Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Levelező jogász képzés fórum

Levelező jogász képzés (beszélgetős fórum)


1 2
25. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 23. - Glória2010)
2011. jan. 12. 13:55

Még hozzáteszem (mentség talán...?), hogy a kezdö közigazgatásbeli fizummal (dupla nyelvpótlékkal, ami akkoriban jobb jövedelem volt, mint az ügyészségi, bírósági fogalmazóké, pedig más kategória...) örültem, hogy az albérletemet fizetni tudom, és eszembe sem jutott a tanulás anyagi keret és motiváció hiányában. Az elsö évben ráadásul napi minimum 2 órát túlóráztunk.

Amikor meg vezetö beosztásba kerültem, akkor már tudtam, hogy nem ott szeretnék megöregedni.

24. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 23. - Glória2010)
2011. jan. 12. 13:48
Te vagy a ritka kivétel. :) És a jó példa.
2011. jan. 12. 13:40
Én úgy kezdtem, hogy jelentkeztem a bíróságra dolgozni (közben elvégeztem egy gépíró tanfolyamot), mikor felvettek az egyetemre. Meló mellett csináltam. És most fogalmazó vagyok, bírónak készülök. Levelezős jogi egyetemmel. :) Mondjuk egy-két vizsgán a vizsgáztató megdicsért, hogy felkészültebb vagyok, mint a nappalisok. De így nem volt nehéz.
22. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 21. - 9e7e9b7307)
2011. jan. 12. 12:45

Érdekesnek érdekes, az igaz. :)


Kb. 8 éves koromban már jogot akartam végezni (pedig a család nem jogász dinasztia... :D), aztán elvégeztem csont nélkül, volt melóm is, haladtam is elöre, aztán elegem lett. :) Ráadásul most külföldön élek, a jogász diplomámmal semmire nem megyek, csak elijesztek vele minden lehetséges, nem jogi munkát adó munkahelyet, közben nyelvtanárként vagy merkatingesként, de még fodrászként is hülyére kereshetném magam. Ez van. Megbánni nem bántam meg, csak jó lett volna valami laza másoddiploma, ami Európa másik felén is használható. :)

2011. jan. 12. 12:37

Mert érdekesnek és hasznosnak tartom.

És presztizskérdés is természetesen. :D

20. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 19. - 9e7e9b7307)
2011. jan. 12. 12:35

:D

Miért pont jogász szeretnél lenni?

2011. jan. 12. 12:17

Én nem vitázom Veled. :)

Sajnos "ennyi idősen" :) nem engedhetem meg magamnak a nappalit, emiatt vonatkozott a kérdés a levelezőre.

Jogi környezet az van itt is csak pillanatnyilag nem férek a közelébe. :)

18. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 16. - 9e7e9b7307)
2011. jan. 12. 12:13
Egyébként a mai Magyarországon nem biztos, hogy jogot tanulnék. :)
17. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 16. - 9e7e9b7307)
2011. jan. 12. 12:11

Nem diszkrimináció, hanem - sajnos - tapasztalaton alapuló jobb belátás. :(


Egyszer volt már itt a Hoxán vitám egy levelezö-kontra nappali szakon végzett jogi egyetem ügyben. :)


Részemröl le a kalappal, ha valaki meló mellett végzi az egyetemet, de a végére igenis van különbség. Amúgy a nappali képzés is rendesen fel van higulva. :(


A levelezöt párosítani valamilyen jogi környezetben végzett munkával viszont nagyon nyerö lehet. (Csak azzal, hogy valaki titkárnösködik egy jogász mellett, vagy cégbíróságra szaladgál, annyi jogi szöveg megy át a kezén, amiböl már lehet tanulni.)

16. 9e7e9b7307 (válaszként erre: 15. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 12. 12:02

Budapesti vagyok így nem nagyon jöhet szóba Szeged és Pécs de sok jót hallottam róluk.

Pedig állítólag ugyanabból és ugyanakkor vizsgáznak a nappalisok és a levelezősök is így túl nagy különbség nem lehet. Diszkrimináció! :(

15. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 14. - 9e7e9b7307)
2011. jan. 12. 11:54

Szegeden meg a nemzetközi jog a szívás. :)


A három általad említett egyetem közül az ELTÉnek van a legjobb híre, a korábbi munkahelyemre három jogi karról voltak hajlandóak embereket felvenni, az általad felsoroltak közül csak az ELTE volt a listán. Az is igaz, hogy levelezösökkel sem nagyon álltak szóba. Pedig semmi extra, sima közig. hely volt.

2011. jan. 12. 11:49
:s
13. Glória2010 (válaszként erre: 12. - 9e7e9b7307)
2011. jan. 12. 09:36
Hát, csak annyit még ehhez, hogy a legtöbb évfolyamtársam vagy még készül a 5-6. polgári jog államvizsgájára, vagy átment Szegedre államvizsgázni. Pedig én már 3 éve végeztem.
12. 9e7e9b7307 (válaszként erre: 11. - Glória2010)
2011. jan. 12. 09:30
:) :( Az egyháziak amúgy sem túl szimpatikusak. De akkor ezt észben tartom, elkerülöm. Végülis nem a szenvedés a cél vele. :)
2011. jan. 12. 08:00
Pázmánytól menekülj, én oda jártam, és iszonyat. Nem feltétlen azért, mert nehéz, mert a jog mindenhol nehéz. A kánonjog mondjuk kifejezetten könnyű, abból nem lehet megbukni. Viszont egyes tanárok gonoszak. És ezt nem azért mondom, mert nem jól tanultam, mert cum laude végeztem, de a polgári jogi tanszék, meg a jogbölcseleti tanszék egy halál! Ha van lehetőséged választani, akkor a Pázmányt messze kerüld el! Órákat tudnék mesélni a rémtörténetekről, amiket a levelezősöknek el kell szenvednie. brrrrrrr
10. vvicus (válaszként erre: 6. - 9e7e9b7307)
2011. jan. 11. 21:30

A telefonkönyvnyi anyagok tényleg megvannak. Ez engem nem is riasztott, hanem az, hogy volt, ami rohadtul nem érdekelt, na akkor már gáz a telefonkönyv méret.

Amúgy tényleg szorgalom kérdése az egész.

9. pinkyke (válaszként erre: 8. - E6e5405fd3)
2011. jan. 11. 21:23

ezt én is hallottam, a csaj (levelezős)alkotmányjog vizsgán megállapította ,hogy a közt.elnök és a min. elnök egy és ugyanazon személy és még is átengedték

nálunk páros lábbal rúgnának ki :D

2011. jan. 11. 20:47
Nem csak a felnőtt oktatás szól erről, én nappalin vagyok pécsen jogon, és nálunk úgyan ez van...ha szar napja van valamelyik tanárnak, ha tudod ha nem páros lábbal rugnak ki...nem mellesleg nálunk a levelezősőkkel sokkal de sokkal de sokkal előzékenyebbek. És ezt TAPASZTALATBÓL mondom:),úgyhogy én is sztem átfogok menni levlezőre, vagy egyeditanrendre...
7. pinkyke (válaszként erre: 6. - 9e7e9b7307)
2011. jan. 11. 20:20

Őszinte leszek, a felnőtt oktatás arról is szól, hogy minél több pénzt húzzanak le az emberről. Van olyan ,hogy a tanárnak szar napja van és hiába van szorgalom akkor is megbuktál. :) Na ezeket kell elviselni és persze csendben, mert ha kinyitod a szád, akkor többet nem kell vizsgáznod. :D

Persze nem ez az általános, de előfordul. Ezeket tudni kell kezelni és nem kudarcként megélni. Lényeg a kitartás.

6. 9e7e9b7307 (válaszként erre: 5. - Pinkyke)
2011. jan. 11. 20:14

Igen, azon vagyok, hogy jól átgondoljam. :) Ezért is kérdezlek Titeket.

Szóval sok szorgalom és menni fog?

Nyelvtudásom van, azzal nem lesz gond, már megvan a nyelvvizsga is.

Engem az ijeszt, hogy telefonkönyvnyi anyagokról írnak fórumokon és folyamatos szenvedésről. :(

5. pinkyke (válaszként erre: 1. - 9e7e9b7307)
2011. jan. 11. 20:07
Szia! Én Győrbe járok, de egy ismerősöm az ELTE-n csinálja. Hát mit ne mondjak, nekik az alaptantárgyakból kevesebb a követelmény, mint nálunk. Igaz hozzánk is sok tanár jár ELTE-ről. Jól gondold meg, mert nem egyszerű menet.
4. vvicus (válaszként erre: 1. - 9e7e9b7307)
2011. jan. 11. 20:01

Én a Pázmányra jártam, de a mostani szeptemberi félévben kiiratkoztam, átnyergeltem gazdasági képzésre. Rájöttem, hogy nem érdekel, meg nem tudom, mit akartam volna vele kezdeni. 3 félévet húztam le, megvan minden vizsgám, szóval még lehet, egyszer folytatom.

Szerettem oda járni. Hülye tanárok persze vannak, de hol nincsenek? Egyházjogtól nem kell félni, nem a buktatásra mennek. A pécsi jogiról tudom, hogy ott levelezőn nincs latin, na a Pázmányon van. Persze a tanár nem azt várja el 100%-osan, mint a nappalisoktól, de azért kellett seggelni ehhez is. De ha van vmilyen nyelvtudásod, az sokat segíthet.


Tyű, most, hogy visszaemlékszem, nem is értem, miért iratkoztam ki... :-)

2011. jan. 11. 19:50
Én az ELTÉ-re jártam,terhes lettem abbahagytam (másoddiploma).Első félévet elvégeztem,így csak ennek tükrében tudok nyilatkozni.Szerettem oda járni.Nekem nem okozott gondot az anyag,szerintem nem nehéz volt,csak sok.Munka,háztartás,és pocak mellett nem volt elég energiám.Ha 18 évesen mentem volna,biztos elvégzem.Kell hozzá sok-sok szorgalom,és egy jó nagy fenék,hogy tudj eleget ülni:-)Sok sikert!!!
2011. jan. 11. 19:40

Elte és a Pázmány nehéz. A Károli a jogi egyetemek közül a leggyengébb. A Pázmány és a Károli hátránya az egyház jog. A többi tárgy mindenhol egyezik.


Később majd a valós életben látszik meg, hogy kinek mennyire megalapozott a tudása, és itt sokat számít, hogy hol végeztél.

2011. jan. 11. 19:37

ELTE, Pázmány vagy Károli? Mi a véleményetek?

ELTE-n végzettek véleménye különösen érdekelne hogyan élték meg ezt az 5 évet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook