már régebben kiírta az orvosom a Ladybont. Ez a Liviál testvére. Tegnap kezdtem el szedni,mert már saját magamat is nehéz volt elviselni a hangulatingadozásaim miatt. Nekem 3 éve vették ki a méhemet,mióma miatt. Mostanra érzem,hogy a libidóm a nulla alá ment,nem bírok aludni, és a hangulatom borzalmas. Félek az egésztől. Volt már ciszta a mellemben,de az felszívódott a méheltávolítás után. Magas a v€rnyomásom is. Nem is tudom szedjem e. Én is várok tapasztalatokat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook