Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen felnőttnek szóló, német nyelvvizsgára felkészítő tankönyvet ajánlanátok? fórum

Milyen felnőttnek szóló, német nyelvvizsgára felkészítő tankönyvet ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)

2011. júl. 13. 20:51
Braunstein Mária - dr Belső Józefné: Önállóan németül I-II - nagyon jó kis könyv, egyedül is lehet haladni vele
2011. márc. 21. 05:54

Köszönöm a válaszokat!


Nyelvtanfolyamra nem akar menni, inkább itthon készülne, de valami tetszetős, praktikus tankönyvre gondoltam,mint pl angolból a Headway.

4. anda1986 (válaszként erre: 1. - Wanda2)
2011. márc. 17. 08:12
rosetta stone nevű program állítólag nagyon jó. Én még nem próbáltam, de ismerősök csak dicsérik
3. 864c5534c9 (válaszként erre: 2. - Wanda2)
2011. márc. 17. 06:32

Szerintem menjen el egy nyelvvizsga felkészítő tanfolyamra.

Én voltam ilyenen. Ez nem oktatás, hanem konkrét olyan feladatokat vesznek ott át, ami lesz a nyelvvizsgán.

Nálam úgy volt, hogy 4 szombati napon volt, és utána nyelvvizsga..


Én is külföldön tanultam a nyelvet úgy igazán, s itthon jó volt az a pár alkalom arra, hogy sikeres nyelvvizsgát tegyek (középfok).


Nagyon sok könyv van.

A legjobb az, amelyikben a nyelvtani részre jobban rámennek, hiszen ő is beszélni tud, de gondolom írásban azért még van mit gyakorolnia...

Tehát mindenképpen a helyesírást, nyelvtant vegye át könyvekből!

2. wanda2 (válaszként erre: 1. - Wanda2)
2011. márc. 17. 06:15

Amit tudni kell, hogy férfi, 30 éves és Németországban megtanult beszélni, még most is tud valamennyit, de a nyelvvizsga ugyebár nem (csak)ezt a készséget méri.


Az is érdekelne, hogy szerintetek milyen típusú nyelvvizsgára érdemes készülni?


Köszönöm! :o)

2011. márc. 17. 06:13
Milyen felnőttnek szóló, német nyelvvizsgára felkészítő tankönyvet ajánlanátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook