Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet valaki allergiás a szabadlevegőre? fórum

Lehet valaki allergiás a szabadlevegőre? (tudásbázis kérdés)


2014. ápr. 26. 20:57
Hú...fogalmam sincs mi lehet a baj, bocsi :S
28. berta.magdolna (válaszként erre: 27. - 'szti)
2007. nov. 19. 08:57
Pont a napokban találtam meg,át is másoltam oda.
27. 'szti (válaszként erre: 24. - Berta.magdolna)
2007. nov. 17. 08:52

Van egy tudásbázis kérdés

Mi az a hidegallergia? (Egészség)

címmel, nézd meg azt

2007. nov. 17. 06:30

Nagyon nem mindegy, hol van az a szabad levegő.


Ha fák között, olyan klímán, ahol gyakrabban esik az eső, hó, ott nem gond. S az sem mindegy, melyik hónapban.

2007. nov. 17. 02:22

Marhaság. Szabad levegő pedig nincs Magyarországon, ha nem tűnt volna fel, folyamatosan közlik a pollen-szennyezettséget.


Homeopátia pedig pont jó az allergiára, legalább majd lehet tudni, hogy mivel sikerül kiprovokálni egy újabb rohamot.

2007. nov. 16. 10:00

Állítólag hidegallergia.

Hallottatok róla?

2007. nov. 14. 13:15

Azt a javaslatot kaptam,hogy próbáljuk a homeopátiát.

De hova menjek? kihez forduljak?

2007. nov. 10. 19:29
Gemenci a levegő,igaz,itt megy az m9-es,de mi egy gátőrházban lakunk.Fák vesznek körül.
2007. nov. 10. 18:34
Ki tudja persze attól függ milyen tiszta az a szabadlevegő!!
20. supin
2007. nov. 10. 17:22
A mai szabadlevegőre igen. Tele van gázzal meg minden ártalmas anyaggal..
19. Pirosalma (válaszként erre: 18. - 53cc09e608)
2007. nov. 10. 14:46

Szia!


A levegő egy jórészt gázhalmazállapotú keverék (rengeteg kémiai anyag van benne, melyek aránya elég változó lehet: nitrogén, oxigén, hidrogén, nemesgázok, víz stb.), nem egy elem vagy vegyület.


Pl. benned is vannak szén-, nitrogén-, kén- stb. -vegyületek, te magad mégsem vagy egy kémiai anyag:-)


Viszont lehetünk allergiásak arra, ami a levegőben van (pollen stb., bár ez így hétköznapi kifejezés, a pollen nem egy vegyület, hanem a növények hímivarsejtjeit tartalmazó gömbszerű képződmény).

18. 53cc09e608 (válaszként erre: 16. - Pirosalma)
2007. nov. 10. 10:07
a szabad levegő nem kémiai anyag? Hát az oxigén ,hidrogén és egyéb anyagok megtalálhatok azért benne ! És ezek kémiai anyagok !
2007. nov. 8. 20:48
A levegőben levő "porszemcsékre", ködre, párára inkább...
2007. nov. 8. 17:05

A "szabad levegő" nem egy kémiai anyag, így allergiás sem lehet rá az ember:-)


Ha allergiáról van szó, akkor valamilyen vegyülettel szemben van (ami persze lehet, megtalálható a "szabad levegő"-ben).

15. 53cc09e608 (válaszként erre: 12. - Berta.magdolna)
2007. nov. 8. 16:27
Szegény gyerek milyen kellemetlen lehet neki is ! Addig vigyed ,amig nem kapsz megfelelő diagnozist!Kerestem a Neten ,van-e ilyen betegség,de még nem találtam semmit eddig ! De van a NET orvos hozzá is írhatnál levelet és a tüneteket leírhatnád neki . Több orvossal is beszélj ha lehet,mert igen furcsa eset az ővé !
14. Cszsuka (válaszként erre: 12. - Berta.magdolna)
2007. nov. 8. 15:19
Javasolnám a Voll-diagnosztikát, mert fájdalommentes, de ott is érvényes a négy nap!
13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Berta.magdolna)
2007. nov. 8. 14:19
A gyógyszerek 4 napos elhagyása után lehet allergia tesztet csinálni. Ezt miért nem mondták?
2007. nov. 8. 14:15

Holnap visszaviszem a háziorvoshoz,nem tudom mit mond.

Valami oka biztos van ennek,de nem igazán foglalkoznak vele,inkább egymáshoz passzolgatják az orvosok.

A pulm.azt mondta,nem csinál allergiatesztet,mert a gyógyszerek miatt úgysem mutatható ki.?????

2007. nov. 8. 12:37
De én azért ajánlanák valamit ! Vidd el egy barteriális és vírus vizsgálatra ,mert az sincs kizárva ,hogy azok közül valamelyik van a szervezetébe , ami a levegővel érintkezve aktiválja magát !
10. 53cc09e608 (válaszként erre: 4. - Berta.magdolna)
2007. nov. 8. 12:32
Lehet van valami nővény is, és elég ha a közelébe megy !! Én is voltam ilyen allergiában , de egy gazolás alakalmával megis lett a bűnős ,mikor hozzáértem a kezem bedagadt és csúnya vörös lett és iszonyúan fájt! És ez a nővény gyógynövény ráadásul és arra vagyok allergiás !( körömvirág ) Pedig nagyon tetszik és mégsem tarthatok a kertemben ! De a levegőben is lehet bármi ami allergiát vált ki!
2007. nov. 8. 12:19
Ezután komolyan utána kellene nézni. Bizonyosan hoztak valami virust,ami csak érzékenyebb egyénekre veszélyes!
8. berta.magdolna (válaszként erre: 7. - Elviracska)
2007. nov. 8. 12:11

Én már nem tudom mire gyanakodjak.

Köszi!

7. Elviracska (válaszként erre: 6. - Berta.magdolna)
2007. nov. 8. 12:08

Akkor gyanakodsz ,hogy valamit elkaphatott volna ???

Szerintem egy szakorvost ,valaki olyat aki tud is ,meg kell kérdezni ,és elmondani ezt is ,hogy mire gyanakodsz...

Gyógyulást nektek...

6. berta.magdolna (válaszként erre: 5. - Elviracska)
2007. nov. 8. 12:04

Ezek a kiütések okt.20.-a óta vannak.

Irakból hazatért katonák jöttek az iskolába.Megfoghatták a fegyvereiket,hanggránátot dobáltak,stb.Akkor kezdődött,előtte semmi baja nem volt.

5. Elviracska (válaszként erre: 4. - Berta.magdolna)
2007. nov. 8. 11:52

És ez nem csak a hideg levegő esetében fordul elő?

Mert ezetleg hidegallergia az lehet.....

Nyáron mikor meleg van is ugyanugy vannak kiütések?

2007. nov. 8. 11:48

Fiamon,ha kimegy,mindenhol kiütések jelennek meg.

Olyan,mintha csalánba esett volna,plusz még vörös mint a rák.Bent 3 perc alatt elmúlik.

A háziorvos nem tudott szóhoz jutni mikor meglátta.

A pulmonológus szerint nem allergia,mert szedi a gyógyszereket.(asztmás,allergiás )A börgyógyász szerint bem börbetegség.

Már retteg szegény ha tesi órája lesz,mert mindenki csak őt nézi.(jó esetben csak nézi)

Van valaki akinek ilyen gondja van?

2007. nov. 8. 11:42
A levegőre nem, de a benne lévő szennyezőanyagokra igen.
2007. nov. 8. 11:42

Mostanság minden lehetséges...:)

De miért mik a tapasztalataid?

2007. nov. 8. 11:41
Lehet valaki allergiás a szabadlevegőre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook