Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Húsvétra készítjük a lelkünk... fórum

Húsvétra készítjük a lelkünk... (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 3. 18:47

Végigolvastam a hozzászólásokat és nagyon örülök, hogy nem vagyok egyedül. Számomra a lemondás, a böjt,

nem azt jelenti, hogy nem eszem húst, mert nem ilyen beállítottságú vagyok. Én a szelet húsomat odaadom egy picike süteményért, Akkor a húsról kell lemondanom? Nem! A sütikéről, a finom kekszecskéről a délutáni teához. Ez részemről csak egy kicsike áldozat. Én ezt bárki előtt merem vállalni, akkor is,

ha én már azon az úton járok, ami ODA vezet.

De ha így haladok, az igazi lemondás részemre az lesz, hogy nem nézek a hoxára.

2011. ápr. 2. 20:44
hát ma csendesen veszekedve dolgozgattunk,sajnos az én gyerekeim nem a munka hősei
17. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - Alfoldi13)
2011. márc. 31. 17:14
Csak borzalmas volt 'A'
2011. márc. 31. 17:13
remélem nem nagyon fájt
2011. márc. 31. 17:07
Felajánlottam a mai szenvedésemet (gyomortükrözés) :(
2011. márc. 31. 17:03
látom nagy a csend ez is a készülés egy fajtája lehet...ne..
2011. márc. 30. 16:56
legalább mindenkire rá fér egy kis imádság....
2011. márc. 30. 15:33

Fésűs Éva

A lényeg


A szépben az a legszebb,

ami leírhatatlan,

a vallomásban az,

ami kimondhatatlan,

csókban a búcsúzás

vagy nyíló szerelem,

egyetlen csillagban a végtelen.


Levélhullásban erdők bánata,

bújócskás völgy ölében a haza,

vetésben remény, moccanás a magban,

kottasorokban rabul ejtett dallam,

két összekulcsolt kézben az ima,

remekművekben a harmónia,

részekben álma az egésznek,

és mindenben a lényeg,

a rejtőzködő, ami sosem látszik,

de a lélekhez szelídült anyagban

tündöklőn ott sugárzik.


keressük legalább pici időre a szépet és a jót mégha nehéz is vagy nem is hálás feladat...

11. alfoldi13 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2011. márc. 30. 15:30
én azért tudom nem vagyunk mi csodabogarak itt...és mintha látnánk is ezt...lassan az igaz de...
2011. márc. 30. 15:29

A vallás nem a böjtről szól, a böjt nem a vallásról.

Mértékletesség, lemondás, önmegtartóztatás, irgalmasság... hiányzik sok ember szótárából.

2011. márc. 30. 15:28

Jajj, de jó, hogy van ilyen téma is! :)

Örülök nagyon. Természetesen én is tartom a pénteki bűnbánati napokat, és készülök lélekben a Húsvétra. Idén végre újra elmegyek lelkigyakorlatra. Nagyon várom már! Ajánlom mindenkinek, aki teheti, nagyon jól feltölt.

8. zsuga bubus (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2011. márc. 30. 15:21
Igazad van,ha tudnád,hogy engem is milyen sokan megbántanak a faluba,mert fiatal létemre hiszek.De engem nem érdekel.Senki nem tud eltántorítani,volt aki a szemembe kinevetett.Nem számít.
2011. márc. 30. 15:18

Ha valaki azt mondja, hogy ő most léböjtöt, gyümölcsnapot tart, egészségesebben vagy éppen kevesebbet, energiamentesen, stb. étkezik, akkor megveregetik a vállát... Ha azt mondom, én most tudatosan böjtölök, hogy önként, szeretetből, együttérzésből lemondok jó dolgokról (legyen az tv, édesség, csokoládé, stb.), akkor úgy néznek rám, mint valami csodabogárra.

Pedig a nagyböjt erről szól: az önkéntes lemondásról, a szenvedővel való együttérzésről.

És nem azért "böjtölünk", mert karcsúbbak akarunk lenni...

2011. márc. 30. 15:18

Misére is elmegyek,amikor csak tehetem,ha nem tudok a rádióban hallgatom.A templom takarításban és szépítésben is részt veszek húsvét előtt,sőt mindig amikor csak tehetem.Jó érzés uralkodni a vágyaink felett,ezt csak az tudja aki valamiféle lemondást tud vállalni,és végigcsinálni.

A lelkünket pedig minden nap készíteni kellene,úgy kéne élnünk,nem csak a böjti időszakban.Mindnyájunknak.

2011. márc. 30. 15:14
Számomra a böjti időszak sok olyan dolog megvonását jelenti,amit szeretek,kicsit így átadva magam ennek a fájdalmas időszaknak.Nem hangoztatva,csak magammal és a Jóistennel megbeszélve,miről mondok le.Én például március elsejével lemondtam a húsról.Még soha nem tettem meg,de most úgy éreztem meg kell tennem,így nekem 50 nap lesz a böjt.Nem szenvedve.inkább örömmel telve teszem,és elmondhatom még azóta nem "vétkeztem" nem szegtem meg az ígéretemet.
4. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2011. márc. 30. 15:11
Ahogy mondod, kedves Alföldi "bácsi"! :))
3. ddf0740641 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2011. márc. 30. 15:08
Ez így van,sajnos. Újabban minden az evés -ivásról szól, meg a bulizásról. :(
2. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2011. márc. 30. 15:06
A legtöbben aligha arra fognak gondolni, amire mi...
2011. márc. 30. 15:03

hát ezt is ki így ki úgy...gondolom...

mert nem csak a lakásnak kertnek kellene tisztának lennie ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook