Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Leszbikusságom története fórum

Leszbikusságom története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Leszbikusságom története

2011. máj. 4. 20:05

Bátor vagy,hogy ezt így nyilvánosan felvállalod.Én támogatlak,nem ítéllek el egyáltalán.Vannak leszbikus ismerőseim,épp ilyen,mint ti.Van meleg barátom is.Soha de soha nem gondoltam róluk,hogy betegek.Nem.Ne támadj,ne gondold,hogy mindenki ezt látja benned.

Apád talán nem tud elfogadni,ez érhető.Ő unokákat akar,azt akarja,hogy egy rendes férfi mellett élj,normális családban.

Számomra épp ez az érdekes,hogy nem születtél leszbikus hajlammal.Mégis most azt írod,hogy szerelmes vagy.Hogy van ez?Mégis van ilyen? Ezek szerint van.

Ezt el kell fogadni,és ennyi.

2011. máj. 4. 20:03

hát a cikk második felét oda se kellett volna irni szerintem, én nem gyűlölök senkit a homoszexualitása miatt, én sajnálom őket, főleg téged, abból a szempontból hogy te még az sem vagy és mégis valahogy belekerültél ebbe. de akkor sem fogom azt mondani, hogy az normális, az emberekben ösztönösen bele van kódolva, hogy ez nem normális, ennyi. Nekik-nektek meg ezt kell elfogadni. Nem kell mindenáron kicsikarni az elfogadást, meg azzal magyarázni, hogy biztos másnak mennyi baja van, nektek kell elfogadni, hogy nem mindenki örül neki.

Azt viszont nemértem apukád miért csak 1 honapja nem beszél veled, ha 1 éve van már a kapcsolat...

Mindegy, én tényleg kivánom neked a legjobbakat és boldogságot majd egy ferfi oldalan :P Meg persze családi békességet mindenek előtt. :)

62. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - 00a194caf9)
2011. máj. 4. 19:36

Édesapád előbb utóbb de hidd el megfog enyhülni. Idővel befogja látni hogy nem az a fontos kivel élsz hanem hogy hogyan: boldogan. Csak is ez a fontos.

Én egyáltalán nem látom génhibásnak vagy mutánsnak a melegeket avagy a leszbikusokat. Nekem a legjobb barátom meleg, és úgy tökéletes ahogy van.

Boldog vagy ez lényeg, és soha de soha ne érdekeljen ki mit gondol a hátad mögött mert az úgy sem becsül meg ha nem őszinte szembe.

Én sokkal nagyobbra becsülöm azt aki nyíltan felmeri válalni önmagát és párját a társadalmi

"normákkal" szemben.

61. Binky (válaszként erre: 14. - 274c9996b8)
2011. máj. 4. 19:36

igaz, talán korai kijelenteni, hogy leszbikus, hiszen vonzódik/vonzódott a férfiakhoz


nő a párja, ennyi

lehet más nőkkel nem is jönne össze

60. Binky (válaszként erre: 56. - Ujlany)
2011. máj. 4. 19:34

Egyetértek.

Mindenesetre a cikkírónak további sok boldogságot kívánok.

Soha semmmi problémám nem volt a homoszexuálisokkal vagy biszexuálisokkal. Az fura nekem, hogy ezt le kell írnom.

59. Carmena (válaszként erre: 1. - 00a194caf9)
2011. máj. 4. 18:56

Gratulálok a cikkhez, a bátorságodhoz, hogy felvállalod a helyzetet.

Kitartást kívánok a további konfliktusokhoz, mert biztosan lesznek.


És nagyon sok boldogságot, sok orgazmust, sok átbeszélgetett percet kívánok mindkettőtöknek.

58. arrival (válaszként erre: 51. - Bcb6de9272)
2011. máj. 4. 18:51
Ez már a fogantatáskor kiderül, genetikailag vagyunk erre kódolva, a kérdés csak az, hogy ki mikor fedezi fel ezt magában.
57. ujlany (válaszként erre: 55. - Vekvik)
2011. máj. 4. 18:46
:-) majdnem egyszerre irtuk kb. ugyanazt :-)
56. ujlany
2011. máj. 4. 18:45

tetszik a cikk elso fele.

De onnan, hogy "Az, hogy sokak szerint minket üldöztetni kéne, és génhibásak vagyunk, az viszont mélységesen felháborít." en ujrairnam az egeszet.

Elveszik a pozitiv gondolatmenet, atmegy tamadoba, szinte ugy ereztem mintha velem (is) kiabalnal, pdig nem is tudod, hogy en mit gondolok errol a temarol.

55. vekvik
2011. máj. 4. 18:43

Sok boldogságot!

Én csak kicsit oximoronnak tartom a cikket...

Egyrészt azt írod, hogy minden happy apukádat leszámítva, de a cikk második fele magyarázkodás - megbántottságot sugall. Tehát mégiscsak piszkálnak és úgymond "beolvasol" az olvasónak :) ez nem baj, csak nekem kicsit kétértelmű. piszkálnak is meg nem is.

Amúgy azzal egyetértek, hogy ezek az intim dolgok mindenkinek a magánügye és ne is hagyd hogy bárki is beleszóljon. Apukád meg szerintem meg fog békélni előbb utóbb :)

2011. máj. 4. 18:33
Market, hajrá, hajrá! Sok boldogságot.:-))
2011. máj. 4. 18:27

Szinte mindent leírtak a tobbiek amit gondolok.

Mégsem tudok szó nelkul elmenni soraid mellett: Legyetek boldogok, szerelmesek, gratula, hogy megtaláltátok a másik feleteket! :)

2011. máj. 4. 18:26

A melegekkel egy a gond, hogy pl a felvonulások kissé irritálnak másokat....

Engem nem zavar...de sok fura ember van, akik elítélik az ilyen vonulásokat.

2011. máj. 4. 18:25

de látom 23 éves vagy:)

Nem gondolod, hogy még változhat az, hogy melyik nemhez vonzódsz?

Igaz ha neked a nők jönnek be...ez valszeg nem fog változni.

50. Tücke
2011. máj. 4. 18:25
hát én azt mondom ha boldog vagy és jól érzed magad a bőrödben ne foglalkozz a külvilág véleményével:) sok boldogságot kívánok nektek... sztem az a lényeg hoghy 2 ember szeresse egymástr a nemek kérdése már lényegtelen
49. bcb6de9272 (válaszként erre: 44. - Jucusdiétája)
2011. máj. 4. 18:23

Nekem semmi bajom a más emberekkel:)

Mindkét esetben van jó szülő és nem jó szülő!

Akik az azonos nemhez vonzódnak nincs abban semmi különös, ettől még szép az élet...

Nekem volt homoszexuális munka társam olyan volt mint egy nő, a viselkedése....ez kicsit zavart néha....de el voltam vele...

48. 00a194caf9 (válaszként erre: 27. - Gubóka)
2011. máj. 4. 18:14

Igen, valóban nem találtam meg, hiszen akkor azzal a férival lennék. :) Lehet csűrni csavarni ezt a dolgot, gondolhatod, hogy én is marha sokat csűrtem-csavartam, és agyaltam rajta.


Kereshettem volna tovább a boldogságot. De rájöttem, hogy a boldogságot azt nem keresni, nem hajszolni kell. Azt észre kell venni, ha bekopogtat! :) És bizony, nem mindig olyan formában jelenik meg az életedben, mint ahogy azt te elképzelted... Nálam sem olyan formában jelent meg, én sem igy képeltem el. De észre vettem, és éltem vele. Szerintem ez a lényeg.


Egyébként a boldogság keresése közben elfelejtünk boldognak lenni, és elmegyünk a pillanatok mellett. Ezt sok emberen látom. Van egy képük, űzik, űzik a boldogságot, de valójában már azt is elfelejtették milyen érzés az. Nagyon szomorú...

47. 00a194caf9 (válaszként erre: 36. - Kira88)
2011. máj. 4. 18:08
Ezen még nem gondolkodtam, hiszen fiatal vagyok még ahhoz, hogy gyereket neveljek. :) Ha ez a kapcsolat annyira tartós és jó lesz, akkor emiatt sem fogom bánni... Egyébként szerintem nem befolyásolja a gyerek nemi identitását, hiszen hetero szülők gyerekei lesznek végül melegek. De ez már egy másik téma. Ami a legfontosabb (szerintem) hogy egy gyerek szeretetben, biztonságban, és odafigyelésben nőljön fel.
46. f5848578d5 (válaszként erre: 44. - Jucusdiétája)
2011. máj. 4. 18:07
Ott a pont! :)
45. 00a194caf9 (válaszként erre: 14. - 274c9996b8)
2011. máj. 4. 18:05
Valóban fiatal vagyok! Ebben igazad van. Viszont szerintem a kor az csupán egy adat, s más kérdés az, hogy ki mikor nő fel. Nekem elég korán kellett, rajtam kivül eső okokból. Talán ezért lehet az, hogy mind életvitelben, mind gondolkodásban elöbb vagyok, mint a korombéliek. De talán ezt nem is bánom annyira!
44. Jucusdiétája (válaszként erre: 36. - Kira88)
2011. máj. 4. 18:05
A gyermekneveléssel kapcsolatban fiatal anyukaként elmondanám, hogy rengeteg (hetero) nőnek nem engedném meg, hogy gyermeke legyen!!!! Pl. miért lehet gyereke annak, aki végigdohányozza/kábítószerezi a terhességét? Vagy annak, aki már 1 hónapos korában tömi bele a joghurtot, pudingokat, csak "mert úgy szereti a gyerek"? És igen, én előbb adnám a gyereket egy homoszexuális intellektuális párnak, mint sok másnak... Inkább nevelkedjen a gyerek két anyával szeretetben, mint hetero családban ütve-verve.
43. f5848578d5 (válaszként erre: 38. - 00a194caf9)
2011. máj. 4. 18:04
Csak pozitívan, azután meg egy pár pozitívat (már mint tesztet)! :-)
42. f5848578d5 (válaszként erre: 36. - Kira88)
2011. máj. 4. 18:03

Engem érdekel, akár privátban is, ha gondolod.

Az én családomban is aktuális a téma és kíváncsi lennék, hogy mire alapozod az állításodat.

41. 6752c58fe3 (válaszként erre: 38. - 00a194caf9)
2011. máj. 4. 17:59
Az jó :) Aki meg "barát" volt és elveszett, azzal ne foglalkozz, mert nem volt igazi.
2011. máj. 4. 17:59
Én mindig is úgy gondoltam, hogy az, hogy milyen testbe születünk, az csak a természet műve, hiszen a lélek nemtelen. Az pedig, hogy te a lelki társadat egy nőben találtad meg, hát egye fene, a lényeg, hogy megtaláltad és kívánom, legyetek boldogok!
39. arrival (válaszként erre: 36. - Kira88)
2011. máj. 4. 17:58

Miért ne nevelhessen gyereket?

Te mennyivel vagy jobb mint ők? Te nevelhetsz?

MINDENKI nevelhet gyereket! Ezt nem Te döntöd el!


Cikkíró, sok boldogságot, és később szép családot kívánok Nektek!

38. 00a194caf9 (válaszként erre: 2. - Tixtina)
2011. máj. 4. 17:56
Köszönöm mindenkinek a sok pozitiv reakciót! Nem is gondoltam volna, hogy ennyi lesz! :) Apukáról csak annyit, hogy pár napja normális volt velem,igy találkoztunk. Azt hiszem beletörődött, és rájött, hogy nem akar elvesziteni. :)
2011. máj. 4. 17:53
Tök jó,h fel merted vállalni. A mai világban nem tudom mi a normális,mi az ami nem. Hivatalosan az amit a tömeg képvisel... Ti nem ezt követitek,s ha Nektek így jó akkor rajta:-)
36. Kira88
2011. máj. 4. 17:36

Kedves cikkíró!


Becsülöm az őszinteségedet,a leszbikusság nyílt felvállalását.

Ugyanakkor Magyarországon még gyerekcipőben jár a másság elfogadása. Hosszú évtizedek kellenek,mire valami pozitív változást fogunk elérni.

Gondolom külföldön Te is tapasztalod,hogy nem kelt megrökönyödést egy meleg pár látványa,érvényesül az "élni és élni hagyni" elve.


Ugyanakkor ne haragudj,de magas is úgy gondolom,hogy két nő ill. két férfi NE nevelhessen gyereket. Ha érdekel,kifejtem bővebben is.

2011. máj. 4. 17:35

én úgy gondolom, hogy amikor valaki szerelmes, és szereti a másikat, az az emberbe szerelmes, úgy ahogy van. A szexualitás nagyon fontos tényező, de nem tudom megfigyeltétek e, hogy általában ahhoz vonzódsz a legjobban szexuálisan akihez érzelmileg is. Valahogy ez együtt jár.


Ráadásul az emberek szexualitása egykontinuumon helyezkedik el a homoszexuálistól a heteroszexuálisig, és számtalan kis fokozat van. Ha market egy nővel élt át orgazmus valószínűleg nem véletlen.


Ebben nincs semmi rossz, nem értem miért kell az embereket azalapján megítélni, hogy milyen nemű a párjuk, főleg úgy h nem is ismerik. Az irásból kitűnik a boldogság és a szerelem. Az, amit én is érzek a párom iránt, aki bár fiú, és én heteroszexuális vagyok, de ugyanolyan szerepet tölt be az életemben, mint Neked, kedves market, a párod:) És ez a világon az egyik legcsodálatosabb dolog, megtalálni a másik feledet és kicsattanni a boldogságtól:) én is fiatalka vagyok még, amenniyben te is az vagy, 21 vagyok, de 3 éve mesés kapcsolatom van, harmonikusan működik minden téren:) Sok sok sok boldogságot kívánok nektek:)


ui: egyébként a kézfogással sincs semmi, a csók felhördíthet embereket, de szerény véleményem szerint hetero párok csókja sem tartozik senkire (nem a pusziról beszélek, hanem arról a csókról amikor végignézem ahogy az egyik ember nyelve széles nyelvcsapásokkal a másik szájába vándorol...erre mindegy ki milyen nemű és milyen kombinációban vannak, nem vagyok kíváncsi).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook