Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Láthatatlan fogszabályozás(lingual) fórum

Láthatatlan fogszabályozás(lingual) (beszélgetős fórum)


22. b96c4abe37 (válaszként erre: 21. - Szabis)
2017. jún. 29. 09:15

Szia Szabis,

moat vettem csak észre a bejegyzésed. Csináltam a multkor egy privat naplót erről. Jelentkezz olvasónak, ha aktuális még. :) Szépen halad a fogszabályozásom, elégedett vagyok vele.

21. Szabis (válaszként erre: 19. - B96c4abe37)
2017. máj. 24. 11:42

Én tegnap kaptak meg az első műanyag sínemet.

Egyenlőre nagyon zavaró, pösze vagyok és ahogy írtad nekem is belemegy a nyálam...

Van esetleg azóta tapasztalat?Mire számítsak?

2017. ápr. 8. 15:48
Színeimet=Síneimet!!
2017. ápr. 8. 15:48
„clear aligner” technikáról vannak tapasztalatok? Én most kaptam meg az első átlátszó színeimet. Meglepett, hogy belefolyik a nyálam és ott bugyborékol benne. :/ 5 hónapig leszek így?? Erről nem tájékoztattak...
2015. szept. 11. 17:09
Sziasztok!Én négy napja kaptam meg a belső fogszabályzót. Eléggé tartottam tőle, kb 5 éve volt külsőm alul felül, de már nem bírtam volna elviselni újra. A kettőt összhasonlítva mérföldekkel ajánlom a belsőt. A hangképzésnél sincsenek gondok szerecsére, kívülről meg semmi nem látszik. Ha bármi kérdésetek van, szívesen válaszolok!
2013. máj. 7. 14:53
Sziasztok! Kisfiam 11 éves most fogja megkapni a hyrax állkapocstágító készüléket. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
16. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Garandi)
2012. febr. 14. 19:36
Egy csapattársamnak volt belső fogszabályozója. Igaz, hogy látni nem lehetett, de a beszédén egyértelűen lehett hallani, pedig már bőven megszokta. Plusz neki előre megmondta a fogorvos, hogy az ő fogait nem lehet ugyanolyan szépen megcsinálni, mintha külsővel igazítanák.
15. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Garandi)
2012. febr. 14. 19:12

szerintem igen.

de fogorvos biztos tud erre pontos választ adni

14. 92422a8764 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2012. febr. 14. 19:11
Ó:(
2012. febr. 14. 19:08
Azzal gyorsabban lehet eredményt elérni?
12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2012. febr. 14. 18:17
ja, és lehet vele beszélni...nem leszel pösze tőle
11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Garandi)
2012. febr. 14. 18:16
jobban jársz külsővel , abból lehet színtelent vagy fehéret választani
2012. febr. 14. 17:35
Jaj, megvan, megtaláltam az egy fogívre való teljes kezelési tervet meg az árát. Hát igen. Elég borsos. 350ezer és 400 ezer között van csak maga a készülék és erre jön rá 200-250 ezer forint kezelési díj összesen a fogak állapotától függően. Azthiszem ez akkor felejtős.:(
9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Garandi)
2012. febr. 14. 17:35
keress rá a fórumok közt a Fogszabályozás -ra
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Garandi)
2012. febr. 14. 17:34

igen, de a fogsorzáródás nem biztos, hogy jó, ha csak a felsőt mozgatják.


A 2 fogsort együtt kell szemlélni, mert "közük van" egymáshoz!

2012. febr. 14. 17:33
Valakinek esetleg tapasztalata? Csak,hogy nagyjából mennyi lenne azért kérdezem. :/
6. Garandi (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2012. febr. 14. 17:33
Alul teljesen tökéletes a fogsorom szóval oda biztos nem kell...ehhez nem kell orvos. Ezt én is látom. Felül van csak egy kis hiba.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Garandi)
2012. febr. 14. 17:27

Egy vagyon.

A normál is, nemhogy a belső.

2012. febr. 14. 17:27
teljes alsó-felső szabályozás belülre téve 1,5 millió ft
2012. febr. 14. 17:25

A belső, a fogak nyelv felöli oldalára ragasztott készülék. Előnye, hogy egyáltalán nem látszik külső szemlélő számára, Hátrányai, hogy hagyományos rögzített készülék (azaz az ív bekötése a bracket-be elasztikus vagy fém rögzítő elemmel történik) és emiatt már közepes torlódásnál is fogat kell húzni valamint felnőtt korban a harapás-beállítás sokszor foghúzással vagy állcsont-műtéttel kell hogy történjen. Nehezebb megszokni, viselni és tisztán tartani mint a külső készülékeket, beszélni is meg kell tanulni vele (mivel a nyelvet akadályozza a hangképzésnél).

Az Incognito a legfejlettebb belső készülék, arany ötvözetből készülnek a bracket-ek és tubusok, így sokkal kisebb és komfortosabb mint elődje volt, könnyebb a megszokása, viselése és tisztántartása.


Mivel a ragasztásnál fontos a bracket-ek helyes pozícionálása a fogakon, ezért a belső készülékek un. indirekt ragasztással kerülnek a fogakra, ami azt jelenti, hogy az Incognito készülék szilikon lenyomatok levétele után Németországi laboratóriumi virtuális (komputer vezérelt) előkészítés után a készülék ragasztandó elemei egy speciális szilikon sínbe kerülnek elhelyezésre, és a készülék ennek a sínnek a segítségével kerül felragasztásra. Az íveket is számítógép vezérelt módon készítik minden egyes pácienshez külön-külön.


Az Incognito készüléknél a megszokási idő általában10-14 nap, ritkábban lehet ennél hosszabb idő is különös tekintettel a beszédre (akár 1 hónapig is eltarthat a megszokás a beszéd szempontjából).

A kezelés során az un. aktiválások (kontroll, ívcserék, stb.) havonta történnek.

2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Garandi)
2012. febr. 14. 17:24

az, hogy felülre vagy alulra is kell-e , a fogorvos tudja megítélni, azt nem Te döntöd el.


A beszédben én úgy tudom, eleinte zavaró. És piszok drága.

2012. febr. 14. 17:21
Van valakinek tapasztalata a "láthatatlan" nyelv felöli fogszabályozásban?Mennyire zavaró a beszédben? Lingual a neve azthiszem. Én csak felülte szeretnék. Mennyibe kerülne kb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook