Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Laptopok vagy asztali számitógépek? Melyik a jobb? Tapasztalatok? fórum

Laptopok vagy asztali számitógépek? Melyik a jobb? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 21. 20:02

nekem az asztali jobb van mind kettő

de a mobil lassubb a vonalas net gyorsabb

persze ehhez mind a kép gép jó de az asztali mindenben ugy állítják össze amilyet csak akar az ember és olcsobb...

2009. dec. 20. 20:59
Laptop!
2009. dec. 20. 20:57
Laptopra szavazok! Mindig elkel dönteni mire akarod használni.
2009. dec. 20. 20:52
Laptop. Sokkal kényelmesebb, lehet cipelni ide-oda :) Asztali számítógépet elég nehéz lenne az ölemben tartani :)
14. szimre
2009. dec. 20. 12:41
Az otthoni, privát ügyeimhez a laptop tökéletesen elég. A munkahelyemen asztali gép van (rosszabb teljesítményadatokkal, mint az otthoni notesz). De, mivel ott 90%-ban DOS platformon dolgozom, az sem túl rossz.
2009. dec. 20. 12:39

Nekünk anno volt asztali gépünk. Állandóan civakodtunk, ki mikor üljön a gép elé.

Megoldottuk: eladtuk az asztali gépet és vettünk két laptopot.

Rengeteg előnye van. Könnyen mozdítható, bárhova magával tudja vinni az ember, akár ágyból is laptopozhat vele. Könnyebb tisztítani is, az asztali gép állandóan zúgott a sok portól, pedig becsülettel takarítottuk, és rengeteg helyet foglalt el.

Ha megyünk valahova a laptopot könnyebb magunkkal vinni.

A hátránya, hogy valóban nem nagyon lehet bővíteni. Magamról beszélek csak: nekem amit tud elég, lehet vele játszani, netnek meg nem kell akkora tudás.

2009. dec. 20. 12:36

laptop.!!!!!!!!!!!!!!!

Mindenhol haználható.Felhasználói szinten tökéletes.

Imádom!

Bár amilyen nekem van,a hozzá értők szerint a mindennapi intenzív munkához is szuper.

11. Nagual
2009. dec. 20. 12:36
Szerintem nem is kérdés csak az anyagi helyzet dominál a választásban... :) Hiszen az asztalinak a javítás és fejlesztésen kívül nincs sok előnye, de ez is hülyeség, mert pár évente annyit fejlődik az ipar, hogy mindent le kell cserélned ahhoz hogy értelme legyen fejleszteni. A mai laptopok elég erősen vannak felszerelve, nem szükséges fejleszteni őket és nem is drágák. Munka esetében más a helyzet, de arra amire az átlag használja a gépet, bőven elég.. Nekem volt mindkettő, de 6 éve csak laptopot használok, ez vált be. Az aztalival mindíg probléma volt, pedig az is minőségi volt. :)
10. Zizisicc (válaszként erre: 6. - Ae920c90e4)
2009. dec. 20. 12:27
:o))))))))))))))))
9. mese
2009. dec. 20. 12:27
Asztali számítógép.Ha bármi gond lenne vele, sokkal könyebb babrálni, nem feltétlen ekll egyből szerelőhöz vinni. Kevésbé kötött műszakilag, mint egy laptop. Persze a laptop sokkal kényelmesebb, de szerintem annyival kevesebb lehetőséget is nyújt.
2009. dec. 20. 12:27
Nekem mindkettő van.Leginkább viszont a laptopot használom itthon is és munkához is.Könnyeben lehet mozgatni.
2009. dec. 20. 12:23

ha otthon nézed, használod csak akkor jobb az asztali gép szerintem, vagy laptop+dokkoló+asztali monitor


csak azért, mert a laptopnak a monitorja szükségképpen lefelé van, tehát lefelé kell tartanod a fejed miközben dolgozol vele. s ettől egy idő után fájni fog a vállad-nyakad. szóval jobb, ha a monitor szemmagasságban van. (ezért jobb az asztali gép, vagy a laptop a dokkolóban, és monitorra kirakva a kép verzió)

2009. dec. 20. 12:23
Alma vagy káposzta? Pitébe az előbbi, savanyúságnak az utóbbi. De nem rossz, ha mind a kettő van a kamrában.
5. Molyka (válaszként erre: 1. - D2a7a49e28)
2009. dec. 20. 12:21
Világ életemben asztali párti voltam. El is mentünk, ki is néztük nekem az új gépet, de más volt a csomagjában, mint ami rá volt írva kívülről. Akkor kérdezte meg a férjem, hogy biztos nem akarok-e laptopot. Én hülye, húztam a szám, hogy nem, de kis gondolkodás után úgy döntöttem legyen mégis az. Több előnye van: könnyen mozdítható, bárhol hazsnálható, akárhova magaddal viheted és ugyan azokat a dolgokat tudja, mint egy asztali. Tizede helyet nem foglal és ha beteg vagy, az ágyban is lehet használni.
2009. dec. 20. 12:20
nekem mind 2 volt de sztem a laptop jobb...most is az van:)
2009. dec. 20. 12:20

Attól függ, mire kell.


Mindenesetre asztali gépet jobbat kapsz ugyan azért a pénzért. A laptopok még mindig drágábbak.

2009. dec. 20. 12:20
attol fugg, mit szeretnel.. a laptop elonye a mobilitas, hatranya hogy nem nagyon lehet boviteni, tehat ha megveszel egy ilyet akkor az marad benne, amivel vetted.. (alaplap, memoria, videokartya stb) ha elromlik vmi nehezebb "javitani", mig egy asztali gepbol kicsavarozom es veszek bele masikat...
2009. dec. 20. 12:17
.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook