Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Livial, aki szedi vagy szedte, kérem ossza meg velem a tapasztalatait fórum

Livial, aki szedi vagy szedte, kérem ossza meg velem a tapasztalatait (beszélgetős fórum)

1 2
febr. 23. 06:01
Valaki szedi a Livialt mostanában? Köszönöm szépen ha válászolsz.
45. 671021
2018. okt. 2. 22:34
Sziasztok. Szeptember 1-én kezdtem el szedni a Livial-t. Pár nap alatt jobban éreztem magam. Ma már nincsenek hőhúllámok, alvászavar. Boldog lennék, de......! Egy hónap plusz 3kg. Ugyan úgy eszek, mint eddig, semmi sem változott meg. Mit tanácsoltok?? Nagyon megíjjedtem!
44. suzy57
2018. szept. 4. 19:23

Kb. 15 évig szedtem a Livialt...később Lady bont....nagyon jó volt( Petefészkek eltávolítása miatt) Most, 61 évesen fokozatosan szoktatom ke magamat róla, mert állítőlag nem célszerű tovább szedni, "nem marad büntetlenül"...bár a Nőgyógyászom engedélyezné továbbra is..Van is hőhullámom azóta:)...remélem más hiánytünetem nem lesz...:)

Legszivesebben szedném tovább de félek a következményeitől..... Üdv Nektek! Zsu

43. Királyné (válaszként erre: 42. - Zsuzsinnyo)
2018. márc. 10. 10:43
Szia! Te nem kezdtél vérezgetni a liviáltól. Ez ugynaz mint amit én szedek a ladybon. MOst én gyógyszert kaptam a vérezgetésre de azt mondta szedjem tovább a ladybont. Nálad most mi a gond?
2018. márc. 8. 13:50
Sziasztok!50 éves vagyok.5-6 éve küzdök klimax szerű tünetekkel. Eleinte menstruációs problémák (össze-vissza jött meg, tovább tartott, erősebb vérzés) majd csatlakozott a hőhullám. Erre nekem évekig jó volt a lady klimax tea, de egy idő után már hatástalan volt. A hőhullámok erősödtek és egyre ingerlékenyebb lettem, ekkor már, majd egy éve nem menstruáltam. Akkor felírta a nőgyógyászom a liviált, amit 9 hónapja szedek. A hatása hamar mutatkozott, hőhullám elmúlt, kedélyállapotom is jobb lett. Egy ideje ismét érzem, hogy valami nem ok és elmentem hormonvizsgálatra, ahol kiderült, alacsony az ösztrogénem. Most klimax ambulanciára készülök, de tanácstalan vagyok,hova menjek?
2018. márc. 4. 21:07
Sziasztok! 50 éves vagyok. 48 éves koromig szedtem fogamzásgátlót. Amikor abbahagytam 2 hónapig nem jött meg. Borzalmas tüneteim voltak. Hőhullám, álmatlanság, fejfájás, idegbaj, minden. Borzalom volt. A nőgyógyász felírt Triaklimot. Ettöl jött meg. Minden hónapban rendesen, mint a fogitól. Ezt szedtem egy évig. Új doki jött, azt mondta nekem az nem valo, nem kel nekem már menstruálni igy felirta a ladybont. Na azóta egyfolytában vérezgetek. Még nem mentem vissza a dokihoz mert a tájékoztatóban benne van hogy egy fél évig lehet vérezgetés. DE már nagyon kezdem unni ahhoz képest hogy épp ezért irta ki, hogy minek nekem már menstruálni. Valakinek tapasztalat? Megosztanátok velem?
40. maridecember (válaszként erre: 39. - Ancsi0524)
2017. okt. 29. 20:28
én a livialt már 10 éve szedem, nagyon jónak tartom.
2017. okt. 23. 12:26

Sziasztok!

Segítsetek nekem.Ápolónő vagyok, jelenleg 46 éves.Kb.négy éve kezdődtek perimenopauzális tüneteim, hőhullámok,izzadás,szapora szívverés, álmatlanság, ingerlékenység.Akkor még nem gondoltam, higy ez lehet az ok.Főnököm azt mondta, biztos psyches..antidepiket, nyugtatókat adott.Egyik sem vált be.Közben kivették a pajzsmirigyemet, mivel az is túlműködött, nyomta a nyelőcsövet.Hormonpótlásban részesülök, tyroxin és természetes szárított pajzsmirigy kivonat.Elég nehezen sikerül beállítani a szinteket.Közben nőgyógyászaton is voltam, ahol csökkent ösztrogén, progeszteron és emelkedett FSH szintet mértek.Utolsó három menzes épphogy két napig tartott.Kezelő orvosommal rájöttünk, hogy valószínű már a perimenopauza is okozza a tüneteimet, nem feltétlen a pajzsmirgy alulműködés.Édesanyámnak is 48 évesen elmaradt a menzije.Nekem a legfőbb problémám az alvászavar, ingerlékenység, ok nélkül, koncentrációs problémák.Iszonyú száraz a bőröm, szemem,emiatt állandóan könnyezik, romlott a látásom is.A libidóm az nulla, hangulatom szintén.Én mindig egy pörgős, aktív személy voltam, most meg..szóval az orvosom Ladybon tbl-t írt fel.

Elolvastam a tapasztalatokat, de szívesen venném, ha írnátok, hogy ki, hogy szedi, reggel vagy este? Mennyi idő múlva éreztetek javulást? Nagyon megköszönném a tapasztalatokat!

Köszönöm!

38. Heep (válaszként erre: 35. - Maridecember)
2017. aug. 11. 22:52

Szia , hanyadik tabletta utan kezdett hatni ?

Mar nagyon várom hogy elmuljanak a hőhullámaim .

Ma vettem be az 5.tabletát .

37. Heep (válaszként erre: 26. - Patt70)
2017. aug. 11. 22:48
Szia , hanyadik naptól kezdett hatni a Livial tabletta?
36. Heep
2017. aug. 11. 22:46

Sziasztok ! 4 napja szedem a livial tabletátt.

Még vannak hőhullámaim .

Mikortól kezd hatni ?

Hogy tapasztaltátok ?

2017. júl. 9. 10:11
65 éves vagyok. 11 éve szedem a livialt, persze járok rendszeresen a javasolt kontrollokra. Csak jót tudok mondani, bár az orvosom azt mondja, most már ideje lenne abba hagynom, mert az agyvérzés és a szívinfarktus esélyeit növeli. Jelenleg gondolkodom mit tegyek!
2017. márc. 7. 09:42
Sziasztok!Én kb.1 hónapig szedtem a Ladybon tablettát.Nagyon nem akartam, de mint írtam,borzasztó volt elviselni saját magamat is.Sőt nagyon depressziósnak is éreztem magam.Belevágtam.Nem hiszitek el, de kb. a 2.tabinál már éreztem a hatást.Sokkal jobb volt a kedvem, egy hét után pedig az aktivitásom is megnőtt.Sokkal több mindent eltudtam végezni egy nap alatt, mint előtte bármikor.Szinte megfiatalodtam ismét.A kedvem az egekben.Olyan dolgokon nevettem, amiről azt hittem régebben, hogy az nem is nevetséges.A gyerekeimmel a férjemmel nagyon jó hangulatban voltam mindig.Aztán kb. most két hete, elkezdett fájni a térdem.Nagyon bedagadt,ödémás lett.Néztem a mellékhatásoknál, hogy izületi gyuladást is okozhat.Elkúsztam az orvosig.Valóan izületi gyulladás, de a doktornő szerint nem valószínű, hogy a gyógyszer miatt.Most abba hagytam, nem merem szedni, de a kedvem is a béka feneke alatt és a vitalitásom is....nem tudom mit tegyek.Rogyadozó ,fájdalmas térdekkel sem járhatok, de ez a búskomorság sem jó....Tanács, tapasztalat valakinél?
33. patt70
2017. febr. 6. 12:40

Újabb infót osztok meg. 4 hónapig szedtem, majd bepánikoltam, és abbahagytam. Hőhullámaim elmúltak, vérzés nem jött vissza, libidóm sem .Néha úgy éreztem, mintha a bal lában bedagadt volna. Érdekes, mert csak érzésre volt olyan, de nem látszott dagadtabbnak a másiknál. Nyomásérzés mellkasban. Ez közel sem biztos, hogy a Livial miatt volt persze. Igazán azért (is) hagytam abba, mert olvastam, hogy megnöveli pl. a Stroke kockázatát is. (Mindkét nagyszülőm stroke-ban halt meg.) .. Most, hogy egy hete már nem szedem, egyelőre enyhén, de megint elkezdődtek a hőhullámok, s kicsit fáj a fejem, szédülök. Mi ebből a tanulság? Semmi sajnos, mert a fent leírtaknak egyáltalán nem biztos, hogy közük van egymáshoz. Csak találgatunk. Jó, hogy tapasztalatokat osztunk meg,de magunknak kell eldönteni, hogy mit (melyik kockázatot) miért (melyik kockázatért).

Nyilván a testünk sem egyformán reagál dolgokra. :( Mindenesetre jó volt hőhullám mentesnek lenni.

32. Courtney (válaszként erre: 28. - Fácia)
2016. nov. 23. 18:36
Szia, nekem is 4 hónap után jött meg ismét... Orvosod mit mondott?
2016. nov. 20. 23:21
Sziasztok! Felírt nekem augusztusban a doki a doboz Livialt és bizony nekem mellékhatásként el nem múló vérzés jelentkezett,ami miatt ügyeleten kötöttem kis és "kikapartak". Ezért nem szedhetem. 2 levél megmaradt és a lejárata 2017.december. Nem akarok sem reklámozni,sem árulni,de valakinek szívesen odaadnám Írjatok privit ha valakit érdekel! Köszi!
30. Fácia (válaszként erre: 25. - Tejszin)
2016. nov. 14. 09:59
Szia, látom rég írtál, de gondoltam, azért megkérdezem, hogy mi lett veled és a Liviállal azóta?
29. Fácia (válaszként erre: 27. - Mirianna045)
2016. nov. 14. 09:46
Szia, én magas gyógyszeret szedek a magas vérnyomásomra, így kezdtem szedni a Livialt, nem romlott a vérnyomásom, nem nőtt a súlyom, csak pozitív tüneteim vannak, bár most elkezdtem menstruálni...megyek orvoshoz.
28. Fácia
2016. nov. 14. 09:44
4 hónapja szedem a Livialt, most megjött a menzeszem...megyek az orvosomhoz. Egyébként sokat segített a változókori tüneteimen. 57 vagyok.
27. mirianna045 (válaszként erre: 26. - Patt70)
2016. okt. 29. 12:26
Szia patt70! Nekem már régebben kiírta az orvosom a Ladybont. Ez a Liviál testvére. Tegnap kezdtem el szedni,mert már saját magamat is nehéz volt elviselni a hangulatingadozásaim miatt. Nekem 3 éve vették ki a méhemet,mióma miatt. Mostanra érzem,hogy a libidóm a nulla alá ment,nem bírok aludni, és a hangulatom borzalmas. Félek az egésztől. Volt már ciszta a mellemben,de az felszívódott a méheltávolítás után. Magas a v€rnyomásom is. Nem is tudom szedjem e. Én is várok tapasztalatokat.
26. patt70
2016. szept. 29. 12:13

Üdv. 1 hónapja szedem a Livialt. Naponta egy felet. Nagyon nem akartam, majd mérlegeltem a helyzetet. Olvasgattam a mellékhatásokat. Amitől féltem, az az volt, hogy kicsit nagyobb az esélye a mellrák, trombózis veszélyének. Ez aggasztott. Viszont kezdtek elviselhetetlenné válni a hőhullámok, éjszakai nem alvások, libidóm teljes csökkenése. Győzött a Livial, elkezdtem. Hízni még nem híztam tőle, nincs fejfájásom, sőt a közérzetem is jobb, kevésbé vagyok depressziós. Libidóm még nem tökéletes, de alakul. :) .. Ami történt velem mióta szedem: Egyik este rettenetes fogfájás - gondolom ez nem a gyógyszer miatt van, most gyökérkezelik a fogam. Bokám (belső) fáj pár napja (remélem csak húzódás, és nem trombózis tünete :O ) .. Egyébként teljesen rendben vagyok, hetente tornázom kb. 2x1 órát rendszeresen.

Örülnék,ha más is megosztaná tapasztalatait, aki éppen szedi. Régi bejegyzések vannak csak sajnos ezen a fórumon. Azért írtam, mert mielőtt elkezdtem, én is kerestem róla személyes tapasztalatokat, amiről jó tudni.

2014. dec. 25. 17:32

Laátom r,égen volt itt hozzászólás, de hátha.

Kettő hete szedem a ladybont ami olyan hormon gyógyszer, mint a livial. Nagyon jó volt eddig, illetve nem tudom, de három napja erős vérzések jelentkezett. Ez normális? Vagy hagyjam abba a hormon szedését? Most nem elérhető az orvosom két hétig az ünnepek miatt. Fogalmam sincs mit csináljak.

Jó lenne,ha valaki tudna tanácsot adni.

Köszönöm előre is.

24. hodosi16 (válaszként erre: 22. - Hoxa)
2012. jan. 15. 18:00
Teljesen jogos, különböző vizsgálatok szükségesek a gyógyszer szedéséhez.
2012. jan. 15. 17:58

Sziasztok ! Hosszas szenvedés után, sok jóféle gyógytermék után irány a nőgyógyász, maszek,/ mert a rendelőben levegőnek néztek,/ vérvétel, rákszűrés, ultrahang, potom 31.000,-ért, végre itt a Liviál. Ma 4.napja szedem, már aludtam is valamennyit, csak 4X ébredtem,de kezd a hőhullám csökkenni. Ez már katasztrófa volt. Bízom benne, hogy segít ez a gyógyszer, és befejezhetem 52 évesen a sztriptízt, ami azt jelenti ruha le-fel. Van hőhullám :le.

Nincs hőhullám : fel

22. Hoxa
2012. jan. 14. 15:34

A Livial RECEPTKÖTELES, orvos írhatja fel.

Megkérlek titeket, hogy semmilyen módon ne adogassátok itt egymásnak! Az ilyen jellegű hozzászólásokat töröltem és aki nem tartja be a kérésem, annak a tagságát is törölni fogom, mivel komolyan veszem a receptköteles gyógyszerekre vonatkozó szabályokat!

21. Kabos
2011. márc. 25. 19:21
Na, sziasztok! Sajna visszatértek a hullámok, mit hullámok - cunamik! Rá kellett magamat vennem, h megint elkezdjem szedni a Livialt. Felet szedtem naponta úgy, hogy napi 1 szemmel kezdtem. De a francba!!! Így is jött a mellékhatás! Jelesül a jó erős fejfájás! kb. 1,5 hétig szedtem, a hullámok múltak, a fejfájás jött: tegnap pl. reggel 5-től du. 13-ig.(4 Advil U.F., 1 Quarelin, 1 Cerukal)Ma reggel megint, 4-kor kezdte, 1 Advil, egy óra múlva 1 Cerukal,1 Nurofen Rapid.Megint elegem lettem, most ebből, aztán majd legközelebb a hőhullámokból.De a Rabyprexemet is lecseréltem a múltkor Parietre, ezek mellé még Lokrent is kell szednem. Na, de mind a háromnak van fejfájás, émelygés, hányinger mellékhatása (is)! Most megint abbahagyom mindet, iszom a Salvust Pariet helyett, szedek majd egy kis Remifemin Plust. Nem tudom mi lesz, de már ez szörnyű!!! Szóval nyugalomra semmi ok
20. -ssza06 (válaszként erre: 19. - Kabos)
2011. jan. 12. 17:44

Sziasztok! Én két éve szedem a Livialt, nagyon gyorsan eltüntette az összes klimaxos tünetemet, és a legfontosabb, hogy a libidóm visszaállításával végképp meggyőzött a hatásosságáról. Természetesen járok rákszűrésre, mammográfiára, figyelek magamra.

Az életminőségem olyan, mint fiatalon, már ami a nőiséget illeti. Szedni fogom, amíg ez így marad.

19. Kabos
2010. dec. 30. 17:12
sziasztok! 1 hónapig szedtem a Livialt, kb. 2,5 hét után szüntek meg a hőhullámok, az első havi adat után felirattam 1 háromhavi adagot, ki is váltottam, merthogy így olcsóbb volt. ezután jött a meglepi. igaz, hogy refluxom van, de szedem rá a gyógyszert (Rabyprex), mégis gyomorégést okozott, fejfájós vagyok (ki tudja miért már egy ideje, lehet, hogy klimaxos tünete ez is), a fejem kétszer iszonyatosan fájt órákig, 3 féle gyógyszerre nagy nehezen elmúlt, közben jó erős hányinger is volt. hát ezekután mégegyszer elővettem a papírját a mellékhatások miatt: - gyomorrontás, migrén, hüvelygomba amit okozhat többek között, na ez mind megvolt. úgyhogy abba is hagytam. jelenleg nincs hőhullám, de ezt nem tudom még eldönteni, hogy mi az oka, mert már egyébként is előfordult ilyen a Remifemin Plustól is.
18. Médy
2010. nov. 26. 10:32

Sziasztok!

43 éves korom óta klimaxolok. Most 55 vagyok. Nekem olyan - tankönyvben megírt - tüneteim voltak, (izomösszeesés, végeláthatatlan hőhullámok, álmatlanság, fejfájás, ingerlékenység, hajhullás, libido teljes csökkenésestb.) hogy CSAK a szintetikus hormonkészítmény segített (Liviál). Teljesen panaszmentes lettem tőle, úgy éltem tovább az életemet, mint addig. 12 éve szedem. Én nem híztam tőle. Már csak fél szemet veszek be belőle (elő is jön néha –néha a hőhullám), de lassan kénytelen leszek abbahagyni, és növényi alapú szert beszerezni helyette. Amire figyeljetek oda a gyógyszerszedés évei alatt:

- évenkénti mammográfiai vizsgálat,

- rendszeres nőgyógyászati vizsgálat,

- évente egyszer vérvétel,

- nagyon jó ha heti 2-3 alkalommal beiktattok valamilyen testmoszgást,

- én 1-2 éve E vitamint is szedek.

Összegezve: én csak jókat tudok írni erről a hormonról. Kellő odafigyeléssel kell alkalmazni, és nem szedni feltétlenül ilyen sokáig, mint én.

Mindenkinek jobb egészséget kívánok.

Médy

2010. nov. 11. 12:09

Szia Zsú! :)

Két év kínlódás után 3 napja kezdtem el szedni a Livialt. Vajon a fáradékonyság ennek tudható be? Tele vagyok félelemmel a hormonpótlás és az esetleges mellékhatások miatt,ám mivel minden vény nélkül kapható "csodaszert" kipróbáltam,nem maradt más,csak ez.Mert minden jobb annál,mint fél óránként,vagy tíz percenként elégni.(éjjel-nappal)

Minden sorstársamnak kellemes,hőhullámmentes napokat kívánok!

Üdv: Andi

Most elolvasom az összes hozzászólást,hátha okosabb leszek utána.:)

1 2

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook