Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Láthatatlan fogszabályozó tapasztalatok fórum

Láthatatlan fogszabályozó tapasztalatok (beszélgetős fórum)


13. Kacsahercegno (válaszként erre: 12. - Tulipán***)
2023. jún. 12. 21:08
Kitartás, gondolj a tökéletes fogsorra a végén 😁
12. tulipán*** (válaszként erre: 11. - Kacsahercegno)
2023. jún. 12. 21:04

Na ezt jó hallani, hogy az állítások között ok volt, most pillanatnyilag nekem is egész jó, alig érzem.

Én is gondoltam fájdalomcsillapítóra és valószínúleg dobok is be ha úgy alakul csak megijesztett délelőtt, hogy ha ez így megy, akkor 1-1,5 éven keresztül csak nem szedhetem folyamatosan .... mindenesetre most megnyugodtam kicsit, hogy nagyjából elmúlt a fájdalom.

11. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - Tulipán***)
2023. jún. 12. 19:35

Vegyél be valami fájdalomcsillapítót mindenképp, egy sima advil is sokat segít ilyenkor, mentálisan is könnyebb elviselni ha nem fáj (annyira).


Nekem az állítások közt nem volt kellemetlen, csak néha épp úgy állt, hogy vágta belül a számat, nyelvemet, meg ilyen apróságok, és akkor úgy kellett kibírni hetekig... De a fogaim/állkapcsom csak akkor sajogtak 1-2 napig amikor húztak rajta, közötte nem fájt egyáltalán, az idő nagyrészében nem zavart. Igaz, nekem közel 5 évig volt, szóval volt időm megszokni. 😅


Idővel amúgy mindent meg lehet szokni, normális hogy most iszonyú furának érzed, majd pár hét múlva olyan lesz mintha mindig ott lett volna. :-)

10. tulipán*** (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2023. jún. 12. 18:43

Nekem minimális torlódás van alul, felül meg szinte észrevehetetlen egyenletlenség úgyhogy ez ahogy nőttek a fogak, úgy alakult ki ilyenre. Mindenesetre gondoltam jobb lenne egy tökéletes fogsor, hát elég nagy ára van/lesz.

Azt viszont jó tudni, hogy akkor nem abnormális a fájdalom, ha más is jócskán szenvedett vele.

9. tulipán*** (válaszként erre: 7. - Kacsahercegno)
2023. jún. 12. 18:40

Igen én is azt gondoltam, hogy logikai alapon normális lehet a fájdalom de pontosan úgy ahogy mondod, nem igazán kommunikálták azt, hogy ez egy fájdalmas procedúra. Azt hittem a legnagyobb probléma a fogszabályozással az, hogy látható a készülék (mert másutt sem olvastam róla, hogy mekkora fájdalommal jár). És igen pont ezt gondoltam én is párszor, hogy ha már nem reszelnek le minimális mennyiséget a fogaimból 1-2 helyen meg nem fizetem ki előre, talán abba is hagynám az egészet mivel nekem minimális szabálytalanság van a fogsoromon csak gondoltam ha lehetne jobb is, akkor miért ne. Csak azon imádkozok e mellett, hogy nehogy valami bajuk legyen a fogaimnak, mert fedve vannak folyamatosan, lereszeltek 1-2 helyen belőlük - igaz minimálisat és azt mondták ,hogy az nem káros -, de akkor is. Meg hát a fájdalom .... amikor először feltették a sínt, azt hittem, hogy kitörik a felső fogsorom.

Egész nap folyamatos fájdalmam volt ma is, szinte remegés volt rajtam a fájdalomtól + nagyon enyhe lázas érzés, hát nem tudtam, hogy hogy a fenébe fogom ezt végig csinálni. Most (pár órája) egész jó.

Azt meg csak remélni tudom, hogy egy polírozó fej volt amivel a ragasztót szedegették mert teljesen olyan hangja volt mint egy fúrónak de ők is megerősítették, hogy nem lesz bajuk a fogaimnak, mert többször vissza kérdeztem. Ettől függetlenül azóta is aggaszt, hogy tényleg úgy van-e, ahogy mondják.

Amúgy az ok, hogy az elején erős volt a fájdalmad meg az állításoknál. Az állítások között viszont jó volt? Minimális/alig érezhető volt a fájdalom?

8. bozsu55 (válaszként erre: 7. - Kacsahercegno)
2023. jún. 12. 16:34

Én dj Sterbinszkyt sok sok évvel ezelőtt olvastam,felnőtt fejjel csináltatta meg a fogait,de férfi létére sokat sírt a fájdalomtól.


Valószínű a gyerekkori cumizás,ujszopás és persze a genetika miatt vannak sokan érintve.

7. Kacsahercegno (válaszként erre: 6. - Tulipán***)
2023. jún. 12. 13:57

Gondolj bele, a fogaid gyökere a csontban van, azért olyan fájdalmas mert azoknak kell megmozdulniuk. Nekem is hagyományos fogszabályzóm volt, de nekem az a tapasztalatom, hogy jellemzően alábecsülik ezeknek a fájdalomszintjét. Szerintem valami olyasmi is lehet mögötte, hogy ne ijesszenek meg túlságosan - ha már rajtad van, belevágtál, akkor nyilván kibírod azt a kis időt, ha borzalmas is. Ha úgy kezdik hogy egy hétig annyira fog fájni hogy majd beszarsz, akkor lehet fel sem teteted. 😅 Ugyanakkor emlékszem nekem minden állítás után (szóval 1-2 havonta) úgy fájt hogy utána egy napig enni sem tudtam. Mondjuk miután feltették, a teljesen puhára főtt krumplit sírva ettem másnap, olyan érzés volt, mintha beletörne minden fogam 🥲


Ha valami nagyon fura dolgot tapasztalsz akkor persze menj vissza/hívd fel őket, de szerintem simán kell alsó hangon 2 hét mire megszokod.


Amúgy sztem az nem fúró volt, hanem polírozó fej, azzal szokták ezt csinálni, semmi baja nem lesz tőle a fogaknak :-)

6. tulipán*** (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2023. jún. 12. 11:51

Itt is ugyan úgy kényszerítik a fogakat arra, hogy más pozÍcióba kerüljenek, csak itt egy műanyag sínnel teszik és elméletileg jóval kÍméletesebb, mint a hagyományos eljárás. Azt nem próbáltam, de ez egy cseppet sem tűnik kíméletesnek.

Már mondtam nekik ott, amikor feltették, hogy nem tudom össze zárni a fogsoromat, de nem nagyon reagáltak. Logikai alapon szerintem normális mert vannak kiálló pöckök amikhez jókora hely kellene, hogy ne akasszák össze a 2 fogsort, de ekkora hely normál esetben nincs a fogsorok között. Én magam is úgy voltam/vagyok hogy olyan borzalmas volt amikor feltették a tappancsokat (mert a ragasztó elfolyt és azt fúróval szedték le) és az ép fogaimat fúróval csesztették, hogy a vÍz vert végig. Úgy gondoltam, hogy inkább elviselem a másfél évet valahogy így, mint hogy még egyszer az ép fogaimat fúróval masszÍrozzák (mert a tappancsok levételét fűróval kellene megoldani).

5. tulipán*** (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2023. jún. 12. 11:43
remélem, hgoy tényleg megszokom mert el akarom sírni magam, amikor evés után vissza kell tenni.
4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Tulipán***)
2023. jún. 12. 11:38

Azt tudom ,hogy a rendes fogszabályozás is igen fájdalmas, mivel kényszerítik a fogakat, hogy máshogy álljanak, tehát folyamatos nyomást fejtenek ki rá.

Nem láttam még ilyen szerkezetet élőben, szóval azt nem tudom mennyire normális, hogy nem tudod összezárni a fogsorod. de lehet nincs jól beállítva valami. Egy kérdést megér a klinika felé, akik feletették.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Tulipán***)
2023. jún. 12. 11:38

Nem nekem van, a családban 3 embernél, nem is Magyarországon tették fel nekik.

A panaszok meg vannak. Már eleve kérték a cseréknél, hogy csiszolják le a szúrós rögzítőket.

Még nagyon friss a fogszabályozód, hogy megszokottan használd. Kitartás, majd 1-2-3 hónap és megszokod!

2023. jún. 12. 11:34
Ja és ráadásul a kivétel sem egyszerű, az alsót pl. szabad kézzel nem is tudom kivenni, csak valami segédeszközzel.
2023. jún. 12. 11:20

Sziasztok!


FEltetettem láthatatlan fogszabályozót és azt hittem, hogy ez egy kis semmiség folyamat lesz, ehhez képest - ugyan csak az 5. napja van fent, de - eléggé fájdalmas. Szinte folyamatosan - most is - érzem a fájdalmat, mintha az idegeimet feszítenék. Mondjuk talán nem állandó a fájdalom de elég gyakori és roppant kellemetlen. Azt mondták ugyan, hogy 3-4 napig fájdalmas lesz amíg meglazulnak a fogak de én már az 5. napnál tartok és továbbra is szär az egész.

E mellett ahogy feltették a tappancsokat amik tartják a fogszabályozót nem tudok rendesen rágni mert nem tudom összezárni a 2 fogsoromat, szóval iszonyatos eddig ez a folyamat.

Másnak mik a tapasztalatai? Nálatok is ugyan így felmerülnek ezek a prblémák?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook