Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Latin nyelv tanulásához milyen könyvet ajánlanátok? fórum

Latin nyelv tanulásához milyen könyvet ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)

7. linzerkarika888 (válaszként erre: 5. - Gkreka)
2015. jan. 19. 10:14
Miért igen: Azért, mert ha a latin nyelvet elsajátítja, akkor az újlatin nyelveket, mint például az olasz, spanyol, francia, portugál, román (amik élő nyelvek) hipp-hopp el tudja sajátítani.
2015. jan. 19. 10:03
Mi suliban ebből tanultunk: Kerényi Károlyné, Latin olvasókönyv.
5. gkreka (válaszként erre: 3. - B90da28353)
2015. jan. 19. 10:01

Miért ne: mert nem egy könnyű nyelv és még annyi előnyöd sincs, hogy élőben gyakorolj... Jobban mondva, nekem nehéz volt a számomra szükséges, minimális szintet elsajátítani. A minimális alatt nem szavak/szakkifejezések megtanulását értem.


A miért igenre a nem igazán tudom kicsit gyenge válasz.

2015. jan. 19. 09:51

Szia! Én klasszika-filológia szakos vagyok, tehát kötelezően tanulok latinul. Nekem Nagy-Kovács-Péter: Latin nyelvtan középiskolák számára című könyve nagyon tetszik. Ebben nincsenek feladatok, csak a nyelvtan. (Amúgy egyetemen kötelező ez a könyv). Ezen kívül van még olyan könyvem, hogy Latin kisokos - Nyelvtani összefoglaló, az is nagyon jó, ráadásul elfér a zsebben. Amiben feladatok is vannak, az a következő: Ferenczi Attila - Monostori Martina: Latin nyelvkönyv.

Latin szótárból nem a Tegyey féle szótárt ajánlom, abban nagyon kevés (viszonylag) szó van.

Esetleg morfológiai elemzőnek ajánlom még:


[link]

2015. jan. 19. 09:51
Igazából nem tudom, elég sok latin nevet kell megtanulnom, és megtetszett, bár nyilván sok hasznát nem veszem a későbbiekben, de mért ne :D
2015. jan. 19. 09:48
Csak kíváncsiságból: miért pont latinul?
2015. jan. 19. 09:44

Meg szeretnék tanulni latinul, milye könyvet ajánlanátok hozzá, amilyen jól levannak írva a dolgok, sok feladat van stb. A Latin nyelvkönyv - /Tanuljunk nyelveket!/

Nagy Ferenc, Waczulik Margit, Banó István jó lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook