Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet kapni olyan mosógépet,ami szárítógép is egyben? Ha igen, milyen árban van és milyen márkát érdemes megvenni? Esetleg tapasztalatok? fórum

Lehet kapni olyan mosógépet,ami szárítógép is egyben? Ha igen, milyen árban van és milyen márkát érdemes megvenni? Esetleg tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. márc. 4. 11:01
szaritasi ido fugg,hogy milyen fajta a szaritod,enyem 2 ora alatt szaritja meg a ruhakat,de hallottam kapni masfeleket is .villanyszamlat megnyomja,de valamit valamiert.
2010. júl. 28. 10:25
Akinek van külön szárítógépe,annak kb. mennyi ideig szárit minimum, Mennyivel növeli meg a villanyszámláját?Mi is penészedünk télen,már régóta fontolgatom a vételét...
37. Veronika27 (válaszként erre: 36. - Ildiko975)
2010. júl. 28. 10:10
Válts öblítőt:)
2010. júl. 28. 10:07
Sziasztok! Tudna valaki nekem segíteni? Kaptam a férjemtől egy MIELE típusú szárítógépet. Nagyon megvagyok vele elégedve, csak egy problémám van. Nem marad meg a ruhákban az öblítő illata, olyan semleges illatuk van. Mit tegyek?
35. Veronika27 (válaszként erre: 24. - Ti-mici)
2009. jún. 2. 11:26
Gyapjú programon kell mosni, ez 30 fok, vagy kézi mosós programon.
2009. jún. 2. 11:24
Egyben nem jó megvenni, mert ha elromlik, akkor se mosógéped, se szárítógéped nem lesz... Amúgy Gorenje van anyósoméknak, de külön mosógép és szárítógép, nem gyűri a ruhákat össze egyáltalán! Plusz a szárítógép miatt télen nem kell fűteni a fürdőszobában, olyan kellemes meleget csinál.
33. f994e5f68f (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2009. jún. 2. 10:35

Nekem volt mosó,-szárítógépem,annyira összegyűrte a ruhákat, hogy gyötrelem volt a vasalás.:-( Egyébként semmi bajom a vasalással,szinte mindent vasalok....

Most külön van mosógépem és külön szárítógépem - így álom a vasalás is: nem gyűri, csak szárítja:-)

2009. máj. 28. 10:12
Nekünk Indesit van, 100 alatt vettük, eddig bevált, csak gyűr. A koliban sokat mostam, ott ipari szárító volt, hát az egy álom, nem gyűrt, mindent megszárított, csak a rugalmas anyagokat változtatta meg kicsit, de mindent szárítottam vele. Én ebből indultam ki amikor kombináltat vettünk, hát csalódás volt egy picit, de számíthattam volna rá, hogy lesz különbség. Ami most van, az 6 kg-t mos, 5-öt szárít, de jól összegyűri. És 3 óra a mosás-szárítás program.
2009. máj. 28. 09:40

irtam is elobb!

hogy oda kell figyelni mit hogyan kell mosni :)

es az szaritora is ervenyes :)

30. mimmo33 (válaszként erre: 29. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 28. 09:40

Én is. Sőt van, amit szárítok is. Főleg a garbókat, mert előtte mindig bebüdösödött a nyaka

:(

2009. máj. 28. 09:35
Én bizony a kötött dolgokat is mosógépbe mosom (centriz is). Semmi bajuk. Ha az ember tudja mit hány fokon mosson, akkor nem lesz gond vele. És van olyan pulcsim, amit 1984-ben vettem 150,-Ft-ért és szép!
2009. máj. 28. 09:22
ja es persze ezzel senkit sem akartam megserteni vagy ilyenek...csak arra gondoltam hogy ha esetleg megnezitek az adatlaom es latnatok h meg fiatalka vagyok...
27. csutkababa (válaszként erre: 9. - Virgilius)
2009. máj. 28. 09:21

nem tudom ,mert engem lebeszeltek a szaritosrol,es nem is vettem meg..

szoval nekem ezert nem lett, mert gyuri a ruhakat,es en utalok vasalni :))

lusta-diszno a masik nevem :))

26. mimmo33 (válaszként erre: 23. - Mimmo33)
2009. máj. 28. 09:20
A külön szárítókon sokkal több szárítási funkció van, mint a kombi gépeket. Nem mindegy hogy be tudod állítani a mennyiséget, milyenséget, vagy csak szárít magától...
2009. máj. 28. 09:20
ja...mar 7 eve elmentem sulizni a nagy vilagba, ugyh nem anyuci mos foz takarit ram...es sokszr megjartam mar, mert nem tudtam mi es hogy van, igy sajat karombol tanultam, ezert batorkodom itt ilyen fiatalon velemenyt nyilvanitani, es tippeket adni :)
2009. máj. 28. 09:18

a kotott dolgokkal vigyazni kell, mert azokat a mosogep is tonkreteheti!!

nem hiaba vannak a cimkeken rajta a mosasi tippek!

es nem hiaba van a kezmosas odarajzolva, es ha megnezitek, szinten minden ami pulover es kotott, azt mind kezmosassal ajaljak!

de ezt meg lehet oldani ugy a mosogeppel, hogy 30 max 40 fokon mosni es keves centrifuga vagy egyaltalan semmi centrifuga :)

23. mimmo33 (válaszként erre: 18. - 7934d1ac97)
2009. máj. 28. 09:17

Nem tudod beszámítatnia régi gépeket egy újba? Biztos vannak ilyen akciók. Én a szervízelés miatt is választottam, külön gépet. Nem bízom azokban, amikben egyben funkció van. A másik, hogy a mosó gépem 6 kg-ot mos, ha egyben van akkor 2*3 kg tudok szárítani. Dupla energia felhasználással, és dupla idővel...Így hogy külön van, 6 kg ruhát szárítok, úgy hogy a következő adagot már mosom. Nekem nem gyűri a ruhákat, de ez függ a mosógép centrifugájától is. Ahhoz hogy jól szárítson, legalább 800 fordulaton kell centrizni!

De ez csak az Én véleményem. Szerintem kérdezz meg egy szakembert is!De nem eladót, hanem szerelőt!

2009. máj. 28. 09:17
haat ez a kerdes hogy kulon vagy kombinalt...nehez...mivel pl a telefonokkal is ugy van hogy mar kepet csinal meg videot...de azt mondenki tudja hogy akarmilyen jo is lenne soha nem fog olyan kepet csinalni egy telefon mint egy fenykepezo, hisz a telefon az telefon, a kep video dolog csak kiegeszitesnek lett csinalva...a fenykepezo sem telefonal ugyebar...ugyhogy biztonsagosabb az ha mindent kulon kulon vennek, es arra hasznalnank amire csinaltak...de a kombinalt dolgok egyszerubbek praktikusabbak meg szimpatikusabbak is...ugyhogy ...ha van hely es penzed ra veheted kulon, ha nem kell eladod, a kombinaltban meg legfejjebb nem hasnzalod a szaritot ha nem jon be...
21. 7934d1ac97 (válaszként erre: 17. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 28. 09:12
Frissen kötött? Miért amit régebben kötöttek meg azt lehetett benne szárítani és utánna hordani is?
2009. máj. 28. 09:12

igen a tonkre megy, az azt jelenti hogy kifakul es ki is lyukadhat mivel egybol megszarad a ruha, a nagy ho hatasara, es attol toredeznek az anyag szalai...

de mondom ez csak akkor ha tul nagy hofokon szaradnak!!!

es abban is van valami h nem kell agyon pakolni mert akkor jobban gyurodnek :)

es a gorenje...hat nekunk sok haztartasi gepunk van ettol a cegtol, de nem mosogep, mert mind azt ajanlottak, panaszunk meg nincs ra, de hat nem tudom, lehet mas is ugyanolyan jo vagy jobb...az eladotol fugg o mit ajal, es ok altalaban a dragabbat ajaljak...

19. mimmo33 (válaszként erre: 15. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 28. 09:11
A légkivezetéseshez kell lyuk! A kondenzációshoz nem kell
18. 7934d1ac97 (válaszként erre: 14. - Mimmo33)
2009. máj. 28. 09:11
Azért gondoltam hogy kombináltat veszek, mert van kettő mosógépünk is (egyiket párom hozta a házasságba másikat én) és mindkettő 8-10 éves, ráadásul az egyik feleslegesen áll. És arra gondoltam, hogy talán érdemes lenne eladni, és a kettő árából (esetleg kiegészítve) vehetnék egy kombinált gépet. Mert úgy még is csak olcsób lenne, de ezek szerint ha inkább külön veszek egy új mosógépet és egy szárítót még ha dárágbb is jobban járok a ruhákkal kapcsolatban?
2009. máj. 28. 09:10
Nekem egy ismerősömnek külön szárítója van. A frissen kötött pulcsikat sosem tudta felvenni.
2009. máj. 28. 09:09
Nekem volt mosó-szárítógépem, Bosch márkájú. Ágyneműt és törölközőt szárítani nagyon jó, tök puha volt utána a törölköző .Nem kell csontszárazra szárítani, csak kevesebb ideig és akkor nem gyűr.
2009. máj. 28. 09:09

Tönkre megy= elolvad, nem lehet többet használni.

Nem kell semmi kivezető lyuk csak a szokásos: vízcsap, lefolyó.

14. mimmo33 (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2009. máj. 28. 09:05

A kombinált gépeknél általában kevesebb ruhát száríthatsz, mint amennyit mostál. 5kg mosott ruhát két részletben tudod megszárítani…Egy mosógép, és egy szárítógép dobja egészen más. A mosógép dobok kis lyukúak, a szárítóké pedig nagy lyukú. (Ezt egy mosógépszerelő mondta) . . így ha mosó-szárítót veszel, sokkal rosszabb a hatásfok mind mosáshoz, mind szárításhoz.

Nekem külön szárítóm van, és soha nem gyűri a ruhát. Igaz nem is úgy rakom át a gépből, ahogy kiveszem, hanem kicsit megrázom a ruhákat!

13. yzma.
2009. máj. 28. 09:03

Nekem sikerült használt szárítógépet vennem 30 ezerért :)Ez azért is jó, mert sokkal nagyobb a befogadóképessége, mint a kombinálté.

Bár megvannak a maga korlátai, de ezzel együtt is imádom (hogy miért nem vettem már előbb ... ?):

- leginkább kisebb daraboknál jött be (bugyik, zoknik, trikók, gyerekruhák), de - nálunk legalább is - úgyis ezeknek a teregetése veszi el a legtöbb időt.

- akkor gyűri a cuccot, ha nagyon megpakoljuk ;)

- lepedőket, abroszokat továbbra is teregetek, bár elvileg ha csak 1-2 darabot teszel bele, akkor nem gyűri össze (ezt azért még nem próbáltam energiatakarékossági szempontból) :)

Ja, igen: és sokkal, de sokkal puhábbak a ruhák! :)

12. Ani2
2009. máj. 28. 09:02

Szia!



Én a gorenje-t ajánlom. Drága, de az mosógép! De amúgy én mindenben ezt a márkát ajánlom, csak 1× kell megvenni!

11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 10. - Ti-mici)
2009. máj. 28. 09:01
az mit jelent hogy tönkre megy? kilukad, vagy megfogja egyiknek a színe a másikat?
2009. máj. 28. 08:57

hat igen az teny hogy nagyon gyurodnek, ezert sem szabad teljesen ott szaritani a ruhat, enyhen nedvesen kell kiszedni hogy akkor vasald ki es tulajdonkepp a vasalo altad szaradnak meg teljesen (anyumtol tudom, etterem-hotelben dolgozott kulfoldon, ahol az ido megtakaritas miatt volt szarito) es muszalast meg vagy egyaltalan vagy nagyon pici hofokon lehet szaritani

arra is kell figyelni hogy legyen rajta szabajzo, hogy szaritsa a ruhakat!

bennlakasban laktam, es ott is szaritos mosogep volt, es a takarito neni aki kezelte, berakta a ruhakat mosni, nagy hofokra tette a szaritot es biza tonkre mentek a ruhak, sot! a farmer nadragok is!!! ha azok nem birtak gondold el mi lehetett a tobbivel!

ugyh vigyazni kell!

de amugy nekem semmi kivetni valom a szarito ellen :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook