Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet a gyümölcsös joghurt olcsóbb, mint a natúr? fórum

Hogyan lehet a gyümölcsös joghurt olcsóbb, mint a natúr? (tudásbázis kérdés)

2010. márc. 2. 16:44
Mindig natúr joghurtot veszek.Lehet gyümölccsel,fahéjjal,citromlével,túróval,kókusszal,magvakkal,ízesíteni,plussz édesítőszer ill. aki nem fogyózik annak cukor,vaníliás cukor.Én még a tejfölt is azzal helyettesítem,mert kevesebb benne a kalória.
26. Nagylány67 (válaszként erre: 25. - Csikita)
2010. márc. 2. 11:49

Teljesen igazad van, hogy minden "szart" beletesznek csak hogy olcsóbb legyen. Már a rétesek is zselével és állománynövelővel vannak dúsítva. Én natúr joghurtot veszek és fagyasztott gyümit teszek bele. Igaz nem édes, de a lányom is megkedvelte az ízét.Nyáron a gyerekkel együtt tegyétek kis csomagokba a fagyasztóba a gyümölcsöt és hidd el meg fogja enni.

Ha most spórolsz később azt majd gyógyszerre költöd!! És az lesz a kasza.... gyógyszer cégeknek.

2008. márc. 16. 11:10

Szinte mindenben térfogatnövelö és stb e cucc van...

Nem csoda hogy olcsobb.

A simánál nehezeb csalni.

2007. nov. 21. 15:59
hihi, az egyik típusú felvágottból viszont az egyik helyen a sajtos a drágább, másik helyen meg a natúr :D na erre már nem tudtam mit mondani, ha a simát akarjuk enni, odamegyek, ha a sajtosat, akkor ide :D
2007. aug. 28. 15:20

Itt nem a gyümölcstartalomban, a hozzáadott Ebetűkben kell keresni a választ.

A válasz közgazdaságtan, és úgy hívják, hogy kereslet-kínálat függvénye.

A joghurtra azt mondhatjuk, hogy normál jószág, azaz minél nagyobb az ember jövedelme, annál többet fogyaszt.

A piaci árat a kereslet-kínálati függvény határozza meg jószerivel. Mennyit akarok eladni és mennyit akar megvenni a piac. Ez beállítja a megfelelő árat. Ha sokat akarok eladni, egy rugalmas piacon (márpedig a joghurt piaca mindenféle számítás nélkül is rugalmasnak nevezhető szerény véleményem szerint), csökkentenem kell az árat. A joghurtnál az ár 10%-os csökkentése szerintem jellemzően nagyobb eladás-növekedést bizosít mint 10%.


SF

2007. aug. 28. 09:43

Szerintem azért olcsóbb a gyümölcsös, mert egyrészt - mint az már korábban leírtátok - tele van színezékkel, és különböző adalékanyagokkal. Így egyértelmű, hogy a natúrban több a természetes cucc.

A másik ok szerintem az, hogy az utóbbi évek egészség mániájával nagyon is tisztában vannak a gyártók - így ha fogyókúrázol, gondolkodás nélkül megveszed a natúr változatot. Elvégre az egészségedről van szó, meg különben is kevesebb benne a kalória, stb. Ha drágább akkor drágább. Kifizeted. Szerintem.

21. h.editke (válaszként erre: 12. - Kalthelios)
2007. júl. 24. 21:57

Majdnem minden forgalmasabb könyvesboltban és utcai árusnál kapható, és a Libriben láttam mind a két kötetét meg lehet most kapni. Neten is elküldik.

www.libri.hu

2007. júl. 13. 20:44
A danone gyümölcsjoghurt(mert azért én szeretem a citromosat)gyümtartalma:8% ennek a 8%-nak a 40%-a gyümi a többi viz.Akkor ez inkább 3-4%-os gyümjoghurt.s a színe is már káprázatos ,régebben nem volt ilyen sok szinezék bent,ugy emléxem.
2007. júl. 13. 01:14
Sehogy,nemhinnem hogy van ilyen....
18. sz.agi (válaszként erre: 17. - Loni)
2007. júl. 2. 09:10

Gyümölcs az nem nagyon volt benne(vagyis inkább semmi),de műzli annál több. Állítólag finom volt.

Sikerült meggyőznöm,hogy a natúr joghurt+gyümi jobb....

17. Loni (válaszként erre: 11. - Sz.agi)
2007. jún. 29. 06:51
Volt benne gyümölcs? Vagy csak ízfokozó, E-betűs cucc és társai?
16. 'szti (válaszként erre: 11. - Sz.agi)
2007. jún. 29. 06:31
hm. így már tényleg különös
15. 'szti (válaszként erre: 13. - Tengericsillag)
2007. jún. 29. 06:30

ez tuti gyümölcsjoghurt lesz, télen fagyasztott gyümivel is lehet

így kevesebb benne a műanyag cucc

2007. jún. 28. 23:45
Nyílván nem gyümölcs van benne
2007. jún. 28. 23:11
Bocs hogy belekotyogok.Mikor a fiamnak már adhattam tejterméket,a boltban elolvastam melyikben mi van.Egyből a natúr mellett döntöttem és itthon friss gyümölccsel *ztam fel.
12. Kalthelios (válaszként erre: 3. - B826c5a02d)
2007. jún. 28. 17:13

Megírnád priviben, hogy melyik kiadó és mikor jelentette meg?

Már régóta hallok róla, meg is akarom venni, sőt állítólag megjelent egy második könyve, azt is.

Köszönöm.

11. sz.agi (válaszként erre: 9. - 'szti)
2007. jún. 28. 16:45

Azért merült fel bennem ez a kérdés,mert a minap vett az édesanyám (cukorbeteg)diabetikus gyümölcsjoghurtot.150g-os és mindössze 45Ft volt.

A natúr joghurtok is kb.ilyen tömegüek,de szerintem még a legolcsóbb is többe kerül

10. komolyka (válaszként erre: 9. - 'szti)
2007. jún. 28. 13:30

Gondolod, hogy sz.agi nem az egységárakat hasonlította össze? :-)

Nekem ez eszembe sem jutott. Nem veszek gyümölcsös joghurtot (sem natúrt, csak kefírt), úgyhogy korábban nem figyeltem az árukat.

2007. jún. 28. 12:54

a natur joghurtos pitliben majdnem ketszerannyi a mennyiseg, mint a gyumolcsosben

csak olcsobbnak latszik, de nem olcsobb

2007. jún. 28. 12:38

Én is úgy gondoltam,hogy rosszabb a minősége.Beleborzongtam,amikor belegondoltam,hogy mivel nyomhatják tele.

PL :a D...N natúr joghurt 65Ft.ugyanez amárka gyümölcsösbe 49Ft.

2007. jún. 28. 11:25
minősége miatt
6. Loni
2007. jún. 28. 11:24
Sajnos, nem gyümölcsből készül. A meggyjoghurtot pl céklával színezik. No, és a cukrozás miatt jobban fel lehet vizezni, mert kevésbé feltűnő.
2007. jún. 28. 10:55
Kivi, köszi, olvastam én is. Elgondolkodtató mindenesetre.
4. gota
2007. jún. 28. 10:54
Úgy, hogy nem is tejből van... Míg a natúr joghurt nagyját nem tudják úgy elcsalni...
2007. jún. 28. 10:45

Olvassátok el dr Lenkei Gábor :Cenzúrázott egészség című könyvét és megkapod rá a választ!

/meg még nagyon sokmindenre!/

2007. jún. 28. 10:04

Mert fel van higítva mű-gyümölccsel.

Szerintem.

2007. jún. 28. 09:55
Hogyan lehet a gyümölcsös joghurt olcsóbb, mint a natúr?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook