Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lézeres köröm műtét tényleg annyira hatásos? Akinek volt, annak nem nőtt be többet a körme? fórum

Lézeres köröm műtét tényleg annyira hatásos? Akinek volt, annak nem nőtt be többet a körme? (tudásbázis kérdés)

2015. aug. 13. 15:13

Megcsináltattam :) minden rendben volt,a lézer nem fáj egyáltalán,az injekció kicsit kellemetlen.Simán jártam utána,hazavezettem,itthon is mindent meg tudok csinálni,persze nem ugrándozom,kímélem,de semmi különös.Két napig kellett egy-két algopirint bevennem,de nélküle is kibírtam volna.Most már kezelnem kell tegnap óta,elég bizarrul néz ki,de pár hét és begyógyul.Remélem az eredmény is tartós lesz.

Hétfőn jön a másik lábujjam :D

23. Cippora (válaszként erre: 22. - Kzsu80)
2015. aug. 6. 18:40
Köszi :) remélem csak pozitív tapasztalataim lesznek nekem is.
22. kzsu80 (válaszként erre: 21. - Cippora)
2015. aug. 6. 12:31
Igen, én se hallottam semmi rosszat róla, szerintem menj hozzá nyugodtan, én részemről ajánlani tudom :)
21. Cippora (válaszként erre: 19. - Kzsu80)
2015. aug. 5. 22:33

Oké,jól van,ezt csak most olvasom :D

Akkor meg voltatok elégedve vele?Jókat olvastam róla,állítólag profi,remélem nekem sem fog kárba menni az a 66.000 Ft és megszabadulok ettől a problémától egy életre...

20. Cippora (válaszként erre: 17. - Kzsu80)
2015. aug. 5. 22:31

Dr.Kovács Mária.

Férjednek ki csinálta?

19. kzsu80 (válaszként erre: 18. - Kzsu80)
2015. aug. 5. 21:39
Megvan...dr Kovács Mária volt.
18. kzsu80 (válaszként erre: 17. - Kzsu80)
2015. aug. 5. 21:38
Debrecenben voltunk a rendelésen(akkor ott laktunk), de a doktornőnek Nyiregyen is van rendelője...csak nem jut most hirtelen eszembe a neve. Nekem anyajegyeket szedett le lézerrel, az embernek meg a körmét csinálta meg.
17. kzsu80 (válaszként erre: 16. - Cippora)
2015. aug. 5. 21:35
Én is nyiregyi vagyok...még pár hétig.. Kit ajánlottak?
16. Cippora (válaszként erre: 13. - Kzsu80)
2015. aug. 5. 13:50
Nyíregyházi vagyok,nem baj,ha gusztustalan,ismerősömnek el is van deformálódva a lézer miatt,nem nagyon,de éppen annyira,hogy egy sötétebb körömlakkot már rá se lehetne kenni,de engem nem zavar semmi,csak soha többet ne nőjjön be,és ne fájjon,mert az valami borzasztó...
15. Cippora (válaszként erre: 12. - Bahama Mama)
2015. aug. 5. 13:49
Ráadásul nekem a két ujjamat két alkalom alatt fogja megcsinálni,nem egyszerre,éppen azért hogy tudjak mozogni,úgyhogy azt meg végképp nem tudom kivitelezni,hogy egy hónapig ne vezessek,meg ne tudjak akár sántikálva,de eljutni A-ból B-be.Szerencsére azért jól tűröm a fájdalmat!
14. Cippora (válaszként erre: 12. - Bahama Mama)
2015. aug. 5. 13:46
Köszönöm a választ,felhívtam a dokit,azt mondta persze,haza fogok tudni vezetni.Egy hónapja egy anyajegyet szedtek le a középső lábujjamról,azzal is hazavezettem,pedig az is ugyanúgy be volt kötözve,érzéstelenítve,de nem zavart semmiben.csak sántikáltam vele.Ha gáz lenne,legfeljebb hívok egy taxit,de nem hiszem,mennem meg muszáj lesz,nem engedhetem meg magamnak,hogy napokig az ágyat nyomjam,csak sokat pihentetem,felpolcolom.
13. kzsu80 (válaszként erre: 10. - Cippora)
2015. aug. 5. 12:58

utána tisztogatni kell, és gusztustalanul néz ki...a férjem magának fertőtlenítgette, nekem felfordult tőle a gyomrom.

Kb 8 hét volt, mire tökéletesen eltűnt a seb.

Na de azóta semmi probléma nincs vele. Melyik városban vagy?

12. Bahama Mama (válaszként erre: 10. - Cippora)
2015. aug. 5. 09:18

Pár napig nem érheti víz a lábad, egy ideig rendszeresen kell kötést cserélni meg fertőtlenítős vízbe lábat áztatni.

Ez 2-3 hét, utána már szabadon maradhat a lábujjad, de nekem pl strandolást vagy nyilvános fürdő használatát nem ajánlották mert könnyen begombásodhatsz.

Én nem vezetnék, a lábad egy része zsibbadt lesz, nem érzel semmit így a pedálok nyomogatását sem. Menni se fogsz tudni, a kötés miatt a talpad nem fog tudni rendes hajlani se .

2015. aug. 5. 09:11
Még egy fontos kérdés eszembe jutott: ugye haza fogok tudni vezetni utána?
2015. aug. 5. 09:01

Köszönöm a válaszokat.Nem Pesti vagyok,de ajánlottak egy jó orvost aki csinálja ezt,remélem be válik.

Bahama Mama: kerestem annak idején olyat aki spangét használ,de itt nem találtam,és nem is biztos hogy nekem beválna,hiszen a pedikűrös is sebészhez küldött,és a sebész meg azt mondta ezt neki szikével kivágni sem érdemes,mert csak ideig-óráig oldja meg a problémát.Sajnos a körmöm teljes széle kunkorodva nő befele,a bejglihez tudnám hasonlítani,a pedikűrös sem tudott vele mit kezdeni,mert már teljes hosszában fel kellett vágnia,de azt mondta neki ezt nem igazán lehetne,hiszen szinte már műt.Én gyilkoltam itthon magamnak,de most sikerült úgy belevágnom,hogy piros csík kezdett elindulni a lábamon felfele a sebből,rendesen meg is ijedtem tőle,így úgy döntöttem nem kísérletezgetek vele,mert csak többet ártok...

Még annyi érdekelne,hogy mondta a doki,hogy 4-6 hetes gyógyulási idő van. Ez mit foglal magába?

Mindenkinek köszönöm.

2015. aug. 5. 08:44
A fiamnak is gyerekkora óta problámás volt a köröm a nagylábújján. Többször műtötték - szikés megoldással, gyógypedikür, stb. A végén folyton be volt gyulladva... A lézeres műtét után teljes egészében megoldódott a probléma. Ő is azt mondta, hogy aszuri volt alegrosszabb, utána már gyorsan gyógyult - pedig gyulladt állapotban műtötték. A nyár kifejezetten alkalmas ezeknek a beavatkozásoknak. Sok sikert.
2015. aug. 5. 07:46

Nekem is műtötték pár éve, akkor azt mondta az orvos hogy a betegek 95%-nak 100%-os megoldást jelent. Én beleestem az 5 százalékba, benőtt továbbra is a köröm, igaz nem olyan durván mint előtte. Ha gyógypedikűröshöz jártál nem ajánlotta a spangét? Nekem 2 hónapja lett feltéve és nagyon úgy tűnik, hogy használ (kop-kop).

Egyébként a műtét legfájdalmasabb része injekció beadás, maga a műtét illetve az utána lévő állapot nem vészes és okos ötlet volt nyáron bevállalni, mert hetekig csak papucsozás van ilyenkor a nagy kötés miatt :)

2015. aug. 5. 00:02
Bocsi: Dr Kálló Antal sebész
2015. aug. 5. 00:00

Fiamnak a nagy lábujját műtötték, egy inyó és semmit nem érzet. 1 hét múlva volt kontroll. Gyönyörűen hamar gyógyult, azóta semmi gond vele. Egyáltalán nem fájt neki a műtét sem és utána sem!

Budapest Dr. Kallo Antal :))

2015. aug. 4. 22:16
Köszönöm a válaszokat.És mennyire fájdalmas utána? A sebész szerint jobban fáj mint a szikés megoldásnál,de azért annyira nem vészes igaz?
4. dee
2015. aug. 4. 20:42
A kisfiamnak is 4 oldalon műtötték, azóta gyönyörűen nő a köröm és nincs semmi probléma! Nyugodtan vállald a műtétet! :)
3. kzsu80 (válaszként erre: 2. - Cippora)
2015. aug. 4. 20:35

a férjemnek volt ilyen lézeres műtéte kb 5-6 éve. Gyerekkora óta benőtt neki, de úgy, hogy nem tudott járni.

A műtét óta minden oké.

2015. aug. 4. 19:45

Hétfőn megyek,mindkét nagylábujjam széleit,tehát összesen 4 szélt kell kilézereztetni,és 66.000 Ft,de a sebész ezt ajánlotta,ami nagy valószínűséggel végleges megoldást nyújt (gyógypedikűrös kezelgette,de hosszú távon azt mondta itt már neki szinte műtenie kell,és menjek sebészhez,a sebész meg azt mondta kivághatja,de két hónap múlva megint be fog nőni,és a lézer a legjobb,az lesz a megoldás nekem)


Tapasztalat? Nagyon bántana ha ennyi pénzt kiadnék érte,aztán szenvedhetnék újra vele...

2015. aug. 4. 19:42
Lézeres köröm műtét tényleg annyira hatásos? Akinek volt annak nem nőtt be többet a körme?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook