Levelező jogász képzés (beszélgetés)
Még hozzáteszem (mentség talán...?), hogy a kezdö közigazgatásbeli fizummal (dupla nyelvpótlékkal, ami akkoriban jobb jövedelem volt, mint az ügyészségi, bírósági fogalmazóké, pedig más kategória...) örültem, hogy az albérletemet fizetni tudom, és eszembe sem jutott a tanulás anyagi keret és motiváció hiányában. Az elsö évben ráadásul napi minimum 2 órát túlóráztunk.
Amikor meg vezetö beosztásba kerültem, akkor már tudtam, hogy nem ott szeretnék megöregedni.
Érdekesnek érdekes, az igaz. :)
Kb. 8 éves koromban már jogot akartam végezni (pedig a család nem jogász dinasztia... :D), aztán elvégeztem csont nélkül, volt melóm is, haladtam is elöre, aztán elegem lett. :) Ráadásul most külföldön élek, a jogász diplomámmal semmire nem megyek, csak elijesztek vele minden lehetséges, nem jogi munkát adó munkahelyet, közben nyelvtanárként vagy merkatingesként, de még fodrászként is hülyére kereshetném magam. Ez van. Megbánni nem bántam meg, csak jó lett volna valami laza másoddiploma, ami Európa másik felén is használható. :)
Mert érdekesnek és hasznosnak tartom.
És presztizskérdés is természetesen. :D
:D
Miért pont jogász szeretnél lenni?
Én nem vitázom Veled. :)
Sajnos "ennyi idősen" :) nem engedhetem meg magamnak a nappalit, emiatt vonatkozott a kérdés a levelezőre.
Jogi környezet az van itt is csak pillanatnyilag nem férek a közelébe. :)
Nem diszkrimináció, hanem - sajnos - tapasztalaton alapuló jobb belátás. :(
Egyszer volt már itt a Hoxán vitám egy levelezö-kontra nappali szakon végzett jogi egyetem ügyben. :)
Részemröl le a kalappal, ha valaki meló mellett végzi az egyetemet, de a végére igenis van különbség. Amúgy a nappali képzés is rendesen fel van higulva. :(
A levelezöt párosítani valamilyen jogi környezetben végzett munkával viszont nagyon nyerö lehet. (Csak azzal, hogy valaki titkárnösködik egy jogász mellett, vagy cégbíróságra szaladgál, annyi jogi szöveg megy át a kezén, amiböl már lehet tanulni.)
Budapesti vagyok így nem nagyon jöhet szóba Szeged és Pécs de sok jót hallottam róluk.
Pedig állítólag ugyanabból és ugyanakkor vizsgáznak a nappalisok és a levelezősök is így túl nagy különbség nem lehet. Diszkrimináció! :(
Szegeden meg a nemzetközi jog a szívás. :)
A három általad említett egyetem közül az ELTÉnek van a legjobb híre, a korábbi munkahelyemre három jogi karról voltak hajlandóak embereket felvenni, az általad felsoroltak közül csak az ELTE volt a listán. Az is igaz, hogy levelezösökkel sem nagyon álltak szóba. Pedig semmi extra, sima közig. hely volt.
A telefonkönyvnyi anyagok tényleg megvannak. Ez engem nem is riasztott, hanem az, hogy volt, ami rohadtul nem érdekelt, na akkor már gáz a telefonkönyv méret.
Amúgy tényleg szorgalom kérdése az egész.
ezt én is hallottam, a csaj (levelezős)alkotmányjog vizsgán megállapította ,hogy a közt.elnök és a min. elnök egy és ugyanazon személy és még is átengedték
nálunk páros lábbal rúgnának ki :D
Őszinte leszek, a felnőtt oktatás arról is szól, hogy minél több pénzt húzzanak le az emberről. Van olyan ,hogy a tanárnak szar napja van és hiába van szorgalom akkor is megbuktál. :) Na ezeket kell elviselni és persze csendben, mert ha kinyitod a szád, akkor többet nem kell vizsgáznod. :D
Persze nem ez az általános, de előfordul. Ezeket tudni kell kezelni és nem kudarcként megélni. Lényeg a kitartás.
Igen, azon vagyok, hogy jól átgondoljam. :) Ezért is kérdezlek Titeket.
Szóval sok szorgalom és menni fog?
Nyelvtudásom van, azzal nem lesz gond, már megvan a nyelvvizsga is.
Engem az ijeszt, hogy telefonkönyvnyi anyagokról írnak fórumokon és folyamatos szenvedésről. :(
Én a Pázmányra jártam, de a mostani szeptemberi félévben kiiratkoztam, átnyergeltem gazdasági képzésre. Rájöttem, hogy nem érdekel, meg nem tudom, mit akartam volna vele kezdeni. 3 félévet húztam le, megvan minden vizsgám, szóval még lehet, egyszer folytatom.
Szerettem oda járni. Hülye tanárok persze vannak, de hol nincsenek? Egyházjogtól nem kell félni, nem a buktatásra mennek. A pécsi jogiról tudom, hogy ott levelezőn nincs latin, na a Pázmányon van. Persze a tanár nem azt várja el 100%-osan, mint a nappalisoktól, de azért kellett seggelni ehhez is. De ha van vmilyen nyelvtudásod, az sokat segíthet.
Tyű, most, hogy visszaemlékszem, nem is értem, miért iratkoztam ki... :-)
Elte és a Pázmány nehéz. A Károli a jogi egyetemek közül a leggyengébb. A Pázmány és a Károli hátránya az egyház jog. A többi tárgy mindenhol egyezik.
Később majd a valós életben látszik meg, hogy kinek mennyire megalapozott a tudása, és itt sokat számít, hogy hol végeztél.
ELTE, Pázmány vagy Károli? Mi a véleményetek?
ELTE-n végzettek véleménye különösen érdekelne hogyan élték meg ezt az 5 évet.
További ajánlott fórumok:
- Szociális munkás képzés levelezőn - hová érdemes?
- Óvónő képzés levelezőn hol van ami jó is? Kell középfokú nyelvvizsga hozzá? Vagy legyek inkább dajka?
- Szülésznő képzés levelezőn! Érdekelne minden információ. 2 gyerek és munka mellett csinálnám.
- Ha abbahagytam az első államilag támogatott okj-s képzést, akkor már nem jelentkezhetek egy másik államilag támogatott levelező képzésre?
- Közmunkásként lehet levelező egyetemi képzésre járni?
- A levelező tagozatos képzésen is lehet minor szakot vagy specializációt választani?