Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Német nyelv tanulása nulláról, egyedül - miből? Jó könyvet, linket ki tud? fórum

Német nyelv tanulása nulláról, egyedül - miből? Jó könyvet, linket ki tud? (beszélgetős fórum)

2012. aug. 7. 15:52

Hát én mindig elég link voltam, ha nyelvtanulâsról volt szó...

De biztos nem erre gondolt a topic gazdája.

2012. aug. 7. 15:32
Mindenképp!:) Köszi a segítséget!! :)
28. adelusz84 (válaszként erre: 27. - Kingling)
2012. aug. 7. 13:17
szívesen! Aztán ha mész,majd számolj be a suliról,hogy milyen.:-)))
27. Kingling (válaszként erre: 26. - Adelusz84)
2012. aug. 7. 13:13

Jajj de aranyos vagy!!Köszönömn szépen!

Képzeld el tegnap voltunk a párommal kosarazni egy sulinál és oda is ki volt írva a vhs!Tehát a helyszín már megvan! :):):)

Köszönöm szépen mégegyszer!

26. adelusz84 (válaszként erre: 25. - Kingling)
2012. aug. 6. 19:34

Hát csak kérdeztem.:-))

Ott ezek a nyelvsulik vannak:

[link]

[link]

[link]

[link]


Az utolsóról beszéltem,hogy én úgy tudom,ez a legolcsóbb suli.Nézegesd meg őket.:-))

25. Kingling (válaszként erre: 24. - Adelusz84)
2012. aug. 6. 12:19
Hannoverben!Miért? :)
24. adelusz84 (válaszként erre: 22. - Kingling)
2012. aug. 6. 09:20
Helyileg merre laksz pontosan?
23. adelusz84 (válaszként erre: 22. - Kingling)
2012. aug. 6. 09:19
Igen,németeknél iratkozz be,én is kint élek és itt jérok suliba.Hidd el,ha jó a tanbár,sokkal jobban elmagyarázza a dolgokat mint otthon a magyar aki csak tanulta a németet.Én nem vagyok kezdő,de a kezdőbe mentem és nagyon,nagyon szerttem,most szünet van,de szeptemberben nyitnak újra a sulik,nézegesed a honalapjukat.Mondom a VHS nevú az olcsóbb.És igen,nem könnyű a német,de ha rá vagy kényszerülve,hogy németül tanuld,sokkal sokkal könnyebben fogod megérteni. Sok sikert!
22. Kingling (válaszként erre: 21. - Adelusz84)
2012. aug. 5. 17:16
Itt németországban iratkozzak be nyelvsuliba vagy otthon?Azt mondják hogy elég nehéz a német....eddig mindig angolt tanultam,sok szó van ami hasonló de ez édes kevés!Köszi a tippet,megnézem neten amit mondtál! :)
21. adelusz84 (válaszként erre: 20. - Kingling)
2012. aug. 4. 19:13
iratkozz be nyelvsuliba,vannak olcsóbbak is,például a VHS.Egyedül nem fogod megtanulni a nyelvet sajnos,ahhoz kell a kontaktus napi szinten valakivel/valakikkel.
2012. aug. 3. 19:14

Huuhhuu Én is pont ezzel küzdök!!A párom kihozott Németországba 3 hónapja és azóta próbálkozom!!Bolba egyedül járok de ennyi!Sajnos nem vagyok rákényszerítve eléggé!Szeretném megtanulni anylevet minnél előbb,mert érdekel hiába hogy egy csúnya nyelvnek tartom a németet...! :)

Hanganyagok segítenek?

A párom sem nagyon tud németül,mert gyárban dolgozik festőként de szavakat tud s megtudja értetni magát!Jó neki....viszont Én többet akarok!Dolgozni szeretnék és Élni itt!

19. ribisel (válaszként erre: 1. - Makkmarcsi)
2012. máj. 17. 18:07

Lehet, hogy már találtál megfelelőt.

Ajánlom a Delfin (Hueber kiadó) nyelvkönyvcsaládot. Szerintem önállóan is tudsz belőle tanulni.

Interneten is van hozzá kiegészítő feladat.

Készségekre épűlő egységekből áll. Van hozzá magyr szószedet, és nyelvtani magyarázat.

Jó sok gyakorlófeladattal.

(google books kozott is megtalalod.)

18. 24d52a9ed5 (válaszként erre: 5. - Judy1974)
2011. nov. 21. 14:14
canadahun.com erről az oldalról 20 hsz után töltögethetsz kedvedre és nagyon sok nyelvtanár is van köztünk:-)))
17. 24d52a9ed5 (válaszként erre: 4. - Makkmarcsi)
2011. nov. 21. 14:13
Igen, a legjobb oldalak egyike..
16. 24d52a9ed5 (válaszként erre: 3. - Makkmarcsi)
2011. nov. 21. 14:13
Ikken:-)))))
2011. nov. 21. 11:46
Szerintem nem is a nyelvtan a legnehezebb, mert az elég logikus, hanem az elképesztően hosszú szavak, amiket próbálsz vmi magyarhoz, vagy ha tanultál angolhoz kötni, de nem lehet semmihez. Na, ehhez kell a fenék, hogy ezeket megtanuld!
14. makkmarcsi (válaszként erre: 13. - Adelusz84)
2011. nov. 21. 11:32
Köszönöm, bár meg nem nyugtattál :-)
2011. nov. 21. 11:31

Szia!


Szeritem is nehéz a német nyelv.

Én is ajánlok egy oldalt ahol tudsz gyakorolni,hanganyag is van.És kiírja a program,ha jó a válaszod. :-)

[link]

itt rámész a Deutsch lerne-re,majd a Niveaustufe A1-re-Deutsch Interaktív és végül a Interaktiv és kostenlos,beregizel és már tudod is csinálni. :-))

Sok sikert!!

12. VCs81
2011. nov. 21. 11:30

Na igen, én sem élek már 3 éve otthon, bár én nem anyagi megfontolásból tettem, hanem az érelmi. :)

Látom váci vag, én is a környékröl vagyok. :)

2011. nov. 21. 11:09
Lehet, hogy előbb-utóbb nagy szükségem lesz rá, ha rákényszerülök nyugat felé indulni... Mindig érzelmi alapon döntöttem, a nyelvtanulásban is. Az angolt azért választottam, mert tetszett, meg hát mégis az a világnyelv. A német viszont a mi helyzetünkben (földrajzi) hasznosabb, főleg, ha jelen helyzet miatt valóban el kényszerülsz hagyni az országot..
10. VCs81
2011. nov. 21. 11:02

De az segít a legjpbban, ha van kivel beszélned. Nekem is mióta használom és meg merek szólalni, azóta csak szívom az ismeretlen szavakat magamba. :)

Merjél az elejétöl kezdve beszélni. Nálam az volt a baj, hogy elöször nem mertem megszólalni, mert féltem, hogy nem mondok valamit helyesen és kinevetnek. Aztán amikor elkezdtem beszélni, onnan minden felgyorsult. Most sem beszélek tökéletesen, de beszélek és senkinek nem tünik fel, ha vmit nem jól mondok, akkor is megértenek.

A gimiben én is utáltam, de mióta aktívan használom, nagyon megszerettem. :)

Ha szabad kérdezni, miért akarod tanulni?

9. makkmarcsi (válaszként erre: 7. - VCs81)
2011. nov. 21. 10:54
Köszi, úristen, ezek a német szavak, nagyon furcsa :-)
8. VCs81 (válaszként erre: 6. - Makkmarcsi)
2011. nov. 21. 10:53

Szerintem nem igaz, hogy nehéz a német, ha tudod a szabályokat, akkor könnyen tanulható. A der, die, das-ra is vannak szabályok, ezek is megtanulhatók. Ajkai Eszter: Gyakorlati német nyelvtan

Ebben majd az egész nyelvtan megtalálható összefoglalva és a névelö szabályai is.

2011. nov. 21. 10:50

A Berliner Platz 1-3 ajánlanám, azzal az alapfokú szintig meg tudsz tanulni. Szerintem nagyon jó könyv. Langenscheidt-tól van, bár nem tudom Mo-on forgalmazzák-e.

Azan a közép szintre az Aspekte Mittelstufe Deutsch szerintem nagyon jó. Ez is ugyanattól a kiadótól.

Felsöre pedig az Erkundungen C1 szerintem nagyon jó.

6. makkmarcsi (válaszként erre: 5. - Judy1974)
2011. nov. 21. 10:49
Ez tényleg jól hangzik így elsőre. Az az igazság, hogy enyhén szólva is rettegek a némettől, mert mindenki azt mondja, hogy nagyon nehéz, és logikátlan. Der, die, das pl., semmi logika, csak seggelés. Bár gondolom, ha ezt rosszul használod, akkor is tudják mit akarsz mondani. Ezt imádom az angolban, hogy (túlnyomóan) logikus, és szép :-)
2011. nov. 21. 10:37
régen én sem szerettem a németet, de most imádom, nyelvsuliban tanultam egy évet, az kellő alapot adott, most magamtól tanulgatok. Amit most láttam és jónak tűnik az a kreatív nyelvtanulás. Ugyanezen a címen nézd meg! Gondoltam én is, hogy megrendelem magamnak németből, a lányomnak pedig angolból. Érdekesnek tűnik és jókat írnak róla!
4. makkmarcsi (válaszként erre: 2. - 24d52a9ed5)
2011. nov. 21. 10:28
canadahun.com-on német anyag? Biztos?
3. makkmarcsi (válaszként erre: 2. - 24d52a9ed5)
2011. nov. 21. 10:26
Köszi, megnézem :-) Te is hasonló cipőben jársz?
2. 24d52a9ed5 (válaszként erre: 1. - Makkmarcsi)
2011. nov. 21. 10:25

Szió:-)))

Németből nagyon sok anyag van a neten ajánlanék egy oldalt:

canadahun.com

itt regelsz és máris alapfokon beszéled a nyelvet:-)))))

Sok sikert:-)))

Én is most szenvedek.-))

2011. nov. 21. 10:22
Sziasztok! Teljesen kezdőnek tudtok ajánlani profi német nyelvkönyvet, esetleg neten ingyenes linket? Olyat, amiből egy bizonyos szintig egyedül is el lehet jutni. Angolból van pl. olyan könyv, amiből akkor is meg tud valaki szorgalommal tanulni egy elég jó szintet, ha nem beszél még semennyit. Bár angol nyelven van az egész könyv, de ábrákkal tarkított, és nagyon jól elmagyarázza az összes szitut. Ez egyébként a Murphy: English grammar in use. Ilyesmi van németből is, gondolom. Ilyet keresek. És megköszönöm a tapasztalatokat is, ha megosztjátok velem. Mindig is angolt tanultam, de most németre kényszerülök. Nem szerettem sose, de próbálok megbarátkozni vele. Köszönöm előre is a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook