Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lisztérzékenyek utazási támogatása fórum

Lisztérzékenyek utazási támogatása (beszélgetős fórum)

2013. febr. 20. 10:46

Nekem a folsavat kell pótolni.Nem nagy összeg kb havi 1500 forint,de ezt már 7éve kell szednem.

Nem tudom mi az hatósági bizonyítvány?? Nekem csak az igazolás van a súlyos fogy-ról.

13. kszb (válaszként erre: 12. - Tica0121)
2013. febr. 18. 21:03
értem én, és tudom is, h ritka esetben van ilyen.... szegény.... ez nagyon gáz... én csak örülök, h (egyenlőre nem derült ki!) súlyosabb szövődménye nincs a több évtizedes glutén terhelésnek számomra.... Most anyut akarom kivizsgáltatni, mert tipikus tünetei vannak, de LÉ-re nem szűrték a gasztrón a beutalóra ráírt engem érintő dolgok ellenére se. Pedig ő még autoimmun pajzsmirigyes is (ami ugye fokozott rizikó)....
12. tica0121 (válaszként erre: 11. - Kszb)
2013. febr. 18. 20:52
5 éve tartja a diétát, szigorúan. Az állapota egyértelműen a késői diagnosztizálás és a félrekezelések (először leukémiásnak vélték, majd kivették az összes manduláját, majd egész sor más is volt még) miatt lett ilyen súlyos, illetve romlik folyamatosan. :( Emiatt is akarják folyamatosan leszázalékolni... Elkeserítő helyzetben van, mert dolgozna, de az állapota miatt rengeteg helyre esélye sincs bejutni. Azt viszont nem teheti meg, hogy nem közli az orvossal az állapotát. Közben a diétája és a kiegészítő vitaminok és egyebek rengetegbe kerülnek. Támogatás nincs a lisztérzékenyek táplálékkiegészítőire (sajnos kell neki, mivel a bélbojhai hiánya miatt nem tudja megemészteni, amit megeszik) és nem tudunk már hova fordulni, mert nem kapunk információt, hogy milyen lehetőségei vannak. Hozzáteszem szinte folyamatosan dolgozik, van munkahelye, szóval nem segélyre ácsingózik...
11. kszb (válaszként erre: 9. - Tica0121)
2013. febr. 18. 20:40

az igen... lehet, ha hamarabb diagnosztizálják, se lenne jobb.... ezt ugye tudjátok?

Mennyi ideje tartja a diétát? Nekem azt mondták anno (pedig már részleges diéta mellett lett diagnosztizálva a dolog), h legalább 1 év, h lecsökkenjen a trgliga szintem. Az EMA 1/2 év. A tünetek meg lehetnek ember függők is, h mennyi idő alatt múlnak...

10. tica0121 (válaszként erre: 8. - 6dc05f5e13)
2013. febr. 18. 20:38
Kell a hatósági bizonyítvány, bemész vele az önkormányzathoz. Ott eligazítanak, hogy ki foglalkozik ezzel. A súlyos fogyatékossági papírt vinni kell magaddal. A tesóm gyógyfürdős kezelésre kérte a közgyógy kártyát, nem is kérdeztek semmit, adták a kitöltendő papírokat. Ennyi volt.
9. tica0121 (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. febr. 18. 20:34

Sajnos 5 éve tartja a diétát és semmi sem változott, sőt romlott. A vashiányos anémia (ami a nem diganosztizált lisztérzékenysége miatt alakult ki)szintén nem gyógyítható és a bálbojhai sem "nőnek" vissza. Állandóan fáj a gyomra, rendszeres és hosszantartó izomfáhjdalmai vannak, a csontozata a folyamatos calcium-pótlás ellenére is romlik, nem tud hízni, a fogai teljesen tönkre mentek (alul felül teljes komplett műfogsora van), nem utolsó sorban krónikus hajhullásban szenved (alopécia).

Nem kérte a leszázalékolását, de rengeteg munkakörre nem kapja meg az állapota miatt az alkalmasságit.

2013. febr. 18. 20:28
Ezt leírhatnád pontosan hogyan intézte,mert én is az vagyok és nekem is kell szedni vitamint, pont ezek miatt...27 évesen diagnosztizálták.
7. kszb (válaszként erre: 6. - Tica0121)
2013. febr. 18. 20:27

halló! Én is gyerekkorom óra cölis vagyok, 34 éves voltam, amikor diagnosztizálták.... emiatt nem százalékolnak le... legalábbis bolond, aki azt kéri! Minden baja záros határidőn belül megoldódik a gm diétával!

Tartós beteg, mert az, de nem nyomorult! Életképes, munkaképes fiatal!

6. tica0121 (válaszként erre: 4. - Kohanoor)
2013. febr. 18. 20:21
Igen, mivel sajnos valószínűleg születése óta lisztérzékeny és csak 20 éves korára "sikrült" diagnosztizálni, ezért a bélbojhainak 98%-a elhalt. Emiatt a szervezete nem dolgozza be a vasat/cinket és egyéb ásványi anyagokat és nyomelemeket, ami miatt többször is kórházi feltöltésre kellett mennie. Emiatt a dignosztizáláskor már le is akarták százalékolni, de ezt ő nem szerette volna. Simán "csak" lisztérzékenység miatt, amit időben felismertek és "kezeltek" valóban nem százalékolnák le!
5. kszb (válaszként erre: 4. - Kohanoor)
2013. febr. 18. 20:02
nme gondolnám..... ezért furcsa nekem is...
2013. febr. 18. 19:56
Csak a lisztérzékenységre leszázalékolnák? :-O
3. tica0121 (válaszként erre: 2. - Kszb)
2013. febr. 18. 19:52
Nincs rajta infó erről, de a közgyógyról sem. Tesóm megkapta a véglegesítést, tehát tartósan betegnek minősítették. Idénre éves 6000 Ft-os keretet kapott (nem sok, de töb, mint a semmi) viszont jövőre már kérheti az összes olyan gyógyszerre, amit folyamatosan szed. Ezért idén az összes vitamint és egyebeket felíratja, hogy legyen nyoma, hogy rendszeresen szedi és jövőre ezeket ingyen kapja. A polgármesteri hivatalba bement és pár papír kitöltése után egyből meg is kapta. Leszázalékoltatni nem akarja magát (bár megtehetné), mert akkor nem tud dolgozni...
2. kszb (válaszként erre: 1. - Tica0121)
2013. febr. 18. 19:10

jár rá közgyógy? csak az adókedvezményt tudtam.... utazási állítólag csak akkor, ha leszázalékoltatja magát.... legalábbis nekem ezt mondták....

Liszterzekeny.hu-n nincs info?

2013. febr. 18. 18:45
Testvérem lisztérzékeny, éppen ma kapta meg a közgyógy kártyáját. Szeretném megtudni, hogy jogosult-e utazási támogatás igénybe vételére, ha elmúlt 18 éves és nem részesül emelt összegű családi pótlékban. Mert én úgy tudom, hogy igen, de sehol nem találok erre vonatkozó információt. Tudna ebben valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook