Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leendő kismamák!! Ti mennyi Folsavat szedtek? fórum

Leendő kismamák!! Ti mennyi Folsavat szedtek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. jan. 31. 16:55
Én már 34 hetes kismami vagyok,és én már babatervezés előtt 3 hónappal szedtem folsavat- én lenkeit szedtem napi 1-et, és a 16. hétig.
2011. máj. 25. 18:27

Feléleszteném a témát,ha van hozzászóló!!

FOLSAV és Áldott állapot:

-Mennyi az ideális?

Azt olvastam,hogy 400mg.

Érdemes teherbeesés előttől szedni-de mennyivel?

5 hetes pocaklakóm van.Én már szedek,napi 1 kapszulát.

Ártani nem árt,vízben oldódik.

62. 5b3ed71e62 (válaszként erre: 22. - *Pillango*)
2009. jún. 23. 21:23

Szia!

Köszönöm a választ!! :)

61. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 60. - Ében11)
2009. jún. 20. 19:10
További szép estét Nektek! Viszem fürdetni a huligirleket.:)
60. ében11 (válaszként erre: 55. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 20. 18:59
az enyém is először csak bele bele kortyolt a tejbe, mi hidegen ittuk, neki melegítettem.de időbe telt nálunk is.de csomó ételbe úgyis van,puding tejbegríz ilyesmi.
2009. jún. 20. 18:58
a turmixot gyűrik, még a kicsi is.:) Most lefagyasztottam málnát, epret, meggyet, hogy télen is legyen tartalék....mint a hörcsögök.:)
2009. jún. 20. 18:57
Sajnos nekem mindkét lányom tápszeres volt...Lili nem akart szopizni, Zsófinál pedig már bestresszeltem magam és kevés volt a tej.
57. ében11 (válaszként erre: 55. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 20. 18:57
én is ezért nem ettem madártejet:) szülés után kaptam,és onnantól szeretem.esetleg próbálj neki gyümölcsös turmixot pici tejjel,de sajt túró joghurt is elég.
2009. jún. 20. 18:55
ja és szopi alatt ugyanúgy kell figyelni az étkezésre,ugyanezek ajánlottak,vagy kerülendők tejből itt is kevesebb a jó.vitamin vas gyorsan ürül hisz a baba még belőlünk eszik mint a pociban.
2009. jún. 20. 18:54

Képzeld még babatejet is vettem, amihez vizet kell adni...és mégsem! De nem erőltetem, kéthetente megkínálom, hátha. Viszont a tejtermékeket imádja (ezért is nem aggódom a kalcium miatt). A madártejet sem eszi meg, azt mondta, hogy azért, mert csúnya a neve és biztos madárból készül.

Egyre inkább képtelen vagyok gyerekésszel gondolkodni...

2009. jún. 20. 18:51
az enyém se itta a tápi után, fel vizeztem nekik fele-fele arányban és fél kiskanál cukrot tettem bele,később nem vizeztem fel, csak pici cukor, most már cukor se kell megissza.
2009. jún. 20. 18:47
A lányom egyszerűen nem hajlandó meginni a tejet...a kakaót még csak-csak.
52. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 46. - Ében11)
2009. jún. 20. 18:46

Igen, sok tejet sem szabad inni...sajnos! A sok tejről a doki is lebeszélt.

Már túl vagyok rajta...(két egészséges lányom van)

de a tablettát szintén a doki ajánlotta , hogy ártani nem fog (akkoriban kezdték el forgalomba hozni), nem magamtól estem neki.:)

2009. jún. 20. 18:31

és a legjobb gyümölcs:a banán!

alacsony a savtartalma, sok benne a magnézium,kálium,kalcium,B6-vitamin, cink, tejjel turmixolva vitamin bomba,nyugtató hatású,főleg alvás előtt

2009. jún. 20. 18:26
de eszel sajtot, túrót ilyesmit az is szupi, főleg a túró!
2009. jún. 20. 18:25

aham a kicsi is annyit iszik egy nap.most 3 éves, és mostanában kap tejet, előtte babatejet kapott előtte meg anyatejcit,sajna azt csak 7 hóig-addig volt.

annyi kalcium kellene,ha iszom két tejeskávét nekem is majdnem megvan.

48. *Pillango* (válaszként erre: 46. - Ében11)
2009. jún. 20. 18:21
fél liter tej? én egy bögrével iszom naponta, plusz sajt, joghurt. Fél litert nem tudnék meginni. tejérzékeny vagyok én is.
2009. jún. 20. 18:18

Vas-sovány vörös húsok,olajos húsok(szardínia),baromfihús,bab,spenót,teljes kiőrlésű gabona,hüvelyesek,aszalt gyümölcsök C vitamin segíti a felszívódást,tea kávé gátolja.

Magnézium-zöldségfélék,hüvelyesek,gyümölcsök,tej,hal

B6 vitamin-legjobb forrása a máj, a hús, tejtermékek, száraz hüvelyesek, élesztő, tojássárgája, barna liszt és az ebből készülő pékáruk, kukorica, zöldségfélék.

Só-nyugodtan lehet sós ételeket is enni.

Kalcium-sajt,tej,joghurt,szardínia,

C vitamin-zöldség gyümölcs

Fehérje-húsok,hal,korpás kenyér

esszenciális zsírsavak(látás,okosító):olajos húsú halak,diófélék,magvak,sötétzöld leveles zöldségek

Folsavhoz még-mogyoró(nem földi),korpás kenyér

amit kerülni kell tartósított ételszínezékes ételek,lágy sajtok,nyers hús,nem pasztörizált tej és tejtermék,alkohol,dohányzás,kávé, tea, csoki,gyógynövényteák,cukor

46. ében11 (válaszként erre: 41. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 20. 17:58

tejről?fél liter kell kalcium miatt!

Inkább a tabi, minthogy rendesen egyél?

2009. jún. 20. 17:55

folsav-első naptól a 12.hétig(gerinc ezen idő alatt fejlődik ki) ajánlott szedni.sötétzöld zödlségekben van:spenót brokkoli(nyersen is),bab,borsó,búzacsíra,élesztő tojássárga.

400 mikrogramm, ha előfordult rendellenesség korábban nagyobb adag ajánlott.B-vitaminok csoportjába tartozik.

2009. jún. 20. 17:40

az idegrendszer meg az iq más, születés után is kaphat a baba anyatejjel később rendes étellel elég omega3-at(olajosmagvak,hal)és lehet belőle okos gyerek, nem a pociban dől el minden, pl. ha nem eszi meg a halat csak a tejszeletet.

lehet bemásolom a könyvemből a hasznos ételeket.babáknak mamáknak.

43. *Pillango* (válaszként erre: 38. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 20. 17:34
nekem az utóbbi heti kajáim spenótból és májból álltak:) lehet, hoyg tényleg tudja a kismama, hogy mire van szükség:), bár én nem vagyok igazán kívánós, de valahogy most ezek csúsztak:)
42. *Pillango* (válaszként erre: 32. - Ében11)
2009. jún. 20. 17:31
az hogy 'egészséges' és hogy mondjuk könnyebben fog tanulni a suliban, mint azok az osztálytársak akinek anyucija nem vitt be (akár kajával is beviheted persze, ha be tudod vinni a szükséges mennyiséget) elég folsavat, ez két más dolog szerintem. hiába egészséges, de lehet tíz ponttal elmarad az iq-ja a társaiénál. a folsav nemcsak a nyitott gerinc elkerülése miatt kell, hanem az kell a bébinek az egész idegrendszere fejlődéséhez.
2009. jún. 20. 17:29

Ezeken kívül én is mindent megettem...húha de miket! Banánt olajoshallal...most simán hányingerem lenne, de akkor nagyon fincsi volt. Napi fél dl vörösbort nekem kifejezetten javasolt a doki, de max. hetente ittam, a dohányzás nálam is tabu volt és most is az. Kávét viszont ittam (3in1 műkv) reggelente.

Sajnos engem a tejről leállítottak (napi 2 l-t is meg tudtam volna inni)nehogy tejcukorérzékeny legyen a baba.

40. ében11 (válaszként erre: 38. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 20. 17:24
én a vajat meg tejet nem nagyon bírtam.
2009. jún. 20. 17:23

nem tudom inkább ha teherbe esés előtt sokat éveket fogyózott és a dokik védőnők ijesztgetnek a sok hízástól, de én az eső hetekben sokat ettem többet mint addig ez is jele volt hogy valami készülődik(4-5tojás,egész fej saláta)meg olyan zöldségek magok amit előtte ritkábban ettem, vagy nem volt annyira a kedvencem.nekem a könyvem sokat segített,az étvágyam is meg hogy nem ijedtem meg a védőnő intelmétől hogy keveset egyek!egy doki azt mondta a tv-ben azért jó ha a kismama keveset hízik(10kg) mert könnyebb vizsgálni a babát!

én ettem sok olajos magvat mindennap húsit aszalt gyümölcsöket és bébiitalokat ittam.

kétszer elcsábultam és ittam fél-fél deci sört, nagyon kívántam a kólát de arról lemondtam, egy tejeskávét engedélyezett a doki-100 alatt volt a vérnyomásom,persze nem dohányoztam,nem ittam de előtte sem soha.szóval nagyon odafigyeltem.

2009. jún. 20. 17:16
Nálam még az is gondot jelentett, hogy hiába tudtam hogy a spenótban van folsav, egyszerűen nem tudom megenni...uez a helyzet a marhamájjal és a vesével is...nem megy.:(
2009. jún. 20. 17:15

Persze, isten ments, hogy valaki fogyózzon vagy diétázzon a terhesség alatt, igazad van, kettő helyett sem kell enni, annak később lesz meg a böjtje.

Csak sok kismama nem is tudja, mit egyen és itt a gond. A legtöbben azt hiszik, hogy minél többet szednek fel, annál jobb súlyban születik majd a baba.(én sem akartam elhinni, de a saját fülemmel hallottam.) Én is igyekeztem rendszeresen és választékosan enni, 9 ill 10 kg-ot híztam a két terhesség alatt, de szükségem volt a "babavitaminra" is.

2009. jún. 20. 17:06

én sem akarok vitatkozni...sőt!

a lent felsorolt ételekből bőséggel ettem,mert volt kismamás könyvem tudtam nagyon kell a babának.Valószínű azért nem volt gondom a tartalékaimmal, mert előtte is rendesen ettem sosem diétáztam fogyóztam válogattam.

Csak biztatásból írom, hogy ha valaki szeretne babát, ne fogyózzon előtte, ne válogatósan egyfélét egyen, és tudom hogy a védőnők dokik már az elején mondják hogy ne kettő helyett egyen meg ne sokat cukor tészta stb.én az első pár hétben mindent megettem amit megkívántam, a szervezet jelzi mi kell, az első pár hétben mikor a babának is a legtöbb kell még lehet enni bőséggel nem akkor hízik az ember meg.utánna lehet az édeségre figyelni.a folsavra meg szinte az első pár hétben van legnagyobb szükség(az első naptól-bár sokan akkor még nem is tudnak a babáról).én is ettem vitamint a második harmadban kalciumot is.

35. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 33. - Ében11)
2009. jún. 20. 16:57
Nem vitatkozni akarok veled, de igen, Mo-n a lakosság min. 70%-a vitaminhiányos. Sajnos!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook