Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás leszokása után az arcbőr regenerálódik? fórum

Dohányzás leszokása után az arcbőr regenerálódik? (tudásbázis kérdés)


2018. jan. 4. 12:01

Ha ez aggaszt,akkor valószínűleg nem csak a dohányzás ártott a bőrödnek, hanem bejátszik a genetika, a dehidratált bőr, esetleg életmód (kialvatlanság pl.).

Ne várj nagy változást csak a cigi abbahagyásától. Ellenben sok víz, pihenés, rendszeres speckó arckezelések sokat javíthatnak illetve szinten tarthatnak.

2018. jan. 3. 13:21

Valamennyit biztos.

De véleményem szerint ez függ attól is, hogy mennyi ideig és milyen erős dohányos volt, valamint a genetika, a minőségi bőrápoló krémek, egészséges táplálkozás is közrejátszik. Szóval több tényezős.

2018. jan. 3. 09:05
Még van egy másik dolog, ami ráncosabbá teszi a szemet, a kontaktlencse. Sőt, különbség van abban is, ha valaki a keményebbet vagy a lágyabbakat használja. Nemcsak a behelyezés miatt, ami éveken keresztül naponta ismételve ráncosít, de a kemény lencsék karikás szemeket is okoznak mert egy icipicit nehezebbek.
11. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Be95e6ff22)
2018. jan. 3. 08:59
Én is láttam ezeket a képeket, főleg a száj körül és a homlokon látszik jobban, hogy ráncosabb a dohányzó iker, és idősebbnek is látszik. De láttam olyan képeket is p, ahol az egyik napozott is a cigi mellé, ott még idősebbnek látszik.
2018. jan. 3. 06:36
Genetikához:egypetéjű ikreket, felnőtt, 40-50-60 éves ikerpárokat tanulmányoztak, ahol az egyik testvér évtizedek óta dohányzott, a másik pedig nemdohányzó.Látni lehetett, hogy a dohányzó testvér arcbőre petyhüdtebb, a szeme karikásabb, a homlokon-szájon a ráncok mélyebbek. Pedig ugye a genetika azonos.
2017. dec. 31. 08:36

Anyósom 20 évet dohányzott. Nemhogy a dohányzókhoz képest, de a nemdohányzókhoz képest is szebb arcbőre van,70 felett alig van ránca. De elég tónusos is,nem minden az, ha sima a bőr, mert a kötőszövetnek is tartania kell.


Ebből annyi a genetika, hogy zsíros bőre volt fiatalon és köztudott, hogy a zsíros bőrűek kevésbé ráncosodnak.


Ami viszont nem genetika, az az, hogy ő 14-15 éves kora óta mindig használt alapozót (akkoriban mindenki) vagy krémpúdert, később felnőttként is mindennap sminkelt. Most is.


Mivel éles különbség van az arcbőre (ami nagyon szép), és a teste (ami elég ráncos ennyi idősen), ebből arra lehet következtetni, hogy mivel csak az arcán használ sminket, az a majdnem 60 évnyi alapozó használat szépen megőrizte a bőre egészségét. Mert ha csak genetika lenne, akkor más testrészen is ilyen lenne. Elizabeth Arden termékeket használt, akkoriban, mikor kamasz volt, csak ez a márka vot elterjedt, vagy a mosószappan (kábé:D), és ő egész életében megmaradt ennél. 40 évesen kezdett el hidratáló krémet is használni az alapozò alá, de végülis renden van, mert ha zsíros volt a bőre, plusz az alapozó is ugye egy hidratáló krémhez kevert kaolin, stb, akkor nem is kell alá krém egy kamasznak vagy zsíros bőrű felnőttnek.


Egyébként meg nem hülyeség,úgy értem,az egyiptomiak is nagyon sok olajat használtak meg bebalzsamozták a hullákat, igenis az olajok tartósítanak, vagy segítenek bent tartani a nedvességet a bőrben, ezért a smink nem hülyeség és nem igaz az sem, hogy öregíti a bőrt. Látom anyós arcán,hogy nem.

2017. dec. 30. 23:36

Lehet genetika vagy sem, de nekem a cigizo ismerőseimet mindig idősebbnek saccoltam még mielött megmondták a korukat. Tobb volt a barázda.


Ismerek olyat aki abbahagyta a cigit es szebb lett a bőre. De ez egy 25koruli csaj volt. Bar az is igaz hogy hizott es az valamennyit javított a bőrén.

2017. dec. 30. 18:55

Egy cikk ezt írja:A nők érzékeny bőrét jelentős mértékben roncsolja a dohányzás - a kollagén- és elasztinszint csökkenése az összes ránc elmélyülését okozza. A szem sarkánál, a száj környékén kialakuló mélyedések sokkal idősebbnek mutatnak.

Hogy visszafordítható-e?Nem tudom.A jó minőségű arckrémek és belsòleg a vitaminok, folyadékfogyasztás biztos segít valamennyit

Önálltatás, hogy a cigizés nem látszik a bòrön.Persze, ha minennap nézi az ember a tükörképét, neki magának nem tűnik fel, de másnak bizony feltűnik. Nem is beszélve a bűzről, amit egy dohányos bőre, lehelete ont. sterencsére egyre kevesebb embert látok cigizni, legalábbis a fiatalabbak között. Érdekes, elòző munkahelyemen is csak a negyven feletti nők cigiztek, mi fiatalabbak nem.

6. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Zsuzska12)
2017. dec. 30. 14:53
Bizony, 6 hónap után mérésekkel is kimutatható, hogy jobb lesz az oxigénellátása a bőrnek, sokkal jobb, mint a dohányosoknak. Az pedig nagyon fontos, mert az oxigénellátottságtól függ minden. És jobban megtartja a bőr a nedvességet is. A ráncok, attól is függ, mennyi ideig dohányoztál beinvesztálhatsz glikolsavas hámlasztó kezelésekre, évente 2 ciklusra.
2017. dec. 30. 14:30
Meddig dohanyzott az iillető, hany eves. Te meg fiatal vagy, így nem dohanyozhattal evtizedekig. Egy ötven feletti dohanyzo és nemdohanyzo nő bore kozt mar lehet zongorazni a különbséget.. Draga undorító szokas, és egészségtelen
2017. dec. 30. 14:21

Hát nem tudom...Szerintem csak legenda, hogy a cigitől ráncosodik valaki. Aki ráncosodik az a cigi nélkül is megtörténik, így a dohányzás abbahagyása nem fog változást okozni.

Én dohányzok és nincs ráncom.

2017. dec. 30. 14:16
Bizonyos mértékig valamit egész biztosan javul. Bár én nem igazán figyeltem rá, gondolom, ha napi kellő mennyiségű folyadékot (vizet, teát) megiszol, ill. u.n. hidratáló krémeket használsz, az valamicskét segíteni fog.
2017. dec. 30. 14:12
A meglévőkbe bele kell törődni. Vagy sok hízás, arcplasztika. Persze a remény hal meg utoljára, de csodák nincsenek.
2017. dec. 30. 14:07
Az lenne a kérdésem,hogy a cigaretta nyomait leszokással meglehet szüntetni az arcbőrön?pl ráncok,beesett arc..vagy a leszokas után a további bőrhibákat lehet csak megelőzni..a meglévőkbe belekell törődni? Visszafordithatlan?tapasztalatokra lenne szükségem.esetleg aki letette a cigit eszre vette hogy javult az arc kinezete?ha igen,mennyi idő alatt?9

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook