Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lemaradt mozgásfejlődésű babák anyukái fórum

Lemaradt mozgásfejlődésű babák anyukái (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
64. Bcicus (válaszként erre: 63. - Ancsa19860211)
2012. máj. 11. 13:14
Igen godnolkodtam rajta. A dévény tornászunk mondta, hogy ez a doki, rengeteg anyukával csinála ezt.
63. Ancsa19860211 (válaszként erre: 59. - Bcicus)
2012. máj. 11. 12:30

Érdemes lenne megmutatni a dokinak a kisfiút most és megköszönni az ijesztegetést:)

Néhány orvos és védőnő egyenesen sportot űz belőle, hogy ijesztegesse a kismamákat, a szülés utáni lelkiállapotban meg persze sikerül is nekik.

62. Szélike (válaszként erre: 58. - Cimoka)
2012. máj. 11. 09:06
Fel akar állni és kicsit segítettem neki a kiságyba és olyan boldog volt hogy felállt és a lábai csak úgy remegtek alatta de olyan olyan boldogan mosolygott rám. Próbálta újra de nem ment.
61. Szélike (válaszként erre: 59. - Bcicus)
2012. máj. 11. 09:03

Mi ma megyün a egy magánrendelésre mert sokat kellene várni a rendes időpontig.

Majd beszámolok mi újság.

60. Szélike (válaszként erre: 58. - Cimoka)
2012. máj. 11. 09:02

Mert a hipotómia oxigénhiányos állapottól alakul ki. És a motoros képességes és a tanulási képességek szorosan összefüggnek.

Tudod az bánt, hogy a csípőszűrésen át sem mehetett volna.

59. Bcicus
2012. máj. 10. 14:41
Annó mi elmentünk fejlődési neurológiai kivizsgálásra, soha többet nem mennék oda. A doki aki kivizsgálta a fiam, közölte, hoyg mozgássérült lesz, de nem hogy járni állni sem fog soha életében (mindenzt arra alapozta hogy nem emelte meg magát 6 hetesen. A fiam 8 hónaposan felállt és még nem volt egészen 11 hós mikor elindult azóta már fut szalad most 1 éves. 2,5 hós korától 4,5 hós koráig jártunk rendszeresen dévényezni és elkezdtem tömni, mert mint kiderült az volt a fő baja, hogy nagyon sovány volt.
58. cimoka
2012. máj. 10. 11:01

Januárban született, májusban vizsgálta meg a doktornő a rehabon, s júniusban kerültünk be masszázsra a várólistáról. De mi a fura lábfejtartása miatt kerültünk oda, azt kellett helyrehozni, a hipotón izomzata az csak egy "plussz" dolog. Amit sose felejtek el, az első vizsgálatkor a doktornő azt mondta: "Anyuka ez a gyerek 14 hónapos kora előtt nem fog egyedül menni, mert az ilyen izomzattal, izületekkel rendelkező babáknál ez a jellemző"

Nem tudom, miből gondolod, hogy az értelmével is baj lehet/lesz, az eddigi írásaidból azt vettem ki, hogy egyedül a mászással van "elmaradva" - de ez se igaz, mert bővel belefér a normálisba. :)) Ne aggódj, hogy még nem szalad, nézd a jó oldalát, van még pár hónapod, amíg nyugisan babakocsizhattok, nem akar kimászni, elszaladni, nem esik-kel... :)))

57. Szélike (válaszként erre: 56. - Cimoka)
2012. máj. 10. 07:30

Attól félek hogy az értelmével is baj lesz.


Ti mikor kezdtétek a tornát?

56. cimoka (válaszként erre: 54. - Szélike)
2012. máj. 9. 20:58

Ez nem a világ vége, ne haragudj maradra, ne sírj, hisz ez nem betegség, hanem egy alkati sajátossaág!!! Az én kislányomnak is hipotón az izomzata, ő is mindent később csinált, de mára (16 hónapos lesz a napokban) semmi különbség nincs közte és azon gyerekek között, akik már 10-11 hónaposan mentek.

10,5 hónaposan kezdett mászni, 1 évesen állt fel, 14,5 hónapos volt, mikor először lépegetett, s akkor állt meg először kapaszkodás nélkül. Ez bőven belefér a normálisba, sőt, ha még késnek ezek a dolgok pár hónapot, akkor is beleférne. S biztos vagyok benne, ha a tornával nem kínozzuk, akkor hamarabb elindult volna. De ezen utólag kár keseregni. :)

A Te kislányod is mindent szépen fog csinálni, ha viszed tornára akkor is, ha hagyod, hogy magától érjen meg mindenre, akkor is!!! Én az utóbbit választanám, ha újra kellene kezdeni. :)

55. Szélike (válaszként erre: 52. - 4ef9451d27)
2012. máj. 9. 14:50
De de oda 2 hónapot kell várni. :(
2012. máj. 9. 14:49

Hypotómiás sajnos a kislányom.

Járni fogunk Dévény tornára. Nagyon el vagyok keseredve mert ezt már elég késő hogy mentünk. Behozható. De ..

Nagyon sírok, nagyon haragszom magamra.:((((

2012. máj. 9. 11:04
Szia! Az én kisfiam koraszülött, voltunk vele fejlődésneurológiai vizsgálaton. Gyógytornára küldött minket, mert kötöttek az izmai, ekkor volt féléves. Azóta járunk, sima gyógytornára, itt nincs Dévényes ahol lakunk. 6 hónaposan fordult hasról-hátra, 10 hónaposan egyik napról a másikra elkezdett mászni, a kúszást kihagyta. Rengeteget tettem hasra, ha nem akart úgy lenne, akkor is hagyni kellett, mert hason erősödik a legtöbb izom. Ülni nagyon szeret, de magától nem tud felülni, csak feltérdepel, és úgy nyomná ki magát állásba. Szerintem egy sima gyógytornász is tud segíteni...Persze én is a legjobbat kerestem meg, de semmibe nem kerül nekem, azonkivül, hogy veszek neki néha egy kis ajándékot..
52. 4ef9451d27 (válaszként erre: 13. - Szélike)
2012. máj. 9. 08:34
és nem utalt be sehova sem titeket?
51. Szélike (válaszként erre: 50. - Margitnéni)
2012. máj. 9. 07:36
Köszi a biztató történetet. Remélem nálunk sem lesz semmi gond.
2012. máj. 8. 20:50

Sziasztok!

Az én lányom sem mászott, 14 hónaposan állt fel először, nagy nehezen, csak úgy remegtek a kis lábai. 19 hónaposan indult el, de azt is nagyon nehezen, ha nem tanítgatom, még később indult volna. Egy darabig éppenhogy csak lépegetni tudott, ugrálni pl. egyáltalán nem. Én is nagyon aggódtam érte, de semmit nem tudtak mondani, hogy mit csináljunk. Aztán valahogy utolérte magát, tornászbajnok nem lett, de örökmozgó.

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy hasra pl. még mindig nem fordul, pedig már 31 éves. Okos, értelmes nő lett, több nyelven beszél, diplomás, és most várja az unokámat.

2012. máj. 8. 16:29
Holnap délbe megyünk. Remélem előtte tud nagyot aludni és nem lesz fáradt.
2012. máj. 8. 08:40

Kedves Szélike!

Ne izgulj és főleg ne hibáztasd magad!

Én gyógypedagógus vagyok, de anyaként kezdtem. A 3. gyerekem született betegen, ezért lettem/ váltam gyógypedagógussá. Nagyon le volt maradva a mozgása. 10 hónaposan tudott először fordulni, de akkor is maga alatt maradt a keze és csak az egyik oldalra sikerült.Kúszni 14 hónaposan kezdett, mászni 17 hónaposan, felállni 15 hónaposan, önállóan ülni is 15,5 hónaposan tudott csak. Egy cumisüveget nem bírt el, annyira gyenge volt.

17-18 hónapos volt amikor elkezdett járni, azt viszont stabilan, hibátlanul.Kúszni 14 hónaposan is csak féloldalasan tudott, a bal felét vonszolta. A furcsa az benne, hogy baloldalt van az agyában sérülés (tehát pont a jobb testfélt kellett volna érintenie).Agyon idegeskedtem magam abban az időben. Állandó pánikban éltem, alig volt időm a 2 nagyobb gyerekemre. Horror mennyiségű pénzt költöttem el a fejlesztésekre.

MA EZ A GYERMEK 12 ÉVES. A mozgása TELJESEN HELYREJÖTT.Dicséretes tornából. A többi képessége hullámzó, a matek jól megy neki, magyarból bukdácsol, de tőle ennyire telik.Elfogadtuk így, nem zavar,hogy ő csak ennyit tud.

A legnagyobb fiam is ilyen volt, csak akkor még nem volt MRI meg CT, nem nézték neki.Nagyon lassan kezdett mozogni, a kúszást pedig teljesen kihagyta,... most írja a matek érettségit.

A legkisebb gyermekem szintén 1 napig kúszott, estére már átváltott mászásba, szép, okos, értelmes kislány 4,5 éves.Játékosan pótolom vele a kúszást: mászóalagút, székek alatt csúszunk, stb.

Ezt még az iskolába is helyre lehet hozni.

Én alsós torna órákon a fiúkkal csúszunk/mászunk katonák vagyunk, a lányokkal pedig kisbabák.

Élvezik a játékot és közben fejlődnek. Nem vagytok tehát elkésve, de tény hogy minél hamarabb pótoljátok,annál előbb hozza be a lemaradást. DÉVÉNY ANNA módszere NAGYON JÓ, de nem mindenre.

Óriási a kenyérharc ezen a piacon is. Nehéz kiismerni magad,hogy kinek higgyél/ kinek ne.

Ne rokkanj bele! Én is a határán voltam, sőt óvd a házasságod, mert az bizony sokszor megsínyli az ilyet!

Ha kérdésed van írj! Szívesen válaszolok! Címem: gyorgyifazekas@gmail.com

Még annyit, hogy én egy magánbölcsiben is dolgozom és ott is nagyon sok az ilyen kisgyermek. Játékosan fejlesztem őket, általában néhány hét alatt beindul a mozgásuk. Igen is vannak apró csodák.Ez a korai fejlesztés lényege. (nem az, hogy az egyik módszer a másikat leszólja).

Ha tudok segíteni akár gyógypedagógusként/ akár az anyai tapasztalataimmal írj, nyugodtan!

Barátsággal: B. Györgyi

47. Bcicus (válaszként erre: 7. - Szélike)
2012. máj. 7. 22:42
Dévény tornászhoz menny első körben, ő meg is vizsgálja és elmondja mi a baj és megfelelően kezeli.
46. skuki (válaszként erre: 45. - Ancsa19860211)
2012. máj. 7. 15:49
Bizony, az én lányom is most 20 hónapos és egész nap beszél. De most már 2 lábbal ugrál és rohan. Nincs lemaradva semmivel sem azért mert máshogy kezdte el
45. Ancsa19860211 (válaszként erre: 44. - Skuki)
2012. máj. 7. 14:26

Ez így van. Anyukám mondta, hogy én másfél évesen már szinte folyamatosan dumáltam és a pisit-kakit is meg tudtam mondani, de járni is csak akkor kezdtem el, mászni pedig csak a járás után tanultam meg.

Amúgy van a rokonságban olyan, aki mindent a nagykönyv szerint csinált csecsemőkorában, aztán mégis diszlexiás lett és hiperaktív...

44. skuki
2012. máj. 7. 14:05

szerintem nem feltétlenül van gond. Az én lányom sem mászott még 10 hónaposan. Előbb feltérdelt, felült és csak utána mászott kb 11 hónaposan. menni pedig 15 kezdett. Azóta rohan.

Az, hogy 1 évesen állni kell egy b.ság. Minden baba más. Az enyém előbb beszélni szeretett volna megtanulni. Már 8 hósan mondta, hogy kutya, kapaszkodik, kösz stb stb. Ha előbb nyelvileg feljlődig, sztem normális ha a mozgásfejlődés lemarad. kettőt nem képesek egyszerre tanulni. Ezt a védőnő is mondta

43. 7823df1f23 (válaszként erre: 41. - Ancsa19860211)
2012. máj. 7. 13:54
én is így gondolom..de majd ez idővel kiderül...
42. Ancsa19860211 (válaszként erre: 41. - Ancsa19860211)
2012. máj. 7. 13:43
ijesztegetek=ijesztegetik bocsi
41. Ancsa19860211 (válaszként erre: 36. - 7823df1f23)
2012. máj. 7. 13:42
Úgy látom, ahogy fejlődik az orvostudomány, úgy ijesztegetek egyre jobban az anyukákat az orvosok és gyógytornászok. Én csak annyit tennék hozzá, hogy sem a férjem, sem én nem másztunk, mégis épkézláb emberekké fejlődtünk mindenféle írás-olvasási, tanulási és egyéb zavarok nélkül,sőt, diplomát is szereztünk. Az én kislányom most 10 hónapos, ő sem mászik, a fenekén csúszik inkább, feltérdel mászó pózba, így rakja odébb a fenekét. 6 hónaposan stabilan ült, viszont hasra nem fordult, és azóta sem szeret és csak ritkán csinálja. Ha hasra fektetem, vagy felül, vagy hanyatt fordul, kúszni, mászni eszében sincs. Ha az ujjaim nyújtom neki, kapásból feláll. A kisasztal mellett kapaszkodva sokáig meg is áll. Én nem gondolom, hogy le lenne maradva, csak mert ugorja a mászást.
2012. máj. 7. 12:47

A motoros képességek és a tanulási képességek összefüggnek

ezért izgulok annyira. Nem azt akarom hogy már járjon hanem ne maradjon le ami később okoz gondot.

39. mkriszti81 (válaszként erre: 38. - Aga1)
2012. máj. 7. 12:11
:) ezt a fenéken csúszást is egyfajta kúszásnak tekintik, érdekes megoldás, de vannak gyerekek, akik ezt választják. Lényeg, hogy ő is megoldotta a helyváltoztatást :D
38. Aga1 (válaszként erre: 36. - 7823df1f23)
2012. máj. 7. 12:07
Sok szakember állitja, hogy ha nem mászik a baba akkor késöbb diszlexiás lesz. Az irás olvasás tanulásához a két agyfélteke összehangolt munkájára van szükség. A mászás során ezt fejleszti a baba. Ez az összefüggés. A nagyobbik fiam (most három éves) nem kúszott és nem is mászott, a fenekén csúszott (késöbb ugrált, hogy gyorsabban haladjon). Mindent késön csinált, csak 16 hónaposan kezdett el járni. Nem izgultam mert éreztem, hogy jól fejlödik, pedig a környezetem már nagyon izgatott volt. A kicsi fiam 5 hónapos, forog már egy hónapja, hasról-hátra, meg vissza. Sokkal gyorsabban fejlödik. Minden gyermek más.
37. mkriszti81 (válaszként erre: 36. - 7823df1f23)
2012. máj. 7. 11:56

igen, ez így van, olvass utána

a nagymozgások váltják ki az agyban azokat a szinapszisokat, amik majd a finommozgásokhoz (írás) kellenek


vannak kivételek, akik "megúszták" ezt, s mászás nélkül sem lett ezzel gondjuk, de fordítva megnézve szinte minden gyerekről, akinél ez gond, kiderül, hogy kimaradt a mászás (vagy természetesen egyéb betegsége is lehet)

36. 7823df1f23 (válaszként erre: 26. - Mkriszti81)
2012. máj. 7. 11:49

tudom,hogy nem egyformák,de az én lányaim már álltak 10 hónaposan..igaz,hogy az kisebbik előbb állt,mint mászott,mert a védő nő ráijesztett..megmutatta,hogy hogy tudjuk ösztönözni a mászásra és a gyerek megijedt tőle..elég sokáig nem mászott..azt mondták,ha kimarad a mászás,akkor írás zavarai lesznek..????????????

könyörgöm,hogy jön ez össze?????

2012. máj. 7. 11:49
Minket 6 hónaposan küldtek dévényes tornára, de én nem voltam hajlandó fizetni érte, mert úgy gondoltam, mint minden az egészségügyben, ez is a lehúzásról szól. Elvittem sima babatornára, és minden szépen haladt a maga útján. Nekem a nagy fiam (12 éves) is később csinált mindent. A kicsikém 9,5 hónapos, már mászik és feláll mindenhol. :) Hozzá kell tenni, hogy a hátára azóta is gyűlöl fordulni! Szerintem nyugodj meg, minden rendben a kislányoddal! :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook