Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lerágott csont, avagy a fiú-lány barátság fórum

Lerágott csont, avagy a fiú-lány barátság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lerágott csont, avagy a fiú-lány barátság

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
2006. márc. 3. 12:24

Szerintem ez sok mindentől függ.

Pl:

a nő független-e, vagy a férfi független-e.

Ha mindketten azok, akkor kialakulhat barátság, de előbb-utóbb az a személy amelyiknek mélyebben a lelkében van a kapcsolat (milyenségétől függetlenül) lépni fog más irányban, feszegetni fogja azt a bizonyos dolgot. Tehát kialakul egy vonzódásszerű dolog.

Ha mégsem történik szexualitás, és értve itt a csókot leszámítva SEMMI nem történik, akkor létezhet barátság nő és férfi között, akkor is ha mindketten függetlenek.

Ha a nő független a férfi nem: nehéz dió, mert a férfi aki elkelt (van társa már) általában, mint férfi elejti a "legyünk barátok" szöveget. Ez kb. akkor megy, amikor a nőt kevésnek találja akár egy kapcsolatra...partnerkapcsolatra.

Szeretik ezt mondani, viszont a barátság az nagyon sok mindenről szól. Hasonlóan intim szerintem mint egy partnerkapcsolat. És szerintem semmi különbség nincs a kettő között, kivéve a szexualitás - hogy az van a partnerkapcsolatban.

Fordított esetben, amikor a nőnek van partnere és a férfinek nincs, nem működik a barátság -szerintem, tapasztalatom szerint-, mert a férfi tartja a kapcsolat mozgatószálát és ilyenkor igen jelentős mértékben van jelen a vonzalom szó.

Összegezve:

létezik nő és férfi között barátság, ha nem előzte meg szexuális kapcsolat. És nem haverságról beszélek, hanem őszinte barátságról.

Nekem van ilyen. Kettő fő.

:)

11. Dorsi
2006. márc. 3. 08:37
Szerintem is van ffi-nő barátság. Nekem mindig is inkább fiú, és most is ffi barátom van több. Valahogy bennük jobban megbízom! Náluk soha nem tapasztaltam féltékenységet, vagy irígységet! Most is van egy olyan barátom akivel minden gondomat és örömömet megoszthatom, Ő pedig velem. És ez alól semmi téma nem kivétel! Ő is házas, én is. És ez így nagyon jól működik közöttünk. Természetesen a "púpjaink" is tudnak a másikról. Szerintem ez így normális!!!
10. 549be03e80 (válaszként erre: 9. - Kisgé)
2006. márc. 3. 05:58
Csak leirom a sajat tapasztalatom, hogy a "masik" oldalrol is legyen velemeny.A mostani nejemnek udvaroltam 35 evvel ezelott, es a munkahelyen volt egy lany, akinek szinten volt boyfriend-je.Nos ezzel a lannyal baratok voltunk, minden hatso szandek nelkul, amit persze akkor senki nem hitt el, es valoszinu most se fogja senki elhinni, bar azon erdemes lenne ezeknek elgondolkodni, minek is hazudoznak, es egoversenyen sem veszek reszt.Hogy mennyire nyilt kartyakkal jatszottunk akkoriban, a nejem tudott errol, csakugy mint a lany baratja is tudott arrol, hogy baratok vagyunk, es a baratsag a munkahelyen kivul mar nem terjedt.Viszont volt valaki akitol meg tudtam kerdezni, vajon minek orulne a mennyasszonyom ha vennek neki valamit, es altalaban mi az aminek orulnek a lanyok, es mi az aminek nem, persze nem szexre gondoltam.O szinten megkerdezett engem, hogy mi fiuk minek orulunk minek nem.Es ,tudta kereszteny vagyok, akinek a huseg nemcsak puszta szo, hanem nagyon jelentosegteljes es fontos!Egyebkent o is kereszteny volt.Nem vallasossagrol irok, mert annak nem sok koze van a NAPONTA gyakorolt pozitiv eletnek.Tudom furcsanak hangzik amit leirtam, de ugy ereztem tartozom ezzel az igazsagnak, es esetleg masoknak is lehet segitseg, ki tudja?
9. kisgé (válaszként erre: 1. - Veronitas)
2006. márc. 2. 16:17

Szia!


Szerintem alapból nem létezik, és persze vannak kivételek, mint mindenhol. Szerintem a férfiak nem tudják kezelni általában, de van, mikor a csajok. Nálam a haver mindig csak haver volt, de a fiú egy idő után mindig többet akart.

8. 4726e582cf (válaszként erre: 7. - Veronitas)
2006. márc. 2. 16:15

Érthető :)

Igen, a környezetemben azért én is furcsállom ezt a sok férfi-nő "barátságot", persze a "bátyámon" kívül egy halom pasi ismerősöm van, de nem mondhatnám őket barátnak, mert azért ott a vonzódás vagy én hozzájuk vagy ők hozzám...

2006. márc. 2. 16:04

Én azért vetettem föl végül is ezt a témát, mert a környezetemben sok "férfi-nő barátságot" látok, és nem hiszem el, vagy legalábbis kétkedem.

Meg hát nekem még nem volt férfibarátom.

6. 4726e582cf (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2006. márc. 2. 15:54

Nálunk sosem volt az :).

Bár nem láttam még hasonlót sem, mint ami közöttünk van...

5. Hoxa
2006. márc. 2. 15:52
Az biztos, hogy többnyire pengeélen táncolás, de szerintem is létezik.
4. veronitas (válaszként erre: 3. - 4726e582cf)
2006. márc. 2. 15:33

hát, lehet. végül is a te eseted azt bizonyítja, hogy amennyibe egyik fél részéről sincs vonzódás, akkor lehet.

hm, értem.

3. 4726e582cf (válaszként erre: 1. - Veronitas)
2006. márc. 2. 15:31

Szia! Szerintem igen! Nálam az élő példa. 28 éve ismerem a legjobb barátomat, tehát bölcsiben kezdődött. Tudni kell, hogy bölcsi, ovi és ugyanaz a lépcsőházi lakás. Majd 18 évesen örökbe fogadtuk egymást. Mindkettőnknek megvan a maga élete, de mégis, testvérként viselkedünk :). Igazi barátság, mindenben lehet számítani rá, jön, ha szükség van rá, én is ott vagyok, ha kellek :). Szóval szerintem igen is létezik.


ÉS soha nem fordult meg a fejünkben, hogy egymásnak essünk, vagy soha nem vonzódtunk egymáshoz sehogysem :).

De lehet ez egyedi eset...

2. gina
2006. márc. 2. 15:29
Szerintem létezik. Én mindig is jobban szerettem a fiúkkal barátkozni, s nem csak szerelem, de barátság is lehet férfi és nő között.
2006. márc. 2. 15:20
Mert ugye mióta világ a világ izgatja az ember fantáziáját a két nem közötti különbség. Persze nem csak testi értelemben.Vajon lehet-e egyértelműen állást foglalni? vajon a természet annak idején milyen állást foglalt?

Ugrás a teljes írásra: Lerágott csont, avagy a fiú-lány barátság
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook