Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Utazási támogatás-OEP - Mikor lehet igénybevenni? fórum

Utazási támogatás-OEP - Mikor lehet igénybevenni? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 4. 12:43

Magánrendelésre szerintem se jár:(

Mi a kicsi fiammal járunk Pestre az Ortopéd Klinikára. Kocsival járunk,és 2 útra kaptunk 17ezer forintot. Nem nagyon éri meg, de örüljünk, hogy így is kaptunk valamit.

7. abri (válaszként erre: 6. - Zolya)
2012. júl. 4. 12:30
Sajnos a nem privátra se ha így megy! :(
2012. júl. 3. 21:44

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítségét.Igen sajnos privát rendelésre nem jár utazási támogatás:((

Szomorú de ez van.

5. abri
2012. júl. 3. 18:20

Aki beutal, az az orvos adja az utazási papírt.

Ha vonattal mész a jegyet csatolni kell, ezt megtérítik.

Ha autóval mész akkor 21 Ft/km kapsz, ha ráírják a kísérőt akkor is. Kísérőnek nem fizetnek.

Most jártam én is Bp-re, keveselltem a pénzt amit kaptam és megkérdeztem, innen tudom.

Természetesen privátrendelésre nem jár.

4. gizus58 (válaszként erre: 1. - Zolya)
2012. júl. 3. 09:15
Magán rendelésre nem veheted igénybe.
3. Maruszja (válaszként erre: 1. - Zolya)
2012. júl. 2. 22:07

Szia!

Akitől a szakorvosi beutalót kaptad az ad Neked utazási papírt. Rá kell írnia, hogy "Gépkocsi igénybevétele indokolt", de nem gépkocsit fognak elszámolni, hanem vonatot.

Én nem régen jártam így, tehát biztosan tudom. Vissza kellett mennem oda, aki beutalt Debrecenbe, hogy ráírják a gépkocsi igénybevételét. Budapesten pedig ahová mész az orvossal alá kell íratni és lebélyegeztetni az utazási papírodat, mert csak így érvényes.

2012. júl. 2. 22:03

Magánrendelésre nem jár oep-utazási utalvány.

Gépkocsival pedig akkor utazhatsz, ha egészségi állapot miatt tömegközlekedési eszközt nem tudsz igénybe venni.

2012. júl. 2. 21:56

Szakorvosi beutalót kaptam a budapesti OGK-ba.Vidékről utazok fel Bp-re autóval.

Ilyenkor is igénybe lehet venni az OEP által támogatott utazási? Ha igen akkor kinél kell ezt igényelni?Háziorvoshoz forduljak?Az számít-e ilyenkor, hogy nem sztk-s ellátásra megyek hanem ugyanannak a kezelőorvosnak a magánrendelésére?(Azért nem az sztk-s rendelést választottam mert akkor kb szeptember végén lett volna csak időpontom.)

Aki tud légyszi segítsetek.Köszi:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook