Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Leeshet nagyon a vércukorszint a paleo diéta elkezdésének első heteiben? fórum

Leeshet nagyon a vércukorszint a paleo diéta elkezdésének első heteiben? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 5. 08:15
A vércukor leesése nem a kalórián múlik, hanem a bevitt szénhidrátmennyiségen! Annak MINIMUM 120 g körül kell lennie (általában egy vércukorral küzdő embernek a dietetikus napi 160-200 g-ig írja fel, függően a súlyától, eddigi étkezési szokásaitól,...). Nem írtál a napi menüdhöz mennyiségi adatokat, így nem tudom neked kiszámolni, hogy ez mennyi szénhidrát volt...
2014. aug. 4. 23:36

De minden olyan kevés kalória, mindenből sokat kéne megennem, hogy elég legyen ... vagy nem tudom xD

Amúgy nem számoltam, csak nézegettem egy két dolgot, hogy mennyi. 10 dkg szotyi is csak 300 kalória körül van ... de ennyire már nem vagyok éhes :o ... bár lehet, mint kiderült a kenyértől.

Bár az elmúlt 4 napban nem fogytam egy dekát sem.

2014. aug. 4. 23:20
kiszámoltad, hogy ez hány kalória? és hogy mennyit kellene enned a testsúlyod alapján?
3. emagdi (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. aug. 4. 23:19
nem a paleo rendszerű étkezéstől vagy gyenge, vagy esik le a vércukrod, hanem mert baromi keveset eszel.
2014. aug. 4. 22:35

a hirtelen szénhidrátmegvonást megérzi ám a szervezet!


szerintem ez kevés kaja, legalábbis nekem ennyitől korogna a gyomrom

2014. aug. 4. 21:05

Mi a legjellemzőbb tünete ennek? Ha az első 3-4 napban nem volt különösebb gond, csak bágyadtság, akkor fennál annak a veszélye továbbra, hogy hypoglikémia alakuljon ki? Nem vagyok cukorbeteg, vagyis nem tudok róla, csak kicsit tartok tőle. Fáradtságon kívül, nincs más tünetem igazán. Az első két nap gyötrelmes volt, folyton éhes voltam, és égett a gyomrom, de ma meg már tegnap jól bírtam.

A mai menüm:

Paradicsom, paprika, magvas kenyérke (tökmaglisztből,lenmaglisztből), padlizsánkrém

1 alma

Ebédre töltöttképoszta (egyelőre a fejérrizsel még megengedőbb vagyok)

Mazsola csipegetés

Halkonzerves, paradicsomos, hagymás, tojásos melegszendvics paleo kenyéren.


Ennek elégnek kell lennie?


És emellett elég energiámnak kéne lennie ahhoz, hogy kocogjak (30-40 perc sétával fűszerezve), illetve néhány fegyences edzésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook