Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Letapadt nyelv fórum

Letapadt nyelv (beszélgetős fórum)


7. 4af30810d1 (válaszként erre: 6. - Kodith)
2009. febr. 5. 20:23
Örülök, hogy túl vagytok rajta!:)
2009. febr. 5. 19:02
Hát, túl vagyunk rajta! Elmentünk a Péterfy gyermek fül-orr-gégészetre, ahol nagyon kedvesek voltak. Kb 5 percet töltöttünk bent. Volt egy kis sírás (na jó, nagy), de amint kijöttünk, már minden rendben volt. Köszi a válaszokat, természetesen túlaggódtam a dolgot...
2009. jan. 28. 18:00
A nagyobbik fiacskám ezért nem tudott szopizni, de csak 1 évesen jött rá az orvosunk, amikor beszélni kezdett.. nem ment neki az "r" hang , és miután felvágták is nehéz volt a berögzült dolgot megváltoztatni. Mai napig sajnálom, hogy nem vették észre előbb, mert akkor nem csak pár hétig szopizott volna. Mivel vidéki vagyok nem tudom merre kellene vinned, de én azt javaslom, hogy ha több orvos is mondta már, igenis csináltasd meg neki. Inkább most, később nehezebb. Egyetlen pillanat az egész..1 évesen nagyon sírtunk..én is és Ő is..:((
4. kodith (válaszként erre: 2. - Cb4c323adf)
2009. jan. 28. 17:12
És a beszédben sem zavarta később? Azért gondolom nem árt, ha megnézik. Vagy akkor vigyem el, ha már beszélni kezd, és akadályozza? A kórházban csodálkoztam amikor mondták, mert már ott is jól szopott, és volt is mit, hála égnek :) Szóval ott mégis felvágták. De hogy nem jól, vagy visszanőtt, ez rejtély, ezeket kérdezném meg többek között, ha találnék 1 normális dokit...
3. Arka (válaszként erre: 1. - Kodith)
2009. jan. 28. 17:03
a középső fiamnak felvágták, de csak a szopás miatt. Később kezdett el beszélni, mint az átlag, de nem biztos, hogy ettől.
2. cb4c323adf (válaszként erre: 1. - Kodith)
2009. jan. 28. 16:54
én csak akkor vinném a helyedben ha zavarja az evésben ,mert abban szokta őket zavarni a nagyfiamnak is le volt tapadva bejártunk 3 fül orr gégészt de nem vágták fel neki mivel az evésben nem zavarta....
2009. jan. 28. 16:50

Sziasztok!

Kislányom most lesz fél éves. A kórházban, amikor született (mielőtt hazaengedtek) már egyszer felvágták a nyelvét, de nemrég a háziorvosunk azt mondta, hogy úgy látja, megint le van nőve, és ha fül-orr-gégészeten járunk, kérdezzünk rá. A szopiban nem zavarja, mi észre sem vettük, bár ezután jobban megnéztem a nyelvét, és ha kinyújtja, tényleg van egy kis "beugró" a nyelve hegyén. Ma rákerestem neten, hogy hol van a közelben fül-orr-gégészet, és a Madarász utcait találtam, oda 20 perc alatt el tudunk sétálni. Elmentünk, bejelentkeztünk, csak mi voltunk a váróban. Pár perc múlva be is hívtak, és amikor elmondtam, hogy mi a problémánk, a doktornő nagyon bunkó stílusban leteremtett, hogy ha a Péterfyben vágták fel előzőleg, akkor miért nem oda viszem vissza?! Mondtam, hogy azért, mert itt lakunk, erre nagy duzzogva megnézte, közölte, hogy tényleg le van nőve, vigyem oda vissza. Ezek után amúgy sem bíztam volna erre a dokira a dolgot (már azt is bánom, hogy engedtem, hogy megnézze, és nem fordultam ki az ajtón az első mondata után), de mostmár kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Hova érdemes vinni, mikor kell felvágatni, stb. Akinek volt ilyen, írjon! Biztosan én vagyok túl érzékeny, meg aggódós, de olyan helyre szeretném vinni, ahol normálisan szólnak hozzánk, és tudják is, hogy mit csinálnak! Nem szeretném, ha később ez miatt gondjai lennének a beszéddel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook