Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utazási támogatás felmondáskor levonható? fórum

Utazási támogatás felmondáskor levonható? (tudásbázis kérdés)


18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2019. dec. 3. 16:04
Nov 13 ig szólt a bérletem is egyébként
17. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2019. dec. 3. 15:41

Szerintem a kérdezőt 2 dolog zavarta meg:

- előre 2 hónapot kapott meg, de hát azzal el kell számolni

- bérjegyzéken került kifizetésre és nem külön bizonylaton. Így azt gondolta, hogy az is a bérköltség, az adóköteles jövedelem = munkabér része, pedig teljesen más jellegű kifizetés.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 3. 15:04
Arra az időre, amíg dolgoztál nem, amint megszünt a munkaviszonyod, igen, azt levonhatják,
2019. dec. 3. 13:57
Szerintem nem.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 3. 13:56

Azt írtad: "kaptam kezdéskor dupla bérlet pénzt". No hát azt a "duplát" vonta most vissza.


Másrészt az biztos, hogy bérpapíron szerepel az összeg, csak nem a "kifizetett munkabér" címén, hanem "költségtérítés" címén, ez sohasem volt bérjellegű kifizetés. A neve is mutatja, hogy utazási költségtérítés.

Jól tudod, munkabér jár a fizetett ünnepekre is, de olyan költségek megtérítése nem, ami nálad fel sem merült. Márpedig fizetett ünnepkor, vagy pl. fizetett szabadság, betegszabadság, stb. stb. amikor valójában munkavégzés céljából "nem utaztál", akkor ilyen célból költséged sem merült fel.

2019. dec. 3. 12:19

Nov 1 és egyéb piros betűs ünnapnapok azok fizetősek. Tehát ha otthon vagyok akkor is kapni kellene rá munkabért mivel nem olyan a munkám,hogy rendkívül ia dolgozhatok ( legalábbis mindig így fizette más cég törvény is így rendelkezik)


Novemberben mivel már 14.e után nem dolgoztam tehát novemberi bérletem nem is lehet ami ugye ha kifizetni se tud akkor levonni miért?


A túlóra+ prémiumot csak azért írtam mert ha

pl nekem nettó 100 ezer az alap + túlóra 10 ezer+ prémium 30 ezer meg a bérlet pl. 40 ezer akkor az ugye 180 ezer. Na most ha ő duplán fizette a bérletet akkor ugye a 180+40 ezer az 220. De nem ennyi az annyi papíron meg a számlán ezért nem értettem



Azt hiszem nem megfelelő helyen keresem a választ

12. mmacus (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2019. dec. 3. 09:37
Nem, ez csak kb.2 éve 15 Ft. Addig 9 Ft volt.
11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Mmacus)
2019. dec. 3. 09:34

Igazad van! Az egyéni vállalkozókra vonatkozó szabályt írtam, amihez az útnyilvántartás kapcsolódik.

Köszi a javítást.

Még mindíg 15.- Ft??? Tíz évvel ezelőtt eljöttem nyugdíjba, azóta nem változott??? Ezen már csak nevetni lehet, sírni minek? Erről ennyit. :)

10. mmacus (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2019. dec. 3. 09:28
Saját gk munkábajárást nem így számoljuk (ez a kiküldetés számítása, munkábajárás km×munkában töltött napx15 Ft, itt csak az amortizációt fizetjük) de a fórumnyitó számára ez lényegtelen is, ő bérlettérítést kapott. Csak hogy senkit ne vezessünk félre.
2019. dec. 3. 09:11

Az utazási költségtérités nem bérhez kötött, hanem tömegközlekedés esetén bérlethez, saját gk. esetén nap ledolgozott napok x megtett km, aminek km/Ft, és fogyasztási norma (gk. tipusonként más-más) összegét a nav. határozza meg.


Én úgy tudom, hogy ezt mindig utólag kell kifizetni, a valóban megvásárolt, használt, bérletek leadása ellenében. Vagy saját gk. használat esetén a fenti számítás szerint a ténylegesen ledolgozott napokra számolva.


- tehát az, hogy már előre megkaptál 2 hónapot, no az már nem volt jogos, de a munkáltatód jó fej, és kifizette

- ha tulórázol, attól még nem utazol többször, tehát tök mindegy, hogy a kora délután, vagy este utazol haza, utazási költség dettó

- ha fizetett ünnep, akkor így sem, úgy sem utazol, miért fizesse ki??

- ha minden hónapban előre fizette ezek szerint (mert jó fej!!), akkor logikus, hogy a munkaviszony megszűnte utáni napokra időarányosan visszavonja, amiket már korábban megkaptál.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2019. dec. 2. 21:13
Igen, én mondtam fel és közös megegyezéssel, nov13-ig volt az utolsó munkanapom.
7. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 2. 21:04
Október 25-én mondtak fel?
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2019. dec. 2. 20:54
Okt 25 és nov 13 közt dolgoztam minden munkanap
5. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 2. 20:53

Időarányosan visszavonhatták a juttatást, ha nem dolgoztál a felmondási idő alatt.


"felmondásom okt 25-nov13-ig tartott"

Ezt nem tudom értelmezni. A felmondás egy naphoz kötött. Van felmondási idő, ami min. 30 nap és köthetik munkavégzéshez.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2019. dec. 2. 20:28

Februárban 02.01 kezdtem ( ő ekkor fizetett duplát) a közös megegyezéssel való felmondásom okt 25-nov13-ig tartott.

Azért nem tartom valósnak az adatokat mivel volt túlórám meg prémiumom és akkor nem annyit kellett volna kapnom, mert foghíjas. Bérpapír az irodai gépen volt, most kértem el papír alapon visszamenőleg még nem kaptam meg

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 2. 19:39
Milyen dátummal mondtak fel és milyen dátummal kaptad korábban a fizetésed ahol megjelent ez a juttatás?
2019. dec. 2. 19:12
Nem tudom, nálunk utólag fizetik.
2019. dec. 2. 19:10

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a munkáltató ad utazási támogatást ( volán bérlet) s felmondáskor ezt levonja a béredből akkor ez mennyire jogos?

Elvileg én kaptam kezdéskor dupla bérlet pénzt ( bérjegyzéken keveset mutat) mert ő ezt előre fizeti nekem nem utólag. Illetve pl a nov1-et nem fizette ki, mert én nem dolgoztam ezt úgy tudom fizetős ünnep. Ez szerintetek mennyire jogos? Mit tudok ezzel kezdeni? Könyvelő szerint se volt jogos a bérlet levonás. Valakinek tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook