Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aranyékszerre lehet valaki allergiás? fórum

Aranyékszerre lehet valaki allergiás? (tudásbázis kérdés)

20. Skar (válaszként erre: 15. - 4a8c4f0081)
2010. márc. 3. 01:09

Köszi a magyarázatot!

Mondjuk, a kisgyerek szervezete még aligha tanulta meg, hogy cirkuszoljon az arany miatt, valószínűleg ő mégiscsak a belekeveredett egyéb fém miatt csinálja még. :)

19. pritta (válaszként erre: 17. - A631117090)
2010. márc. 1. 10:27
Ez természetes dolog, a gyenge immunrendszer az oka az allergiának. nekem a terhességem előtt nem volt problémám vagy fél évig (előtte persze volt, csak alábbhagyott) és amikor terhes lettem az immunrendszerem legyengült, és azonnal előjött az allergia. ez tény...
18. sajert
2010. febr. 28. 21:47

Én semmilyen fülbevalót nem tudok viselni. Mindre begyulladt.

Nyaklánc dettó. Az óraszíjam bőrből volt, de maga az óra hátulja fém, na az is kiütött.


Aranygyűrű meg lehet az ujjamon, ezt meg senki nem érti... Mondjuk évente egyszer-kétszer azt is le kell vennem egy pár hétre, mert kezd bedurrani alatta.

2010. febr. 28. 20:57
Ősz óta többször volt torokgyulladása,gondolom legyengült az immunrendszere...Más,stresszes dolog nem érte...Lehetséges, hogy más anyagokra is reagálhat így?
16. pritta
2010. febr. 28. 20:31

keresztallergia...

igen és sok esetben aki az arany ötvözetére allergiás jön mellé a nikkelallergia... nálam is

15. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 13. - Skar)
2010. febr. 28. 20:26
Igen. Az arany az nem allergizál, csak tiszta aranyból nincs ékszer, mert nagyon puha, hordhatatlan lenne.Viszont van egy olyan, hogy allergiát kiváltó anyag mellett, olyan anyag is allergizál ami egyébként nem allergén.Pl rengetegen allergiások olyan növényre amiknek a pollenje nem allergizáló hatású, az ok az, hogy az allergiát kiváltó pollennel együtt gyakran került be a szervezetbe a síma pollen is, így az immunrendszer azt tanulja meg, hogy amikor ez a két pollen itt van, akkor én cirkuszt csinálok.Ezután ha csak a síma pollen kerül a szervezetbe, akkor is jönnek a tünetek.Ilyen van arannyal is, holott az arany önmagában nem allergizál.Ötvözetére allergiás valaki, akkor onnantól az összes arany ötvözetre allergiás lesz, hiába nem lesz benne az eredeti fém, ami kiváltotta az allergiát.
14. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 11. - A631117090)
2010. febr. 28. 20:18
Allergia bármikor kialakulhat, bármire.Nem lehet megelőzni igazából. Ha a fülén jelentkezik akkor biztos hogy az aranyra lett érzékeny.Ettől még nyugodtan hordhat majd fülbevalókat, csak aranyat nem.Van olyan, amikor a tünetek később jelentkeznek, mint itt is, hogy levettétek, és pár nap múlva rosszabb lett, de ha fülbevaló benn maradt, akkor az a nyaki rész gyulladását is súlyosbítja, mert ott már kialakult a reakció.Ez viszont fokozott érzékenységre utal.Mint azoknál az embereknél akik a darázscsípésre allergiások.Megcsípi őket egy darázs, és a fokozott immunválasz miatt mégis olyan, mintha legalább száz csípés érte volna őket, az egész testükön darázscsípésre emlékeztető duzzanatok keletkeznek, holott csak egy csípés volt.
13. Skar
2010. febr. 28. 20:18
Magára az aranyra nem, de teljesen tiszta aranyból, úgy tudom nem készítenek ékszert.
12. pritta
2010. febr. 28. 20:11
nekem is hirtelen jött ki, előtte semmi bajom nem volt. Nekem valami stresszes időszak hozta elő. Nem volt valami nagy nehéz dolog az életében?
2010. febr. 28. 19:36
Már levettük az első tüneteknél,és nem is fogja hordani...:(Olyan,mintha igazán csak most,néhány nap múlva lobbant volna fel ez az allergiás reakció...De évek óta hordott arany fülbevalót,most azt is kivettük,mert a fülén is jelentkeztek a tünetek...Miért most?
10. pritta
2010. febr. 28. 19:33
Én is fémallergiás vagyok pár éve, de semmi nem segít, azt mondják örök életre szól. Én is allergiás vagyok többek között az arany ötvözetére is és tényleg csak fehéraranyat lehet hordani.
9. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 8. - A631117090)
2010. febr. 28. 18:53
Nem érdemes krémezésben gondolkozni.Az ékszert le kell venni. A krémek szteroidot tartalmaznak, ami hosszú távon ártalmas a bőrre, és utána az abbahagyásakor fokozottan jöhetnek elő a tünetek, pl hólyagos lesz a bőre, elfertőződhet, nem éri meg ezzel játszani. Maradandó nyoma lehet, egy súlyos allergiás gyulladás gyakran foltot maga után hagyva gyógyul, ami megmarad egy életen keresztül.Ennyit nem ér a nyaklánc, próbálkozzatok ezüsttel, vagy más ékszerrel, ami nem fém, gyöngyök pl, szeretik azt is:)
2010. febr. 28. 18:40
A gyógyuláshoz van valami krém,vagy az ékszerek elhagyásával rendbe fog jönni?
2010. febr. 28. 18:37
Én is fémallergiás vagyok! Egyedül a fehér aranyat bírom! :D
2010. febr. 28. 18:34
igen, én is az vagyok az aranyra
5. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 3. - A631117090)
2010. febr. 28. 18:33
Igen.A tünetek és a vörösség helye is erre utal.Fémérzékenység bármilyen fémre előfordulhat aranyékszerre is, mert nem tiszta arany, hanem ötvözet.
2010. febr. 28. 18:31
Párod tünetei is hasonlóak?
2010. febr. 28. 18:30
Kislányom nyaka másodszorra viselt aranylánc után erősen kipirosodott,4-5cm vastag sávban körben.Viszket,és egyre terjed...Lehet az ékszertől?
2010. febr. 28. 18:28
Igen, de nem az aranyra, hanem az ötvözetre. Az arany önmagában nem allergizál. Párom nem bírja az aranyékszereket és a kicsinél is felmerült.
2010. febr. 28. 18:26
Aranyékszerre lehet valaki allergiás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook