Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Leszokás a dohányzásról, hízás nélkül fórum

Leszokás a dohányzásról, hízás nélkül (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2012. dec. 18. 19:01
Én hét évig dohányoztam, majdnem egy doboz egy nap. de ettem mellette rendesen ugyanugy édesség stb, alig akart rámjönni egy két kg, már szinte tul vékonynak tartottak amugy kicsit voltam az mert 48 kg voltam 155 cm magas körülbelül amikor lettem 50 kg voltam ez lassan 2 éve. hiztam 10 kg . ugyanannyit eszek és előtte se nagyon sportoltam igaz most se nagyon de a kaja adagom nem sokkal nőtt ha azt veszem. szoval igenis igaz h ha leteszed aki alapbol hizásra hajlamos biztos hizni fog. és még van pár ismerősőm aki szintén hizott habár az pasi és nekik jol áll .
23. Spiritus (válaszként erre: 18. - Evawitch)
2010. jún. 25. 11:10

Ne érts félre nem akarlak bántani (most látom, hogy régebbi az írásod de azért pár dolgot hozzáfűznék).

A leszokásban jóeséllyel felszedsz pár kilót.... 2 éve nem szívom a napi 1- másfél dobozomat tudom miről beszélek.

Mi az hogy a hízás miatt nem szoksz le? Tisztában vagy vele, hogy nem az a 3-5 kg plusz az ami olyan egészségtelen és csúnya, hanem a cigi????

Az anyagcsere és a wcrejárás között csak halovány összefüggések vannak. Az anyagcserét is gyorsítja a wcre járást is segíti, ha abbahagyod és ugyanannyit eszel akkor is felszedsz egy picit.

Fiatal vagy, a tested és az anyagcseréd hamaar magáratalaálna, és idővel visszaállnál a normál súlyra stb.

Ha folytatod, egyrészt hogy akarsz gyereketszülni majd? Felkészültél a betegségekre stb???

22. picurm
2010. márc. 24. 14:34
hát nálam ilyen gond nincs sajna, én elég ideges szorongós típus vagyok, -talán emiatt se tudom letenni a cigit- és van hogy naponta többször is meglátogatom a wc-t...
21. adf2242106 (válaszként erre: 20. - Evawitch)
2010. márc. 24. 08:18

Én is cigizek,( napi 1 doboz) és ennek ellenére jó ha héten 1-2* mentem.

Miután már a fejemig tele voltam:):):) meguntam és vettem béltisztítót. Mindenkinek ajánlom!!!! Tényleg nem kamu, rettenetesen jó, pedig előtte már sok mindent kipróbáltam. Ez tényleg bevált. Nem tudom, hogy a nevét kiírhatom-e, de ha érdekel, szíesen elküldöm Privátba.

20. Evawitch (válaszként erre: 19. - Picurm)
2010. márc. 24. 05:10
Na én cigivel is napokig nem tudok wc-re menni. Most ez a 3. napja, hogy nem voltam. Régebben 1 hétig se tudtam, pedig dohányoztam. Enni meg nem szeretek akármit, tegnap joghurtokat ettem. Ma sem lesz másképp, de ma nem fogok szilárd ételt enni, mert már fáj a hasam a sok cucctól,ami napok óta felgyűlt. Remélem nem fogk hízni, mert nem régen fogytam egy keveset és nem szeretnék visszahízni, van még miből fogynom.
19. picurm
2010. márc. 23. 17:04
szerintem ez sokban függ attól is ki mennyit szív, illetve milyen régóta, sajna én 10-15 éve dohányzom, totál hozzászokott a szervezetem... sok dohányosnak ismerős a reggeli kávé +cigi után irány a wc, amikor leszoktam ez nem volt, totál lelassult az anyagcserém, és ugye a mozdulat amikor érzed hogy cigiznél helyette sajnos jönnek a pótcselekvéses rágcsálások, egy kis mogyi, chips stb...
2010. márc. 23. 15:50

Sziasztok! a leszokás legtöbb esetben elhízással jár? Az is elhízik, aki nem eszik cigi helyett? Ma nem szívtam egyet sem, de, ha hízni lehet nélküle, akkor inkább nem hagyom abba.

Igaz, az én anyagcserémet nem gyorsította, mert akár cigiztem, akár nem, nem minden nap tudok wc-zni.

17. picurm (válaszként erre: 16. - Adf2242106)
2010. márc. 23. 10:47
sziasztok ! sajna én is az elhízástól félek... a cigi hosszútávon ugye emeli a vérnyomást, pulzust, szűkíti az ereket, így gyors az anyagcsere. Ha leszoksz ezek mind leesnek. Két kollegám is leszokott, erős dohányosok voltak 8-10 kg felment, és ott is maradt, pedig nem ettek többet, és már 4-5 éve nem dohányoznak. Próbáltam én is leszokni, vérnyomásom így is alacsony 109/ 70(napi kb. 1 doboz elmegy)amikor leszoktam 88/ 50 volt a vérnyomásom, minden percbe el tudtam volna aludni, szóval nagyon nehéz, de próbálkozom még...:)
2010. márc. 21. 15:41
Sziasztok. Ma gondoltam, hogy végre megpróbálom és nem gyújtok rá. Még egy nap sem telt el, de retteneesen hiányzik. Annyia rágyújtanék, hoy már a bőgés kerülget. Adjatok tanácsot.....nagyon sz... mit csináljak?????????????
2010. febr. 15. 09:38
Helyesbítek: több mint EGY dobozzal szívtam!
2010. febr. 15. 09:37
Sziasztok! Pénteken volt két hete hogy nem gyujtottam rá! Előtte több mint két dobozzal szívtam. Van három gyerekem akik már kiszekáltak a világból hogy szokjak le! Segítség nélkül nem ment volna, ezért vettem tapaszt. Először a nagyobb dózisut használtam egy hétig. Igaz 6 hétig kellett volna, utána a következő azt hiszem 3 hétig, és a legkissebb 2 hétig. Ez így lett volna 10 hetes kura. De én mivelhogy türelmetlen típus vagyok egy hét után átváltottam a közepes dózisura, de még azt is megfeleztem! Úgy éreztem van elég akaraterőm hozzá hogy kibírjam ezt a hirtelen megvonást. És be vállt! Hízni hízok de nem olyan drasztikusan mint a tehességeim elején mikor letettem a cigit. Meg különben is mi van akkor!? Én voltam már 115kg is és lefogytam 58-ra. Ha arra van valakinek akaratereje hoy letegye a cigit az könnnyű szerrel le is tud fogyni! Csak akarni kell! Senkit ne az tartson vissza a leszokástól hogy meghízik! Dohányzástól többen haltak már meg, mint elhízástól!
2010. jan. 14. 17:56
Úgy hogyan lehet leszokni, ha mindenki dohányzik körülöttem? Reggel munkába menet és ott direkt nem szívtam, de nagyon érzetem még bent is a cigiszagot. Rengeteg dohányos van nálunk. Ha kimegyek az udvarra, özönlik rám a cigifüst és szag.Barátom is szívja rendesen. Ez mellett leszokni...
2010. jan. 13. 21:56

Sziasztok


Én is szeretnék leszokni, mindkét gyerköcnél az elején rögtön eldobtam, és a terhesség alatt és szopi alatt eszembe se jutott, de utána egyből és már gyújtottam is rá.

Most épp még fogyózom, de nem sokára elérem a célom, és akkor lerakom a cigit, ezt megfogadtam magamnak.

Most január 1 óta 5-8 szálat szivok, de igy nem lehet lerakni, hogy csökkentem, legalábbis nekem nem sikerült.

2010. jan. 13. 21:31

Most napi 10 szál töltött cigit szívok el. Barátom dohányzik, sokkal többet, mint én. Nem akar leszokni és akaratereje sincs. Csak úgy nem lehet nekem leszokni, ha itt van és állandóan dohányzik. Igaz, az erkélyen szívja, de behozza a füstöt. Lehet, hogy leszólna, ha nem szívok.


Szeretnék nem dohányozni, mert érzem, hogy nem kapok normálisan levegőt. Érzem, hogy a torkom tele van turhával, főleg reggelente. Én unalomból szívom a cigit. Munkahelyen reggel 1-et, 2 szünetben is egyet-egyet, hazafelé mégegyet. Utána itthon megtöltöm amikor kimegyek szívni. Kb. 3 éve szívom rendszeresen, mert a munkahelyen szünetben nem lehet mást csinálni. Kimenni fagyoskodni az udvarba, nincs értelme. Ki csak azok járnak, akik dohányoznak. Bemehetnék a büfébe is,de enni nem akarok, nem szeretnék elhízni. Elkezdtem fitness klubba járni, addig sem szívok. Miért mondják, hogy meghíznak, akik leszoknak? Mert most éppen fogyni, formálódni szeretnék. Van egy munkatársam, aki leszokott és kicsit meghízott. Én vékonyodni szeretnék. Kis lyuk van a szívemen születésem óta, annak sem túl egészséges a cigi. Unalomból szoktam kimenni az erkélyre dohányozni. Ha a barátom kimegy, engem is hív. Nem vagyok olyan függő, mint a többség. Ma például 3 órakor szívtam egyet és utána 7-kor. Közben fitness teremben foltam edzeni és mikor megjöttem, leültem a gép elé. Munkahelyen a déli szünet 10 perces. Van főtt kaja, de ennyi idő alatt nem lehet sorba állni és rendesen étkezni. Gondoltam arra, hogy ott megebédelek és be tudom tartani normálisan a napi kevés 5 étkezést. Már nem tudom mit tegyek. Na, meg, hogy a munkatársaim mit szólnának, hogy nem dohányzom.

2009. nov. 30. 20:10

Sziasztok !

Most jöttem ide elöször mert leszeretnék szokni a cigiröl.

És kellene egy kis segitség,hacsak pszichésen is.

Nagyon régóta dohányzom és most szeretnék megszabadulni ettől a nagyon káros szenvedélytől.

Fogdokihoz járok és nagyon szégyellem hogy sárgábbak a fogaim,izgulok nehogy rossz (bagószagú)

legyen a lehelletem:(Ebből lett elegem nem beszélve az anyagi vonzatárol sem.

De gondolom Ti ezeken a gondolatokon mind végigmentetek mielőtt letettétek ezt a ronda büzrudat.

Valami jó tanács kezdésnek?

Mondanom sem kell elég hizékony vagyok:(

Na még ez is visszatartott eddig nehogy elhizzak!

Várom a segitő tanácsokat:)

2009. nov. 20. 16:17

Sziasztok!

Korábban nekem is rengeteg problémát okozott a leszokás. Próbáltam erős akaraterővel, drasztikus módszerekkel is. Amikor hirtelen egyik napról a másikra próbáltam meg leszokni, mindig nagyon gyorsan vissza is szoktam, nem beszélve arról, hogy mindig meg is híztam. Sajnos hízásra hajlamos vagyok és mindig úgy gondoltam, hogy a cigi segít az elhízás elleni harcban is. Gondolhatjátok ezek miatt sem nagyon erőltettem a leszokást. Sajnos az állandó köhögés és fulladás mégis a dohányzásról való leszokáshoz vezető út keresésére sarkallt. Pár éve kipróbáltam én már minden létező dolgot, de vagy nem szoktam le,vagy ha már majdnem, akkor elkezdtem ismét hízni, mint egy kis gömböc. Végül aztán sikerrel jártam. Véletlenül találtam rá a megoldásra: az ecigi3000.com oldalon rendeltem egy ilyen - Roxa által is említett- készüléket, majd később még 50 db patront. Fokozatosan sikerült elhagynom a cigit, és érdekes módon a súlyom sem változott észrevehetően. A leszokás fokozatos volt és 2 hónapig tartott. Most ott tartok, hogy 6 hónapja vagyok "tiszta" és nem is hiányzik a dolog! Sok elméletet gyártottam már fejben, hogy pontosan miként is történhetnek az agyban a dohányzás elhagyásakor fellépő testsúly gyarapodás, szerintem ezt mindenki másképp éli meg. A lényeg, hogy nekem bejött. Azzal, hogy ezt itt leírtam, talán tudtam segíteni másokon is. Várom a visszajelzéseket a feltehetően sikeres leszokásokkal kapcsolatban!

8. Imo
2009. febr. 21. 18:01
én úgy tettem le anno, hogy abbahagytam a cigit és vele egyidőben fogyózni kezdtem úgyhogy nemhogy híztam hanem 20-25 kgtól szabadultam meg
2008. júl. 8. 18:57
E.CIGI?
2008. júl. 8. 18:37
Kár, hogy vége, én is bagózom, fogalmam sincs hogy tudtam többször is leszokni, de mindig egy-két év után jött valami és paff. Ráadásul amúgy sem vagyok egy vékony alkat. Nos ez van. Gyertek és erősítsetek. Hallottam mágneses, akupunkturás stb. módszerről, de minkenki vsszaszokott.
5. Marandy (válaszként erre: 2. - Karolina)
2008. jan. 14. 18:14

Szia Karolina!


Már eleve a neved is szép, úgy hogy ahogy szokták mondani a „név kötelez” és próbálj leszokni ahogy én is tettem...

Természetesen nincs két egyforma alkat, természet és ember, de azt tudom, hogy mostanság fogalmam sem volt arról, hogy miként leszek képes leszokni a dohányzásról miközben cseppnyi akaraterőm sincs. (10 éve bagózok újra és napi egy dobozzal szívok) azaz szívtam, mert hallottam egy nagyon jó megoldást.

Valaki aki a sörrel tette ugyanezt már régóta nem kívánja az említett italt, mégpedig úgy, hogy ő mondogatta magában, hogy ma nem…azaz ma kihagyom…de nem örökre, lehet hogy holnap igen, de ma nem!...és másnap újra így tett…

Idestova több éve nem iszik. Én is hasonlóan tettem…azzal a különbséggel, hogy vettem egy doboz cigit (nehogy rosszul érezzem magam, ha még sem jönne be a mondóka), ja és nem ittam reggel kávét csak kakaót, vagy teát (utálom a teát) mégis így tettem, azért mert tudom az elő cigi a kávéval dukál.

Na szóval a tudatalatti tisztában van azzal, hogy ha tiltanak valamit, annál inkább kell.

Így ez kikerülhető hisz senki sem tiltja (még jómagam sem) és bármikor újra megtehetem, ha akarom….de ma nem akarom…aztán lehet, hogy holnap igen, de ma nem!!!...és ezt érdemes elmondani este és reggel saját magunknak, hisz tudjuk senki sem tilthat meg nekünk semmit sem, így azt tehetjük amit akarunk vagy éppen jólesik…


Sok sikert!!! Tudod, MA NEM!!!!


Marandy

2007. jan. 8. 16:12
Még valami!Most jöttem rá ,hogy milyen büdös a cigi!Akármilyen parfüm van rajtad,akkor is érezni a cigi szagot!!Bööööeeee
2007. jan. 8. 16:10
Én is kb 15 éves korom óta cigiztem,de most lesz februárban 1 éve,hogy nem gyujtottam rá!Imádtam cigizni:)Ha összejöttünk a tesóimmal pletyuzni,ha ideges voltam,szoval mindig találtam rá okot.Aztán egyre rosszabul kezdtem érezni magam!Fájt a gyomrom,az epém,állandóan ment a hasam,hánytam...Nagyon megijedtem,mert apukám előző évben halt meg tüdő rákban:((Rászántam magam,na meg a férjem unszolására,elmentem egy gyomor ultrahangra.Az orvos miközben vizsgált,latinul mondott valamit.Mikor felöltöztem kérdeztem ,mi a baj?Ő vissza kérdezett,hogy dohányzik,ha igen akkor hadja abba mert kezdődő gyomor fekélye van,ami a dohányzástól el is rákosodhat!Akkor én haza mentem,volt otthon még fél doboz cigim,de azóta hozzá sem nyúltam!!:)Elkezdtem tornázni,már egy éve,probálok nem zabálni...:))Ha pedig ideges vagyok almát eszek,tornázok stb..Én is ugy gondoltam ,hogy nincs akarat erőm,de mindig motivált a három gyerek,meg az ,hogy most jobban nézek ki mint valaha!:)))
2007. jan. 8. 15:39

Igen sajnos én régóta dohányzok,és valoban a leszokás az nagy probléma.Elhatározás és akarat kérdése elsö sorban:!Nálam az a gond,ha minden rendben megy az életemben akkor nagyon keveset

gyujtokrá.De ha bármi gond felmerül akor bizony

sokat dohányzok.Nem attól félek,hogy elhizok,és elkezdek csokit enni,hanem inkáb attol, hogy bármi

ami okozhat némi csalodást az ujra arra ösztönöz,

hogy gyujtsakrá:!! Nincs akart eröm,vagyis inkább kevés.

erre kéne meglodást találnom:!!Aki esetleg volt ilyen helyzetbe annak nagyon meg köszönném ha

leirná mit tett:!

Köszönöm elöre is.

1. Hoxa
2006. aug. 31. 20:16
Az alábbi néhány jó tanács azoknak szól, akik a hízástól való félelmük miatt nem teszik félre a cigarettát. Dr. Markert, a * diéta megalkotója erre is kínál néhány segítséget, mire kell odafigyelni, hogy a leszokással egyidőben ne szedjünk magunkra plusz kilókat!

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook