Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lehet gyümölcsökkel fogyni? fórum

Lehet gyümölcsökkel fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2
16. Ancika
2007. jan. 24. 13:38
Szerintem se lehet!
15. Ancika (válaszként erre: 14. - 575e11e2d1)
2007. jan. 24. 13:37
Hát ez az! Én a 90 napos diétát rendre elbuktam a gyüminapon. Annyira éhes voltam.. akkor inkább semmit nem eszek!
2007. jan. 24. 13:34

Tömören: Nem lehet

Gyümölcs=Cukor=glükóz+fruktóz


glükóz a leggyorsabb szénhidrát,hamar emeli a vércukrot, utána hamar le is esik ==> jön az éhség


fruktóz: lassú ugyan, de a máj csak napi 30 grammot tud lebontani belőle. A többi zsírként raktározódik.


Összefoglalva:

Diétában a cukor mennyiségét minimalizálni kell.

(Így a gyümölcsevést is háttérbe kell szorítani)

13. win
2007. jan. 24. 09:08

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Nem olyan egyhangú, sem az ízek sem a tápanyagforrások szempontjából, és saját tapasztalatból mondhatom: hatásos és tartható is!

2007. jan. 24. 07:42
Lehet, de ha ajánlhatom inkább a 90 napos diétát. Van benne gyümölcsnap is, és mégsem csak gyümin élsz napokig. Szüksége van a szervezetnek a húsra a fehérjére és még sok másra.
2006. nov. 12. 21:32
Igen, de ne kiló számra fogyaszd és a banánt csak ritkán.Főleg almát és friss ananászt egyél.Azért néha egyél fehérjét is mert nem tesz jót a szívizomnak a túlzott fehérje hiány. Ha betartod tuti lefogysz!
2006. nov. 10. 19:46
Ha gyümölcs kúrát csinálsz, ne vidd túlzásba, szerintem ne csináld túl sokáig, és csak akkor kezdj bele, ha teljesen egészséges vagy. Nekem epeműtétem volt, azóta eléggé felnyomja a savamat a gyümölcs, ha csak azt ennék, rosszul lennék. Szóval tényleg csak óvatosan!
2006. nov. 10. 19:03
Szerintem mindenféleképpen, mivel a gyümölcsökben sok a vitamin, és lédúsak, nem hízlalnak, és nem nehéz kaja.
8. anduca (válaszként erre: 7. - 12667dcac6)
2006. nov. 3. 07:48
Ezen az oldalon találsz a Diéta-Fitness menuben a más diéták alatt zöldség és gyümölcs diétákat.
2006. nov. 3. 07:31
tud valaki olyan fogyókúrát amiben csak gyümit kehet enni?Írjátok le.köszi.
2006. nov. 2. 21:56
Persze, hogy lehet, sőt ha csak ezt eszel egy nap, még salaktalanitod a szervezeted.
2006. nov. 2. 21:21
A gyümölcsöt érdemes legalább 3 órával étkezés után és legalább másfél órával a következő étkezés között fogyasztani. Így nem erjed össze a többi kajával és lúgosító hatású. Ha összeerjed, akkor savasít, amit nem feltétlenül szeretnél, hiszen annyi minden savasítja a szervezetet.
2006. nov. 2. 21:11
Igen. ha odafigyelsz az étekzésedre, és heti egy (vagy 2) gyümölcsnapot tartasz, amikor nem nézed, mennyi gyüömölcsöt eszel, hanem jóllakásig ezt eszel, az méregtelenít, és idővel fogyaszt. persze figyelni kell rá, hogy ygyümölcsnap után se tömd tele magad. :) ja, és ilyenkor mellőzd a magas ch-s gyümölcsöket, mint az előttem szólók is mondták.
2006. nov. 2. 18:58
Igen lehet ,de fogyashoz inkabb a keves cukortartalmut hasznald,banant minel kevesebbet vagy semmit.
2006. nov. 2. 17:55
sok ananász-nem befőtt,hanem nyersa..meg egyátalán!minél több gyümi és kevesebb kenyér,tészta,rizs...stb
2006. nov. 2. 17:15
gyümölcsökkel fogyni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook