Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lelkünk világa fórum

Lelkünk világa (beszélgetős fórum)

2010. nov. 25. 11:13
Igen, talán az egyik legfontosabb, hogy tudjunk róla beszélni...
2010. nov. 25. 10:08
Minezek átsegíthetnek a nehézségeken.
2010. nov. 25. 10:07

Lelkünk világa elég mély és érzékeny is legtöbbször nem fogalkozunk magunkkal eleget, mert aki dolgozik annak sokszor nincs ideje rászánni néhány percet, és természetesen olyannak öntsük ki szívünket, aki megbízható és tolerálja mindezt. A szakemberhez is végső esetben fordulunk, de mi magunk is megtehetjük egy kellemes és nem megterhelő beszélgetés keretében megoszthatjuk egy baráttal, ismerőssel, v. családtagjainkkal, aki megértést tanúsít. Tud hasznos tanácsot adni, ami számunkra megfelelő.

Üdv.Ágnes

2010. nov. 25. 09:52

[link]


egy cikk nektek...

2010. nov. 16. 17:32
ez tökéletesen igaz...köszönjük
6. b-zs
2010. nov. 16. 16:32

“A felnőtt ember arca sohasem lehet olyan őszinte, mint a kisgyermeké, éppen azért, mert a világ tükörrendszerében kialakult az egója, s innen kezdve – anélkül, hogy ezt észrevenné – tudathasadásos állapotban él; nem akkor mosolyog, amikor kívül, nem akkor ásít, sír, unatkozik, gyűlöl, tombol, szeret, követel, vagy közönyös kívül, mint belül. És ez nem csupán akkor van, ha mások is ott vannak, akkor is, ha nincs ott senki. A kifelé nézés és a kifelé élés az ego legerősebb pillantása: ő maga is tükrökből állt össze, s örökké e tükröknek akar megfelelni. Igazi arcát csak akkor mutatja az ember, ha önfeledtté válik. Ha dühében kiborul, ha végső kétségbeesésében felzokog, ha fájdalmában felüvölt, vagy valami ellenállhatatlan kényszernek engedelmeskedve, hangosan röhögni kezd. Mindig akkor, ha túlcsordul a pohár – ha az ego hatalma megtörik.”

(Müller Péter: Boldogság)

2010. nov. 16. 16:22

Pozitív gondolkodás szerintem is nagyon fontos.

Igazából a szakemberhez való fordulást abba az esetben értettem, ha tudja az illető hogy nem birkózik meg a dologgal egyedül és még sem teszi.

Szerintem azzal is sokat tehetünk ha legalább beszélgetünk. Vagy írunk. Mindegy, csak adjuk ki magunkból.

2010. nov. 16. 16:11
Szerintem egyáltalán nem ciki, ha van valakinek pszichológusa...sőt!!!!
2010. nov. 16. 15:47

ezzel egyet értek..

igen fontos ápolni a belsöt., és nemcsak a külsövel foglalkozni., mint bent (!) ugy kint (!) tartják..:)

szerintem nem kell egyböl szakemberhez menni., el lehet kezdeni az önmegvalositást., autodidakta modon is..

jogázás, meditálás, relaxácios gyakorlatok segitségével sokat segithetünk magunkon..:)

és a legfontosabb !!! a pozitiv gondolkodás elsajátitása..

2. Anika70 (válaszként erre: 1. - Sivilla)
2010. nov. 16. 15:46

Mindenképp igazad van.


Ha a lelki békénk nics rendben, mindenre hatással van.


Nem jelenteném ki, hogy nem fordulunk orvoshoz, csak néha túl későn:-(

2010. nov. 16. 15:29

Sziasztok!

Sokszor felmerül bennem a kérdés, hogy vajon miért nem fordítunk elég figyelmet a belső dolgainkra.

Vajon miért gondoljuk azt hogy az érzelmi világunk nincs befolyással a fizikai állapotunkra? Vajon miért ciki ez ügyben szakorvoshoz fordulni?

Azt gondolom, hogy fontos, hogy a lelkünk világa rendben legyen ahhoz, hogy kiegyensúlyozottak legyünk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook