Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha egy kisbabát kezelésekre kell vinni, mert letapadtak az izmai a kezén, van ingyenes kezelés? fórum

Ha egy kisbabát kezelésekre kell vinni, mert letapadtak az izmai a kezén, van ingyenes kezelés? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 28. 10:09
Köszönök minden segítséget, megosztottam a párral, amiket írtatok, most már csak rajtuk múlik, hogy mennyi lesz a kiadásuk.
24. sajert (válaszként erre: 20. - Kacsa mama)
2011. jún. 24. 21:56

Ezt akartam én is írni. Mondjuk most nyári szüneten vannak (mint pl. a bölcsibe a fejlesztések is csak tanévhe vannak kötve!), majd szeptembertől dolgoznak újra.


Én ahova vittem a gyereket, ingyen: Pető intézet, ahol elküldtek neurológushoz, a neurológus meg a Tanulási Képességet vizsgáló bizottsághoz. A Petőt effektíve ki lehet hagyni, a neurológushoz kell beutaló. A fiamat a neurológus korai fejlesztőbe is beutalta, mivel a Bizottsághoz sokára jutottunk (februárban jelentkeztük, és szeptember legelején csak azért jutottunk be, mivel kellett a vizsgálat, hogy a fejlesztő bölcsibe felvehetik-e!!!).


Nagy baj, hogy ilyenkor - nyáron - a korai fejlesztő is megszűnik (legalább is ahova minket küldtek).

2011. jún. 24. 19:24

Az unokámon csak a Dévény torna segitett,3000Ft/

alkalom.

22. mel81 (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2011. jún. 24. 18:22
Nálunk szerintem szimplán azért ingyenes, mert mi gondolom papíron sima, mezei gyógytornára járunk, csak mellesleg végzett dévény-tanfolyamot az itteni gyógytornász.
2011. jún. 24. 18:04

A babát a Dévény alapítványnál kell megvizsgáltatni, illetve náluk kell érdeklődni a lakhelyhez közeli Dévény módszert alkalmazó gyógytornász-terapeutáról.


Szerintem nem ingyenes a terápia, de lehet, hogy egyes heyleken valahogy megoldják a finanszírozását.

2011. jún. 24. 16:47

A hozzátok tartozó Tanulás képességet vizsgáló bizottsághoz kell levelet irni,és telefonon is beszélni az időpont egyeztetés miatt.

Mert ott 0-éves kortól vizsgálják a piciket(nem tévedés,0-tól)majd ajánlanak fejlesztőt,vagy ha szerződést tudnak kötni a te általad talált fejlesztővel,akkor a tb fizet mindent.

Évekig járt hozzánk fejlesztő pedagógus,és most is ha kellene,kapni fogjuk a kezeléseket ingyen.

2011. jún. 24. 14:21
Mindenképpen vigyék el a picit orthopédiaia vizsgálatra.Ők jogosultak kezelést felírni (gyógytorna, masszázs).A területileg illetékes ortopédián.Azzal a beutalóval kell menni a fizikoterápiára, ahol a kezelést elvégzik.INGYEN!!
18. 432d0af620 (válaszként erre: 17. - Mel81)
2011. jún. 24. 13:10
szegény, képzelem hány betege van...az enyém fizetős, de ígyis örülök ha kapok hozzá időpontot, így inkább minden szabad órákát lestipi-stopizom :D
17. mel81 (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2011. jún. 24. 13:08
Nálunk Gödöllőn van ingyen dévény, csak a gyerekorvostól kell beutaló a gyógytornászhoz, Nagy Mariannhoz (az sztk-ban).
2011. jún. 24. 13:02

Nekünk sajnos fizetni kellett!

De meg kellene próbálni a pető intézetet, arról sok jót hallottam!

Nem tudom ott tudnának-e foglalkozni a kicsivel!

15. MelisUK (válaszként erre: 13. - 432d0af620)
2011. jún. 24. 13:00
Köszi szépen, utána is fogok nézni. Most sajnos készülődnöm kell, megyek dolgozni. Remélem találunk valami kedvezőbb megoldást, mert ennek a fele sem tréfa.
14. MelisUK (válaszként erre: 9. - Agnik1)
2011. jún. 24. 12:58

Igazság szerint fogalmam sincs, hogy körzeti orvossal beszéltek-e. Azt szeretném csak megtudni, hogy van-e ingyenes jó kezelés, hogy ajánlhassam nekik.

A magánorvost egy barátjuk ajánlotta, rengeteg pénzbe került. Mi elleneztük, hiába családtagok vagyunk, ránk nem hallgattak.

A mostani orvost úfjent ajánlotta valaki, olyan, aki egészségügyis. Jó lenne tudni, hogy ha körzeti orvoshoz elmennének, akkor lehetne-e ingyen, vagy jóval olcsóbban a kezelés. Ha így lenne, akkor addig noszogatnám őket, amíg el nem mennének oda. A magánorvos se érdemelt egy fillért se, nem akarom, hogy megint kidobálják a pénzt, ha van akár ingyen is ugyanolyan kezelés, hogyha jár ingyen is.

2011. jún. 24. 12:54

Na igen, Én sem értem, hogy miért nem az életbe lépőket támogatják azok helyett, akik már "nem hasznosak" a társadalomnak.

Dévény tornának nézz utána, vagy keressenek fel egy korai fejlesztőt, aki tud adni tanácsokat. Nálunk is oxigénhiány volt sajnos, azért történtek a dolgok, de a Dévény torna csodákra képes.

12. MelisUK (válaszként erre: 8. - 6f773a273c)
2011. jún. 24. 12:54
Köszi szépen. Családban történt az eset, a párom testvérével. Nagyon sajnálom őket, ezért próbálok érdemben információkat gyűjteni nekik, bár nem könnyű úgy hogy én meg külföldön élek.
11. dus (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2011. jún. 24. 12:53

Nem mindenhol ingyenesek a kezelések! Attól függ, mennyit vállal be a TB irányában a helyi önkormányzat! Nálunk is volt egy időben, hogy ingyen jártak a helyiek kezelésre, de aztán jött a válság, a megszorítások és nem támogat semmit! Nincs miből.... :(

A betegek így is csak egy bizonyos hányadát fizetik a kezeléseknek, nagyobb részét a TB állja!

10. MelisUK (válaszként erre: 7. - Cimoka)
2011. jún. 24. 12:52
Budapest, a pesti oldal. De pl az első masszázsokra Miskolcra jártak a picivel, mert oda kaptak hamarabb időpontot.
9. Agnik1 (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2011. jún. 24. 12:51

Mert a gyerek a világ legjobb "biznisze". Elszomorító:(( Ahogy az is hogy mennyi felesleges játékot dobnak a piacra, tudván ha a gyerek kéri a szülő ha elsőre nemet is mond előbb utóbb úgyis megveszi...


Szerintem a körzeti gyerekorvosotokat kérdezd meg a lehetőségekről. Vagy Ő semmit sem mondott?

8. 6f773a273c (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2011. jún. 24. 12:51

ez egy sz@r anyagias világ...:(

sajnálom ami van a babával,érdemben nem tudok hozzászólni,de drukkolok Neki!

2011. jún. 24. 12:51
Melyik városban lakik a Baba? Ha Debrecen és környéke, akkor ott van rehab és van ingyenes kezelés is, szívesen leírom, hová kell beutalót kérni. Ha más város, akkor nem tudok segíteni, de szerintem akkor is kell lennie ingyenes kezelésnek.
6. MelisUK (válaszként erre: 4. - 432d0af620)
2011. jún. 24. 12:49
Ez elképesztő. A saját nagymamámtól tudom, hogy neki ingyenesek a masszázsok, a fürdőbe járás és a többi, mert felírja a doki. A babáknak miért nem járnak ingyen a kezelések? Fel nem foghatom.
5. MelisUK (válaszként erre: 3. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 24. 12:47

Nem tudom pontosan, hogy melyik esetről van szó, de le tudom írni, hogy mi történt a picivel.


A magánorvos nem szólt az anyának, hogy a gyereknek meg kéne születni, ezért túl lett hordva. A gyerek letapadt a méhfalhoz, elkezdett visszafejlődni. Oxigénihányos lett. Az egyik keze úgymond folyamatosan görcsben van, ezért kezelésekre kell járni vele, de kezelésenként 10ezer forint. A magánorvos is egy vagyont elvett ettől a pártól és még észre sem vette, hogy mikor kéne szülnie a lánynak. Most pedig újfent a rengeteg pénzkiadás a kezelések, a gyógytorna, a masszázsok végett. Nem lehetne ezeket ingyen megoldani? Nincs ezekre valami támogatás?

2011. jún. 24. 12:45
az Én kislányomnak a nyakán és a karján vannak letapadva az izmai, Dévény-terápiára járunk, ha a TB fizeti, akkor is 3000 Ft/alkalom.
2011. jún. 24. 12:44
Madjarszkíj, vagy Teaszlopalisztán?
2011. jún. 24. 12:43

Mindenképp fizetni kell az orvosnak? Egy kisbabáról van szó, akinek az elkövetkező normális vagy nem normális életéről van szó.

Létezik ingyenes kezelés? A nyugdíjasoknak folyton felírnak ingyenes masszázsokat, a kisbabáknak is jár a masszázs ingyen?

2011. jún. 24. 12:41
Ha egy kisbabát kezelésekre kell vinni, mert letapadtak az izmai a kezén, van ingyenes kezelés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook